Jump to content

Slika
- - - - -

MarkBass

• Please log in to reply
562 odgovor(a) na ovu temu

#1 doox

doox
  • Members
  • 990 posts

Vrijeme objave: 19 Kolovoz 2006 - 15:01

Zanima me da li je itko od vas ikada svirao na nekoj MarkBass glavi ili boxu i kakvi su dojmovi? Btw, vidio sam da je u music metropolisa u Splitu stiglo par glava, komboa i boxova ali sam bio u žurbi pa se nisam stigao raspitati za cijene, jel zna netko od vas kako se kreću cijene? Ili barem kolika bi bila cijena za ovakvu glavu:http://www.markbass....n&cat=1&vedi=69ili eventualno jedan ovakav boxhttp://www.markbass....n&cat=2&vedi=29specifikacije su im jako interesantne, pogotovo odnos snaga - težina ;D

#2 Pepy the Killer

Pepy the Killer
  • Members
  • 3104 posts

Vrijeme objave: 19 Kolovoz 2006 - 15:42

cijene su im paprene ja sam gledao..znači jedno 8k ++a dojam je subjektivan...ili ti se svidi ili ne... nisan ni ja stiga probat..jope mi je reka da se njemu nije svidilo..paa..

#3 josephh

josephh
  • Members
  • 90 posts

Vrijeme objave: 19 Kolovoz 2006 - 16:19

evo jope :DMa to je super sprava i firma i sve ok ,probaj meni se to ne svidja! Draži mi je ebs moj 8)Cjena toga sta si navea ti nije ispod 15000kn sigurno papreni su stvarno znam da su skuplji od ebs-a to je jedino sta ti mogu reč!Otiđi i probaj možda se tebi svidi sta ja znam :D

#4 BassBoss

BassBoss
  • Members
  • 544 posts

Vrijeme objave: 19 Kolovoz 2006 - 19:04

jope legendo ;)koje čudo tribaš sve sam probat.mark je skup, al po meni za manju lovu dobiješ ebs što je zaista dobra kombinacija. :Dprovejrena

#5 BassBoss

BassBoss
  • Members
  • 544 posts

Vrijeme objave: 19 Kolovoz 2006 - 22:32

kolike su cijene tih markbassova....pojačala i boxova? kod nas jel.. u splitu?brico ;) to ti je jedan lipi bezpragovni bass :D

#6 BassBoss

BassBoss
  • Members
  • 544 posts

Vrijeme objave: 20 Kolovoz 2006 - 08:07

triba bacit pogled na slijedeć sitove i usporedit cijene:http://www.soundland.dehttp://smile-music.de/xtcommerce/http://www.musik-sch...acturers_id=479Posted ImageMarkBass Traveler 121H400 Watt/8Ohm, 1x12''+ Piezo, Reflexöffnung hinten, 40-20.000 Hz MarkBass 545,00EUR Posted Image MarkBass Traveler 102P400 Watt/8Ohm, 2x10''+ Piezo, Reflexöffnung hinten, 45-18000 Hz MarkBass 609,00EUR Posted ImageMarkBass Traveler 151P400 Watt/8Ohm, 1x15''+ Piezo, Reflexöffnung hinten, 40-18000 Hz MarkBass 615,00EUR Posted Image MarkBass Standard 102HF400 Watt/8Ohm, 2x10''+ Hochton, 40-20.000Hz, Front Reflex MarkBass 715,00EUR

#7 doox

doox
  • Members
  • 990 posts

Vrijeme objave: 20 Kolovoz 2006 - 11:07

Traveller 102P i Traveller 151P - svaki 4386,00 kn u kešu kod Larija, pojačala oko 1000 evra i više. Pojačala izgledaju kao radio za auto. Sve je naravno u žuto crnoj boji.

to su ok cijene za traveller boxove... u njemačkoj im je cijena 610 eura, što bi bilo cca 4300 Kn... cijena glave little mark II na musikproduktiv.de je 589 eura pa prema nekoj analogiji kod nas ne bi trebala biti skuplja od 4500 Kn ???ili možda kod Larija ne vrijede takve analogije :D

#8 BassBoss

BassBoss
  • Members
  • 544 posts

Vrijeme objave: 20 Kolovoz 2006 - 14:55

Nisam probao ništa od te firme ali stvarno mi se ne bi dalo to kupovati bez obzira koliko dobro i/ili povoljno bilo jer, iskreno, kome se da te rugobe prefarbavati ??? ;D

e to je več stvar ukusa......tebi ružne, nekome lipe....a uvik možeš kupit 23 spreja pa ih posprej čarlsat :D

#9 BassBoss

BassBoss
  • Members
  • 544 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2006 - 11:42

http://www.bolha.com/oglas1859699Posted ImageEVO JEDAN OGLAS ZA PRODAJU MARKBASS, ups caps..... dakle ko oče nek vrne oko.:D

#10 josephh

josephh
  • Members
  • 90 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2006 - 15:00

