Jump to content

Slika
- - - - -

Maleno i snažno a povoljno bas pojačalo

• Please log in to reply
14 odgovor(a) na ovu temu

#1 Domaći

Domaći
  • Members
  • 2 posts

Vrijeme objave: 12 Siječanj 2018 - 21:15

Poštovanje,

krenuo sam u potragu za kompaktnim bas pojačalom koje je dovoljno glasno da nadglasa 2 gitarista i bubnjara u agresivnoj hard rock svirci, po mogućnosti da cjenovno nije daleko od 3000 kn.

Preferiram pojačala iz trgovine s garancijom, a ne rabljena jer sam se dvaput upekao kada sam kupovao polovno. Bilo bi dobro da me uputite u kojoj trgovini u Zagrebu mogu probati bas pojačalo koje predlažete.

Moram naglasiti da sam nov u bas svijetu, nekada sam svirao gitaru, ali već dugo vježbam bas gitaru na suho. Osnovna želja je da imam nešto što će se probiti dovoljno jasno u agresivnijoj svirci.

Volim razgovjetan, jasan zvuk.

I GRATIS zamolba... možete li na jednostavan način ugrubo pojasniti razlike među poznatim bas markama. 

Zašto su neke bas marke cijenjene. Koje su prednosti, a koje mane ponekih od njih - pogotovo onih koje ste imali prilike isprobati.

Lijepi pozdrav, unaprijed zahvaljujem na pomoći. ;)

#2 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9956 posts

Vrijeme objave: 13 Siječanj 2018 - 07:48

Oklen si?

#3 Domaći

Domaći
  • Members
  • 2 posts

Vrijeme objave: 13 Siječanj 2018 - 13:13

Oklen si?

Iz Zagreba...

#4 bluesboy

bluesboy
  • Members
  • 421 posts

Vrijeme objave: 13 Siječanj 2018 - 16:17

Danas je izbor bolji nego ikad,ima pojacala u svakom cjenovnom rangu.Za ovo sto bi ti trebao neki combo od 300W  je sasvim dovoljno.Moraces sam probati i donijeti odluku,sto ti vise ljudi preporucuju to je vise razlika,dakle tvoje uho i takujin.S Hartke,Mark bass,Gallien-Kruger ili TC Elektronik nema greske,jedino sta ima za 3 kile kuna???Sretno s trazenjem,potrazi Franc music shop i probavaj.

#5 torrente

torrente
  • Members
  • 205 posts

Vrijeme objave: 13 Siječanj 2018 - 18:21

Meni je TC electronic BG500 210 bilo odlično, jedino mi je bilo preteško (35 kg) pa sam ga zamijenio za istu stvar ali odvojeno glava i box (TC BH500+BC210). Ne znam kolike su sad cijene, TC BG500 sam prije 3-4 godine kupio malo rabljeno za 3000 kn.

#6 varichello

varichello
  • Members
  • 3613 posts

Vrijeme objave: 13 Siječanj 2018 - 21:46

Novo za 3000kn, a da se bije sa gitsrama i bubnjem u hardrock bandu...
To mora bit kombo od min 150-200w tranzistora...lampe nisu u tom rangu.
Mozda koji Behringer ili Harley Benton...
Ne znam kako si 2 puta fulao sa polovnim...
Moze se nać odlicnih rjesenja za 3000kn.

#7 varichello

varichello
  • Members
  • 3613 posts

Vrijeme objave: 13 Siječanj 2018 - 21:54

Mozda TC Electronic BG250-115, njih ima novih za oko 3tkn...

#8 Plastiša

Plastiša
  • Members
  • 132 posts

Vrijeme objave: 14 Siječanj 2018 - 17:00

TC Electronic je isto Behringer. Ali da, imaju ga u Audiopro za tu lovu http://www.audiopro....kii?idPro=14878

I još jedan Behringer http://www.audiopro....d15?idPro=29095

#9 varichello

varichello
  • Members
  • 3613 posts

Vrijeme objave: 15 Siječanj 2018 - 11:42

Za 3000kn bi radije uzeja nekog starog Acoustica sa Njuškala, nego sedan ovih novih TC-jeva i Behrinđera...

