Jump to content

Slika
- - - - -

Preporuka sredstva za održavanje nitro finisha (*Virtuoso cleaner)

• Please log in to reply
39 odgovor(a) na ovu temu

#1 warretaliator

warretaliator
  • Members
  • 405 posts

Vrijeme objave: 10 Kolovoz 2017 - 14:13

Pozdrav svima, da li može brzopotezni savjet odnosno preporuka za dobar cleaner?

Gitara baš nije igračka, pa sam malo isključiv. Malo sam se bacio u potragu i najveći broj bodova je odnio Virtuoso cleaner i polish, pa ako netko zna da li ga ima kod nas za kupiti.

Ili pak alternativno istog ranga da se ne gubi vrijeme s Amazonom (nisam siguran da bi ga slali u HR, tako piše), a Ebay opcija može isto tako potrajati.

Hvala unaprijed.

#2 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 10 Kolovoz 2017 - 16:30

Leslie je meni jednom reko wd ;)

#3 warretaliator

warretaliator
  • Members
  • 405 posts

Vrijeme objave: 10 Kolovoz 2017 - 21:03

Hm...ovo je šala pretpostavljam?

#4 ship-shop

ship-shop
  • Members
  • 1220 posts

Vrijeme objave: 10 Kolovoz 2017 - 22:47

Jel to znači da triba dat gitaru Virtuosu da je čisti... ak da iman ja par komada

#5 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 12 Kolovoz 2017 - 02:42

Hm...ovo je šala pretpostavljam?

nije, wd nece ostetit nitro, a ocistit ce ;)

#6 dr.feelgood

dr.feelgood
  • Members
  • 2609 posts

Vrijeme objave: 12 Kolovoz 2017 - 07:01

U većini music shopova ima raznih Dunlopovih sredstava za čišćenje.

#7 warretaliator

warretaliator
  • Members
  • 405 posts

Vrijeme objave: 12 Kolovoz 2017 - 19:55

Yep. Pravo zboriš za Dunlop, ali bih išao na nešto još ozbiljnije. Imam nekoliko Dunlopovih sredstava i služi svrsi ni loše ni da padnem na dupe....

#8 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17615 posts

Vrijeme objave: 12 Kolovoz 2017 - 21:59

http://www.glazbeni-...gerboard/page-3

Čisto- ilirija vedrog

politura.jpg

#9 warretaliator

warretaliator
  • Members
  • 405 posts

Vrijeme objave: 12 Kolovoz 2017 - 22:51

Zahvaljujem. To podrazumjeva (ili ne) tijelo s nitro finishem?

Edit: kad smo se već dotakli fingerboarda, također bih trebao savjet i za nelakirani birdseye maple (ili kakav je već...) znam da je onaj podložan "umrljavanju i crnjenju". Nije toliko stvar blistavosti nego samo održavanja.

#10 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9933 posts

Vrijeme objave: 13 Kolovoz 2017 - 19:09

Jel to znači da triba dat gitaru Virtuosu da je čisti... ak da iman ja par komada

Samo šalji !

#11 baaab

baaab
  • Members
  • 1277 posts

Vrijeme objave: 13 Kolovoz 2017 - 19:43

nelakirani maple freatboard...

http://www.stringsdi...isher-wax-p3323

maple potamni od ulja za oružje i sličnih stvari...ja sam u nemogućnosti nabavke gore navedenog, vrat ispolirao prirodnim pčelinjim voskom...i uništio 2 pamučne kuhinjske krpe....i dobio opekotine na prstima od trljanja i poliranja  :biggrin:

što se tiče tijela...bez obzira na vrstu laka...NE MAZATI sredstvima za namještaj...odn svime što sadrži SILIKON...

dobit ćeš sjaj...ali...nema više nikakvih popravaka laka...na silikon se ništa ne hvata...

jebagati lega...pa imaš kod franca ili u gibson shopu original gibsonova sredstva za nitro...cca 60-70 kn...nije nikakva lova...a nemaš zajebancije  :biggrin:

#12 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17615 posts

Vrijeme objave: 13 Kolovoz 2017 - 20:54

Zahvaljujem. To podrazumjeva (ili ne) tijelo s nitro finishem?

Edit: kad smo se već dotakli fingerboarda, također bih trebao savjet i za nelakirani birdseye maple (ili kakav je već...) znam da je onaj podložan "umrljavanju i crnjenju". Nije toliko stvar blistavosti nego samo održavanja.

