Jump to content

Slika
- - - - -

Bisernica

• Please log in to reply
295 odgovor(a) na ovu temu

#121 primas1

primas1
  • Members
  • 32 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2006 - 16:05

Alo, ljudi. Ako tko zna ili mi može naći web stranicu od lika kaj proizvodi tambure, ja mislim da je iz Siska, Gilg, a sad jedan drugi pravi, to mu je zet ili tako nešto, pa ako može tko naći ili ako tko slučajno zna tu web stranicu nek mi ju tu objavi, jer ju je fakat teško pronać!Puno hvala!!!

#122 longee

longee
  • Members
  • 1985 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2006 - 16:34

Alo, ljudi. Ako tko zna ili mi može naći web stranicu od lika kaj proizvodi tambure, ja mislim da je iz Siska, Gilg, a sad jedan drugi pravi, to mu je zet ili tako nešto, pa ako može tko naći ili ako tko slučajno zna tu web stranicu nek mi ju tu objavi, jer ju je fakat teško pronać!Puno hvala!!!

Stranicu sam našao za 12 sekundi, ali je us*ana i šugava, no evo ti je...http://www.music-dome.com/Evo ti i kontakt:Velimir ZwirnZavrtnica 10, 10415 Novo ČićeTel/Fax: 016232778E-mail: zwirn@vip.hrUživaj :)

#123 primas1

primas1
  • Members
  • 32 posts

Vrijeme objave: 15 Lipanj 2006 - 12:09

Otvorim stranicu i hoću kliknuti na bilo koji link i onda mi se pojavi poruka da tamo ne mogu pristupiti jer stranica ne postoji, bezveze!

#124 primas1

primas1
  • Members
  • 32 posts

Vrijeme objave: 15 Lipanj 2006 - 12:11

longee, jesi li uspio što napisati ili si uopće zaboravio za to :D ;D :) :-*

#125 Ivan primas

Ivan primas
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 24 Lipanj 2006 - 15:52

Jedna riječ: ljestvica :D :DE, sad, po kojem redu ide, takva će ti biti ljestvica (kromatska, pentatonska, blues ;D ;D, ili neka od modusa...) :D :-* :-*

Dakle to nije nesta posebno pametno vec se samo brzo odsvira odredjena kombinacija tonova neke ljestvice (kromatske, pentatonske...).Ali ima i jos jedna finta koja je izuzetno korisna a to su triole... Npr. (na prvoj zici) h-ais-a, h-ais-a, fis-f-e, fis-f-e, pa zatim (na drugoj zici)e-dis-d, e-dis-d, h-ais-a, h-ais-a... (ispricavam se sto to nemam u notama pa da stavim sliku ali da ne ispadne glupo sve treba odsvirati u triolama)Ima li netko jos kakvih kombinacija poput ove pa nek posta ili nek nam stavi link...

#126 Ivan primas

Ivan primas
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 24 Lipanj 2006 - 16:02

Jedna riječ: ljestvica :D :DE, sad, po kojem redu ide, takva će ti biti ljestvica (kromatska, pentatonska, blues ;D ;D, ili neka od modusa...) :D :-* :-*

E da, ISPRAVAK!!!Onaj drugi h-ais-a treba svirati na trecoj zici, ispricavam se.I jos bih molio objasnjenje u vezi tih ljestvica (kromatska, pentatonska i dr.). Znam kako izgledaju i kako se rade ali me zanima kako to upotrijebiti u nekoj pjesmi pa da to na nesto slici (npr. da zvuci kao improvizacija ili ukras ili tako nesto...)Moze li se to kombinirati s rastavljenim akordima odn. kako se to radi i jel ima kakvo pravilo ili se samo bezveze nabacuju tonovi koji su u toj ljestvici?

