Jump to content

Slika
- - - - -

Novi Vox AC-30 odluka

• Please log in to reply
61 odgovor(a) na ovu temu

#21 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7378 posts

Vrijeme objave: 16 Veljača 2017 - 19:59

Ma neka te ne sekira to "Made in China"... Moj TSL je "englez" na kojem je riknuo Mainboard i pravio grozne pizdarije. Na kraju sam, nakon brda preinaka, spiskanih para, utrošenog vremena (a bome ga je bilo jaaaako puno), potrošenog goriva na vozikanje "engleza" i na kraju potrošenih par tona živaca naručio originalni i novi Mainboard... Čekao sam ga cca dva mjeseca a nakon mjesec dana čekanja sam zvao da vidim što je s tim... Odgovor je bio da to Marshall mora prvo dovesti iz, pazi sad, KINE a onda oni šalju njima da bi iz Marshalla poslali za Zagreb i da bi na kraju došlo meni u Osijek... Naravno, na Mainboardu piše "Made in England"... 

Hoću reći... Što god pisalo na pojačalu teško me je uvjeriti da komponente nisu iz opet iz Kine. Osobno nemam ništa protiv Kineza jel oni nisu nesposobni moroni samo zato što su Kinezi. Jedino ostaje činjenica da da baš "njihovi" proizvodi imaju strašno lošu izlaznu kontrolu proizvoda pa se naleti na odličan komad među hrpom dreka (takvih primjera sa istim stvarima imam hrpu a vjerujem da nisam jedini s takvim iskustvom). S druge strane, imao sam hrpu Marshalla (engleza) i svaki mi je barem jednom pravio probleme... Sve je relativno u današnje vrijeme masovne proizvodnje i globalnog tržišta. Još jedino po kvaliteti pojačala "vjerujem" Fenderu, Carvinu, Riveri, Mesi, Bogneru, Hughes & Kettneru... Za sve ostalo malo malo čujem kako nekome pravi probleme... 

E da... Čestitke na Voxu, nemoj sada prodati Fendera  :biggrin:

#22 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 16 Veljača 2017 - 21:28

Cestitke ! radit ce on  :biggrin:  bas novi iy ducana si kupio ili ?

#23 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 16 Veljača 2017 - 21:58

P.S. Ono čega se odlično prisećam sa starim Voxovima je da koliko god ga pojačaš on može još i još, a glasniji je valjda od svih Fendera od 40 W! Samo napominjem, daleko mi je to od primarnog značaja.

A valjda je osjetljivost zvučnika veća ....

#24 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 16 Veljača 2017 - 22:02

Ne, nije nov, ali je radio samo nekoliko sati i uglavnom stajao jer čovek uopšte nije svirač i nema ni gitaru. Ostavio mu brat koji je otputovao u bolji svet.

Ja se dovoljno razumem u pojačala da mogu sam da ga popravim, ali neću jer kupujem ispravno i praktično novo pojačalo. Uputio sam ga na najboljeg elektroničara u Srbiji pa neka on pogleda. Ja sam bacio pogled na šemu i vidim da jedino može biti problem sama lampa, ali je mala veravotnoća da je crkla jedna polovina ecc83. Druga mogućnost je u konektoru koji spaja ulaze sa pločom. Postoje još neke mogućnosti, ali su manje verovatne. Videćemo, siguran sam da će to lako da se reši.

#25 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 17 Veljača 2017 - 09:00

Hoću reći... Što god pisalo na pojačalu teško me je uvjeriti da komponente nisu iz opet iz Kine. Osobno nemam ništa protiv Kineza jel oni nisu nesposobni moroni samo zato što su Kinezi. Jedino ostaje činjenica da da baš "njihovi" proizvodi imaju strašno lošu izlaznu kontrolu proizvoda pa se naleti na odličan komad među hrpom dreka (takvih primjera sa istim stvarima imam hrpu a vjerujem da nisam jedini s takvim iskustvom). S druge strane, imao sam hrpu Marshalla (engleza) i svaki mi je barem jednom pravio probleme... Sve je relativno u današnje vrijeme masovne proizvodnje i globalnog tržišta. Još jedino po kvaliteti pojačala "vjerujem" Fenderu, Carvinu, Riveri, Mesi, Bogneru, Hughes & Kettneru... Za sve ostalo malo malo čujem kako nekome pravi probleme... 

E da... Čestitke na Voxu, nemoj sada prodati Fendera  :biggrin:

Ma da, slažem se sa tobom. Imao sam fantastičan klon Blues Juniora marke Belcat i to od srca preporučujem svakome ko može da ga dobavi. Robustno pojačalo, ubačene modifikacije, zvuči možda i bolje od originala, tonski malo drukčije zbog Celestiona 70/80, u svakom slučaju ne lošije, a košta nešto reda +200 e!

Šta ću prodati još ću videti. Fender je više nego dobar i jako proveren i za sada verujem da će on ostati, ali da ne trčim pred rudu, prvo će malo da se sviraju uporedo.

