Jump to content

Slika
- - - - -

Idući veliki - GUTHRIE GOVAN

• Please log in to reply
407 odgovor(a) na ovu temu

#41 Sir Drinkalot

Sir Drinkalot
  • Members
  • 2102 posts

Vrijeme objave: 03 Ožujak 2006 - 15:14

Omar Rodriguez- the Mars VoltaOvaj je već idol postao, pogotovo mlađoj ekipi koja nije slušala Zeppeline i Santanu. Meni je zbog svirke u At the drive-in Bog Bogova. Johny Greenwood- Radiohead; bolesnik svoje vrste

#42 Tomo M

Tomo M
  • Members
  • 2761 posts

Vrijeme objave: 03 Ožujak 2006 - 15:20

John Frusciante !!!!nije neki tehničar ali jegove melodije na gitari su obilježile novi milenij.....blood sex, californication, by the way, a ne sumnjan da če zakazat i u stadium arcadioum.također je i hiperproduktivan u solo karijeri.mislim da će 90% ljudi znat za njegove melodije u pepersima i sigurno je jedan od večih utjecaja na večinu.

#43 Sir Drinkalot

Sir Drinkalot
  • Members
  • 2102 posts

Vrijeme objave: 03 Ožujak 2006 - 15:25

Je tu si u pravu

#44 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 03 Ožujak 2006 - 16:19

Omar Rodriguez- the Mars Volta

Definitivno.Od svih ovih navedenih, uključujući i Morella i Trucksa i Frusciantea, mislim da Rodriguez najviše paše opisu topica.Da me krivo ne shvatite, Morello i Frusciante su već poprilično etablirani na svjetskoj gitarskoj sceni, tako da se već mogu smatrati "velikima", Trucks je odavno poznat u okviru muzike koju svira i IMO nema ničega što je samo njemu karakteristično i nekakve inovativnosti i odmaka od muzike koju svira, dok je Rodriguezov rad poznat samo "šačici" fanova Mars Volte i ATDI-a. Stvarno jedan drugačiji pristup gitari, i što je najvažnije, pristup sa ukusom i stavom. Definitivno jedan od gitarista budućnosti.

#45 crazy horse

crazy horse

Administrator

• Administrators
  • 2276 posts

Vrijeme objave: 03 Ožujak 2006 - 16:23

Nisam naišao na puno ljudi da sluša The Music, ali meni je to jedan od najdražih bendova uopće i ikad. Adam Nutter me osvojio gitara na prvom albumu, a na drugom Welcome to the North potvrdio status i još ga nadogradio. GenijePotpisao bih i Rodriguezovu nominaciju. Fantastičan

#46 Sir Drinkalot

Sir Drinkalot
  • Members
  • 2102 posts

Vrijeme objave: 03 Ožujak 2006 - 16:26

Definitivno.Od svih ovih navedenih, uključujući i Morella i Trucksa i Frusciantea, mislim da Rodriguez najviše paše opisu topica.Da me krivo ne shvatite, Morello i Frusciante su već poprilično etablirani na svjetskoj gitarskoj sceni, tako da se već mogu smatrati "velikima", Trucks je odavno poznat u okviru muzike koju svira i IMO nema ničega što je samo njemu karakteristično i nekakve inovativnosti i odmaka od muzike koju svira, dok je Rodriguezov rad poznat samo "šačici" fanova Mars Volte i ATDI-a. Stvarno jedan drugačiji pristup gitari, i što je najvažnije, pristup sa ukusom i stavom. Definitivno jedan od gitarista budućnosti.

:-*A zna i bas svirat isto, s istim pedalama. ;D

#47 sinisa

sinisa
  • Members
  • 1211 posts

Vrijeme objave: 03 Ožujak 2006 - 19:17

totalno signed.

#48 _Angus_

_Angus_
  • Members
  • 90 posts

Vrijeme objave: 03 Ožujak 2006 - 19:35

Neznam, u uvodnom postu stoji hrpa autora koji su predstavljeni kao institucije za sebe bez nekog reda i nacina. Pa Vai je ucio svirat kod Satrianija, Malmsteen, ako malo bolje poslusate, bezobrazno kopira Blackmorea, a Petrucci je ucio kod Ala di Meole i to se cuje u njegovim stvarima. Po meni, Al di Meola opere sve njih bilo kad. Pa covjek je sa 19 godina izjavio da je najbrzi gitarist na svijetu, i to potpuno opravdano. Ako se itko moze mjerit s njim onda su to ovi mladi gitaristi iz jos nepoznatih skandinavskih metal bendova koje sam sasvim slucajno imo priliku cut, i to demo cd-e. Uploadat cu par stvari skoro da cujete.

