Jump to content

Slika
- - - - -

Bisernica

• Please log in to reply
295 odgovor(a) na ovu temu

#1 Bobi

Bobi
  • Members
  • 2 posts

Vrijeme objave: 21 Veljača 2006 - 21:09

Zanima me gdje postoji shop u kojem se moze kupiti bisernica. Ni slova na netu. Molim pomoc. Hvala

#2 longee

longee
  • Members
  • 1985 posts

Vrijeme objave: 21 Veljača 2006 - 21:35

Zanima me gdje postoji shop u kojem se moze kupiti bisernica. Ni slova na netu. Molim pomoc. Hvala

Prijatelju, budući da sviram tambure, iskreno ne preporučujem da tražiš takav instrument po ikakvim shopovima :)Tamo možeš naći jedino neko smeće od Muzičke naklade... Reci koliko love imaš, za što će ti instrument, kakav zvuk voliš, pa ću te uputiti. :PNaravno, to vrijedi ako misliš na tamburicu, a ne školjku ;D

#3 Bobi

Bobi
  • Members
  • 2 posts

Vrijeme objave: 22 Veljača 2006 - 19:03

Hvala na pomoći, budući da sviraš tambure. Imam "love ko' u priči", instrument mi treba da od njega izradim samostrel, a najviše volim zvuk brodske sirene. I naravno da sam mislio na školjku. I to WC školjku. (Pitanje je bilo prilično jasno, zar ne?)

#4 longee

longee
  • Members
  • 1985 posts

Vrijeme objave: 23 Veljača 2006 - 08:39

Hvala na pomoći, budući da sviraš tambure. Imam "love ko' u priči", instrument mi treba da od njega izradim samostrel, a najviše volim zvuk brodske sirene. I naravno da sam mislio na školjku. I to WC školjku. (Pitanje je bilo prilično jasno, zar ne?)

Uuuuu jes' bezobrazan >:P >:P >:P.Onda si kupi WC školjku, zabij glavu u nju, naguraj nogama i čekaj da te puknem samostrelom po toj tintari indolentnoj :P... Pa ćeš čuti sve brodske sirene svijeta!

#5 znalac

znalac
  • Members
  • 52 posts

Vrijeme objave: 25 Veljača 2006 - 13:25

prim jedino kod andrijize u zupanju,atamo su solidni.. a ak oces jako dobar,nadjes nekog preko u srbiji. ja sam svoj 500 eura platio

#6 marek

marek
  • Members
  • 24 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2006 - 14:01

evo drustvo novi sam ovdje.u potrazi sam za primom. primom koji cu kupiti samo jednom. primom za cijeli zivot.imam kosov prim (g stim) al ima jako tvrde zice, tezak je i duzi vrat.ne mogu vise na njemu svirati od kad sam isprobao one male, crne primove poput janikinog. tamo doslovno prsti lete. finoca sviranja je izuzetna....molim vas znate li nekoga tko radi jako dobre tambure? moze i izvan hr ako je potrebno.treba biti g stim, jer sam na nejga naviko.hvala svima na informacijama.takodjer preporucite i trzalice.

#7 longee

longee
  • Members
  • 1985 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2006 - 14:15

Za G štim nećeš morati tražiti izvan Hrvatske, jer se samo u Hrvatskoj proizvodi.A ako slučajno želiš prijeći na E štim, koji koristi 90% tamburaša, mogao bi naći uz puno puuuuuuuuuuno sreće nekog original Bocana ili Mataka, uz cijenu od 1000+ €.Ako ipak persistiraš na G štimu, preporučujem Žmegača iz Varaždina, čovjek ima 50-ak gotovih tambura, a može ti napraviti i po želji. Jasno koliko para, toliko muzike. Ako te zanima, mogu te ja spojiti s njim.Uglavnom, po Slavoniji ne trebaš tražiti, jer rijetko možeš naći G štim.Ja imam Žmegačeve tambure i zadovoljan sam. Prim za cijeli život, po mom mišljenju, bi mogao dobiti za nekih 5000 kn.

#8 marek

marek
  • Members
  • 24 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2006 - 14:53

Za G štim nećeš morati tražiti izvan Hrvatske, jer se samo u Hrvatskoj proizvodi.Ako ipak persistiraš na G štimu, preporučujem Žmegača iz Varaždina, čovjek ima 50-ak gotovih tambura, a može ti napraviti i po želji. Jasno koliko para, toliko muzike. Ako te zanima, mogu te ja spojiti s njim.Ja imam Žmegačeve tambure i zadovoljan sam. Prim za cijeli život, po mom mišljenju, bi mogao dobiti za nekih 5000 kn.

poslao sam ti PM, pa pogledaj. sto se tice zmegaca, ljudi mi kazu bjezi od njega.takodjer tip ima puno narudzbi i gubi se na kvaliteti.opcenitije je stari Kos (sad vise ne izradjuje on nego sin) imao bolje primove od njega, a zmegac nikad nije imao dobre primove (prenosim rijeci drugih ljudi, osobno sam slusao njegove primvoe i nisu ono sto bih htio)nije mi namjera nekoga vrijedjati nego govorim otvoreno. svaka cast svakom majstoru.probao sam nabrzaka jednog zmegacevog od mislim 5000kn i tvrd je.u orkestru gdje sviram koristimo g stimove, a i e stimove je vrijeme pregazilo. e stim vec na g skripe ako me razumijes.

