Jump to content

Slika
- - - - -

V1 V2 V3 V4... uloga pojedine oznake

• Please log in to reply
131 odgovor(a) na ovu temu

#21 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 21 Svibanj 2017 - 21:33

sta imas JJ, preamp ili power amp lampe?

JJ ECC83 su u biti dosta tamne lampe u odnosu na ostale, tak da ak i s njima imas previse hi-mida...

vjerojatno je pojacalo tako namjerno frekvencijski postavljeno. Ne mogu sada naci shemu, al iako je izlazni trafo prilicno huge, ipak je to single ended i vjerojatno su negdje (u preampu) srezali bass da ne bi ulazio u zasicenje. jbg igraj se sa tone kontrolama nema ti druge. moguce je isto i da je pojacalo "optimizirano" za sviranje sa humbuckerima (kao sto znaju biti danas); moj strat isto sa pola pojacala zvuci tanko i kricavo

#22 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 05:18

I, dakako, zvucnici

#23 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 07:05

dali lampe svih proizvođača zvuče isto...ne zvuče...

kao što kaže tortex...i moje pojačalo je najbolje zvučalo sa mesinim lampama...znam da ih ne proizvodi mesa, naravno...ali sa druge strane znam da je to taj zvuk kojeg sam želio...trenutno su unutra JJ-ke...nije loše, ali nije to to...to više nije "taj" zvuk...

JJ radi odlicne lampe no ecc83 su im tamne, jest da podnose hrpu gaina (za to su i napravljene).

ostalo su nijanse, pa tko voli.

btw. jebes pojacalo kojem trebaju posebne lampe da bi radilo super i imalo svoj zvuk, ne stima se pojacalo s lampama

#24 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 07:28

JJ vs. Tungsol vs. Mesa... doduše JJ su ECC803s... neznam meni ovo baš i nisu nijanse :)

https://youtu.be/MMeCNjkEaeM?t=2m31s

#25 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 07:42

JJ vs. Tungsol vs. Mesa... doduše JJ su ECC803s... neznam meni ovo baš i nisu nijanse :)

https://youtu.be/MMeCNjkEaeM?t=2m31s

Imaš pravo nisu nijanse, to je loš zvuk s bilokojom!  :biggrin:

btw. frajer ne čuje visoke a tako mlad ...

evo ovi ovdi bolje čuje, sad poviri sličnost ruskih E-H i tung sol  

#26 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 07:54

no ako zbilja hoćeš čut razliku di nema laganja, stari marshall i fender su tvoj prijatelji :thumbup1:

#27 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 07:57

Imaš pravo nisu nijanse, to je loš zvuk s bilokojom!  :biggrin:

btw. frajer ne čuje visoke a tako mlad ...

evo ovi ovdi bolje čuje, sad poviri sličnost ruskih E-H i tung sol  

EHX mi puno bolje zvuče... pojačalo baš grize (bar ovako šta čujen na slušalice, na poslu sam, pa nemogu poslušat na zvučnike)

ali istina je da su sličnog karaktera... u globalu

no ako zbilja hoćeš čut razliku di nema laganja, stari marshall i fender su tvoj prijatelji  :thumbup1:

Mullard itekako ima definiraniji ton :)

#28 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 08:01

EHX mi puno bolje zvuče... pojačalo baš grize (bar ovako šta čujen na slušalice, na poslu sam, pa nemogu poslušat na zvučnike)

to je jako slično, imao sam i jedne i druge u raznim pojačalima za probu. sve to dobro radi.

a i blaženo doba kad su sve lampe bile super i nikog nije zanimalo koje su dok radi i daje zvuk. to je isto bilo doba di je bilo zanimljivije družit se i svirat vengo diskutirat o jebenoj opremi :biggrin:

#29 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 08:10

to je jako slično, imao sam i jedne i druge u raznim pojačalima za probu. sve to dobro radi.

