Jump to content

Slika
- - - - -

Što imamo doma?

• Please log in to reply
811 odgovor(a) na ovu temu

#21 EvilDragon

EvilDragon

Zli moderator

• Members
  • 6442 posts

Vrijeme objave: 05 Veljača 2007 - 12:26

Ovako, ja sam ugodno iznenađen opremom koju Relis ima: MS2000, Waldorf Pulse, Novation SuperNova II (koliko polifonije?), Access Virus (sad ne znam točno koji, C?), i - Yamaha? Motif 7 rekao bih? (iako mi se motifi iskreno ne sviđaju.)Ja imam Korg X5D za sada. Planirano je uzeti Triton Pro Classic. Vidjet ćemo.

#22 zrinkotutic

zrinkotutic
  • Members
  • 3 posts

Vrijeme objave: 18 Veljača 2007 - 13:22

ok:welson imperative(orgulje)alesis ionyamaha dx7IIdmicrokorgnovation basstationkorg polysixelectribe ea1

#23 relis

relis
  • Members
  • 74 posts

Vrijeme objave: 20 Veljača 2007 - 20:46

Ovako, ja sam ugodno iznenađen opremom koju Relis ima: MS2000, Waldorf Pulse, Novation SuperNova II (koliko polifonije?), Access Virus (sad ne znam točno koji, C?), i - Yamaha? Motif 7 rekao bih? (iako mi se motifi iskreno ne sviđaju.)Ja imam Korg X5D za sada. Planirano je uzeti Triton Pro Classic. Vidjet ćemo.

Ma nije to nista prema nekima...;-)Korg je MS20. MS2000 je virtual analogni sint, nastao 20 godina nakon MS20.Waldorf pulse je plus verzija, dakle pulse+ (dodatak je externi in kroz filter i CV/Gate control za sinteve bez midija - to mi treba za Korga). Supernova II ima 24 glasova polifonije. Ponekad premalo, al se ne bunim. Virus je Virus Classic. Ustvari Virus B nanovo u proizvodnji, samo drugacije pofarban.I na kraju Yamaha. Nije Motif, vec EX5 millenium edition. I iskreno mi se svidja, i fizicki i psihicki;-)Pozdrav

#24 EvilDragon

EvilDragon

Zli moderator

• Members
  • 6442 posts

Vrijeme objave: 23 Veljača 2007 - 14:15

Svejedno te mrzim zato što imaš Pulse :)Ta beštija je ko stvorena za napraviti jeben lead i spojiti na Continuum :blink:

#25 relis

relis
  • Members
  • 74 posts

Vrijeme objave: 23 Veljača 2007 - 22:17

Evo sitne sekvence sto sam sad sklepao da pokazem malo sonicnog karaktera Pulse-a: Dodan je Virusov delay.Slusati sto glasnije;-)

#26 Krex

Krex
  • Members
  • 919 posts

Vrijeme objave: 23 Veljača 2007 - 22:35

Evo sitne sekvence sto sam sad sklepao da pokazem malo sonicnog karaktera Pulse-a: Dodan je Virusov delay.Slusati sto glasnije;-)

Stari moj, to je synth, svaka čast!Primijetio sam da nisam spomenuo ovdje promjenu u svojem setupu, naime, više nije Triton Le u igri, nego je Yamaha CS1x. Izvrsno zadovoljava moje potrebe, mislio sam uz nju uzeti još jedan synth, ali sad nakon duljeg programiranja CS1x mi se čini da neće biti potrebe. Jedino mi nedostaje mogućnost da se switch postavi da radi program up, quick access je kao neka komopenzacija.Uglavnom, imam inspiraciju za novi topic pa pogledajte pod instrumenti :blink:

#27 mrmaas

mrmaas
  • Members
  • 30 posts

Vrijeme objave: 24 Veljača 2007 - 00:38

Yamaha P200 (za vježbanje :-)Roland RD700SXYamaha Motif ES6Yamaha DX7

#28 hush

hush
  • Members
  • 3018 posts

Vrijeme objave: 25 Veljača 2007 - 16:12

ode fantom :nuts: sad sam ostao na RD-170, moram nabaviti nesto do prve gaze :nuts: :cheesy:

#29 korisnik1981

korisnik1981
  • Members
  • 805 posts

Vrijeme objave: 25 Veljača 2007 - 19:09

Samo da se zna:1. Dobio sam ju prije više od 10 godina.2. Dobio sam ju prije nego sam krenuo u muzičku, a nisam niti upisao klavir, pa ju u početku nisam preveć koristio.3. Ja nisam klavijaturist, nego klarinetist, pa nikad nisam niti imao potrebu za nečim profesionalnijim.4. Koristo sam ju samo za vježbanje za klavir u muzičkoj, jer nisam imao klavir, tj. pianino doma.5. Služila me dobro.Posted Image

#30 Skipp

Skipp
  • Members
  • 1760 posts

Vrijeme objave: 26 Veljača 2007 - 20:29

Yamaha PSR2000Posted Imagei Korg i3 sa pregorenim svim izlazima pa stoji iza ormara :bigsmile: Posted Image

#31 kljava

kljava
  • Members
  • 209 posts

Vrijeme objave: 27 Veljača 2007 - 20:46

ode fantom :nuts: sad sam ostao na RD-170, moram nabaviti nesto do prve gaze :nuts: :cheesy:

E, sad si me stvarno razocarao :laugh:))))Zasto si ga prodao? Nisi bio zadovoljan (ja sam imao osjecaj da zi zaljubljen u tu kljavu) ili stize druga igrackica?

