Jump to content

Slika
- - - - -

Allan Holdsworth

• Please log in to reply
31 odgovor(a) na ovu temu

#1 Gerontius

Gerontius
  • Members
  • 4244 posts

Vrijeme objave: 30 Kolovoz 2006 - 17:57

Evo.. slusam ovog ludjaka vec tri godine i bio sam prelijen dosad staviti topic... a covjek je stvarno zvijer...covjek svirao u soft machineu, napravio jedan album sa level 42 ali najpoznatiji je po svojem majstorskom sviranju fusiona...najveci idol mu je john coltrane, a gitaru pocinje svirati jer mu roditelji nisu mogli priustit saksofon kao klincu ( HVALA BOGU ), na gitari razvija specifican stil... nekima je to neslusljivo, ali meni je briljantno... koja improvizacija... koje melodijsko harmonijske ideje... koji ton... fantasticno...napisite i vi nesto..evo jedna di pokazuje kolika mu je ruka :DPosted Imagejedna dok sviraPosted Imagei jedna njegove signature gitarePosted Image

#2 KresoD

KresoD
  • Members
  • 1551 posts

Vrijeme objave: 31 Kolovoz 2006 - 07:15

Zaista čudno ako još nije bio topic o njemu...Čovjek je već krajem sedamdesetih iz gitare izvlačio saksofonističke dionice. Kažem već, jer je to radio u stvari hi-gain tonom koji je uvijek uspijevao ukrotiti da ne zvuči grubo (kao kod recimo metalaca shredera 80') već fluidno kao kod saksofonista. Puno puta je opisivao kako se mučio iz opreme koju je tada koristio izvući puno gaina ali da zvuči mekano. Sjećam se da sam čitao kako je sam lemio neke attenuatore, speaker simulatore...Inspirirao je mnoge gitariste u koje se mnogi od nas danas kunemo... U stvari, kad bolje razmislim, nema fusion-jazz gitariste koji ga ne navodi kao ključnog uzora. Općenito, čak i ako ne možete probaviti njegove vrlo složene harmonije, ako ste iole zainteresirani za napredno i jednostavno drugačije sviranje gitare, svakako preporuka za slušanje.Osnova njegove tehnike je legato (premda zna čovjek i trzati). To je prvenstveno zato što čovjek u stvari imitira saksofoniste koji jednim izdahom proizvedu više tonova. Obično to izvodi tako da svira ljestvice (od 3 oktave) sa 4 tona na svakoj žici (pogledajte one raspone prstića na slikama koje je Gero stavio). Harmonijski je vrlo napredan. Osim njegove fascinantne legato tehnike, neobično je impresivan način na koji svira akorde - to su akordi za polomit prste (a bogme i uši ;D). Vrlo često ih svira sa višestrukim delayem (Yamaha je napravila posebnu pedalu za njega) i volume swells. Također, puno je snimao sa gitarskim synthom (to mi se najmanje sviđa od svega).Nedavno sam nabavio jedan njegov stariji akustični album (samo akustara i klavir) i opet sam legao na pod... Može striček sve to i na akustari. :D

#3 Suspiria

Suspiria
  • Members
  • 2158 posts

Vrijeme objave: 31 Kolovoz 2006 - 11:23

Npr. Stefanovskom je Holdsworth jedan od bitnijih uzora (hint: legato ;D). Što se tiče njegovog korištenja guitar syntha... :-\ meni isto to sjedne kako kad. No guitar synthom se treba znat i služit (pokušavao sam prije par godina nešto s midi pickupom, ali odustao sam i sad stoji u ormaru :-X). Zanimljivo ga koriste Vernon Reid i Scott Henderson, sori na OT. U svakom slučaju Holdsworth ima vrlo čudan i jedinstven sound. Nabavio sam od njega prije koju godinu par GB mp3ca, ali ne mogu ga slušat ko Gero predugo, jer mi jednostavno postane pretežak (pičkica sam, šta mogu...). Nije da ne volim fusion, ali i fusion ima kao i svi ostali glazbeni pravci više 'grana'. Ova bi bila recimo, 'Hard fusion' :D. Evo, počeo sam srat, prestajem emidijetli.

#4 moonspell

moonspell
  • Members
  • 552 posts

Vrijeme objave: 31 Kolovoz 2006 - 11:40

Allan Holdsworth Playing SynthAxe.....

#5 KresoD

KresoD
  • Members
  • 1551 posts

Vrijeme objave: 31 Kolovoz 2006 - 22:02

ali ne mogu ga slušat ko Gero predugo, jer mi jednostavno postane pretežak

Meni isto dosta teško "pada na želudac". Nakon dvije-tri pjesme za redom moram prekinuti slušanje i ići se van nadisati zraka... ;D

#6 turtlemaster

turtlemaster
  • Members
  • 65 posts

Vrijeme objave: 11 Rujan 2006 - 10:02

Meni isto dosta teško "pada na želudac". Nakon dvije-tri pjesme za redom moram prekinuti slušanje i ići se van nadisati zraka... ;D

aaaa,znaci nisam jedini :Djedan od najvecih gitarista današnjice.zar vam nije bar malo slican Pat Metheny-ju

