Jump to content

Slika
- - - - -

Marshall drive test

• Please log in to reply
11 odgovor(a) na ovu temu

#1 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2017 - 00:05

Evo snimio sam danas nešto zanimljivo, isti riff i pjesma 9 puta, a svih 9 puta različit drive koji dolazi iz otfrljenog marshallovog pojačala (ukupno 4 kanala od dva pojačala) ili iz neke drive pedale koja je marshall karaktera ili sam pokušao dobiti nalik marshallu (ukupno 5, 2 overdrivea, 2 distorzije i 1 jmp plexi drive tip)
Snimao sam uglavnom za ovako vintage đir sounda, mada ima tu jtm, jmp, jcm karaktera pa i nešto drugačijeg
Budući da je bilo dosta različitih opcija nisam se previše bavio dobivanje optimalnog sounda na svakoj postavci lanca, ali svejedno usporedite i recite koji drajvovi od 9 snimljenih vam se sviđaju, a koji vam nisu nešto?
Otkrivanje koja je postavka na kojoj snimci će biti kasnije  :thumbup1:
Snimano je LD Systems D1057 micom u Focusrite Scarlett 2i4 audio interface. Snimke nisu ništa posebno uređivane, napravio samo high pass filter na 80 Hz te normalizacija traka da su jednake glasnoće

#2 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2017 - 05:28

druga i predzadnja zvuce nekako, ostale slabo do nikako

#3 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2017 - 17:24

Imajte na umu da nisam išao kopirati sound iz pjesme čija gitara je dosta tanja na originalu, već mi je pjesma samo poslužila za snimku jazjarenog marshalla nešto debljeg sounda kao jtm
Taj 2. setup je praktički najsvjetliji od svih 9, a meni kao fanu svijetlijeg sounda je 1., 8. i 7. setup bolji, 4. isto, ali zbog prevelike glasnoće snimilo ga je uz popratne efekte...
Ostali mi se baš i nisu potrefili... Drugi puta ćemo malo drugačije

#4 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9957 posts

Vrijeme objave: 12 Lipanj 2017 - 00:23

Imajte na umu da nisam išao kopirati sound iz pjesme čija gitara je dosta tanja na originalu, već mi je pjesma samo poslužila za snimku jazjarenog marshalla nešto debljeg sounda kao jtm
Taj 2. setup je praktički najsvjetliji od svih 9, a meni kao fanu svijetlijeg sounda je 1., 8. i 7. setup bolji, 4. isto, ali zbog prevelike glasnoće snimilo ga je uz popratne efekte...
Ostali mi se baš i nisu potrefili... Drugi puta ćemo malo drugačije

Nije mi baš jasno što si pod time mislio, al ajde imao sam vremena malo poslušat i jedino što imam reći, da si ti bio producent ove pjesme, bo'me nikad nitko ne bi čuo za nju.

Možda, pošto kontam da živiš u zg-u, podji i upoznaj se s Lesliem i plati mu pivu da te malo poduči snimanju gitara i pojačala, pošto se on u tome poprilično izvještio, izgleda da stvarno to nije lako .

#5 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 12 Lipanj 2017 - 08:37

Ja apsolutno nemam ništa protiv toga, neka Leslie doleti do mene u buksu ponese par micova i zajamamo uz par pivica, ja uvijek sam za tako nešto :)

#6 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9957 posts

Vrijeme objave: 13 Lipanj 2017 - 12:07

A koji je uopće marshall u pitanju ?

#7 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 13 Lipanj 2017 - 12:10

#8 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 13 Lipanj 2017 - 18:00

Čini se da je vrijeme za reveal... Ovim redom je na snimci:

Marshall jcm2000 dsl-401 (clean): gain (10), bass (6), middle (6), treble (4.5), master volume (10)
Marshall jcm2000 dsl-401 (OD1): gain (2), volume (10), bass (6), middle (6), treble (4.5), master volume (10)
London city dea100 (normal): volume (10), bass (0), middle (6), treble (6), presence (6)
London city dea100 (high treble): volume (10), bass (2), middle (6), treble (4.5), presence (4.5)
Digitech bad monkey: level (3), gain (5), low (7), high (9)
Soundboost fx sweet plexi: master (6.5), volume I (3), volume II (3)
Joyo sweet baby: volume (3.5), drive (10), focus (2)
Soundboost fx crunch box: volume (2), drive (2), tone (3), presence (5)
Caline red devil: volume (6), gain (2), bass (2), middle (6), treble (6), mode (vintage)