#26 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7378 posts

Vrijeme objave: 17 Veljača 2017 - 16:42

I sam kažeš da ti se sviđa Blues Deluxe... Zašto ga uopće i prodavati ako nije baš neka sila s parama ??? "kruha ne traži" a daje gušt... Ja sam se bome prije par godina odrekao mijenjanja pojačala samo zato što mi se u nekom trenutku nešto više sviđa. Sad si rađe razmišljam na način da ću skupiti neke pare pa pored ovih sada kupiti još koje... Neka ih... Svejedno ih ne bi nosio sve a da baš i dođe do toga onda bi valjda bio u poziciji da mi drugi nose pojačalo  :biggrin:

Kako god... Ako nije problem, napravi usporednu snimku...  :thumbup1:

#27 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 17 Veljača 2017 - 18:29

Iako živim u zasebnoj kući prostor je uvek problem, a i ne volim da mi novac leži zarobljen u robi koju ne koristim.

#28 baaab

baaab
  • Members
  • 1279 posts

Vrijeme objave: 17 Veljača 2017 - 20:21

Ma da, slažem se sa tobom. Imao sam fantastičan klon Blues Juniora marke Belcat i to od srca preporučujem svakome ko može da ga dobavi. Robustno pojačalo, ubačene modifikacije, zvuči možda i bolje od originala, tonski malo drukčije zbog Celestiona 70/80

ja sam čuo da sa beldog zvučnicima jače grize  :biggrin:

#29 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 18 Veljača 2017 - 01:38

Iako živim u zasebnoj kući prostor je uvek problem, a i ne volim da mi novac leži zarobljen u robi koju ne koristim.

pa sviraj brate, tako se koristi !  :biggrin:

#30 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 18 Veljača 2017 - 10:32

Misliš da umrežim Fender i Vox kao Vlatko :cool: ?

#31 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 18 Veljača 2017 - 10:38

Misliš da umrežim Fender i Vox kao Vlatko :cool: ?

pa moš i to, dobiješ širinu zvuka na manjoj glasnoći, to zna bit gušt i dobra je fora. dosta ljudi tako snima :cool:

kad su pojačala dovoljno razmaknuta na bini ili u studijskoj zvučnoj slici (panning) može se dobiti lijepi chorus efekt sa i bez chorus pedale.  Boss CE3 je sjajan ako pojačala ganjaš paralelno (uključen ili isključen chorus efekt), no možeš i serijski bez pedale

#32 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 19 Veljača 2017 - 12:11

Svima zahvaljujem na savetima, posebno Axisu koji se potrudio da postavi i originalne zvučne primere.

Da zaokružim priču - pojačalo je popravljeno, ali ja sam odustao od kupovine!

Bila je lampa u pitanju i majstor misli da je to zbog podužeg stajanja. Ne delim njegovo mišljenje, ali to nije više ni bitno.

Sinoć sam nosio svog Fendera na svirku i jedva sam se izborio (kičma) sa težinom što znači da sa Voxom ne bih mogao nikako, a po pravilu to moram sam bar da unesem i iznesem iz kuće i podignem u auto.

#33 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 19 Veljača 2017 - 12:43

savo to ti malo zajebavaš ljude iz razbibrige ili :biggrin:

#34 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 19 Veljača 2017 - 12:59

1f601.png1f601.png1f601.png

#35 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9957 posts

Vrijeme objave: 19 Veljača 2017 - 13:59

savo to ti malo zajebavaš ljude iz razbibrige ili :biggrin:

Upraf tak !

Kakav to gitarist ima samo jedno pojačalo ?

#36 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 19 Veljača 2017 - 18:46

Još kad bi ovi dušebrižnici znali kolko povoljno sam mogao da ga uzmem :biggrin:...

#37 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 19 Veljača 2017 - 18:48

(eto ne zajebavaš druge nego sam sebe :biggrin:

#38 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 19 Veljača 2017 - 21:54

#39 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 20 Veljača 2017 - 13:57

#40 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 20 Veljača 2017 - 19:29

Al si dokon za medalju :biggrin:!

Da napišem i tebi i ostalim dušebrižnicima.
Svi oko mene uključujući majstora koji održava pojačala muzičara i dvojicu poznatih gitarista su me odvraćali od ideje uzimanja tog Voxa, jedino sam ja bio za. Zapravo srce, razum je govorio ne.
Bilo kako bilo otišao sam kod čovek sa novcem u džepu da kupim pojačalo svestan da ću kasnije teško da ga se rešim bez obzira na cenu. Probam i TB kanal ne radi. Naravno ne uzmem pojačalo. Da li bi ste vi dušebrižnici uzeli neispravno pojačalo? Ja nisam bio dovoljnio lud da to uzmem, vas nijednog ne poznajem pa šta znam možda bi vi i uzeli!?

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.