Jump to content

Slika
- - - - -

Bisernica

• Please log in to reply
295 odgovor(a) na ovu temu

#141 primas1

primas1
  • Members
  • 32 posts

Vrijeme objave: 10 Listopad 2006 - 18:17

I to je jedan problem ;), neznam gdje da ju kupim! Već ju tražim godinu dana i nigdje da nađem od kravljega roga, pa sam si sad nabavio rog ;D 8) :D, pa pitam kak se to radi :)?

#142 longee

longee
  • Members
  • 1985 posts

Vrijeme objave: 10 Listopad 2006 - 21:13

I to je jedan problem ;), neznam gdje da ju kupim! Već ju tražim godinu dana i nigdje da nađem od kravljega roga, pa sam si sad nabavio rog ;D 8) :D, pa pitam kak se to radi :)?

1. Ako je rog sirov, potrebno ga je skuhati. Jako dugo. I jako smrdljivo ;D2. Kuhani rog izrežemo na potrebnu mjeru. Od jednoga roga srednje veličine i kvalitete dobit ćeš cca. 2 trzalice. Ako si mislio da ćeš napraviti 10, evo ti ma'una ;D3. Izrezanu pločicu željene veličine treba brusiti brusnim papirom od gradacije 80 do 2000. Na kraju se polira s nekakvim čeličnim spužvama ( ??? :)) ), so I've heard.Napomena: (so I've heard ;D ;D) najbolji je rog od mađarskog "Pusztá" goveda, izrazito bjelokosno blještave boje. Dijelovi roga crne, smeđe ili još čudnije boje su neupotrebljivi.So I've heard. Nemam volje probati ;D

#143 Mat

Mat
  • Members
  • 1091 posts

Vrijeme objave: 05 Studeni 2006 - 19:53

A kak znas da je rog sirov? ??? I koliko vremenski treba kuhati?

#144 longee

longee
  • Members
  • 1985 posts

Vrijeme objave: 05 Studeni 2006 - 20:46

A kak znas da je rog sirov? ??? I koliko vremenski treba kuhati?

Zagrizeš ga? ;D ;D ;DMa, znat ćeš da je kuhan, ako je... Believe me :DKoliko dugo? Dugo :)So I've heard :D ;D

#145 morski_vuk

morski_vuk
  • Members
  • 4 posts

Vrijeme objave: 11 Studeni 2006 - 13:25

ej ljudi..jel mi moze netko tocno rec kakva trzalica treba za brač...i kako se točno trza..ili jos bolje gdje u zagebu mogu nauciti kako ...imam brač al nikako da klijepo naucim...

#146 MagicMario

MagicMario
  • Members
  • 21 posts

Vrijeme objave: 21 Studeni 2006 - 09:31

Eh ovako, složen je postupak za praviti trzalice od roga, bolje ti je što je rekao kolega dati 10-ak eura i kupit si orginalnu...

#147 znalac

znalac
  • Members
  • 52 posts

Vrijeme objave: 22 Studeni 2006 - 01:38

ej ljudi..jel mi moze netko tocno rec kakva trzalica treba za brač...i kako se točno trza..ili jos bolje gdje u zagebu mogu nauciti kako ...imam brač al nikako da klijepo naucim...

pa neka nebude dugacka. to je pogreska, cigani sviraju s 10cm trzalicama, ne brac, nego cak i prim. nemozes svirat s sperplocom. jest, tako je puno lakse, al ton koji dobivas je los,ti moras trzalicu kontrolirat,zato nemoj dugacku nego kracu uzmi.

#148 primas1

primas1
  • Members
  • 32 posts

Vrijeme objave: 13 Prosinac 2006 - 19:23

evo, javljam se nako dugo vremena, eh da, usput, longee jesi li što raspisao od onih pjesmi kaj sam ti rekel!!!??:), što se tiče trzalice od kravljega roga, hvala longee na postupku, uspio sam je napraviti, a to što si rekao da treba dugo kuhati to si pogodio, kuhao sam ga 6 sati samo:)))), i trzalica mi je duga oko 4-5 cm, taman za mene i moj prim, zvuk je jakoooo dobar i više neo dobar, ponosan sam na sebe, :o), sad imam punoo bolji zvuk, i u međuvremenu sam saznal od koga je moj prim, a odgovor glasi: Gilg, i baš je super prima, ima jako kvalitetan zvuk!!! :) :o ;) ;D 8) :-* :)

