Jump to content

Slika
- - - - -

Napravio sam pjesmu, što sad?

• Please log in to reply
12 odgovor(a) na ovu temu

#1 MESIJA

MESIJA
  • Members
  • 165 posts

Vrijeme objave: 13 Srpanj 2017 - 11:25

Još malo pa je gotova pjesma na kojoj radim neko vrijeme. Želio bih snimak masterirati da bude ugodnih frekvencija na svim uređajima. Koje su mi opcije? Tko to može napraviti kako treba? Mogu li to sam učiniti? 

Cilj mi je da master bude što vjerniji orginalnoj snimci, bez izobličenja zvukova...

Skinuo sam Ozone7, ali istekao je probni rok pa traži identifikacijske podatke. Ima li tko krekanu cjelovitu verziju? 

Hvala!

#2 porcupine1

porcupine1
  • Members
  • 626 posts

Vrijeme objave: 13 Srpanj 2017 - 13:24

ak si zadovoljan miksom dovoljno bi bilo na master stavit eq, comp i limiter i uzmi si neku referentnu traku za usporedbu.

pogledaj i mali tutorijal na recrevolution

- EQ

- comp

- limiting

ps

ja nekad stavim samo limiter da podignem RMS i to je to.

lp.

#3 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9956 posts

Vrijeme objave: 13 Srpanj 2017 - 13:39

Imaš na netu i besplatnih masteraja, probaj . A možeš i platit, dosta njih rade povoljno .

#4 MESIJA

MESIJA
  • Members
  • 165 posts

Vrijeme objave: 13 Srpanj 2017 - 17:23

Imaš na netu i besplatnih masteraja, probaj . A možeš i platit, dosta njih rade povoljno .

Ej... znam za njih. Ali nisam prezadovoljan. Dobro je ali... izmijene mi zvuk previše.

Ima li na forumu neki brico koji bi mi to odradio?

#5 MESIJA

MESIJA
  • Members
  • 165 posts

Vrijeme objave: 13 Srpanj 2017 - 17:25

Fala! 

#6 porcupine1

porcupine1
  • Members
  • 626 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2017 - 03:04

LandR online rade glasni master,a bo, ja cu se poigrat ak ces,posalji pa vidi,samo, ne radim cuda, ak je mix los, bic ce los i master:)

#7 MESIJA

MESIJA
  • Members
  • 165 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2017 - 22:37

LandR online rade glasni master,a bo, ja cu se poigrat ak ces,posalji pa vidi,samo, ne radim cuda, ak je mix los, bic ce los i master:)

Nije još gotova stvar... moram još otpjevati... trebat će mi vremena. Utvaram si da imam osjećaj za mix... ne znam. Hvala ti do groba... cilj mi je samo da snimak bude dovoljno glasan i da na raznim uređajima zvuči podjednako, koliko je moguće.  

Stil glazbe je pop/reggae u molu/gej-pop/ljetni hit....   izradio sam je na bizaran način. Ulovio bih zvuk neki, tipa trube.... i onda od toga napravio tonove, izrezivao i ljepio na traku metronoma u ritmu koji želim...  potrošio sam pola godine na to... a neki klavijaturist/trubač je to mogao odsvirati u 10 minuta. :))

#8 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 15 Srpanj 2017 - 00:22

pravilo br1. nitko ne može odradit dobar master ako nije postavljen jebeno dobar mix.

tad je matster stvar ukusa ako je zadovoljen parametar dobrog miksa i kvalitetne snimke.

master je tad doslovno stvar osobnog ukusa, estetike onog tko masterira '' the icing on the cake'' a to opet ovisi o ciljanoj publici, žanru itd. zato vani ljudi vole radit s određenim ljudima (producentima, snimateljima/mix/master) , jer im je to karta do publike određenog glazbenog ukusa ili zadržavanja iste ili slične publike. šta bi jedan reko ''you buy into rock (or pop)''

#9 porcupine1

porcupine1
  • Members
  • 626 posts

Vrijeme objave: 15 Srpanj 2017 - 04:25

ok, kad zavrsis sa snimanjem posalji mi - javi se tu na forum il pm, al ko sta sam napiso gore, ak je dobar mix dovoljno je samo pojacat master rms, ima toga jos al,uf...

ak je hit bit ce hit i s losim mixom i masterom:)

#10 MESIJA

MESIJA
  • Members
  • 165 posts

Vrijeme objave: 15 Srpanj 2017 - 13:49

pravilo br1. nitko ne može odradit dobar master ako nije postavljen jebeno dobar mix.

tad je matster stvar ukusa ako je zadovoljen parametar dobrog miksa i kvalitetne snimke.

master je tad doslovno stvar osobnog ukusa, estetike onog tko masterira '' the icing on the cake'' a to opet ovisi o ciljanoj publici, žanru itd. zato vani ljudi vole radit s određenim ljudima (producentima, snimateljima/mix/master) , jer im je to karta do publike određenog glazbenog ukusa ili zadržavanja iste ili slične publike. šta bi jedan reko ''you buy into rock (or pop)''

Ciljana publika je od bakica do omladine. Takva je fantazija. 

#11 MESIJA

MESIJA
  • Members
  • 165 posts

Vrijeme objave: 15 Srpanj 2017 - 14:02

ok, kad zavrsis sa snimanjem posalji mi - javi se tu na forum il pm, al ko sta sam napiso gore, ak je dobar mix dovoljno je samo pojacat master rms, ima toga jos al,uf...

ak je hit bit ce hit i s losim mixom i masterom:)

Zapravo nije klasični hit jer je stvar malo preduga zbog teksta, ali je ostvarenje mog sna. Uglazbio sam pjesmu koju sam napisao prije 15-ak godina na prijelazu iz OŠ u srednju školu. Htio sam ovim činom da mi ostane za uspomenu u nadi da će se dopasti omladini i bakicama. Recimo da je ova stvar moje "Krivo je more".

Usput... što bi bio primjer lošeg mixa i što ga čini takvim? Imate li kakav primjer, npr. nekog sastava koji je napravio nedobar mix u nekoj stvari?  :)  Nekako mi se čini da je najveća opasnost da nenabrundam bas i da se glas dovoljno čuje. Inače imam neki osjećaj za mjeru, no ponekad bih se iznenadio kad bih čuo stvar na razglasu (u lokalnoj birtiji u koju se spuštam u šlapama pa mi konobar da da projiciram i svoje gluposti) i kako je bas nabrundan, ili glas nerazgovjetan....

#12 porcupine1

porcupine1
  • Members
  • 626 posts

Vrijeme objave: 16 Srpanj 2017 - 04:22

los mix, uglavnom ,trebao bi sve nedostake rjesit u mix, master bi trebo samo pojact il nadodat nes, ne popravljat greske, npr da vokal se ne cuje dovolno. ak se slabke cuje , nes promen9, itd, lp

#13 Ulduar

Ulduar
  • Members
  • 333 posts

Vrijeme objave: 02 Siječanj 2018 - 23:40

Mesija,

Što je na kraju bilo s tom tvojom stvari?

Slažem se s onim što su rekli Leslie i porcupine1.

Mix je najbitniji....

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.