Jump to content

Slika
- - - - -

Program za izmjenu boje glasa.

• Please log in to reply
7 odgovor(a) na ovu temu

#1 SteveP

SteveP
  • Members
  • 11 posts

Vrijeme objave: 02 Kolovoz 2017 - 23:21

Zanima me: dal' itko zna kakav program za izmjenu glasa? Ono kao u "provjerenom", a da ne bude previše izdistorzirano. Hvala.
Ne bi objašnjavao zašto mi treba.

#2 sira

sira
  • Members
  • 4721 posts

Vrijeme objave: 03 Kolovoz 2017 - 14:24

svaki program za audio ima to šta želiš (wavelab, audition, cubase, nuendo, sound forge, audacity...), a to ti se zove pitch correction.

#3 SteveP

SteveP
  • Members
  • 11 posts

Vrijeme objave: 03 Kolovoz 2017 - 19:33

Hvala. Imaš preporuke programa?

Imam iskustva s Audacityem jedino. I čuo sam da je Reaper dosta dobar od puno drugih ljudi. A ostalo fakat nikad probao.

Jedino mi je voiceover bitan, i da je jednostavan za korištenje, a da je ok po pitanju opcija i raznolikosti. Naravno - ne mora to biti pro pro napravljeno.

Hvala svakako.

#4 sira

sira
  • Members
  • 4721 posts

Vrijeme objave: 04 Kolovoz 2017 - 14:32

Pa drži se audacity-a onda, pod effect imaš "change pitch" i to je ono šta ti treba. Za Reaper ne znam, nisam ga nikad koristio, na poslu imam wavelab i cubase, pa se njih držim, sve ti je to više manje isto, samo drugačije izgleda

#5 SteveP

SteveP
  • Members
  • 11 posts

Vrijeme objave: 04 Kolovoz 2017 - 14:45

Stvar je da sam audacity probao prije cca 4-5 mjeseci, i da nikako nisam uspio dobiti jačinu mikrofona. Sve je bilo jednostavno pretiho. I kad sam stavio i najmanji boost u audacityu, sve je bilo izdistrozirano do bola, pa sam "odustao" od njega. Nisam koristio audacity već neko vrijeme. Ali ako je sve to isti k... probat ću opet s audacityem. Hvala svakako na trudu.

#6 sira

sira
  • Members
  • 4721 posts

Vrijeme objave: 04 Kolovoz 2017 - 14:47

Ne možeš dobit jačinu mikrofona ako nemaš mikrofonski ulaz na kartici, ako imaš, sigurno nije greška u audacity-u nego u postavkama na kartici ili u konektoru, današnje onboard kartice i mikrofoni koji idu u njih ponekad nemaju klasični 3.5 TRS priključak, nego je on drugačije spojen, moguće da te to zajebavalo, pogotovo ako je riječ o laptopu

#7 SteveP

SteveP
  • Members
  • 11 posts

Vrijeme objave: 04 Kolovoz 2017 - 15:01

Onboard zvučna je u pitanju. H81 Intel matična, 882 audio codec. Nekako mislim da ima veze s driverima, ali opet sam isprobao pun kufer različitih audio drivera - i ne znam... čudno. Ali hvala, probat ću ovo isprobati čim prije - ako zapnem - javim se. Hvala još jednom. :)

#8 SteveP

SteveP
  • Members
  • 11 posts

Vrijeme objave: 10 Kolovoz 2017 - 15:14

Samo da se javim, sve mi radi u Audacityu. Super radi, samo sad se moram igrati s pitchem da dobijem neki ok zvuk, a nije arnold švarceneger ili paško patak. Ali radi. :)

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.