#127 primas1

primas1
  • Members
  • 32 posts

Vrijeme objave: 03 Srpanj 2006 - 23:52

DA LI IMA TKO PJESMU U MP3 ILI U MIDI ILI U KAKVOM DRUGOM FORMATU ILI NA PAPIRU NOTE, SAMO DA NEŠTO JE, A PJESAM SE ZOVE SLAVEKOVA POLKA, i meni je jako dobra, al neznam točno kako ide pa bih ju htio naučiti a za to trebam ili mp3 format te pjesme ili bilo koji drugi!!!!!!!!!!???????? :D ;D :-*

#128 longee

longee
  • Members
  • 1985 posts

Vrijeme objave: 04 Srpanj 2006 - 16:50

E da, ISPRAVAK!!!Onaj drugi h-ais-a treba svirati na trecoj zici, ispricavam se.I jos bih molio objasnjenje u vezi tih ljestvica (kromatska, pentatonska i dr.). Znam kako izgledaju i kako se rade ali me zanima kako to upotrijebiti u nekoj pjesmi pa da to na nesto slici (npr. da zvuci kao improvizacija ili ukras ili tako nesto...)Moze li se to kombinirati s rastavljenim akordima odn. kako se to radi i jel ima kakvo pravilo ili se samo bezveze nabacuju tonovi koji su u toj ljestvici?

A kromatska sunce moje, samo gonjaš po tonovima, a poželjno je da počneš i završiš na tonu koji ti pripada akordu u kojem počneš, odnosno završiš.Pentatonska. Dakle, slušaj malo snimke pokojnog Majića, a i ovog konj... sorry, druga Denisa koji ga je zamijenio, pa ćeš vidjeti kako brije po pentatonici, pogotovo na primu.A ono što je meni najefektnije kod sviranja "điđa" na primu je:silazno započeti pentatonikom, a završiti kromatikom na V. stupnju. Zakon :D :D

#129 Ivan primas

Ivan primas
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 04 Srpanj 2006 - 19:18

A kromatska sunce moje, samo gonjaš po tonovima, a poželjno je da počneš i završiš na tonu koji ti pripada akordu u kojem počneš, odnosno završiš.Pentatonska. Dakle, slušaj malo snimke pokojnog Majića, a i ovog konj... sorry, druga Denisa koji ga je zamijenio, pa ćeš vidjeti kako brije po pentatonici, pogotovo na primu.A ono što je meni najefektnije kod sviranja "điđa" na primu je:silazno započeti pentatonikom, a završiti kromatikom na V. stupnju. Zakon :D :D

E longee ode ja isprobati to sto si napisao.Nadam se da je to to sto trazim vec duze vrijeme.Ako budem imao nesto pametno i korisno (mozda neku fintu ili tak nesto) ostaviti cu post!

#130 primas1

primas1
  • Members
  • 32 posts

Vrijeme objave: 05 Srpanj 2006 - 22:35

LONGEE, jel bude što sa onim dvjema pjesmama, koje si rekao da ćeš napisat, baš ne vjerujem da nisi imao dosta vremena za to :D 8) ??? ::D :D

#131 longee

longee
  • Members
  • 1985 posts

Vrijeme objave: 05 Srpanj 2006 - 22:38

A majketi... Znaš da sam zaboravio na tebe sunce moje :-[ :) ;) ;)Bit će bolje. ;)

#132 primas1

primas1
  • Members
  • 32 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2006 - 16:55

Bit će bolje. ;)

Bude otprilike ovaj mjesec?

#133 longee

longee
  • Members
  • 1985 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2006 - 18:19

Bude otprilike ovaj mjesec?

Ehm... Kak da ti objasnim?Business first. Radim od 7-17 svaki dan osim nedjelje.Javor second. Sviram 3-5 dana u tjednu.Sedefi third. Pravim pjesme s kolegom Venkyjem aka sedefatum ;) kad god stignem.Sve ostalo fourth. Sve ostalo radim kada imam vremena.Gle, za natipkati jednu partituru za šest instrumenata treba sigurno nekoliko sati. Vjerojatno je to samo meni. Napisao bih je brže ručno, ali to ti je nezanimljivo je li?Napisat ću ti je kad budem imao vremena za to, ok?Hvala na razumijevanju. ;)

