Jump to content

Slika
- - - - -

Novi Vox AC-30 odluka

• Please log in to reply
61 odgovor(a) na ovu temu

#1 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 14 Veljača 2017 - 21:49

Ja sam ostao zauvek zaljubljen u stari Vox AC-30 koji nažalost ne mogu da nabavim što zbog visoke cene što zbog toga što u mom okruženju nema dobrih komada. Ostalo je da eventualno nabavim novog, onog skromnijeg Top Boosta sa dva Greenbacka. Šta znam, kada sam ga probao samo za sebe zvučalo mi je relativno dobro, malo previše moderno i tvrdo, vrlo otvoreno, ali nikako loše. Inače koristim utegnut Blues Deluxe (zvučnik EV12L, nove lampe, novi elektroliti, nova dva pota...) i vrlo sam zadovoljan kako to radi mada mi je malo tamno, ali kada sam zaljubljen u Voxa... :wink:!

Nisam imao prilike da stavim Fendera pored Voxa pa direktno da uporedim. Vox mi zvuči jako rockerski nastrojen, a Fender više blues.

Sada pitanje je kako ste vi doživeli tog Voxa (zaboravićemo težinu!) i kako vidite Blues Deluxa u poređenju sa ovim Voxom?

#2 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 14 Veljača 2017 - 23:07

eto pa sam si opisao gotovo ključni problem-zvučnici

#3 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2017 - 02:48

#4 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2017 - 10:52

E moj leslie, video sam i slušao ac30 verovatno i pre tvog rođenja (na moju žalost!) :wink:, pitao sam za ove nove kineske.

Zbog tih starih sam i ostao zaljubljen u AC-30.

eto pa sam si opisao gotovo ključni problem-zvučnici

Pa sada zvučnici, širok pojam. Ako sam se sa nečim naigrao u životu i izgubio dosta novca na tome onda su to zvučnici. Svašta sam probao i shvatio da svaki ima svoje dobre i loše strane i da je najbitnije uskladiti ga sa pojačalom. Nisu u svim starim Voxovima bili isključivo alnico, a svejedno su zvučali sjajno. Uostalom, taj X model sa blue alnico nije mi dostupan. Meni razum govori da je za mene BD daleko bolja opcija, ali srce i đavo u meni ipak ne daju mira... videću...

#5 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2017 - 11:46

evo ti ga moj novi cc2x sa alnico , bivsi isto

#6 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2017 - 12:14

E super ti je to!

Rekao bih po tonu da su oba alnico varijante. Fino, pošto imaš iskustva verovatno si probao i varijantu sa Greenbackovima pa me zanima tvoje mišljenje o toj verziji i vredi li je uzimati. Alnico verzija mi nije dostupna, znači ili to ili ništa.

#7 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2017 - 15:29

ma oba su isto pojacalo , bivse , heh , nisam bas probavo novog voxa s greenbacksima tj jesam mozda al nedovoljno da bi mogao bas o njemu...al imo sam bluesbreakera s greenbacksima i voxa i marshalll klona 18w istodobno kojeg sam probavo malo na voxov malo na bluesbreakerov kabinet...od greenbacksa ja bih ocekivao vise 70s classic marshall  prizvuk dok od alnico blue mozda vise malo odrezan bas i artikuliraniji vintage zvuk koji se asocira s voxom ( mislim na drajv pojacala )..mislim da sa alnico zvucnikom bis se  vise udaljio od zvuka kojeg sad imas s fenderom nego s greenbacksima..meni se svidjaju oba :)

#8 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2017 - 19:18

Hvala ti na odgovoru. Videću još, moram dobro da razmislim. Nemam nikakvu zamerku na Fendera, bojim se da ne pogrešim, a dva pojačala mi zaista ne trebaju. Iskreno, Vox mi je tipično rockersko pojačalo, a Fender bluesersko, retko koji blueser da svira na Voxu.

#9 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2017 - 19:51

E moj leslie, video sam i slušao ac30 verovatno i pre tvog rođenja (na moju nažalost!) :wink:, pitao sam za ove nove kineske.

Zbog tih starih sam i ostao zaljubljen u AC-30.

....bojim se da ne pogrešim, a dva pojačala mi zaista ne trebaju.  ... 

Predlažem da šparaš za pogreb a da ti ac30 ipak ostane u iznimno lepom sećanju  :w00t:

Jednom se živi ! :biggrin:

#10 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2017 - 21:09

Hvala ti na odgovoru. Videću još, moram dobro da razmislim. Nemam nikakvu zamerku na Fendera, bojim se da ne pogrešim, a dva pojačala mi zaista ne trebaju. Iskreno, Vox mi je tipično rockersko pojačalo, a Fender bluesersko, retko koji blueser da svira na Voxu.

heh 

#11 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9963 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2017 - 21:12

Izmedju vox-a i BD, odabrao bih vox-a .