#149 Gilg

Gilg
  • Members
  • 325 posts

Vrijeme objave: 14 Prosinac 2006 - 01:36

Oj, primaš.. hvala na pohvalama! ..i usput,radimo nove zvukove, si voljan probat koji novi prim iz naše radionice..tek toliko da čujem mišljenje :)[img width=759 height=600]http://img213.imageshack.us/img213/2866/p1010093qj7.jpg[/img][img width=242 height=600]http://img221.imageshack.us/img221/3628/g4lw5.jpg[/img]Posted Image

#150 primas1

primas1
  • Members
  • 32 posts

Vrijeme objave: 16 Prosinac 2006 - 15:23

pa ja sam uvijek voljan, samo neznam kako bi to omogučili ;D :) :D, jer ja sam iz Zagorja(Gornja Stubica), a imam tek 16 godina, pa nema auta ni vozačkoga ::) ;D :)...al što se mene tiče za sada ne bih mjenjao ovaj prim, jer sam se sklopio s njim u jedno :), ima jaki ali nježan i pun boja zvuk, pogotovo sad kad ga sviram rogoma po kolko se sad kreću cijene za e primove, oni koji su malo više kvalitetniji?

#151 Gilg

Gilg
  • Members
  • 325 posts

Vrijeme objave: 17 Prosinac 2006 - 05:13

Kaj,nek te stari dopela.. :)Čuj,osnovna cijena je 2400 kn.. pa do 5-6 iljada..svi su kvalitetni,zvuk je relativna stvar, na svima se jednako dobro svira..cijena varira ovisno o materijalu,opcijama, ukrasi,cifre i ostalo.. Imamo i vijane modele, oni su od 2600..Ak moš,postaj slliku tog prima da vidim otprilike od kad je ta proizvodnja..i da starom pokažem ;D

#152 primas1

primas1
  • Members
  • 32 posts

Vrijeme objave: 17 Prosinac 2006 - 21:13

Na žalost ne mogu doći, a znaš kakvi su roditelji, sad bi baš oni mene išli peljat..., ah, budem i ja velik i budem i ja imel auto ;D :D :) :) :) 8)Slike budem stavil drugi tjedan jer mi digitalni nije trenutno kod kuće, tak da...

#153 Gilg

Gilg
  • Members
  • 325 posts

Vrijeme objave: 17 Prosinac 2006 - 21:20

Ma ok, ima vremena.. glavno da si ti sad zadovoljan sa ovim koji imaš..

#154 znalac

znalac
  • Members
  • 52 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2006 - 01:20

u najmanju ruku uzmi prim od andrijice, mozes naci ok primova, nist dalje negldeaj sto si tice hr majstora

#155 Gilg

Gilg
  • Members
  • 325 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2006 - 01:27

Znalče, krivo savjetuješ.. Dođi prvo u radionu, vidi, probaj, čuj primove..pa onda sudi dal su dobri, loši il kakvi več.Onda te ja pitam što ne valja, što bi mjenjao..ti mi se povjeriš,ja to uzmem u obzir, potrudim se, primjenim tvoje savjete i napravim za "1 stupanj" bolju tamburu nego prije..Tak to funkcionira među sviračima i graditeljima..se slažeš samnom ??? ;D

#156 longee

longee
  • Members
  • 1985 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2006 - 22:47

Znalče, krivo savjetuješ.. Dođi prvo u radionu, vidi, probaj, čuj primove..pa onda sudi dal su dobri, loši il kakvi več.Onda te ja pitam što ne valja, što bi mjenjao..ti mi se povjeriš,ja to uzmem u obzir, potrudim se, primjenim tvoje savjete i napravim za "1 stupanj" bolju tamburu nego prije..Tak to funkcionira među sviračima i graditeljima..se slažeš samnom ??? ;D

Hehe, prijatelju, to je znalac, pljuc-hrač laki okidač :) :D

#157 Gilg

Gilg
  • Members
  • 325 posts

Vrijeme objave: 19 Prosinac 2006 - 01:49

Uostalom..kao što je primaš reko..za sad je zadovoljan,a kad se odluči u investiranje novog, nek prođe sve graditelje za koje misli da su toga vrijedni pa nek odluči..Ja za to vrijeme kompam prednju dasku za prim :) ;D 8)

