Jump to content

Slika
- - - - -

Problemi s glasom

• Please log in to reply
5 odgovor(a) na ovu temu

#1 MarvinDarwin

MarvinDarwin
  • Members
  • 3 posts

Vrijeme objave: 19 Svibanj 2017 - 18:36

Pozdrav svima!
Ja sam nov na ovom forumu i napravio sam račun isključivo zbog ove teme  :D

Imam 13 godina i pjevanje mi je u zadnje vrijeme vrlo potrebno jer nastupam u mjuziklu u HNK.
Međutim, u zadnje vrijeme primjećujem da mi se nešto čudno događa s glasom...
Kad pokušam pjevati neke tonove, bilo visoke ili niske, često mi se dogodi da mi glas samo nestane i nema ga! U jednoj pjesmi koju pjevam sa zborom postoji jedan dio na kojemu mi se glas uvijek "ugasi" što god da napravim i to na tonu a1 (a tonove c2 i više pjevam bez problema!  :scared: ).

Pokušavam otkriti u čemu je problem, ali baš i ne nalazim rješenje...

Znam da mutacija nije zato što još uvijek imam visok glas bez ikakvih voice crackova i mogu pjevati tonove iz druge, pa čak i malo iz treće oktave...
Također, prije sam mogao pjevati do e3, a sada jedva nekako dođem do c3 uz puno muke i ne znam kako si pomoći jer me i to isto brine!  :sad:

Istina je da mi je u zadnje vrijeme grlo malo crveno, ali već u ožujku sam primijetio da ne mogu pjevati kao prije...
Dakle, moje pitanje je:
Kako da si vratim raspon glasa do e3 i ponovno pjevam svaki ton bez ikakvih smetnji i problema??

Svaki odgovor je cijenjen! Hvala svima!

#2 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17589 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 13:46

mutiranje

mutiranje (prema njem. mutieren < lat. mutare: mijenjati) (mutacija glasa), promjena glasa tijekom puberteta. Djelovanjem muških spolnih hormona u dječaka se povećavaju hrskavice grkljana pa glasnice postaju dulje i deblje. Posljedica je toga pomak govornoga glasa prema nižemu tonalnom području, u dječaka obično za jednu oktavu, a u djevojčica za jednu tercu. U kastriranih osoba mutacija izostaje.

#3 northw8lk

northw8lk
  • Members
  • 6 posts

Vrijeme objave: 25 Svibanj 2017 - 10:20

Svi to prođu pa ćeš i ti, samo se moraš naučiti koristiti sa "novim" mutiranim instrumentom :)

#4 MarvinDarwin

MarvinDarwin
  • Members
  • 3 posts

Vrijeme objave: 03 Lipanj 2017 - 20:50

Hvala vam na savjetima, ali mogu vam reći da mutacija nije problem. :thumbup1:

U to sam siguran jer sam nedavno nakon malo vježbanja glasa mogao pjevati i preko c3!

Moj glas je još uvijek jako visok (kao i moje pjevanje) a dubine nisu moje područje, ni za govor ni za pjevanje. :D

Mislim da je problem u mojoj grlobolji koja još uvijek djeluje.

Ali također, ako vi mislite da je nešto drugo, samo recite.

I molim vas, ako imate neke savjete za glasovne vježbe ili bilo što što povećava opseg vokala i falseta, podijelite to sa mnom osim ako nije neka tradicionalna obiteljska tajna!

Puno hvala svima 

#5 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9908 posts

Vrijeme objave: 04 Lipanj 2017 - 09:54

Visina glasa nije kvaliteta, kvaliteta glasa je ugodnost drugima !

#6 MarvinDarwin

MarvinDarwin
  • Members
  • 3 posts

Vrijeme objave: 04 Lipanj 2017 - 15:36

Visina glasa nije kvaliteta, kvaliteta glasa je ugodnost drugima !

Nikad nisam tako razmišljao! Hvala!  :001_smile:

Iako, visoki glas mi je ipak važan...  :unsure:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.