Jump to content

Slika
- - - - -

Ergonomija sjedenja za bubnjem

• Please log in to reply
46 odgovor(a) na ovu temu

#41 R'n'R is the music

R'n'R is the music
  • Members
  • 6 posts

Vrijeme objave: 14 Prosinac 2007 - 01:08

Optimalno ti je da su noge pod kutem od 90°, ali najbolje je onako kak tebi paše i kak ti je najugodnije za sviranje.

70°, ne 90°, onda imaš bolju kontrolu nad nogama i svim tehnikama na bas pedali i fušu, probaj pa ćeš vidit. Ako si prenisko onda ti se zna dogodit da umjesto da pritiskaš pedalu prema dolje (okomito), pritiskaš ukoso, samim time ti treba veća snaga, veći je napor...Ako ne viruješ meni, viruj bar tipu koji je završija Jazz akademiju u Grazu, on mi je to reka!

#42 Krasta

Krasta
  • Members
  • 832 posts

Vrijeme objave: 14 Prosinac 2007 - 12:23

70°, ne 90°, onda imaš bolju kontrolu nad nogama i svim tehnikama na bas pedali i fušu, probaj pa ćeš vidit. Ako si prenisko onda ti se zna dogodit da umjesto da pritiskaš pedalu prema dolje (okomito), pritiskaš ukoso, samim time ti treba veća snaga, veći je napor... Ako ne viruješ meni, viruj bar tipu koji je završija Jazz akademiju u Grazu, on mi je to reka!

70° bi znacilo da su ti noge pod siljastim kutem , jel da ? a to znaci da sjedis dosta nisko , dosta nisko . . . koliko ja znam , sjedi se ili tako da su ti noge okomito ili da su pod lagano tupim kutem , odnosno ocu rec da sjedis malo poviseno ( ovo mi logicno zvuci za heell up tehniku , sumnjam da je dobro poviseno sjedit za heel down- cisto moja pretpostavka ) , a ako sjedis prenisko sami pomak noge na paedali i sa pedale na het npr. je puno tezi jer je noga zgrcena i manje pokretljiva . . . takoder obrati pozornost na to da su ti koljena okomita na stoplao odnosno da ih ne siris put vani ili put unutra u odnosu na stopla , ili slikovito da od koljena ne bi mogao vidjeti stopala kada bi se gledao iz pticije perspektive :wink: . . . al ovo jje vec pravilno sjedenje tema , a mislim da ima jedan jaaaako kvalitetan ranjev topic o tome vec ako se ne varam , pa na search :w00t:

#43 spashtoot

spashtoot
  • Members
  • 3178 posts

Vrijeme objave: 14 Prosinac 2007 - 14:47

70° bi znacilo da su ti noge pod siljastim kutem , jel da ? a to znaci da sjedis dosta nisko , dosta nisko . . . koliko ja znam , sjedi se ili tako da su ti noge okomito ili da su pod lagano tupim kutem , odnosno ocu rec da sjedis malo poviseno ( ovo mi logicno zvuci za heell up tehniku , sumnjam da je dobro poviseno sjedit za heel down- cisto moja pretpostavka ) , a ako sjedis prenisko sami pomak noge na paedali i sa pedale na het npr. je puno tezi jer je noga zgrcena i manje pokretljiva . . . takoder obrati pozornost na to da su ti koljena okomita na stoplao odnosno da ih ne siris put vani ili put unutra u odnosu na stopla , ili slikovito da od koljena ne bi mogao vidjeti stopala kada bi se gledao iz pticije perspektive :wink: . . . al ovo jje vec pravilno sjedenje tema , a mislim da ima jedan jaaaako kvalitetan ranjev topic o tome vec ako se ne varam , pa na search :w00t:

:thumbup:pročitaš, primjeniš i rješiš se brdo problema.

#44 MarcBellIsMyIdol

MarcBellIsMyIdol
  • Members
  • 258 posts

Vrijeme objave: 14 Prosinac 2007 - 23:37

naišao sam na ovo i čim ga je kamera snimila sa strane mene je zaboljela kičma...

Uhh..! Stvarno da te zabole leđa kad vidiš tipa...:wink:

#45 commando

commando
  • Members
  • 370 posts

Vrijeme objave: 14 Prosinac 2007 - 23:50

da sjedis malo poviseno ( ovo mi logicno zvuci za heell up tehniku , sumnjam da je dobro poviseno sjedit za heel down- cisto moja pretpostavka

sjedenje poviseno i jako daleko je (meni) jedini nacin za hildaunanje.

#46 Sho989

Sho989
  • Members
  • 15 posts

Vrijeme objave: 11 Veljača 2008 - 01:42

ja vish volim sjedit povisheno, zglob mi se manje i umara tako...

#47 R'n'R is the music

R'n'R is the music
  • Members
  • 6 posts

Vrijeme objave: 11 Siječanj 2009 - 18:23

Da se ispravin, nisan mislija na 70° prema podu nego 70° prema okomici na pod, to bi bilo 110° prema podu :tongue_smilie:Tada dolazi u obzir šta san gori napisa :thumbup:Pardon...:crying:Da pojasnin samo kako je potrebna veca snaga da se pritisne pedala ako sjediš prenisko, to je cisto rastavljanje sila na komponente, tj ako sjedis nisko onda tu nesretnu pedalu osim prema dole pritisces malo i prema napred (horizontalna komponenta) a ne samo prema dole (vertikalna) pa ti je potrebno vise snage da dobijes istu jacinu kao i da sjedis vise pa je pritisces samo prema dole (tj jos je uvijek pritisces i malo prema napred, ali zanemarivo u odnosu kad sjedis prenisko)Capisci?!:D

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.