#158 znalac

znalac
  • Members
  • 52 posts

Vrijeme objave: 19 Prosinac 2006 - 07:46

Uostalom..kao što je primaš reko..za sad je zadovoljan,a kad se odluči u investiranje novog, nek prođe sve graditelje za koje misli da su toga vrijedni pa nek odluči..Ja za to vrijeme kompam prednju dasku za prim :) ;D 8)

necu ja nist rec da 100posto nevaljas., al znam da je jedino andrijica provjerena kvaliteta, za druge sam sve cuo da su krs(neke i probo, i stvarno je jako lose, npr Zmegac, Kos, itd), al gilg nikad, mozda je i ok tambure, al zivcira me sto mnogi misle da je kvaliteta u izgledu, ili u necem drugom sto nema veze s kvalitetom.danas mi frend kaze da prodaje neki brac za 600e, ja ga pitam kakav je ton. on kaze, laka je za svirat, mekana, bla bla , ja ga opet pitam TON, on opet-zice su odmaknute, nezveci nigdi, blabla. nezna mi rec za ton , jer nezna, i jer on misli da je dobra tambura samo ako je lako na njoj svirat. skroz pogresno.al mislim da vecina tako misli. ton je najvazniji, dalje sve ostalo. i da mi je zlatna, sta vrjedi ako je ton tanak, il ako je neki metalni, zagusen. itd,. naravno ovisi jako puno o sviracu, on je taj koji ga pravi, al jako puno tambura pomaze. nemozes od jednog zmegeca napravit ton kao na andrijicinom, il od janike koji je bio jako lijep ton. al on je i znao napavit ton.

#159 longee

longee
  • Members
  • 1985 posts

Vrijeme objave: 19 Prosinac 2006 - 17:48

necu ja nist rec da 100posto nevaljas., al znam da je jedino andrijica provjerena kvaliteta, za druge sam sve cuo da su krs(neke i probo, i stvarno je jako lose, npr Zmegac, Kos, itd), al gilg nikad, mozda je i ok tambure, al zivcira me sto mnogi misle da je kvaliteta u izgledu, ili u necem drugom sto nema veze s kvalitetom.danas mi frend kaze da prodaje neki brac za 600e, ja ga pitam kakav je ton. on kaze, laka je za svirat, mekana, bla bla , ja ga opet pitam TON, on opet-zice su odmaknute, nezveci nigdi, blabla. nezna mi rec za ton , jer nezna, i jer on misli da je dobra tambura samo ako je lako na njoj svirat. skroz pogresno.al mislim da vecina tako misli. ton je najvazniji, dalje sve ostalo. i da mi je zlatna, sta vrjedi ako je ton tanak, il ako je neki metalni, zagusen. itd,. naravno ovisi jako puno o sviracu, on je taj koji ga pravi, al jako puno tambura pomaze. nemozes od jednog zmegeca napravit ton kao na andrijicinom, il od janike koji je bio jako lijep ton. al on je i znao napavit ton.

Ti nisi baš čist, je li? Mislim, ono, **** te Andrijica i TON više... Odakle tebi pravo tako postupati s jednim majstorom, a nisi mu ni sjena. Sumnjam da znaš nacrtati bilo kakvu tamburu, a on pravi tambure! U tom svjetlu, za tebe je car careva, jebo te ton da te jebo. A jes' me iživciro više... >;)JA sviram na Žmegačevom basprimu i definitivno nije krš! A svirao sam njegovih još boljih, tako da mlatiš praznu slamu bezveze! Da mi je čuti tebe i TVOJ TON... ::D ::) ::)

#160 MarkoTambura

MarkoTambura
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 19 Prosinac 2006 - 22:08

Ti nisi baš čist, je li? Mislim, ono, **** te Andrijica i TON više... Odakle tebi pravo tako postupati s jednim majstorom, a nisi mu ni sjena. Sumnjam da znaš nacrtati bilo kakvu tamburu, a on pravi tambure! U tom svjetlu, za tebe je car careva, jebo te ton da te jebo. A jes' me iživciro više... >;)JA sviram na Žmegačevom basprimu i definitivno nije krš! A svirao sam njegovih još boljih, tako da mlatiš praznu slamu bezveze! Da mi je čuti tebe i TVOJ TON... ::D ::) ::)

;D ;D bravo stari, hehe... zbilja je kreten.. treba ga malo i na onom drugom forumu gazit ;Dnajvolim takve likove koji misle da su pokupili svu pamet svijeta a milog kurca ne vrijede.. e moj znalac ako mislis da to sto ti je benic ucitelj daje zapravo da se pravis prepametan onda si zbilja konj.. ili ti nisi nista od njega naucio ili on ima krivu metodiku rada, bilo kako bilo nemoj si previse umisljat i utvarat si da si nesto posebno..

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2012 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.