Imam 15-cu cc1 a probao i onog bijelog 30 custom i stvarno su super pojačala, za blues dušu dalo a meni ima i dobar klin .

#12 Ajvan-Ho

Ajvan-Ho
  • Members
  • 145 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2017 - 21:12

zna li netko kakve su općenito kvalitete ti novi kineski? jel se često kvare? kakav je materijal u odnosu na engleske serije?

#13 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2017 - 21:29

...

E baš si odabrao dvojicu mojih miljenika, posebno Rorya!!! Izuzetak potvrđuje pravilo.

#14 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2017 - 21:30

zna li netko kakve su općenito kvalitete ti novi kineski? jel se često kvare? kakav je materijal u odnosu na engleske serije?

ja sam ga imo i sviro skoro svakodnevno od 2009-2015 bez kvara, jednom promjenio sve lampe nakon 3-4g ..ustvari rectifier lampa mi je bila rikla prije ovih ..osim toga nista

#15 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2017 - 22:35

Vox mi je tipično rockersko pojačalo, a Fender bluesersko, retko koji blueser da svira na Voxu.

Očito se nisi uključio u voxov normal kanal ...

#16 johnnydr

johnnydr
  • Members
  • 1271 posts

Vrijeme objave: 16 Veljača 2017 - 06:34

A kad jos blendas noramal i top boost kanal, na tom novom AC30 sa greenbackima, e da vidis onda i cleana i drajva :)

Imao sam ja taj AC30C2 i u principu se tucem.po glavi svaki dan zasto ga sam se rijesio :D ali ako da Bog zdravlja i srece u subotu ga idem opet uzet :D :D

#17 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 16 Veljača 2017 - 08:46

Ma daj.... Budi gitarist i reci "TREBA MI"  :biggrin:

#18 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 16 Veljača 2017 - 09:21

Ma Strat04 imao sam ja i tri pojačala u jednom trenutku, a i mali Pignose je uvek pri ruci. Imao sam i pojačalo od kojih 35 kg i znam šta znači to podići i pomeriti i to me poprilično odbija od Voxa. Istini za volju sa ovim EV zvučnikom koji je sam nekih 9 kg i ovaj Fender je težak ko tuč, verovatno jedno 26-27 kg.

P.S. Ono čega se odlično prisećam sa starim Voxovima je da koliko god ga pojačaš on može još i još, a glasniji je valjda od svih Fendera od 40 W! Samo napominjem, daleko mi je to od primarnog značaja.

#19 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 16 Veljača 2017 - 09:41

A sve znam... I ja svoje pojačalo proklinjem kad ga moram tegliti (cca 40kg) ali s druge strane... Kad ga odvalim..... uf... 

Jedno vrijeme me tjeralo da zamjenim pojačalo za Tubemeistera 36 i 2x12 ali kad sam direktno usporedio ipak sam ostavio svoje... A isto tako sam imao razmišljanje kao i ti zbog težine pošto mi je kralježnica poprilično uništena. Uostalom, čemu služe basist i bubnjar nego da vuku gitaristima opremu  :biggrin:

A ovo što spominješ za glasnoću, bome to je istina. Ti Voxovi stvarno mogu odvaliti uši. Meni se iskreno kod Voxa sviđa samo Clean. Drive mi nikako ne leži. A što se tiče tvog konkretnog pitanja ne mogu puno pomoći nažalost ali eto lega ima i nekog prastarog AC30 i nekog novog. Ima možda neke razlike u samoj toplini zvuka ali karakter je manje više isti. Meni Fender ipak djeluje nekako draže... 

#20 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 16 Veljača 2017 - 19:26

Izem ti Kineze :cursing:!!!

Otišao sam da kupim Voxa koji je nov i nije uključen nekoliko puta. Probam normal kanal, ok, probam TB kanal, cvrc - ne radi, mrtav!!! Otvorio sam zadnju stranu i malo prodrmao lampe, ali ništa. Sutra ide kod ovlašćenog majstora da ga pogleda pa posle ćemo da vidimo šta će biti! Ne da mi se Vox, očigledno!

Uzgred, neko je pitao kakav je kvalitet kineskih pojačala. Imao sam dva komada i odrađeni su sjajno i mislio sam da nikada ne mogu da se pokvare. Doduše na jednom je crkla pilot lampica što ne bi trebalo da se dešava jer je LED, ali to ne smatram ozbiljnim problemom. Kod Voxa - eto!!!

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.