Bija je kombo iz larija na testiranje točnije model sa petnaskom koji košta 9000kn proban i više basista sviralo na njemu sa bendom i odvojeno i pitaj boga još kako :D Žane su sjedile na njemu pa smo čekali njihovu reakciju :)Ima lip zvuk moš maxtona uštekat zvuči super ali piše 400w e tu je sjeb neki ako crate 100 parira njemu snagom i bojom onda fakin šit!!!Mislin da je to pun kufer para a ne vridi!!!! Ja bi za ti da 5000kn plafon! :)Kad žena svrši od bass pojačala onda vridi svake lipe ;)

#11 doox

doox
  • Members
  • 990 posts

Vrijeme objave: 26 Listopad 2007 - 12:44

Da oživimo topic jer mi se čini da je na forumu počela vladat pro-MarkBass eraOčekujem komentare ponosnih vlasnika MarkBass opreme :)

#12 Lux13

Lux13
  • Members
  • 304 posts

Vrijeme objave: 26 Listopad 2007 - 14:11

markbass...ma bog od pojačala...ali čekaj onog vlasnika neka ti prenese iskustvo,mislim da se ima čime pohvaliti,!!!:)

#13 tonchi

tonchi

Gear watcher

• Members
  • 5476 posts

Vrijeme objave: 26 Listopad 2007 - 14:26

Bija je kombo iz larija na testiranje točnije model sa petnaskom koji košta 9000kn proban i više basista sviralo na njemu sa bendom i odvojeno i pitaj boga još kako :) Žane su sjedile na njemu pa smo čekali njihovu reakciju :)Ima lip zvuk moš maxtona uštekat zvuči super ali piše 400w e tu je sjeb neki ako crate 100 parira njemu snagom i bojom onda fakin šit!!!Mislin da je to pun kufer para a ne vridi!!!! Ja bi za ti da 5000kn plafon! :)Kad žena svrši od bass pojačala onda vridi svake lipe :drool:

WRONG...__________________________________Gear:Fender jazz bass 78.,Fender jazz bass CIJ (Nordstrand NJ4) ress. 62,Sadowsky outboard preamp,Markbass CMD 103H.

#14 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 26 Listopad 2007 - 14:38

ja napisem rivju uskoro, u poslu sam, al nek se najavi :) samo cu napomenut da mi mark bass radi jaaako definirano, nije agresivan kao ebs, ali ima jednu jako lipu dozu artikulacije sto govori o kvaliteti zvucnika... nastavak slijedi :huh:zivili

#15 zvone

zvone
  • Members
  • 870 posts

Vrijeme objave: 26 Listopad 2007 - 22:36

ajde napiši koliko si para dao za njega i ako se sječaš/imaš cijene nekih drugih modela:001_smile:

#16 MARCOS

MARCOS
  • Members
  • 1222 posts

Vrijeme objave: 29 Listopad 2007 - 11:15

ponosan sam vlasnik Little Marka II.....koristim tu glavu sa spider boxom (410 eminence pro)Radi jebeno, jebeno jebeno....snage i toplog basa za za prodat, ultra tihi line out, jako senzibilan eq + dva filtera koji su jako efikasna. 500 w na 4ohma (350 na 8ohma) i niti tri kile težine....Bilo je prigovora po forumima vezanih za efikasnost digitalno kontroliranog napajanja (nema klasičnog transformatora pa su stoga ta pojačala lagana) ali ja nisam primjetio problema. A do sada je pojačalo odradilo sate i sate livea + studija. Možda kad se pojačalo nagari na preko 70 posto snage....do sada nisam imao potrebu (a sviram u stoner bendu)E sad....bio sam u prilici probat kutiju traveler...onu sa dvije desetke i hornom, sa tom istom glavom. Bezveze. Midlasto, plitko, slabo, kartonsko, jeftino. Eto.Od ostalih boxeva, isprobao sam ga na bassman boxu i radi savršeno.Na kraju krajeva, sve je u osobnom ukusu.

#17 Jelenko

Jelenko
  • Members
  • 2692 posts

Vrijeme objave: 29 Listopad 2007 - 11:50

probo si ga i na ampeg b410 HLF-u. to malo pojacalce je nevjerojatno. fakat je mikro, a zvuci fenomenalno. citao sam rivjue na talkbassu i svi od reda su mu dali cistu 10ku

#18 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 12 Studeni 2007 - 21:17

