Jump to content

Slika
- - - - -

Koja akustična gitara - srednji do viši srednji razred

• Please log in to reply
15 odgovor(a) na ovu temu

#1 Mr.Brownstone

Mr.Brownstone
  • Members
  • 245 posts

Vrijeme objave: 23 Veljača 2017 - 21:23

Dakle dragi forumaši potvrdite da ovaj forum nije u izumiranju i pomozite :) Već jaaaaakooo dugo vremena mi je želja uzeti triple O iliti 000 stil akustičnu (elek.ak) gitaru. Zvuk kojem težim (ali nemam novaca za njega) je otprilike ovaj: 

https://www.youtube....h?v=pKwQlm-wldA

https://www.youtube....h?v=1zCcH3WG9tI

Jasno mi je da su ovo gitare od 3000+ $, ali tražim nešto slično. Imam nekoliko opcija od kojih su dvije Martin elek. akustične. Jedna je 000X1AE za 700e i druga 000RSGT za 900e. 

https://www.musicsto...-GIT0019675-000

https://www.musicsto...-GIT0030820-000

Nažalost niti jednu ne mogu probati jer ih kod nas nema, pa se oslanjam na YT snimke. Nekoliko Martina sam probao i svaka me ostavila bez daha, a probao sam jeftinije modele. No ovo ni u kojem slučaji nije mali novac. Druga opcija i jeftinija su mi Sigma Guitars, Martinova sestrinska firma sa dalekog istoka. Probao sam Sigma 000M 15 u zagorskoj u music shopu i za te pare me nije dojmila uopće, ali je i do setupa koji većina naših shopova uopće ne naprave. Od jačih modela mi se ova čini ok, ali opet samo preko YT, a dosta novaca za Sigmu. 

https://www.musicsto...-GIT0039804-000            i

https://www.musicsto...-GIT0023250-000

Ono što bi najviše uzeo je Recording King, ali njih u HR uopće nema, a bome sve ih je manje u Europi. Uglavnom se prodaju u americi. Našao sam jednu koja mi se čini ok, i prodaje se u Britaniji i piše da je free shipping 

http://www.recording...op-O-Shape-p119

Ako netko ima nekakav savjet ili ima neku od ovih ili sličnih gitara pa da mi može iz prve ruke reći nešto o njima ili čak da se nađemo pa da čujem bio bih zahvalan. Eto toliko od mene. Nadam se pomoći 

#2 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1496 posts

Vrijeme objave: 24 Veljača 2017 - 21:49

Mene je isti taj problem mucio.
Bilo je kod Jure tih Martina x modela, probal bas taj 000X1AE, super stvar.
Medjutim, ista stvar sa besparicom ko i kod tebe. Ja sam se trenutno usrecio sa Sigmom, mogu rec da su za te novce skroz ok gitare, doduse nista spektakularno... Ima par Sigmi na njuski, pregledaj... A Recording King su u istoj kategoriji, probaval vise njih (dok sam bio bez love) i bilo ih je u Music Maxu, a sve mi se cini da nisu nista bolje niti losije od Sigme...

#3 mana-kamarad

mana-kamarad
  • Members
  • 345 posts

Vrijeme objave: 25 Veljača 2017 - 07:20

Bolje da još malo štediš ili da čekaš da se negdje pojavi neki polovan Martin,jednom kupiš i imaš cijeli život.Probao Sigmu i Recording nisu loše gitare što više dobre,vjerne kopije Martina,ali samo po izgledu,i tu prestaje svaka usporedba sa Martinom.Imao sam Martina 000-16GT, OM-21, 000-15, D-15, DC-1E, a još imam 000-28, i D-28 iz 1975god

Martin_000_28_1.jpg

Martin_000_28_5.jpg

Martin_D_28_1.jpg

Martin_D_28_5.jpg

#4 Mr.Brownstone

Mr.Brownstone
  • Members
  • 245 posts

Vrijeme objave: 25 Veljača 2017 - 07:53

Mana, ovaj prvi Martin je čisti sex hahah. Ma znam da treba kupiti jednom pošteno, ali nikad nije vrijeme, ne mogu opravdati sam sebi kupovinu takvog instrumenta, a kamoli ženi  :blushing:  a i u kupnji smo stana...tako da od te priče za sad ništa. Vidio sam da se u Osijeku prodaje 000-16gt, ali mi je to fakat puno novaca...ne merem  :crying: i jučer sam si naručio s thomann-a jednog jedinog Recording kinga kojeg su imali...all solid wood, scalloped x bracing, RO 26. Sad čekam da stigne. 