#9 longee

longee
  • Members
  • 1985 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2006 - 15:07

Ja sam zadovoljan instrumentima, imam ono što sam tražio. Za orkestre ne znam, ja ipak sviram u bendu. Meni su ti G primovi vrištalice, ali to je samo moje mišljenje.Što se tiče onoga, da ga je vrijeme pregazilo, to nisam shvatio. I da, G prim nisam ni probao kod žmegača, nije to ono što meni treba.Pozdrav ;)PS. i ti imaš PM

#10 marek

marek
  • Members
  • 24 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2006 - 16:57

Što se tiče onoga, da ga je vrijeme pregazilo, to nisam shvatio.

pa u tom smislu jer vec kod g1 skripi.na g stimu je meni prva zica g, a na e je g1 tek (mislim) cetvrto polje.zato samo tako mislio.nisam glazbenjak, vec prenosim rijeci mog voditelja sastava koji je prof.glazbe.

#11 longee

longee
  • Members
  • 1985 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2006 - 17:02

Ma ne škripi ništa ;DTko zna kakvu je on svirao :P

#12 znalac

znalac
  • Members
  • 52 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2006 - 21:11

ma sta vi pricate? kakav zmegac, kakav kos? kud ste bas najgore majstore za tambure na svijetu nasli? ajd mi nadji jednu dobru tambutu od njih? NEMAna zmegacu sam sviro, to nije vrijedno spomena. bolje bi sam napravio tamburu nego on. treba mu ztabranizt da pravi tambure

#13 znalac

znalac
  • Members
  • 52 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2006 - 21:14

evo drustvo novi sam ovdje.u potrazi sam za primom. primom koji cu kupiti samo jednom. primom za cijeli zivot.imam kosov prim (g stim) al ima jako tvrde zice, tezak je i duzi vrat.ne mogu vise na njemu svirati od kad sam isprobao one male, crne primove poput janikinog. tamo doslovno prsti lete. finoca sviranja je izuzetna....molim vas znate li nekoga tko radi jako dobre tambure? moze i izvan hr ako je potrebno.treba biti g stim, jer sam na nejga naviko.hvala svima na informacijama.takodjer preporucite i trzalice.

ako ces za cijeli zivot, nekupuj g stim jer vjeroajtno ih nema kvalitetnih, mozda u zupanji ak ih pravi. uzmi e stim. i onda nadji neki dobar prim, a ne neki zmegac il kos itd.sto se tice trzalice, reko sam ti na onom forumu.

#14 znalac

znalac
  • Members
  • 52 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2006 - 21:16

kakav ko janikin prim? ti to gledas po boji? naso nekog kosa iste boje i odma to ko janikin? boja NEMA nikakve veze s instrumentom. ton je vazan, kakva boja.

#15 marek

marek
  • Members
  • 24 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2006 - 23:41

kakav ko janikin prim? ti to gledas po boji? naso nekog kosa iste boje i odma to ko janikin? boja NEMA nikakve veze s instrumentom. ton je vazan, kakva boja.

ma ne covjece.mislio sam na dimenzije i oblik i tezinu. (pretpostavljam da nije bio tezak ko moj sadasnji.)znalac-sad skuzih tko si. :-)dakle bit ce andrijica :-)cuj vrlo rado bi ja uzeo e stim, al opet se navikavat na njega i opet ucit polja...nekako nemam volje za to jer bi mi pretpostavljam puno trebalo.a kazem u orkestru sviramo g, pa onda mora prof. pisat tonove drukcije-pise ih vislje, a zvuce kak bi trebali. ne znam sad to obajsnit, al pise drukcije od ostalih koji imamo g stim.imali smo jedan e prim i sad smo ga zamijenili sa g.ne kuzim se bas u glazbu, al eto necu e stim.p.s. sto kazete na prim koji ima ansambl Lado. za mene ima izuzetnu svjetlinu tona.

#16 znalac

znalac
  • Members
  • 52 posts

Vrijeme objave: 05 Ožujak 2006 - 02:18

ma ne covjece.mislio sam na dimenzije i oblik i tezinu. (pretpostavljam da nije bio tezak ko moj sadasnji.)znalac-sad skuzih tko si. :-)dakle bit ce andrijica :-)cuj vrlo rado bi ja uzeo e stim, al opet se navikavat na njega i opet ucit polja...nekako nemam volje za to jer bi mi pretpostavljam puno trebalo.a kazem u orkestru sviramo g, pa onda mora prof. pisat tonove drukcije-pise ih vislje, a zvuce kak bi trebali. ne znam sad to obajsnit, al pise drukcije od ostalih koji imamo g stim.imali smo jedan e prim i sad smo ga zamijenili sa g.ne kuzim se bas u glazbu, al eto necu e stim.p.s. sto kazete na prim koji ima ansambl Lado. za mene ima izuzetnu svjetlinu tona.

