Jump to content

Slika
- - - - -

JTM 45 + les paul = 6 dynamic mics

• Please log in to reply
30 odgovor(a) na ovu temu

#21 sira

sira
  • Members
  • 4723 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2017 - 07:04

Kako onda tako clipa snimka, sva pucketa, osjetljivost mikrofona? Sumnjam da ti pojačalo tako krcka  :tongue_smilie:

Ne clipa snimka, pogledaj wave-ove, nema nigdi izrezanog peaka, sumnjam da je membrana mikrofona jer krcka i na tišim dijelovima, i na svim mikrofonima a čuje se prostor, tako da ne virujem da je mikrofon bio preblizu, najvjerovatnije je zbog toga šta je pojačalo bilo odvrnuto nešto još vibriralo šta nije trebalo, tako da to nameće još jednu temu...

-gdje snimati gitare

#22 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2017 - 08:14

Ne clipa snimka, pogledaj wave-ove, nema nigdi izrezanog peaka, sumnjam da je membrana mikrofona jer krcka i na tišim dijelovima, i na svim mikrofonima a čuje se prostor, tako da ne virujem da je mikrofon bio preblizu, najvjerovatnije je zbog toga šta je pojačalo bilo odvrnuto nešto još vibriralo šta nije trebalo, tako da to nameće još jednu temu...

-gdje snimati gitare

Točno.

Najbolje u biblioteci ! :biggrin:

Teško je snimit čisto kad je pojačalo nasuprot bubnja, vjerojatnost je velika da će neki element uć u rezonanciju ili više njih, recimo ono što sam odmah primjetio u prostoru da floor tom membrane odmah prihvaćaju šta god svirao. nije da mi se dalo micat bubanj :tongue_smilie:

aj danas bi moga malo nešto snimit na traku, baš ću vidit oće li maskirat krckanje.

#23 sira

sira
  • Members
  • 4723 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2017 - 08:34

Ne virujen da će ti maskirat krckanje, jer je to rezonancija koja je u prostoru al ako imaš koji panel da staviš između mikrofona i bubnja tako da smanjiš direktni zračni pritisak, to bi moglo funkcionirat, ako je rezonancija od odbijenih valova, onda jebaji ga :D

Ja sam se jednom tako izludio čisteći snimku bubnja, svaki udarac po prelazima je imao dodatan prizvuk koji me izluđivao i nije se mogao očistit, tek sam kasnije skontao da su mikrofoni hvatali rezonanciju kicka pri svakom udarcu po prelazima koja je ostvarena preko stalka za prelaze koji je naravno na kicku, nije se čulo to u mixu, ali dok sam čistio kanale poludio sam :D

#24 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2017 - 08:38

ma sve je to dio vintiđ souda... neka distorzije... možda bi vam to u konačnom mixu baš bia onaj poseban prizvuk koji bi ljudi godinama posli pokušavali dobit sa raznoraznim pedalama :)

#25 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2017 - 20:58

Nitko to nije ni tvrdio ... nego nako rekneš šta ti se sviđa , narodski

Je kad bi mikrofon bija uvo ali nije, nijedan mikrofon nema osjetljivost uha /cijelog tijela kojim doživljavaš  pritisak/glasnoću/ vibraciju. Takav još nisu izmislili ....

prvi mi je najbolji , ako su i kljave u bendu onda laniert ili electro voice 

naravno, a i uvijek je lijepo se zafrkavat ;) 

#26 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2017 - 08:56

Ova je s trake. Obuka sam biblioteka majicu pa nebi tribalo bit krckanja :biggrin:

Close miking with vintage Electro.Voice 635A
Reel to Reel
Jtm45 kt66 , 2x12'' open back, G12H30 and Alnico Gold celestion speakers

No attenuator , no pedals. Just plug and play.

ZZ Top - Bedroom thang

Evo i sa fb uploadera, neznam možda ima razlike https://www.facebook...10907306691704/

#27 a4format

a4format

Marin Begović

• Members
  • 1514 posts

Vrijeme objave: 17 Lipanj 2017 - 11:07

Na ovoj snimci mom uhu su najugodniji Electrovoice i Beyerdinamic, možda bih potonjem dao malu prednost. Kao da je mrvu transparentniji, manje basa, više trebla ali u pravoj dozi.

#28 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 24 Lipanj 2017 - 14:31

Na ovoj snimci mom uhu su najugodniji Electrovoice i Beyerdinamic, možda bih potonjem dao malu prednost. Kao da je mrvu transparentniji, manje basa, više trebla ali u pravoj dozi.

Dobro čuješ :) a beyerdynamic ima sliku proširene shure sm58 u basu i visokima, na pravim mjestima. jako dobar dinamički majk za muške vokale i ozvučavanje pojačala.

#29 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 30 Srpanj 2017 - 19:52

Novi box 1x12''   https://www.facebook...11417026914391/

#30 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9957 posts

Vrijeme objave: 30 Srpanj 2017 - 20:42

Sjupa !

#31 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 01 Kolovoz 2017 - 10:06

Sjupa !

Danke kolega evo još malo testiranja zvuka s Marshall heritage 1x12'' zvučnikom 

https://www.facebook...11427585458348/

Topic Led By

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.