#5 mana-kamarad

mana-kamarad
  • Members
  • 345 posts

Vrijeme objave: 25 Veljača 2017 - 09:31

Svatko zna koliko može i koi su prioriteti,i sam sam tako radio,čuo kao i ti Claptona i 000-28icu,nije se imalo para i kupovao sve što je na nju  ličilo,kad je došlo vrijeme da se može kupio 000-16GT i polako do 000-28.Bit je ustvari da koliko sam para dao za kojekakve kopije,da sam ih stavljao na vrpu i da znam štediti mogao sam imati i 000-42EC,,,to valjda mora tako.

sretno sa Recordingom,i obavezno stavi utiske kad ga dobiješ

#6 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9956 posts

Vrijeme objave: 25 Veljača 2017 - 19:52

Ovo će očito biti priča, dok ne kupi pravu stvar, neće nikad biti zadovoljan, zato stisni i kupi Martina, uživaj dok si živ, mene isto uhvatila jednom ta manija, ali sam naručio 000 gitaru u lutijera i srečom dobio pravu stvar, pače bombu, i to od materijala koje sam ja htio, boju i oblik itd.  Kod akustičnih ipak vrijedi da zvuk dolazi od drveta, e sad nisam siguran koliko ćeš dobit dobrog drveta u početnih modela Martina ili ost. 

#7 Mr.Brownstone

Mr.Brownstone
  • Members
  • 245 posts

Vrijeme objave: 26 Veljača 2017 - 10:50

Ajme ljudi ubijete me odmah haha. Virtuoso nadam se da neće biti tako, a opet znam da hoće...a valjda će doći i bolja vremena za spoj mene i Martina. Ali ne zarađujem ništa svirajući trenutno (i dugo nisam) i zato je to investicija u koju neću/ne mogu ući. Ali da, zvuk akustične gitare je specifičan, osobito Martin ton i to se jednostavno čuje, osobito kad znaš što tražiš. Nedavno sam probao i nekog Taylor-a, i to high end, mislim da je bila oko 24k kn i nije mi bila wow. Drugačiji je to ton. Kod kojeg majstora si radio gitaru i koliko je koštalo ako se smije znati :) ?Jučer su mi poslali poruku da je krenula isporuka gitare. Javim kad stigne. BTW koga bi preporučili za jedan, ali fakat dobar setup akustične gitare u ZG (i okolici)? 

#8 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9956 posts

Vrijeme objave: 26 Veljača 2017 - 13:18

Ima tema na forumu, Jurišin gitare .( cijene počinju od 400 eura naviše, ovisi o materijalima i tvojim zahtjevima, ali za 400-500 eura je gitara bomba)

Pazi, na forumu ćeš naći svakojaka razmišljanja, ali kad si već otvorio temu, raspravljajmo, recimo ja sam lik koji će se prije družit s nekim zanimljivim, lijepim i sl. instrumentom nego uživat u hedonizmu, uživanje u gitarama, to je moj hedonizam.

Kažem, htio sam si  i ja nabavit Martina, bio u butigi gdje ih je bilo najmanje 100-njak, probao ih 5 koji su mi bili vizualno i stllski poželjno, ali kad sam ih probao nisu mi dale dojam da mi daju toliko zadovoljstvo za te pare, napominjem, da sam našao ono nešto, uzeo bih razmišljanja i ispeglao karticu, ali nije me zasvrbilo .

#9 Mr.Brownstone

Mr.Brownstone
  • Members
  • 245 posts

Vrijeme objave: 26 Veljača 2017 - 13:36

Daj šibni onda koji pikčr od te 000 koju imaš. Na fb sam vidio njegove gitare.

#10 mana-kamarad

mana-kamarad
  • Members
  • 345 posts

Vrijeme objave: 26 Veljača 2017 - 14:29

Ja sam razmišljao od Jurišina nešto naručiti,probao par gitara što je on napravio i odustao,za te novce Sigma ili Recording ne mjerljivo bolja opcija.U Istri ima majstor Danijel Paulović-De Paoli,probao njegovu gitaru akustičnu,i sad smo u pregovorima da mi radi nešto poput Stingovog Martina,čovjek mi je radio par gitara i definitivno zna što radi.