London city je kopija marshall jtm-a '67, prvog super lead 1959 (jtm black flag), a pedale su uključene na njegov high treble kanal s istim postavkama, samo volumenom na 2 (sasvim dovoljno glasno) 
Zanimljivo da vam je od1 kanal dsl-a bio najdraži na ovoj snimci... njemu sam stavio gain da je otprilike jednako žestok kao dok mu je clean full nagaren

#9 ZliPatak

ZliPatak
  • Members
  • 489 posts

Vrijeme objave: 13 Lipanj 2017 - 21:34

Koja je poanta ovog testa?

Usput, pogrešno sviraš riff.

Jednostavan je a ujedno i zajeban.

#10 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 13 Lipanj 2017 - 21:40

Pa meni i nisu tolko lose snimke .. 1 i 2 mi zvuce bolje od ostalih .. al ne bi reko da sam cuo tu odfrljene power amp lampe .. ovako nes jel a ovo i nije donkraja kolko se sjecam https://m.youtube.co...h?v=TTno82cXsDw

#11 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 14 Lipanj 2017 - 08:40

Mic sam pozicionirao inače na nekih 7-8 cm od mrežice boxa, negdje na pola puta između sredine i kraja zvučnika (celestion v30), možda sam trebao malo više prema kraju, a ne sredini, ali eto, tako je bio postavljen... oba pojačala sam spojio na isti box i nisam mijenjao poziciju cijelo snimanje
Poanta testa, prvenstveno da ja čujem razlike u soundovima koje mogu dobiti i da vidim kako će snimka zvučati na takvom volumenu

#12 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 24 Lipanj 2017 - 13:46

ma nisu lose snimke, loše je sviranje. bez feela i ritma. ne želim te zajebavat niti imam išta protiv tebe, dapače, simpa si dečko al daj jednom da sve funkcionira.

nije marshall drive test ako koristiš pedale (različit drive koji dolazi iz otfrljenog marshallovog pojačala)

Normalno, snimkama nije lako dočarati odfrljenog marshalla, evo i zašto. imamo manje od 5 minuta za namjestiti zvuk pojačala na svježe uši sa 50 ili 100 watterima, poslije toga sve krivo čujemo. Koliko sam skužio, dosad, - što je pojačalo glasnije to majk treba biti ''mekši'' jer ''tvrdi'' majkovi najbrže polove high midd i visoke pa jbga zvuči krljavo. znači šta tvrđi izvor zvuka to mekši majk i udaljeniji od izvora ( i obrnuto) . Ovo je neobično bitno kod ozbiljnijih studijskih snimanja zato što zamućivanjem eq gubimo definiciju baseva i low middla i baš suprotno ljudima koji misle da se gitara treba popravljat eq u mixu... to su neznalice koje ne znaju napravit posao odmah i slabo čuju. a velim , kod odfrljenih pojačala ovog tipa ima vrlo malo vremena da čuješ i uspiješ stvoriti dojam one snage i ljepote koju čuješ u prostoru s pojačalom.

nije problem samo snimanja , mnogi ljudi nisu ni svjesni šta čuju i kako raditi sa eq pojačala i onim presenceom kod marshalla koji je povratna veza iliti ''frka'' ovisi kako s njim radiš i kakav je izlazni trafo odnosno zvučnik u igri. Preširoka tema al ja bi je ograničio na to da se postane zapravo svjestan zvuka, frekvencija- šta zapravo čuješ, pa vrlo brzo dolazimo do toga kako to snimiti.

Mislim da su adrianove snimke dobre šta se tehničkog aspekta snimanja tiče i vjerujem da je na dobrom putu. :thumbup1:

p.s. da neko ne bi mislio da sadnešto tu sudim mudrujem. ma ne, meni je zanimljivo to u vezi snimanja i zabava ako nešto ispadne dobro, daleko od toga da sam zbiljski znalac kako jebeno snimit :lol:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.