Jump to content

Slika
- - - - -

Novi pickup-ovi za bass

• Please log in to reply
3 odgovor(a) na ovu temu

#1 zoja26

zoja26
  • Members
  • 22 posts

Vrijeme objave: 03 Ožujak 2017 - 16:42

Pozdrav ekipa!

Imam nekoliko pitanja oko pickupova za bas. 

Na mom basu (Ibanez sr800, aktivan), već neko vrijeme dobivam čudan zvuk (glasnoća tijekom sviranja skace sama od sebe, znaju se javljati duboki šumovi sami od sebe, baterija se dosta brzo potroši i još neke sitnice). Guglao sam malo i zaključio da bi vjerojatno trebao promijeniti pickuopve ali nisam skroz siguran, što vi mislite?

Ako bi trebao kupiti nove, gdje bi mogao kupiti solidne pickuopve do nekih 700kn? (Treba mi jedan P i jedan J pickup).

Hoće mi svaki P, odnosno svaki J pickup pasati na moj bas?

Trenutno imam aktivne pickupove ali bi čak volio probati ovaj put s pasivnima.

Sve što sam tražio po online shopovima je dosta skupo tako da bi mi dobro došla vaša pomoć :)

#2 chombebass

chombebass
  • Members
  • 7039 posts

Vrijeme objave: 03 Ožujak 2017 - 17:56

Po konfiguraciji pickupa vidim da je to stariji japanski model koje je imao AFR-P i AFR-J pickupe koji su aktivni.

A sad je jedini problem dal je to do pickupa, ili do aktivne elektronike . Prije mislim da je do elektronike.

Najbolje sve počupat, ubacit dimarzio PJ set, i stavit 4 potenciometra, za svaki piskup volume i tone. (ipak bass ima 4 rupe)

Ja bi probao sa ovima. Malo idu iznad 700kn, ali sve ispod te love zaboravi da će bit dobri ppickupi.

https://www.thomann....spickup_set.htm

#3 zoja26

zoja26
  • Members
  • 22 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2017 - 09:23

Sviđa mi se kako zvuče, kod nas su oko 900kn ali mislim da se isplati. Ima još netko neki prijedlog?

#4 ship-shop

ship-shop
  • Members
  • 1220 posts

Vrijeme objave: 15 Ožujak 2017 - 21:09

Najbolji prijedlog je počupat sve ko što kaže chombe, elektronika na ibanezu zna biti glupava. Toplo preporučejem isto ono što su meni tu na forumu preporučili, bourns potovi ljubi ih dedo. Izbor magneta je ono... probaj pa odluči

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.