Jump to content

Slika
- - - - -

V1 V2 V3 V4... uloga pojedine oznake

• Please log in to reply
131 odgovor(a) na ovu temu

#121 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 31 Svibanj 2017 - 15:20

To nije istina, snimao sam sa singstarom, ovo je nemjerljivo bolje... budem napravio direktan test sa sm57 i stavit ću u svoje snimke pa ćemo komentirati, imam frenda koji će mi posuditi sm57

#122 Jibboom

Jibboom
  • Members
  • 4355 posts

Vrijeme objave: 31 Svibanj 2017 - 18:30

A gle, možeš ti stavljati snimke gdje hoćeš, ja sam mikrofone usporedio live, jedan do drugoga, isti razglas, isti EQ. 57 ostaje uvijek razgovjetan i čist, dok LD ne. Na odvaljenom pojačalu LD nema čistinu i definiciju kao Shure. EOD što se mene tiče. Da ne ispadne da zagovaram svoju opremu, napisao sam da koristim Sennheiser e906. 57micu nisam kupio iz razloga što mi se ne sviđa kako radi, tj njegova boja tona. LD sam imao i vokalni i bila je ista stvar kao i sa kopijom 57-mice. Kod govora je čisto dobar, ali kad iole glasnije drekneš u njega, ne zadržava čistinu kao Shure. Znam šta pričam jer, ponavljam, imao sam taj LD i jako dobro znam kako radi. Leslie dobro kaže - smeće. I moraš razlikovati nešto drugo - kućno snimanje od live svirki. Niti je ista glasnoća sviranja, niti je background noise isti. Doma ga praktički nemaš, live - noise su svi drugi instrumenti oko tebe. Ekipa poput Leslieja i mene će vjerojatno uvijek govoriti iz perspektive live svirke. Znači - sve što ne radi svoj zadatak je - smeće! Nema tu - radi, al nije baš dobro. Ne može ženska biti malo trudna. Ili je ili nije. Tako i ovo. Ako ne zadovoljava - ne valja i kraj priče. 

#123 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 31 Svibanj 2017 - 20:45

Rekao mi je jedan frend (koji svira po Zgu) da koliko ja sviram londonca doma glasno da tako ne ću moći niti live biti glasan jer ću raditi buku na stageu tako da - kućno snimanje, ali glasnoća će biti live i snimit ću na istom setupu i na istoj poziciji koju ću na boxu označiti, moguće i na nekoliko takvih pozicija... Iskreno baš me zanima dal će test pokazati što govoriš... We'll see za par tjedana kada nađem vremena za takav test

#124 Jibboom

Jibboom
  • Members
  • 4355 posts

Vrijeme objave: 31 Svibanj 2017 - 21:21

Ponavljam - koristio sam taj majk skoro 2 godine live. Meni ne moraš ništa dokazivati.  :thumbup1: Dokazuješ jedino sebi. Ja nit ću kupovat LD ikad više, nit ću ga koristiti. E da.. imao mi i bubnjar set LD-ova. To je mikrofoniralo u tri pi.ke materine! Ton šupalj, Tama superstar na njima zvuči kao kante od jupola s najlonom gore. :biggrin:  Kupio čovjek Sennove za tomove i 57 za snare, bubanj ubija!

#125 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 31 Svibanj 2017 - 22:39

Ponavljam - koristio sam taj majk skoro 2 godine live. Meni ne moraš ništa dokazivati.  :thumbup1: Dokazuješ jedino sebi. Ja nit ću kupovat LD ikad više, nit ću ga koristiti. E da.. imao mi i bubnjar set LD-ova. To je mikrofoniralo u tri pi.ke materine! Ton šupalj, Tama superstar na njima zvuči kao kante od jupola s najlonom gore. :biggrin:  Kupio čovjek Sennove za tomove i 57 za snare, bubanj ubija!

I sad svira na kantama od jupola !

jer je skužio da su mlogo laganije od bubnja a sa pravim majkom  jupol 'interijer homestar' zvuči maltene ko tama samo bolje !  :biggrin:

#126 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 31 Svibanj 2017 - 23:30

Shure BG 1.0

skroz dobar majk za ozvučavat ojačalo live i studio. često na njuškalu za 200-300kn

evo ga u videu đe testiram novu gitaru. odmaknut je od zvučnika jedno 40 cm, dobro ste pročitali.

Ovo je bilo glasno u 3 pm.

#127 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 01 Lipanj 2017 - 01:23

Meni je dobar i sm58 za ozvucit posto sam 57 izgubio negdje , ako izgubim 58, imam jos neki pg nesto , taj je los😁 Al nek je treba nes bit i lose, ionako ne ozvucavam nista ;D

#128 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 01 Lipanj 2017 - 07:21

Meni je dobar i sm58 za ozvucit posto sam 57 izgubio negdje , ako izgubim 58, imam jos neki pg nesto , taj je los Al nek je treba nes bit i lose, ionako ne ozvucavam nista ;D

zanimljivo je da  Shure SM 57, 58 i BG 1.0 imaju isti catridge samo im je izvedba pop filtera (mrežice) drugačija :wink:

#129 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 01 Lipanj 2017 - 08:32

Shure BG 1.0
skroz dobar majk za ozvučavat ojačalo live i studio. često na njuškalu za 200-300kn
evo ga u videu đe testiram novu gitaru. odmaknut je od zvučnika jedno 40 cm, dobro ste pročitali.
Ovo je bilo glasno u 3 pm.

gitara je brutala bas agresiva ili je dojam zbog svirke ? Kolko je ispo tezak taj kubanac ?

#130 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 01 Lipanj 2017 - 10:29

gitara je brutala bas agresiva ili je dojam zbog svirke ? Kolko je ispo tezak taj kubanac ?

zvuk ti je otprilike ka žućo, ova je glasnija i teža od žuće , sad točno neznam nisam vaga, javim ti :)

ima izrazit fokus baš je riff na hrpi,  a i nema poklopac na briđu pa je možda dojam malo da je žešće. volume pojačala je na 8 , jtm 45. žice su elixir 9-42

To će se tek vidit šta je i šta može kad se malo rasvira po probama, sad je rano reć, djevuška

#131 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2017 - 10:08

super, mozda se varam al ucinila mi se i snapasta malo ala telac sto je opet super , bravo bravo , ljepotica :)

#132 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2017 - 10:23

super, mozda se varam al ucinila mi se i snapasta malo ala telac sto je opet super , bravo bravo , ljepotica :)

Ne varaš se nimalo, snap i škripa  na solu, na riffovima jeben fokus, napeta je ko puška, tjera te da je sviraš na određen način, baš je energična neka i ima onaj attack starih gitara. Jaaaako zadovoljan !    Danke :)

evo malo đemamo s njojzi, dao sam đir čika vekiju pa je zanimljivo ćuti u drugim rukama. On ima taj tač za rockabilly/jimmy page ton.

Sad je jasnije kako ljudi vrlo lako pomiješaju les paul zvuk s telecasterom i zašto ih podsjeća kad je gitara zbilja dobra.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.