#49 Dr.A

Dr.A
  • Members
  • 862 posts

Vrijeme objave: 03 Ožujak 2006 - 19:49

Po meni, Al di Meola opere sve njih bilo kad. Pa covjek je sa 19 godina izjavio da je najbrzi gitarist na svijetu, i to potpuno opravdano. Ako se itko moze mjerit s njim onda su to ovi mladi gitaristi iz jos nepoznatih skandinavskih metal bendova koje sam sasvim slucajno imo priliku cut, i to demo cd-e.

Glazba nije sport. Glazba nije takmicenje. Nema najboljih.

#50 323

323
  • Members
  • 1473 posts

Vrijeme objave: 03 Ožujak 2006 - 20:13

Mislim da bi iduća velika faca mogao biti onaj tip sa 8-string gitarom što se spominjao na forumu kao ultrabrzi gitarist.Za nekih 10-ak godina bi mogao biti jedan klinjo što su ga na GHS-ovoj stranici predstavljali kao nekog izuzetno talentiranog mladog gitarista itd. itd. ali se ne mogu sjetit kako se ono zove

#51 deyo

deyo
  • Members
  • 4113 posts

Vrijeme objave: 03 Ožujak 2006 - 20:15

Neznam, u uvodnom postu stoji hrpa autora koji su predstavljeni kao institucije za sebe bez nekog reda i nacina. Pa Vai je ucio svirat kod Satrianija, Malmsteen, ako malo bolje poslusate, bezobrazno kopira Blackmorea, a Petrucci je ucio kod Ala di Meole i to se cuje u njegovim stvarima. Po meni, Al di Meola opere sve njih bilo kad. Pa covjek je sa 19 godina izjavio da je najbrzi gitarist na svijetu, i to potpuno opravdano. Ako se itko moze mjerit s njim onda su to ovi mladi gitaristi iz jos nepoznatih skandinavskih metal bendova koje sam sasvim slucajno imo priliku cut, i to demo cd-e. Uploadat cu par stvari skoro da cujete.

Pa šta što je Vai učio kod Satrianija? Stilovi i pristup muzici su im na kraju dana ispali jako različiti a svaki od njih je strašno utjecajan ALI na svoj način. Malmsteenu je možda bio uzor Blackmore ali oprosti, to su ipak samo naznake idola. Malmsteen je isfurao potpuno novi stil sa albumom Rising Force i pomaknuo sve te Blackmore utjecaje par stepenica više i što je bitnije individualnije. Kad čuješ Malmsteena odmah znaš da je to on a da nije Blackmore. A kad čuješ hrpu gitarista iza 1984 čuješ da su slušali Malmsteena. Zato je poslije njega bilo jako teško biti inovativan u shredu. A Petrucci koliko sam čitao u njegovoj biografiji nije učio kod Meole nego mu je on veliki uzor uz S.Morsea, Vaija i par jazzera. A to šta je Meola izjavio, je jedna stvar, a realnost je sasvim drukčija. Ako te baš impresionira brzina radi brzine ima puno jačih/bržih gitarista od Meole. Ako ih nisi čuo pitaj reći ću ti par.Po meni je Meola svoju veličinu najviše pokazao na albumu "Passion Grace and Fire" u gitarističkom triu. Brzina u službi melodije i kompozicije.

#52 deyo

deyo
  • Members
  • 4113 posts

Vrijeme objave: 03 Ožujak 2006 - 20:16

Mislim da bi iduća velika faca mogao biti onaj tip sa 8-string gitarom što se spominjao na forumu kao ultrabrzi gitarist.Za nekih 10-ak godina bi mogao biti jedan klinjo što su ga na GHS-ovoj stranici predstavljali kao nekog izuzetno talentiranog mladog gitarista itd. itd. ali se ne mogu sjetit kako se ono zove

trebamo imena. to je poanta topica :P :P

#53 sinisa

sinisa
  • Members
  • 1211 posts

Vrijeme objave: 03 Ožujak 2006 - 23:09

A kad čujeh hrpu gitarista iza 1984 čuješ da su slušali Malmsteena. Zato je poslije njega bilo jako teško biti inovativan u shredu.

dakle, bolje da je ne slusati :P

#54 deyo

deyo
  • Members
  • 4113 posts

Vrijeme objave: 03 Ožujak 2006 - 23:59

Jedino jedan ima 2 humbuckera, a drugi jedan, to su gotovo sve razlike . ;DU detalje ne ulazim jer nisu bitni. Nego, oba dvojica nisu napisali ni jednu opće poznatu stvar za koju široke mase mogu odmah reći koja je i čija je. Po meni oni su samo svirači, naravno vrhunski, ali imam dojam da im mijenjaš tonalitet, izgubili bi se u vlastitoj stvari. Isto važi i za RHCP. Nije to veličina jednog Claptona kojemu kućanice poznaju bar 20 stvari.Po mom mišljenju Vai, Satch, Malmsteen i Petrucci bi bili tek jedan veliki, iako sviraju bolje nego bilo tko ranije. Mislim isto da neće više biti velikih, izgubili su se kriteriji, a nema se po čemu ni mjeriti.