a i blaženo doba kad su sve lampe bile super i nikog nije zanimalo koje su dok radi i daje zvuk. to je isto bilo doba di je bilo zanimljivije družit se i svirat vengo diskutirat o jebenoj opremi :biggrin:

jbg, nisan živija u ta vrimena, ali znam da danas više niti imaš s kim "neprofitabilne" đireve svirat, niti za koga, pa eto... a ako ideš svirat pireve, sigurno ti nije bitno koje lampe su ti u preampu :cursing: 
pokušaš se usrićit s kojim komadom opreme i sa šta boljim soundom, kad već s bendovima ne ide... jbg ako nemoš skupit ekipu za igrat basket, gušt ti je i pucat sam na koš, ako to stvarno voliš... iako to nije poanta košarke, ali eto... guštaš u onome šta imaš  :closedeyes: 

#30 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 08:23

Mullard itekako ima definiraniji ton :)

je al da stavim u v1 u svog starog maršala-  valvo, mullard ili ehx/tung sol (šta i jesam) +- isti kurac, u bendu nitko neće osjetit razliku pa ni ja. tako da se ne treba zamarat .

#31 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 08:26

jbg, nisan živija u ta vrimena, ali znam da danas više niti imaš s kim "neprofitabilne" đireve svirat, niti za koga, pa eto... a ako ideš svirat pireve, sigurno ti nije bitno koje lampe su ti u preampu :cursing: 
pokušaš se usrićit s kojim komadom opreme i sa šta boljim soundom, kad već s bendovima ne ide... jbg ako nemoš skupit ekipu za igrat basket, gušt ti je i pucat sam na koš, ako to stvarno voliš... iako to nije poanta košarke, ali eto... guštaš u onome šta imaš  :closedeyes: 

a šta se toga tiće ... triba imat dobre pisme pa će se i ekipa skupit, neće valjda drkat kako ti minjaš lampe.

+normalno da većina neće ni tit svirat s tobom kad koristiš engl-a, to je dokazano da nije društveno pojačalo, biži od tih švaba ...

#32 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 08:45

je al da stavim u v1 u svog starog maršala-  valvo, mullard ili ehx/tung sol (šta i jesam) +- isti kurac, u bendu nitko neće osjetit razliku pa ni ja. tako da se ne treba zamarat .

pošteno! 

a šta se toga tiće ... triba imat dobre pisme pa će se i ekipa skupit, neće valjda drkat kako ti minjaš lampe.

+normalno da većina neće ni tit svirat s tobom kad koristiš engl-a, to je dokazano da nije društveno pojačalo, biži od tih švabi ...

a ovisi s kim sviraš... možda neko i doživi erekciju od vrućih lampi... svakakve fetiše ljudi danas imaju  :biggrin: 
mislin da ni dobre pisme nisu dovoljne, ali triba bit uporan... nikad neznaš
a to za pojačalo je istina, čak ni rođeni otac više neće da svira samnom...
al štaš, men' švabo drag i nas dva guštamo evo već 6-7 godina u našoj ljubavi :001_wub:  

https://youtu.be/DxGM-bq0L1s

#33 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 08:51

meni je od engla thunder zanimljiv, ostala su mi previše scooped i boxy... Morse je isto imao dobar sound sada u Zgu

#34 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 08:55

pošteno! 

a ovisi s kim sviraš... možda neko i doživi erekciju od vrućih lampi... svakakve fetiše ljudi danas imaju  :biggrin: 
mislin da ni dobre pisme nisu dovoljne, ali triba bit uporan... nikad neznaš
a to za pojačalo je istina, čak ni rođeni otac više neće da svira samnom...
al štaš, men' švabo drag i nas dva guštamo evo već 6-7 godina u našoj ljubavi :001_wub:  

https://youtu.be/DxGM-bq0L1s

Kool, imaš i lip glas. lipo ostavi bubnjara i stavi ženske mlade u bend, neš nigdi stić s tim nešesnim starcima.

evo ti plana, okreni na šareni pank sa ženama i odjebi metal. posli ćeš mi zahvalit :w00t:

stvar je ...nema se šta za prigovorit osim izgleda članova i teksta. tekst je malouman, kog boli kurac ko je najjači. isti arpeggio čut po drugi put je dosada pogotovo na humbuckerima, akoš ponavljat arpeđa potrudi se da je strat, single coil i maple neck :w00t:

btw. čuo sam konje s istog koncerta, definitivno no brain :biggrin: puka san od smija. Odlično!!!!!