Dakle, d napišem rivju Markbass kombinacije CMD121H + Traveler 12" 121H box.Posted ImageCombo i boxx su vrhunski izrađeni. dojam koji ostavalju je vrlo profesionalan, ja sam ostao zatečen kako i jedan i drugi rade i sami za sebe i u kombinaciji.Snaga comba je 300w, same kutije 400w, dodatni box 400w. Glava je LittleMark II ima 500w na 4 ohma 300w na 8 ohma. Kada se spoji dodatni box koji radi na 8 ohma onda je izlazna snaga glave je full 500w... i sto je najvaznije sistem radi poprilicno glasno. U stanu samo combo sviram i to ne vise od 1 i na geinu i na masteru.Glede zvuka. Evo ovako. Markbass je posložen da nekolorira zvuk instrumenta več da ga šalje vani. Kada se stavi sve na flat bass zvuci mrak., zvuci onako kako zvuci u studiju, obzirom da sam snimao neke stvari usporedjivao sam gole trake i zvuk bassa iz pojacala, to je prakticki ista stvar. Kada se doda dodatni box zvuk postane samo glasniji sa vise volumena i bassa... u globalu to je isti zvuk samo "podebljan".Usporedjivao sam zvuk EBSa sa MarkBassom i tu je stvar vrlo slična. EBS je malo agresivniji u midlovima i ima malo drugaciji prizvuk jer su njegovi boxovi i zvučnici drugačiji, zvučnici su tvrdji i zvuk dakako je malo drugačiji.Kada se spoji EBS FAFNER na MArkbass zvučnik dobije se super kombinacija koja radi artikulirano ali malo mekše od EBSovih boksova.Neću ulazit što je tu bolje ili lošije jer toga u ovom slučaju NEMA. I jedan i drugi sistem rade vrhunski. Artikulacije, snage, prostornosti i definicije ima na pretek. Osobno sam daleko zadovoljniji sa zvukom Markbassa jer mislim da su pogodili i ton i kvalitetu izrade. Sama ideja da box treba kolorirat zvuk osobno mi baš i nije prihvatljiva jer spektar zvuka kojeg instrument pumpa u pojačalo je puno detaljnija nego što ona zna izač van, a osobno volim čut bass kako mi zvuči u studiju.Glava LittleMark II je digitalna glava, ima analogni preamp ( solid state), a izlaz (power amp) ima digitalni ( switching power amp). Glava je lagana tako da ukupna težina comba je cca 18kg . Kada se sve stavi na flat pojačalo daje nekolorirani zvuk bassa. Ako bass dobro radi, još bolje će izlazit kroz combo:-) EQ je vrlo osjetljiv i mali pomak daje utjecaj na sliku zvuka. super stvar za korekcije zvuka na stageu. Ja sam jako zadovoljan sa MarkBassom. Proizvodi su vrhunski posloženi i toplo bi preporučio tu firmu. Ja sam jako zadovoljan i svatko ko bi htio doći probat nek se javi.živili!furn

#19 doox

doox
  • Members
  • 990 posts

Vrijeme objave: 12 Studeni 2007 - 23:24

Ali... Jope legenda je reka da je taj markbass neki sjeb :thumbdown:Sad, kome virovat?Šalim se, naravno... Super ti je ova kombinacija, Silvio, drago mi je radi tebe da imaš sound koji želiš i snage na bacanje. Ako buden dolazija do ZG definitivno ću te probat kontaktirat da i čujem svojim ušima kako to zvučiSamo si se malo sjeba u ovon dijelu:"Glava LittleMark II je digitalna glava, ima analogni preamp ( solid state), a izlaz (power amp) ima digitalni ( switching power amp). Glava je lagana tako da ukupna težina comba je cca 18kg ."Napajanje je switching da bi se izbjegao masivni mrežni trafo, power amp je AB klasa, dakle također analogan kao preamp :)

#20 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 13 Studeni 2007 - 00:09

Ali... Jope legenda je reka da je taj markbass neki sjeb :thumbdown:Sad, kome virovat?Šalim se, naravno... Super ti je ova kombinacija, Silvio, drago mi je radi tebe da imaš sound koji želiš i snage na bacanje. Ako buden dolazija do ZG definitivno ću te probat kontaktirat da i čujem svojim ušima kako to zvučiSamo si se malo sjeba u ovon dijelu:"Glava LittleMark II je digitalna glava, ima analogni preamp ( solid state), a izlaz (power amp) ima digitalni ( switching power amp). Glava je lagana tako da ukupna težina comba je cca 18kg ."Napajanje je switching da bi se izbjegao masivni mrežni trafo, power amp je AB klasa, dakle također analogan kao preamp :)

OjlaJope ti je ima tu spiku dok nije malo duze svira mog Markbassa :) :D pitaj ga sutra :D .. skuzija je i on da stvar sljaka ko majka :lol:uostalom, razmisli, toliko bassista svira markbass, pa nekog vraga i oni znaju :lol:da, zeznuo sam se oko napajanja:thumbup1:, mislija sam na to sta si napisao, pomijesa sam u objasnjenju F1 i LittleMarkII ... :laugh: thanx za ispravak netočnog navoda :w00t::001_rolleyes:sad tribamo ić u saborsku kantinu popit kavu za 2.5kn :w00t: jebate sta im je jeftina kava, a tolike plaće imaju :w00t::laugh::biggrin:još jednom thanxvidimo se kad dojes do zg-a :lol::biggrin:f.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.