Jump to content

Slika
- - - - -

JTM 45 + les paul = 6 dynamic mics

• Please log in to reply
30 odgovor(a) na ovu temu

#1 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 06 Lipanj 2017 - 09:35

Šest dinamičkih mikrofona su postavljeni ispred pojačala na isto mjesto. isti riff i iste postavke na pojačalu i gitari pa je zanimljivo čuti kako mikrofoni bojaju  .

Pojačalo je raspičeno, nema attenuatora niti pedala

Eto, a da nije dosadno, javite svoj favorit (e) :thumbup1: pačmo malo srat  :biggrin:

#2 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 06 Lipanj 2017 - 09:41

svaki je zanimljiv na svoj način, triba vidit kako koji leži u mixu... da moran izabrat jedan izabra bi Lanier 250, iako mi i D12 iznenađujuće dobar karakter ima! Rode lipo piva na solu... 
sve u svemu ludilo sound  :thumbup1:

#3 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 06 Lipanj 2017 - 17:19

Evo stavio sam vremena početaka riffa i sola za svaki mic u komentar pa uspoređujte...
Za mene Lanier molim! Shure je isto iznenađujuće dobar, ostali svi ok, jedino Rode je za smeće   :w00t:  :tongue_smilie:

#4 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 06 Lipanj 2017 - 23:05

Evo stavio sam vremena početaka riffa i sola za svaki mic u komentar pa uspoređujte...
Za mene Lanier molim! Shure je isto iznenađujuće dobar, ostali svi ok, jedino Rode je za smeće   :w00t:  :tongue_smilie:

ne čudi me, lanier odma da eq ala slash  :)  inače japanski majk kopija shura sm53 za koju vele da radi bolje nego taj shure http://cdn.shure.com..._sm53-54_ug.pdf

Za rode se slažem, jao

Za shure te ne treba čudit, kapsula je ista kao i u SM57

svaki je zanimljiv na svoj način, triba vidit kako koji leži u mixu... da moran izabrat jedan izabra bi Lanier 250, iako mi i D12 iznenađujuće dobar karakter ima! Rode lipo piva na solu... 
sve u svemu ludilo sound  :thumbup1:

AKG D12 je odličan majk, ima bass komoru za reproducirat niske od tube i bas fagota a posli su skužili da je odličan za drum kick. Normalno, s gitarom ne idemo tako nisko no i ostatak karaktera po spektru mu je odličan, tu se dosta ljudi iznenadi, zato treba isprobavat bez predrasude.

#5 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 06 Lipanj 2017 - 23:24

ne čudi me, lanier odma da eq ala slash  :)  inače japanski majk kopija shura sm53 za koju vele da radi bolje nego taj shure http://cdn.shure.com..._sm53-54_ug.pdf

Za rode se slažem, jao

Za shure te ne treba čudit, kapsula je ista kao i u SM57

pa nisam baš fan sm57 :)
Jel se još proizvode ti lanieri, kvanto šoldi je to?

#6 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 06 Lipanj 2017 - 23:59

pa nisam baš fan sm57 :)
Jel se još proizvode ti lanieri, kvanto šoldi je to?

mislim da se to proizvodilo 70/80ih, da se nać po ebayu i reverbu, nalete.

http://www.ebay.com/...e-/172558426955

#7 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2017 - 09:55

doduše, pitanje je kako bi ljubija modernija pojačala i malo noviji sound gitare... al vakako bi valjalo provat!

#8 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2017 - 12:54

doduše, pitanje je kako bi ljubija modernija pojačala i malo noviji sound gitare... al vakako bi valjalo provat!

Malo noviji sound gitare ti je stari, a ovo šta ti zoveš modernijim pojačalima je outdated.

al bi se moglo stisnit koji drone/drop :)

#9 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2017 - 14:19

zato prvo opereš pojačalo na 40 stupnjeva da ne uđe use' :)

#10 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2017 - 15:16

A jbmu ne postoji najbolji mikrofon i najbolje pojacslo i najbolja gitara .. postoje samo pjesme i muzika i najbolje je ono sta najbolje sluzi svrsi za odrejenu pjesmu i muziku a tu ispliva svakom ko hoce, prije ili poslije .. eq pikapa, eq pojacala, eq zvucnika, eq pedala , eq mikrofona , eq gitare same , eq trzalice! , akustika prostora, postavljanje mikrofona itd .. uz sve to i karakter pojedine stvari i najbitnije karakter samog sviraca .. po mojoj nekoj logici dobar mikrofon bi trebao sve hvatat sto realnije , da ne moras sad bit matematicar i racunat da ces si s njim nesto dodat ili oduzet ..

#11 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2017 - 15:23

Lesliju svaka cast za prezentaciju majkova ..meni recimo za vokal najvise je paso neki electrovoice stari majk to sam bas osto odisevljen ..s shure-ovima sam si mutan previse

#12 sira

sira
  • Members
  • 4723 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2017 - 19:06

Svaka čast na trudu, fino se razaznaju drugačiji karakteri mikrofona,  al na svakoj snimci ima neki prizvuk, ko da klipa membrana, nešto u prostoriji je vibriralo šta nije smjelo :(

Svaki ovaj mikrofon je iskoristiv pitanje je samo šta se želi dobit

#13 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2017 - 21:04

Ma preglasan mu je bio input na interfaceu ili preko čega je već snimao, drugi put smanji tamo malo :D

#14 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2017 - 21:38

ništa nije preglasno osim maršala :biggrin:

#15 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2017 - 21:43

A jbmu ne postoji najbolji mikrofon i najbolje pojacslo i najbolja gitara ..

po mojoj nekoj logici dobar mikrofon bi trebao sve hvatat sto realnije , da ne moras sad bit matematicar i racunat da ces si s njim nesto dodat ili oduzet ..

Nitko to nije ni tvrdio ... nego nako rekneš šta ti se sviđa , narodski

Je kad bi mikrofon bija uvo ali nije, nijedan mikrofon nema osjetljivost uha /cijelog tijela kojim doživljavaš  pritisak/glasnoću/ vibraciju. Takav još nisu izmislili ....

#16 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2017 - 21:48

Ma preglasan mu je bio input na interfaceu ili preko čega je već snimao, drugi put smanji tamo malo :D

Šta ti je to bolan  :confused1:

stalno je bilo ispod -15dB, zna čika šta radi, budi bez brige.

#17 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2017 - 22:14

Kako onda tako clipa snimka, sva pucketa, osjetljivost mikrofona? Sumnjam da ti pojačalo tako krcka  :tongue_smilie:

#18 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2017 - 22:29

Kako onda tako clipa snimka, sva pucketa, osjetljivost mikrofona? Sumnjam da ti pojačalo tako krcka  :tongue_smilie:

Ti ćeš nam prezentirat kako snimit 50watt maršala u full tiltu bez mastera ili attenuatora (sa LD system mikrofonom) a da je apoteka.

Živi bili pa vidjeli ! :w00t:

#19 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2017 - 23:40

Ne 50w, samo 100-ka, marshall od 50w je samo pola marshalla hahahaha  :w00t:  :tongue_smilie:

#20 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2017 - 01:00

Ne 50w, samo 100-ka, marshall od 50w je samo pola marshalla hahahaha  :w00t:  :tongue_smilie:

ovaj nije ni 50 nego oko 30 u čistom sinusu, e pa uzdravlje sa stotkom :thumbup1:

Topic Led By

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.