P.s. Jel ovo Domo za klavijaturama, malo mi je oslabija čini se :)

#35 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 09:03

Kool, imaš i lip glas. lipo ostavi bubnjara i stavi ženske mlade u bend, neš nigdi stić s tim nešesnim starcima.

evo ti plana, okreni na šareni pank sa ženama i odjebi metal. posli ćeš mi zahvalit  :w00t:

stvar je ...nema se šta za prigovorit osim izgleda članova i teksta. tekst je malouman, kog boli kurac ko je najjači. isti arpeggio čut po drugi put je dosada pogotovo na humbuckerima, akoš ponavljat arpeđa potrudi se da je strat, single coil i maple neck  :w00t:

btw. čuo sam konje s istog koncerta, definitivno no brain  :biggrin: puka san od smija. Odlično!!!!!

P.s. Jel ovo Domo za klavijaturama, malo mi je oslabija čini se  :)

šta je najgore u pravu si... uvjeria san se da to dobro prolazi kod ljudi, pa čak i onih koji nevole pank... neka mene u hard rocku, tu san doma, a doma je najlipše   :thumbup1: 
ionako mi je glazba čista ljubav i hobi, a ne profesija... tako da, ne tribaju mi dodatne "nevolje" u bendu   :biggrin:

je je to je Domo... 

http://net.hr/magazi...k-jedem-i-vise/

#36 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 09:08

meni je od engla thunder zanimljiv, ostala su mi previše scooped i boxy... Morse je isto imao dobar sound sada u Zgu

a koliko si ih prova uživo? ja nisan do sad svira nijednog da mi je tako zvuča :)
box i zvučnici su isto poprilično bitan detalj u otvorenosti sounda...

#37 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 09:15

šta je najgore u pravu si... uvjeria san se da to dobro prolazi kod ljudi, pa čak i onih koji nevole pank... neka mene u hard rocku, tu san doma, a doma je najlipše  :thumbup1: 
ionako mi je glazba čista ljubav i hobi, a ne profesija... tako da, ne tribaju mi dodatne "nevolje" u bendu  :biggrin:

a jebiga, oćeš sebi loše a dobro haha

nego nadopisa san gore teksta u prethodnom postu pa poviri :D

jebate neznam šta je s vama doli fali van par milimetara da čujem rozgu i sl. u metalu i hardu, dajte malo s tim melodijama jeba ga ćuk, otvorit malo um, ideje i estetiku. ili još jednostavnije, nemoj svirat s pirašima ako ti je već gušt, ne se kompromitirat i ugasit radio lokalnih stanica. ubilo vas definitivno

#38 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 09:17

box i zvučnici su isto poprilično bitan detalj u otvorenosti sounda...

Najviše je za sound bitan slijedeći detalj - otvoreni um :)

#39 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 09:21

je je to je Domo... 

http://net.hr/magazi...k-jedem-i-vise/

Neka! sad je to lipi momak, nije da bi ga uzeja u bend ali se osvježija poprilično, Bravo! :)

#40 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 09:30

a jebiga, oćeš sebi loše a dobro haha

nego nadopisa san gore teksta u prethodnom postu pa poviri :D

jebate neznam šta je s vama doli fali van par milimetara da čujem rozgu i sl. u metalu i hardu, dajte malo s tim melodijama jeba ga ćuk, otvorit malo um, ideje i estetiku. ili još jednostavnije, nemoj svirat s pirašima ako ti je već gušt, ne se kompromitirat i ugasit radio lokalnih stanica. ubilo vas definitivno

a jbg... bit će bolje...  :biggrin:

Neka! sad je to lipi momak, nije da bi ga uzeja u bend ali se osvježija poprilično, Bravo! :)

sad je samo lipi momak, a prije je bija lipi momak ipo!!!  :drool:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.