#11 Karlo Jug2

Karlo Jug2
  • Members
  • 295 posts

Vrijeme objave: 27 Veljača 2017 - 21:30

Kao da gledam sebe prije par godina... probo Martina om-21, i svidio mi se, i trazio sam neku jeftiniju opciju, probo par sigmu u music centru i nije bilo to to... stedio jos malo, pruzila se prilika i evo sad imam Martin 000-15 2009god, nemogu bit zadovoljniji sa gitarom. Ja vjerujem da se moze nac i jeftinija gitara koja radi jednako dobro, ali Martin je Martin :D 
sretno! :D

#12 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9956 posts

Vrijeme objave: 01 Ožujak 2017 - 12:39

Pošto je kolega tražio, evo par slika, napominjem da je ova gitara radjena po mojim željama (i mogućnostima), vrat i zvučnica je mahagoni, fretbord je brazilski rosewood, ledja i stranice orah, grover ključi, žice DR coated (ne znam sad točni naziv) !

https://files.fm/u/rzaucdzn#/

Mali video snimljen na iphone-u, nije neki kvalitet ali se valjda može nešto razabrat, možda jednom bude i nešto kvalitetnije snimljeno .

#13 Mr.Brownstone

Mr.Brownstone
  • Members
  • 245 posts

Vrijeme objave: 01 Ožujak 2017 - 18:32

Hm... za početak, gitara ti malo bježi u štimu ako me uho ne vara. Za zvuk (iako je sniman mobom) mogu reći da nije ništa posebno. Moje mišljenje je da ne vrijedi ni približno tih novaca koje si spominjao gore. Ne bih htio da se uvrijediš, to je samo moje mišljenje, ako je tebi najbolja na svijetu, neka je, i drago mi je zbog toga. Mislim da mogu i na ovakvim snimkama razaznati dobar od lošeg ili prosječnog zvuka gitare, a možda se i varam, ipak treba uživo probati. A gledao sam neke snimke na YT Jurišin gitara i imao sam isto mišljenje. 

BTW danas mi je poštar ostavio obavijest (jer nedaj bože da mi jednom dostave paket) da mi je stigla pošiljka pa ću sutra pokupiti gitaru i javiti dojmove...nadam se da je setup iste bar ok da me to ne zavara. I opet postavljam pitanje ako netko zna gdje bih mogao odnijeti gitaru da mi se stvarno poštetni setup napravi jer sam već previše pročitao i čuo ljudi kak su odnijeli negdje gitaru i još im se lošija vratila. I da, ako se ispostavi da mi je super RK, onda ću vjerovatno ovo ugraditi:

715GqS4P-uL._SL1250_.jpg

#14 mana-kamarad

mana-kamarad
  • Members
  • 345 posts

Vrijeme objave: 01 Ožujak 2017 - 19:05

To sve možeš i sam,zvrcni sve ti objasnim ja sam radim na svojima,a ako ti se ne da i želiš platiti onda De Paoli ili Cats.

#15 Mr.Brownstone

Mr.Brownstone
  • Members
  • 245 posts

Vrijeme objave: 02 Ožujak 2017 - 20:30

Evo gitara je stigla. Da krenemo od početka: solidno je bila zapakirana, premda bi ja to još bolje ušuškao s obzirom na dostavne službe i njihovo rukovanje paketima. Prvo što sam napravio je naravno naštimao ju jer su žice bile skroz opuštene. Došla je sa d'addario žicama (ne znam debljinu). Action je višlji nego što bi ja to htio, morat ću ga ipak malo fajn tjunat. Zvuk mi na prvu nije bio nešto, odnosno bio je ok....i onda sam ju malo pustio i ponovno krenuo svirati i što sam više svirao sve je bolje zvučala. Drvo kao da je počelo disati, ne znam, teško opisati. Ima lijepi response na lagani dodir, osjeti se u tijelu svaki trzaj, lijepo zvuči kad se prstima svira. Još je nova pa se jako osjeti miris drva. Dugo i zvoni i kad dobro slušam čuju se frekvencije koje nisam navikao čuti na svojoj washburn elektro-akustičnoj. Ipak malo fali midova, ali mislim da je to i djelomično do žica. Ja koristim martin žice i one imaju skroz drugačiji zvuk od ovih. A i kad se malo spusti action, drugačije će zvučati garantirano. Stvarno krasno zvuči, mekano i ugodno. Osobito kad sviram Claptona, baš se nekako osjeti taj 000 stil. Lijepo i izgleda. Stranice mahagonija i leđa su prekrasna i super su mi grover otvorene mašinice koje za sad dobro drže štim. Ima V neck iz jednog dijela i na takvom nisam nikad svirao, ali sam se brzo navikao. Budem napravio neki video, nažalost mobitelom pa ću uploadati da čujete.

#16 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7376 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2017 - 10:04

A gdje je slika ??? Nema slike nema gitare... 

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.