Da, to je sredstvo iz 50ih, uvijek isto. za nitro lak, šelak, violinski lak itd

#13 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17615 posts

Vrijeme objave: 13 Kolovoz 2017 - 21:07

što se tiče tijela...bez obzira na vrstu laka...NE MAZATI sredstvima za namještaj...odn svime što sadrži SILIKON...

dobit ćeš sjaj...ali...nema više nikakvih popravaka laka...na silikon se ništa ne hvata...

Ne drami, sva auta i gitare danas su polirana sredstvima koja sadrže silikon. normalno da se može popravit lak i na autu i na gitari, inače nitko ne bi lakirao ni auto ni gitare. Bullshit

#14 warretaliator

warretaliator
  • Members
  • 405 posts

Vrijeme objave: 13 Kolovoz 2017 - 21:18

Hvala svima! Keep the faith! ;)

#15 baaab

baaab
  • Members
  • 1277 posts

Vrijeme objave: 13 Kolovoz 2017 - 21:28

Ne drami, sva auta i gitare danas su polirana sredstvima koja sadrže silikon. normalno da se može popravit lak i na autu i na gitari, inače nitko ne bi lakirao ni auto ni gitare. Bullshit

evo ga opet...leslie protiv ostatka svijeta...

ne sadrže sva sredstva za poliranje silikon...samo ona za široku potrošnju...oliti domaćinstva...odn...jeftina sredstva...

a sad...tko voli neka izvoli...da nebi bilo kasnije, nismo znali...  :biggrin:

#16 ship-shop

ship-shop
  • Members
  • 1220 posts

Vrijeme objave: 13 Kolovoz 2017 - 23:46

čisto da se dovežen na ovo čisto, nisan baš bija presretan čisteći time ove moje jeftinjare, sve mi nekako neman pojma usrano kasnije, lipljivo

#17 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17615 posts

Vrijeme objave: 14 Kolovoz 2017 - 09:48

evo ga opet...leslie protiv ostatka svijeta...

ne sadrže sva sredstva za poliranje silikon...samo ona za široku potrošnju...oliti domaćinstva...odn...jeftina sredstva...

a sad...tko voli neka izvoli...da nebi bilo kasnije, nismo znali...  :biggrin:

Prije će bit da ljudi gutaju svakakve informacije s interneta a ne rade u lakirnicama i s instrumentima svaki jebeni dan ;)

Nije to borba, to je realnost, svakodnevnica. Ljudi mažu sa svačim i poliraju sa svačim, tvornice isto tako i eto ti sve popraviš i središ, vrlo jednostavno.

Zato je to sve skupa jedan veliki BS, odnosno ljudi su previše analni oko ničega.

Ja koristim Čisto i wd 40 preko 20 godina. usran nije nijedan lak niti gitara zbog toga, to nešto govori + hiljadu puta sam polirao sa pastom koja sadrži silikon preko nitra. a da ne velim koliko puta sam promjenio finiš preko nitra koji je bio poliran sa pastom koja je sadržavala silikon. Istu stvar će ti reći i bilo koji autolakirer (boli ga đon s čime si ti polirao i prao auto), jedino vi društvo s interneta ste prepametni

#18 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17615 posts

Vrijeme objave: 14 Kolovoz 2017 - 10:17

čisto da se dovežen na ovo čisto, nisan baš bija presretan čisteći time ove moje jeftinjare, sve mi nekako neman pojma usrano kasnije, lipljivo

Čisto revitalizira lak, takva mu je kemijska formula. ako nisi očistio od smeća (znoj, stanice kože, sol,mast) on će ih dići na površinu.

Ponovi par puta i tad sa suhom pamučnom krpom sve obriši.

Stare gitare koje nisu bile održavane trebaju malo dublje čišćenje i poliranje, no većina se zadovoljava time da te naslage svačega po laku daju patinu i šarm. dobra stvar 'čistog' je da neće skinuti patinu ako ne upiremo ko volovi već će samo revitalizirati lak, dati mu zanimljiv sjaj i dubinu.

#19 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9933 posts

Vrijeme objave: 14 Kolovoz 2017 - 10:25

Alkohol, pola sebi, pola šarcu dajem !

#20 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17615 posts

Vrijeme objave: 14 Kolovoz 2017 - 10:38

Alkohol, pola sebi, pola šarcu dajem !

Sretno s nitrom, šelakom i violinskim lakom ...

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.