Jump to content

Slika
- - - - -

Pickupi za YAMAHU Pacifica PAC412V

• Please log in to reply
5 odgovor(a) na ovu temu

#1 Kerempuh

Kerempuh
  • Members
  • 3 posts

Vrijeme objave: 27 Travanj 2017 - 20:16

undefined

Imam YAMAHU Pacifica PAC412V.

Stavio bi na nju nove pikape. HSS kombinacija

Seymour Duncan SH 13 Dimebucker  Bridge (H)

Seymour Duncan SHR - 1 bridge - bi stavio na midle (S)

Seymour Duncan SHR - 1 na neck – bi stavio na neck (S)

Moje pitanje za znalce je – dali je to dobra kombinacija ili da se ne upuštam u to.

To su mi dostupni pickupi uz  ne preveliki trošak.

Tnks. na odgovorima.

#2 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 27 Travanj 2017 - 23:25

Budući da sam imao dosta pacifica, prvo da riješimo stvar - da te gitare vrijedi nadograditi s boljim pickupovima
E sada kojima?
Imao sam shr-1 na necku i to radi super, od bluesa do metala sve dere, splitan isto dobar... jedino je taman pickup pa kada je pun, zna biti malo mutnjikav... ja sam odustao od humova na necku na pacificama pa sam ga prodao i u toj gitari mi je sada lace sensor gold koji radi extra... na middle nisam nikad stavljao hum u single formatu, ali taj shr-1 samo imao na vintage av6 na bridge poziciji i nije radio dobro (lil' 59 je dosta bolje rješenje, čuo sam kako radi, pretpostavljam da i jb jr. također)... u middle si stavi neki klasičan single, ako želiš baš bešuman, imaš lace sensor gold, silver ili burgundy su ti dobri, imaš fender vintage noiselesse i samarium cobalt, imaš dimarzio area seriu i virtual seriju i imaš duncan stacked seriju... ali provjereno rade dobro duncan ssl-ovi i dimarzio class of 55, blue/true velvet

Za bridge humbucker nemoj baš dimebuckera, nemoj jb ni custom custom jer ne pašu u gitaru... ono kaj bi provjereno pasalo ti je duncan screamin demon, custom 5, '59... pretpostavljam da bi i ovi pafovi seth lover, whole lotta, pearly gates, alnico 2 pro, Slash a2 pro bili dobri
Od dimarzia dobro rade paf pro, mo' joe, air classic. paf classic i tone zone (za više šusa), a vjerujem da bi i ostali dimarzio pafovi bili dobri

E ja sam sada tu svašta napisao, to ti je više manje što sam probao sam mijenjati ili čuo kod nekog kako rade baš u pacificama, ali svejedno ne znam točno što želiš od sounda pa si od svega ovog moraš dobro promisliti i odabrati sam jer stavio sam tu pickupova i slabijeg i jačeg outputa...

#3 Kerempuh

Kerempuh
  • Members
  • 3 posts

Vrijeme objave: 28 Travanj 2017 - 08:12

small-logo.png

Tenks na odgovoru

Seymour Duncan SH 13 Dimebucker imam i to u biti moram iskoristiti (buđet tanak)

Prodaje čovjek na Njuškalu DiMarzio Air Norton S za neck poziciju:

http://www.njuskalo....-oglas-21172531

Neznam o tom pickupu ništa. Ali što čitam po netu da je dosta ok?

Kakva je stvar sa elektronikom na YAMAHI Pacifica PAC412V. Dali se tu što isplati ili dali treba što mijenjati.

Kod prebacivana se čuju svičevi (pucketanje, dosta iritantno)

Pitam to zato jer mi je gitara MRAK, pa mi nije žao nešto i uložiti u nju. Neka prodaje iste u budućnosti teško da bi došla u obzir (samo ljuta nevolja)

#4 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 28 Travanj 2017 - 08:42

Vidim da si iz Zg-a donesi ju kod mene kada budeš mijenjao žice, pa ću ti pregledati o čemu je riječ... moguće da ga samo treba malo počistiti ili s kontatnim/wd sprejom pošpricati i razraditi, vjerujem da gitara nije novijeg datuma.
Ali ja sam sebi inače svu elektroniku mijenjao na pacificama (mada više serije imaju ok elektroniku) jer volim imati cts/switchcraft/schaller/dimarzio elektroniku... nije to puno ulaganja, ispadne nekih 100kn kada prodaš originalne dijelove...

#5 Kerempuh

Kerempuh
  • Members
  • 3 posts

Vrijeme objave: 29 Travanj 2017 - 11:08

small-logo.png

Vidim da kužiš Pacifice,

Daj mi reci dali bi išao Seymour Duncan SHR - 1 bridge na midle poziciju

#6 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 29 Travanj 2017 - 21:15

sve može ići svugdje, ali meni osobno nije fora staviti humbucker u middle poziciju pa ono nisam ti prava osoba za pitatit to... bridge mi se na bridgeu nije svidio... neck na necku je, dobar je ako voliš tamniji, deblji sound koji zvuči zaokruženo, a može i potegnuti na driveu

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.