Jump to content

Slika
- - - - -

V1 V2 V3 V4... uloga pojedine oznake

• Please log in to reply
131 odgovor(a) na ovu temu

#41 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 10:08

JJ vs. Tungsol vs. Mesa... doduše JJ su ECC803s... neznam meni ovo baš i nisu nijanse :)

https://youtu.be/MMeCNjkEaeM?t=2m31s

je, i onda kaze da je za JJ lampe mijenjao EQ kad je snimao.... tolko o tom "testu"

https://youtu.be/MMeCNjkEaeM?t=349

#42 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 10:41

je, i onda kaze da je za JJ lampe mijenjao EQ kad je snimao.... tolko o tom "testu"

nisan sluša šta priča... samo ovo šta je svira :D
mislin ako je minja EQ onda je stvarno besmislen test...

#43 sira

sira
  • Members
  • 4730 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 11:19

Kool, imaš i lip glas. lipo ostavi bubnjara i stavi ženske mlade u bend, neš nigdi stić s tim nešesnim starcima.

evo ti plana, okreni na šareni pank sa ženama i odjebi metal. posli ćeš mi zahvalit :w00t:

stvar je ...nema se šta za prigovorit osim izgleda članova i teksta. tekst je malouman, kog boli kurac ko je najjači. isti arpeggio čut po drugi put je dosada pogotovo na humbuckerima, akoš ponavljat arpeđa potrudi se da je strat, single coil i maple neck :w00t:

btw. čuo sam konje s istog koncerta, definitivno no brain :biggrin: puka san od smija. Odlično!!!!!

P.s. Jel ovo Domo za klavijaturama, malo mi je oslabija čini se :)

ma on ti je nastran pa je počeja pivat s još starijima i ružnijima, al se još srami priznat :D

#44 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 13:34

ma on ti je nastran pa je počeja pivat s još starijima i ružnijima, al se još srami priznat :D

ti bolje znaš. još kontan kad su divojke pa s nama prdonjama al ovo bi moga bit grčki sindrom ...

#45 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 16:07

Lik je duplao sve gitare i još panao left-right, i onda još dirao EQ...i to zove testom, pa kakvih sve mentola ima nemoš vjerovat :D

#46 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 19:58

a koliko si ih prova uživo? ja nisan do sad svira nijednog da mi je tako zvuča :)
box i zvučnici su isto poprilično bitan detalj u otvorenosti sounda...

A možda za tvoj pojam i nisu, ja inače volim marshalle i taj british drive pa ono... Inače svirao sam u vježbaoni željezničar jedno vrijeme powerball 60, bio je dobar (definitivno bolji od peavey jsx koji je također u toj prostoriji), ali thunder mi je bio bolji u par navrata što sam ga svirao (i to crunch kanal, lead i ne toliko)

#47 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 22:08

Inače svirao sam u vježbaoni željezničar jedno vrijeme powerball 60, bio je dobar (definitivno bolji od peavey jsx koji je također u toj prostoriji), ali thunder mi je bio bolji u par navrata što sam ga svirao (i to crunch kanal, lead i ne toliko)

ja sam svirao  u istom prostoru par mjeseci i to zvuči ... kako da opišem... ne bi to svira ni da mi ih tvornica pokloni . karton.

a ni te tvoje maršale, jest malo bolje ali i dalje big nO  haha

#48 sira

sira
  • Members
  • 4730 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 23:39

Jebate toliko različitih vrsta glazbe ima i toliko raznoraznih zvukova, ako se nekom sviđa da gitaru od medijapana ušteka u mikrovalnu pečnicu, zašto to ne bi bio dobar zvuk (mikrovalne imaju lampe, mora bit dobro!!!! :D :D ), možda tebi neće bit dobar, al niko nema mandat za postavljača definicije šta je dobar zvuk a šta nije

#49 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2017 - 08:17

a ni te tvoje maršale, jest malo bolje ali i dalje big nO  haha

london city dea100 (elektronički, shemom identična kopija super lead 1959 iz '67)?

a imam samo jednog marshalla (jcm2000 dsl-401) koji je na bubnju jer pored londonca i pedalboarda je definitivno višak
dsl je daleko otvorenije pojačalo od englova, međutim drive na crunch kanalu thundera, mada totalno drugačiji, mi totalno paše, također... što na mesama nisam nikad uspio dobiti (nekakav željen ton), a niti čuti live na koncertima nekih bendova koji su ih svirali... jednostavno preferencije su mi očito drugačije od ljubitelja mesa (a da znadeš koliko ga jedem  :w00t:  :tongue_smilie: )

