Jump to content

Slika
- - - - -

Flatwound tenzija

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Bassed

Bassed
  • Members
  • 2 posts

Vrijeme objave: 03 Listopad 2017 - 16:05

Pozdrav svima, 

evo mene muči pitanje o tenziji flatwound žica, ponajviše se brinem zbog vrata pošto ne znam koliko može podnijeti.Već godinu dana koristim Lo-Rider 45-105 koje su jako dobre ali volio bi probat flatwound, al da imaju istu a može čak i manju tenziju, veću nikako, a usput volio bi zadržat istu debljinu žica (45-105) ako je to moguće. Poslao sam mail DR-u i pitao kolika je tenzija Lo-Ridera, apsolutno mi nitko nije odgovorio, ne znam kao da je to top secret, dok primjerice D'Addario lijepo napišu sve podatke. Bas je Yamaha TRBX174EW 34'' scale sa maple vratom.

#2 ship-shop

ship-shop
  • Members
  • 1220 posts

Vrijeme objave: 03 Listopad 2017 - 23:17

Thomastik Infeld flatsice su na glasu kao "mekane" flatsice. Možeš im provjerit tenziju na stranicama. Uglavnom su jako pozitivna iskustva s tim žicama. 

Ako me pamćenje dobro služi, na tb sam pročita da nemaju svi proizvođači mjernu opremu za izmirit tenziju... vrag zna

Moguće da ćeš morati na flatsicama malo korigirati vrat, al ne znaš koliko dok ih ne staviš. Nemaš se šta brinuti. 

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.