#7 Chaos Axe

Chaos Axe
  • Members
  • 486 posts

Vrijeme objave: 02 Travanj 2008 - 23:49

evo bas slusam metal fatigue nakon dugo vremenauff panic station koja stvarcina

#8 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9957 posts

Vrijeme objave: 03 Travanj 2008 - 10:14

aaaa,znaci nisam jedini :)jedan od najvecih gitarista današnjice.zar vam nije bar malo slican Pat Metheny-ju

Ja bih rekao da je sviracki slican Johnu McLoughlinu,dragi su mi obojica,a otkrio sam ih prije Vaija,Satrianija i ostalih tandara mandara gitarista.:D

#9 knjiga

knjiga
  • Members
  • 2046 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2009 - 21:57

car svih careva, neki su kritčari rekli da svijet još nije spreman za njegovu glazbu...

#10 thirteenguitard00d

thirteenguitard00d
  • Members
  • 51 posts

Vrijeme objave: 05 Studeni 2009 - 22:11

Holdsworth mi je otkad ga slušam (malo manje od godinu dana) postao jedan od najdražih gitarista,posjeduje nevjerojatnu tehniku i kreativnost,naravno svoj mekani fluidni ton :thumbup::001_smile::001_tt1:Može li mi tko objasniti kako on radi pull-offove?

#11 Dragianni

Dragianni
  • Members
  • 2561 posts

Vrijeme objave: 05 Studeni 2009 - 23:54

Holdsworth mi je otkad ga slušam (malo manje od godinu dana) postao jedan od najdražih gitarista,posjeduje nevjerojatnu tehniku i kreativnost,naravno svoj mekani fluidni ton :thumbup::001_smile::001_tt1:Može li mi tko objasniti kako on radi pull-offove?

Pull off kao pull off...međutim tvoje pitanje je samo dokaz više da je sve u prstima,kod svakog gitarista i pull off,hamer on ili tapping zvuči drugačije...kao što si i sam rekao,svirka mu zvuči fluidno ko da sintić svira (iako koristi on tu i tamo gitarske sintetizatore),međutim ovdje je još uvijek riječ o nevjerojatnoj tehnici i "bolesnim" melodijsko harmonijskim rješenjima!Pogledao sam svojevremeno i jednu njegovu video školu...tek tada mi ništa nije bilo jasno!:thumbup:

#12 bad horsie

bad horsie
  • Members
  • 362 posts

Vrijeme objave: 06 Studeni 2009 - 14:52

Pull off kao pull off...međutim tvoje pitanje je samo dokaz više da je sve u prstima,kod svakog gitarista i pull off,hamer on ili tapping zvuči drugačije...kao što si i sam rekao,svirka mu zvuči fluidno ko da sintić svira (iako koristi on tu i tamo gitarske sintetizatore),međutim ovdje je još uvijek riječ o nevjerojatnoj tehnici i "bolesnim" melodijsko harmonijskim rješenjima!Pogledao sam svojevremeno i jednu njegovu video školu...tek tada mi ništa nije bilo jasno!:thumbup:

+1, stvarno ni ja nerazumin njegov stil niti mi je jasno kako netko uopće dođe do onakvog stila sviranja :001_smile:

#13 Pedja

Pedja
  • Members
  • 108 posts

Vrijeme objave: 12 Studeni 2009 - 12:36

Allan je kralj legata,stvarno čovjek svira.Prvi put kada sam čuo Metal Fatigue ostao sam paf,harmonije,svirka,kontrola nad instrumentom,preludo i prebolesno.Čak ne loše pjeva.:thumbup:

#14 knjiga

knjiga
  • Members
  • 2046 posts

Vrijeme objave: 23 Rujan 2010 - 22:49

http://www.muzika.hr...-lisinskom.aspx

#15 Dragianni

Dragianni
  • Members
  • 2561 posts

Vrijeme objave: 23 Rujan 2010 - 23:06

ooooo !!! :001_tt2:

#16 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9957 posts

Vrijeme objave: 24 Rujan 2010 - 03:28

Vidimo se!:001_tt2:

#17 nameuser

nameuser
  • Members
  • 11 posts

Vrijeme objave: 25 Rujan 2010 - 11:36

A jbg, već sam izdvojio na Watersa i Kotzena, nemam za Allana...šteta:sad:

#18 TDK

TDK
  • Members
  • 108 posts

Vrijeme objave: 13 Listopad 2010 - 10:54

Jel netko zna tko je organizator njegovog koncerta u ZG-u?

#19 Giant Robot

Giant Robot
  • Members
  • 23 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2010 - 14:43

Jel netko zna tko je organizator njegovog koncerta u ZG-u?

Evo tu pogledaj kaj piše ak ti kaj pomaže.... http://www.lisinski....dba.asp?b=21508

#20 skunkfunk

skunkfunk
  • Members
  • 424 posts

Vrijeme objave: 16 Listopad 2010 - 23:55

allan je legenda, mene na fiuczynskog podsjećaili bolje rečeno, fiuczynski me podsjeća na njega

Edited by Deda Pantelija, 17 Listopad 2010 - 07:38 .

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.