#50 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2017 - 08:18

uvik san tija imat mikrovalnu!!! a gitaru od medjapana iman... squier bullet - moja prva električna gitara :)

#51 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2017 - 08:21

london city dea100 (elektronički, shemom identična kopija super lead 1959 iz '67)?

ma to je neka prevara... kako može bit Super Lead 1959 iz 1967....  :biggrin: 
ko kad mi mala rodica reče  da joj je jučer bia 13. rođendan da je napunila 5 godina...  :w00t:

#52 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2017 - 08:33

samo pojačalo je proizvedeno negdje tijekom '73 u Nizozemskoj, a kažem radilo se po shemi prvih super leadova (s el34 lampama)

#53 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2017 - 09:18

slušao klipove, bar po yt to ne zvuči ko super lead. može bit shemom isto al kad nisu trafovi isti to zna bit svašta a baš to je za marshalle vrlo bitno. dsl-ove i tsl nećemo puno spominjat, trafovi su takvo njesra, motani u maleziji, to kad rastaviš, mamma mia bolje da nisi vidio ... izlazni trafo primar i sekundar na zasebnim bobinama, smotano prek kurtza. tako se ne motaju izlazni nego najjeftiniji mrežni trafoi koje možeš zamislit.

#54 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2017 - 09:20

al niko nema mandat za postavljača definicije šta je dobar zvuk a šta nije

Dobar zvuk nije loš !  :D

#55 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2017 - 09:30

samo pojačalo je proizvedeno negdje tijekom '73 u Nizozemskoj, a kažem radilo se po shemi prvih super leadova (s el34 lampama)

ma neman pojma, zajebajen se...  :thumbup1:

#56 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2017 - 09:34

po svoj prilici naručit ću EHX, Tung Sol i Genalex po jednu 12ax7, malo ih vrtit u V5 poziciji pa vidit, i opčenito malo izvrtit neke druge kombinacije, opalit snimanje i ostavit šta mi se najviše svidi na temelju snimke, jer uživo, pogotovo tako kad ih minjaš jednu za drugom izmiša se čoviku sve... nema druge...

#57 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2017 - 10:21

po svoj prilici naručit ću EHX, Tung Sol i Genalex po jednu 12ax7, malo ih vrtit u V5 poziciji pa vidit, i opčenito malo izvrtit neke druge kombinacije, opalit snimanje i ostavit šta mi se najviše svidi na temelju snimke, jer uživo, pogotovo tako kad ih minjaš jednu za drugom izmiša se čoviku sve... nema druge...

šta je dokaz da je to sve slično, ako bi bilo bitno drugačije frekvencijski i gainom, ne bi nikada omašio. 12ax7 gain 100 , freq tu negdje, feel malo drugačiji možda zavisi na kako kojem pojačalu.

zamisli tek šta publika čuje, ovisno di stoji u prostoru haha

nebitno.

#58 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2017 - 10:48

šta je dokaz da je to sve slično, ako bi bilo bitno drugačije frekvencijski i gainom, ne bi nikada omašio. 12ax7 gain 100 , freq tu negdje, feel malo drugačiji možda zavisi na kako kojem pojačalu.

zamisli tek šta publika čuje, ovisno di stoji u prostoru haha

nebitno.

a sve je to istina, ali tako kad bi zanemariva sve te nijanse i ko šta čuje svira bi na par behringer pedalica ili zoom procesoru sa konzumcasterom i zdravo... ionako najviše sviram s bendom u prostoriji, želim u tome guštat šta više mogu i uživat u dobrom zvuku kad san već spuca toliko novaca da bi ga ima... a možda je ovo samo shopingholičarska kriza jer odavno nisan kupia ništa više od žica i trzalica  :cursing:

#59 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2017 - 11:02

a sve je to istina, ali tako kad bi zanemariva sve te nijanse i ko šta čuje svira bi na par behringer pedalica ili zoom procesoru sa konzumcasterom i zdravo... ionako najviše sviram s bendom u prostoriji, želim u tome guštat šta više mogu i uživat u dobrom zvuku kad san već spuca toliko novaca da bi ga ima... a možda je ovo samo shopingholičarska kriza jer odavno nisan kupia ništa više od žica i trzalica  :cursing:

Ma kupi ženi cipele ili materi neki poklon, bit ćeš sretniji !   Haha

#60 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2017 - 11:09

ne, nego jtm-a (100)

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.