znam da ne voliš da te se kvota rečenicu po rečenicu pa ću ovaj put ovako. :P Ne znam koliko si slušao Satrianija i Vaija i Petruccija posebno, ali ni sa čim od ovoga što si napisao se ne slažem. Mogu samo zaključiti da ili ne kužiš dovoljno gitarističku muziku ili ih nisi dovoljno slušao. Nema smisla da ti objašnjavam dijametralne razlike u pristupu gitari kod jednog-drugog-trećeg ako nisi dovoljno slušao iste. Nećemo se skužiti. Osim toga to nije ni tema ovog topica, tema su novi. Ovi su dovoljno etablirani da već imaju svoje topice.

#55 mAnimal

mAnimal

Administrator

• Administrators
  • 1210 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2006 - 00:07

Svaka generacija gitarista nosi neke svoje posebnosti stvar je samo posjeduje li se "uho" za primjećivanje finih nijansi i razlika :P Mislim da bi pitanje ovog topica preciznije bilo: Može li u današnjem svijetu virtuoz instrumentalist gitarističke glazbe biti globalna pop zvijezda?

#56 deyo

deyo
  • Members
  • 4113 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2006 - 00:12

Svaka generacija gitarista nosi neke svoje posebnosti stvar je samo posjeduje li se "uho" za primjećivanje finih nijansi i razlika :P Mislim da bi pitanje ovog topica preciznije bilo: Može li u današnjem svijetu virtuoz instrumentalist gitarističke glazbe biti globalna pop zvijezda?

možemo i taj topic pokrenuti :P iako je mene zanimalo upravo ovo šta sam i napisao u uvodnom postu. makar od svih odgovora bilo je 10-tak koji su se stvarno odnosili na nove uzore.. možda ih stvarno malo ima

#57 deyo

deyo
  • Members
  • 4113 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2006 - 00:17

Upravo te nijanse u razlici treba zaboraviti, a obratiti pažnju na sličnost. To je ljudima u glazbi mana. Kreću sa različitostima. Danas ne može gitarista biti globalna zvijezda, mislim da nije nikad ni bio. Prije je bilo još gore.

Gitaristi jesu globalne zvijezde, nemojmo se zavaravati. Samo pitanje je kome? Upravo drugim gitaristima. Ostalima su oni nešto drugo..nužni dio benda (ako su u bendu) a ako nisu, onda su im obično anonimusi.

#58 deyo

deyo
  • Members
  • 4113 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2006 - 00:23

Ajmo napraviti anketu? Kladim se za auto da za Malmsteena ne zna ni 0,01% Hrvata.Kakva je to zvijezda? Globalna nije.

Amps jel ti uopće čitaš šta ja napišem ? :;)tvoja anketa u odnosu na ono što sam napisao bi imala smisla samo ako bi svi Hrvati bili gitaristi. Tko je uopće rekao da je opća kultura znati za Vaija? Nije. Ali ako si gitarist, onda bome jeste.

#59 deyo

deyo
  • Members
  • 4113 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2006 - 00:34

Pod globalno ja podrazumjevam mnogima na globusu a ne četvorici. :PČitam pažljivo i dobar je topic, čak neka meni nova imena. Korisne informacije, ali novu zvijezdu ne vidim na vidiku.

slažem se, ali opet moraš dodati gitaristima globalno. :P čista gitaristička muzika nikad nije i neće biti mainstream pa samim tim je suludo očekivati da kućanice znaju za Surfing with Alien ili Flexable :P Iako ne vjerujem da znaju i za Claptona ko Claptona nego više za Cream fazu i možda neke unplugged izlete koji su dovoljno mainstream da se vrte po radiju. Ciljana publika jest globalna ali opet ograničena na one koji sviraju, čak ne uvijek nužno gitaru. Teško će netko shvatiti veličinu gitarističkih kompozicija tko ništa ne svira.. o tome ti govori i moj sig...real-life story :P :P

#60 crazy horse

crazy horse

Administrator

• Administrators
  • 2276 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2006 - 12:06

Ajmo napraviti anketu? Kladim se za auto da za Malmsteena ne zna ni 0,01% Hrvata.Kakva je to zvijezda? Globalna nije.

Nažalost ili na sreću, Hrvatska je mali dio karte svijeta, malen dio tržišta koji zaobilaze mnogi koncerti, naša publika nije "mjerodavna" u smislu kritične mase na globalnoj razini. Naše percipiranje stvari ne može biti precizno i točno, jer smo mala zemljica na jugoistoku Europe, a da bi o nećemu vodio riječ, uglavnom moraš biti u središtu toga ili barem dio cjelina koja će u određenom trenutku biti središte toga.Volio bih da se vratite na početnu temu. Tko na kakvoj opremi nije bitno na ovoj temi i neka se to pitanje ne povlači >:P

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.