#32 hush

hush
  • Members
  • 3018 posts

Vrijeme objave: 27 Veljača 2007 - 21:34

E, sad si me stvarno razocarao :laugh:))))Zasto si ga prodao? Nisi bio zadovoljan (ja sam imao osjecaj da zi zaljubljen u tu kljavu) ili stize druga igrackica?

ma bio je prekrasan :) ali su mi trenutno neke druge stvari primarnije, a instrument je instrument.. tko ga jebe doci ce novi :Dgledam nesto kako bi iskombinirao neku bolju tipku od ovog rd170, pa sad radim kombinacije.. u jednu od njih svakako spada fantom XR (ali ovaj put verzija 2, kljava je bila prva verzija)vjerovatno cu ici na yamahu CP300 (ili kawai mp8, koji mi se vise svidi) + fantomXR (i neka manja dva CME kontrolerica za gaze) a razmisljam i o PC2R-u ili mozda.. ma nemam pojma.. :worried: sad si prvo moram nabaviti nesto za prvu ruku za gaze (samo da odradi pristojno).. stvarno moram razmisliti..evo, posto je topic "sto imamo doma".. trenutno je ispred mene TECHNICS KN800danas sam ga dobio na posudbu.. do kraja zivota :nuts: Posted Imagesad ga malo proucavam :mad: :nuts: :)super stvar, 16-polifoni aranzer :love: :laugh:

#33 Igan

Igan
  • Members
  • 1162 posts

Vrijeme objave: 02 Ožujak 2007 - 23:19

- Rhodes MARK II, 73 (1980) (najdraza beba:)- Korg CX-3 (1980 -1985 nisam siguran) ima nesto u toj 1980:bigsmile: + Elka leslie 100W, nemam pojma koji je model (ali samo je visokotonac rotira...)- Roland D-20 (moja prva beba koju vise ne koristim:)- Korg N5EX- Korg POLYSIX, (nova beba, treba je sredit, ali ubzo ce radit k'o nova)- dva komada Yamaha Dx7 (od kojih jednog jos uvijek koristim)- 2 midi kontrolera jedan 49, drugi 61 tipaka, i to je sve sto se klavijatura tice, Nemam dobre slike, pa kad ih napravim,... posaljem....

#34 Krex

Krex
  • Members
  • 919 posts

Vrijeme objave: 13 Ožujak 2007 - 09:10

Yamaha CS1xKorg TrinityM-Audio Prokeyspianino Belarus

#35 hush

hush
  • Members
  • 3018 posts

Vrijeme objave: 13 Ožujak 2007 - 09:27

oho .. Trinity <-> LE ;)i? jel bolji?

#36 Krex

Krex
  • Members
  • 919 posts

Vrijeme objave: 13 Ožujak 2007 - 10:02

oho .. Trinity <-> LE ;)i? jel bolji?

Trinity je puno ozbiljniji, touch screen, ribbon controler, tipke jako dobre, dosta intutivan za programiranje, hrpa mogućnosti proširenja. Soundovi su više napadački, nešto bliže 01W, ali također po nekim karakteristikama vuku na Tritona, opet, mnogi pričaju da su u mixu čak bolji jer su čišći, no ja ih još nisam stigao srediti kako spada; stringsi, zborovi, hammond dosta dobri, klavir za sada užasan, ali neću odustati od programiranja.U svakom slučaju, zgodna spravica i dobro se slaže s Yamahom CS1x. Samo, na Yamahi puno brže dobijem rezultat s kojim sam zadovoljniji. Na Trinityju potrošim cijelo popodne za jedan sound (a što bi tek bilo da nema touch screen?!?!) i onda kad ga još čujem kako zvuči u mixu, moram ga dorađivati. Zbilja je fleksibilan synth i ako neplanirano prčkaš, lako je dobiti bezvezan sound, dok Yamaha uvijek ostaje u opsegu zadovoljavajućeg. Uglavnom, dobro se nadopunjuju.

#37 hush

hush
  • Members
  • 3018 posts

Vrijeme objave: 13 Ožujak 2007 - 10:07

ajde super..da vidio sam da mnogi koriste trinity iako imaju mogucnosti uzeti si tritona..vjerovatno je to sa mixom razlog ;)

#38 Krex

Krex
  • Members
  • 919 posts

Vrijeme objave: 13 Ožujak 2007 - 10:10

da vidio sam da mnogi koriste trinity iako imaju mogucnosti uzeti si tritona..

A čuj, svakako je bolje uzeti Trinity nego light verziju Tritona, dakle, Le, TR, X-50 ili nešto slično. Klasični, Studio i Extreme su već druga priča, ali oni su dvostruko ili više skuplji od Trinitya.A wikipedia kaže i sljedeće o Trinityju:Many users to this day feel that it's successor, Triton, never had the same "sound" and the Trinity had a more airy/clear sound to it.

#39 zdrzanic

zdrzanic
  • Members
  • 321 posts

Vrijeme objave: 15 Ožujak 2007 - 00:08

Yamaha CS1xKorg TrinityM-Audio Prokeyspianino Belarus

CS1x i Trinity, odlična kombinacija za svirku, tipka odlična, jedino kako riješavaš problem polifonije na trinityju?

#40 Krex

Krex
  • Members
  • 919 posts

Vrijeme objave: 15 Ožujak 2007 - 01:27

kako riješavaš problem polifonije na trinityju?

Heh. Trenutno još nemam većih problema, nadam se da ću se nekako snaći kad se pojavi na način da promislišljeno slažem sound. Jedino za klavir još ne vidim rješenje, kako za polifoniju, tako ni za sound. Moram to srediti što prije.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.