gle, vidim da se nerazumijes, zato bolje nemoj zuriti, nego poslusaj moje savjete.prim nemozes gledat kakav netko drugi ima... neces nikad nac takav isti prim. svaki majstor ( inajbolji ) majstori, imaju jako dobre tambure, ali imaju i losije. sad,trebas nac bolji prim. andrijica ima primova za 250 eura, to su ok za orkestre amaterske. al ak ti zelis prim za sebe, onda si uzmi kvalitetan, neznam, mislim da bi mogo za 500tinjak eura nac dobar.naravno, ima i za vise, al treba naci. moj je ok, za 500eura,al ima i puno boljih. bolje uzmi e stim, to ti je bolje, lakse. naviknit ces se, vidit ces, bolji ce te biti od g stima. st ose nota tice, nemas razlike, note su iste,nema sta mjenjat, samo ti imas druge pozicije na primu, al to tebi nebi trebo biti problem, potrudit ces se, jelda?ak te jos sta zanima, pitaj. rado cu ti pomoc

#17 znalac

znalac
  • Members
  • 52 posts

Vrijeme objave: 05 Ožujak 2006 - 02:24

i da ,s to se tice tog prima od janike. nema veze ni tezina, ni nista. vazan ti je MAJSTOR, jer majstor TORMA i ZMEGAC, mogu bitri isti po izgledu, to je najlakse napraviti, ali izgled nije ni malo bitan, neznam zastop sto svi misle, TON je najvazniji, ako to sad nekuzis, vjeruj mi skuzit ces, ja prije nisam imo pojma o tome, meni je zmegac na pocetku bio odlican. al s vremenom sam sviro dobre primove, i vido sam razliku, ogromnu razliku. cak i najlosiji prim od andrijice ima puno bolji ton od zmegaca. ako budes uporan, i volio svirati, ako budes imo dobrog ucitelja, kao i ja (naravno, ne tako dobrog :P ), onda ces vidit o cemu pricam.naravno , to sad mislis da su gluposti, ali nisu, mnogi u slavoniji lose sviraju bas zbog tog sto im nitko nema pokazati kako treba, jako rijetki mogu dobro pokazati. vidi npr. ajmo red tamburaski sastav GAZDE..oni su vjerojatno losiji od mnogih amatera za koje nikad niko nije cuo. pocuj im pjesme, ton im je gitarski, tanak, tako netreba, ni nesmije zvucat tambura.mnogi to neznaju, i mnogi tako sviraju, ali to je skroz pogresno. nadam se da sam ti pomogo. :P

#18 znalac

znalac
  • Members
  • 52 posts

Vrijeme objave: 05 Ožujak 2006 - 02:28

e da ,sto se tice prima od lada, oni vjerojatno imaju od andrijice (mislim da sam vidio ), inace, vecina hr tamb ima od njega primova. ton moze biti i svijetliji i tamniji.. ali moze biti svijetliji da je dobar, a moze i los. nevrijedi to ovako, moras najbolje poslusat. poslusaj malo Janiku Balaža, takav ton treba biti na primu, to se zove ton, to treba jako puno vjezbat, jebes tehniku ako nemas tona. ako nemas njegovih snimaka, ja cu ti poslati

#19 marek

marek
  • Members
  • 24 posts

Vrijeme objave: 05 Ožujak 2006 - 13:36

TON je najvazniji. ako budes uporan, i volio svirati, ako budes imo dobrog ucitelja onda ces vidit o cemu pricam.naravno , to sad mislis da su gluposti, ali nisu.

ne mislim da su gluposti, al zasad ne razumijem jer nisam probao dobar prim. imas li snimku svog prima? da cujem malo to.probao sam samo neke s mekanim zicama i fascinirali su me.

poslusaj malo Janiku Balaža, takav ton treba biti na primu, to se zove ton, to treba jako puno vjezbat, jebes tehniku ako nemas tona.

slusam ga ja svaki dan.daj reci. imas snimku NHT di izvode montijev cardas? ( sa naseg sajta) kad slusam njih kak sviraju na primu od janike i usporedim s primom kad je sviro janika to je velka razlika.NHT-ov ton je bar na pocetku onak dubok. ko da je iz groba. ne svidja mi se.

andrijica ima primova za 250 eura, to su ok za orkestre amaterske. al ak ti zelis prim za sebe, onda si uzmi kvalitetan. bolje uzmi e stim, to ti je bolje, lakse. potrudit ces se, jelda?

da rezimiramo. da onda odem kod andrijice, pa nek napravi e prim za nekih 4000kn, pa cu vjezati, pa onda ako bude prilike kupim za cijeli zivot? mozda i od janike. :-)-cuj volje i motivacije imam, a to je najvaznije.ak nije problem, pojasni pojam lakse.

#20 znalac

znalac
  • Members
  • 52 posts

Vrijeme objave: 05 Ožujak 2006 - 19:11

neces kupit od janike, ja cu :P. ma, janika je bio majstor za ton, denis iz nht, nema dobar ton, samo je pokvario prim, izgubio je boju i ton.pa lakse je , jer svi sviraju e stim, rijetki g

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.