#134 primas1

primas1
  • Members
  • 32 posts

Vrijeme objave: 17 Srpanj 2006 - 23:03

Dobro, al onda kad već nisi počeo pisati te pjesme, onda bih te molio za druge dvije, znači ne one koje sam ti bio rekao(ak se sjećaš), nego ovako: Nočas (Gazde) i Zbog tebe(ex. Zlatni Dukati)---> cijela partitura, znači(prim I, II, basprim I,II,III, kontra i bas)! To si nekamo pribilježi, stavi se nekakav podsjetnik da ne zaboraviš to napraviti. Puno hvala ;) 8) :)

#135 longee

longee
  • Members
  • 1985 posts

Vrijeme objave: 17 Srpanj 2006 - 23:07

Dobro, al onda kad već nisi počeo pisati te pjesme, onda bih te molio za druge dvije, znači ne one koje sam ti bio rekao(ak se sjećaš), nego ovako: Nočas (Gazde) i Zbog tebe(ex. Zlatni Dukati)---> cijela partitura, znači(prim I, II, basprim I,II,III, kontra i bas)! To si nekamo pribilježi, stavi se nekakav podsjetnik da ne zaboraviš to napraviti. Puno hvala ;) 8) :)

A je'em mu miša... Zabrinjavaš me s, recimo, "Zbog tebe" (A duša boli)... Pjesma je onakva kakvom je čuješ ;)Nema nikakovog posebnog aranžmana."Noćas" ima nešto sitno razrade...No, dobro, te dvije su na udaru. :) :)

#136 primas1

primas1
  • Members
  • 32 posts

Vrijeme objave: 20 Srpanj 2006 - 09:45

Nema nikakovog posebnog aranžmana."Noćas" ima nešto sitno razrade...No, dobro, te dvije su na udaru. :) :)

Evo, trebam samo "Noćas" od Gazdi, Zbog tebe sam uspio napisati cijelu partituru, ali za ovu pjesmu od Gazdi nikako mi nejde, ja mogu odsvirati 1. glas, to nije problem, ali ne mogu napisati, a ostalo ne mogu uhvatiti, onda napiši cijelu partituru, s time da on 3. glas, nek to bude čelo, a ostalo normalno, PRIM I i II, BRAČ I i II, ČELO, KONTRA I BAS! ;D ;) 8)

#137 primas1

primas1
  • Members
  • 32 posts

Vrijeme objave: 16 Rujan 2006 - 14:44

Ej longee! ;D Jesi li uspio kaj do sada napisati za mene, ipak je prošlo više od mjesec-dva? Bude li kaj s toga?? ??? ;) :-*

#138 marek

marek
  • Members
  • 24 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2006 - 20:41

ej ja bih imao molbu.ako netko ima note za pjesme:blago tebi zelena šumice i oj livado rosna travo (javore) molio bih da mi pošalje.ja to slušam al ne znam skinuti. :-\

#139 primas1

primas1
  • Members
  • 32 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2006 - 19:05

POZDRAV, LJUDI!!!!! ;) ;DZNA LI TKO KAKO SE RADI TRZALICA OD KRAVLJEGA ROGA! ŠTA SE RADI AKD IMAŠ ROG, KOJIM POSTUPKOM SE DOBIJE KONAČNA TRZALICA KOJOM SE SVIRA, OD KRAVLJEGA ROGA, DAL ZNA TKO??!?!??? :D 8) ;D

#140 longee

longee
  • Members
  • 1985 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2006 - 20:44

POZDRAV, LJUDI!!!!! ;) ;DZNA LI TKO KAKO SE RADI TRZALICA OD KRAVLJEGA ROGA! ŠTA SE RADI AKD IMAŠ ROG, KOJIM POSTUPKOM SE DOBIJE KONAČNA TRZALICA KOJOM SE SVIRA, OD KRAVLJEGA ROGA, DAL ZNA TKO??!?!??? :D 8) ;D

Mani se ćorava posla, daj 10 € i kupi si trzu od roga ;D

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.