Ma nedavno san baš koristija Acoustica u jednoj probaoni, a krvi ti iz nosa šta to dere i to još na nekom odrpanom boksu 4x10 Behringer...

Uzmi nekog za ruku da pregleda pojačalo i miran si i ti i tvoja djeca, a ako bude sriće i zdravlja i unučad...

I da, nisu to nikakva vintiđ ili old school pojačala...izvuče se iz toga i moderan zvuk...

bar sam ja tako doživio to pojačalo sa svojim Precom i pedalicama...

a jačina...svira sam probu u brutal balkan rock bandu, i nisam ga pojačao više od 50-60%...

npr.

https://www.njuskalo...-oglas-18516891

#10 dejan-

dejan-
  • Members
  • 729 posts

Vrijeme objave: 15 Siječanj 2018 - 20:26

Acoustic je zaista nepoderivo i glasno ali je sve samo ne kompaktno. 

Danas ima svega, ali mislim da neće naći ono šta traži novo za 3000 kn pa mu preostaje da se pristojno počešlja, uredi, smješak na lice i pravac kod babe i dede po još hiljadarku.

#11 varichello

varichello
  • Members
  • 3613 posts

Vrijeme objave: Jučer, 00:47

Pa sa Acousticom će kompaktno nabildati ruke haha
Bitno je da je zvuk kompaktan i da se moze borit sa gitaristima jel da
Al u tom rangu novih pojacala do 3000kn, ne znam sto moze biti dovoljno jako i razgovjetno u hardrock bandu.
Polovno se da nać, al novo...mozda ovi TC250, al opet ne znam koliko to moze bit jako u malo žešćoj muzici.

#12 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9956 posts

Vrijeme objave: Jučer, 01:44

Puno savjeta, sto baba kilavo....najbolje ti je da sam probaš pojačalo koje ti treba, jerbo ovako ćeš završiti s mjenjanjem a možda neko pojačalo može ti ostat vječno. Kolege su dale dobre savjete, ne znam kako si se ti opekao s polovnim stvarima, valjda nisi imao prilike probati prije kupnje, ali ako prije kupnje probaš neko polovno pojačalo onda stvarno ne bi trebalo biti problema.

Recimo, ovaj acoustic je dobar ali previše para, razmislio bih o ovoj Bugeri, a možeš je i probati, imam dobra iskustva s AudioPro-om, kod njih možeš probati sve što imaju u dućanu, čuvaj se tih malih TC-a, markbassa, i ostalih generičkih pojačala, kod hard rocka ti treba stvarno jako i teško pojačalo, minimum 300 W, jerbo će te gitaristi  pojest, a i od bubnja se treba obranit. Zna se što ide u rocku, marshall, peavey, orange..... a za 3000 kn možeš svašta dobit. Pošto si iz Zagreba, podji u Zaprešić kod kolege Chombeta, on je basist, zna bit i tu na forumu, dobar dečko, reci mu što ti treba, on će ti već nešto nać .

#13 varichello

varichello
  • Members
  • 3613 posts

Vrijeme objave: Jučer, 14:35

Da, Chombe bi trebao biti đoker zovi.

#14 Plastiša

Plastiša
  • Members
  • 132 posts

Vrijeme objave: Jučer, 18:27

Domaći, jebeš pojačalo, znam ja di ima lažnog novca, pasoša, vozačkih...

#15 chombebass

chombebass
  • Members
  • 7026 posts

Vrijeme objave: Jučer, 19:30

Ne spominji moje ime uzalud. :biggrin:

SLobodno mi se javi pa iskombiniramo nešto.

Da ti ostali jebu sve po spisku a da ne košta puno.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.