Jump to content

Slika
- - - - -

Laura Cox

• Please log in to reply
47 odgovor(a) na ovu temu

#1 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2017 - 20:47

Otvaram temu o ovoj nadarenoj gitaristici jer napokon radi važan korak u karijeri. Krenula je kao sobna youtube sviračica covera pod nickom "lowa91" gdje je ubrzo skupila dosta fanova te se establirala kao jako kvalitetna gitaristica raznih žanrova (rock, metal, country, blues). Kroz vrijeme je kupila bolju opremu, bolje gitare, pojačala, počela je i pjevati, ranije snimke nisu bile nešto u pjevačkom dijelu, ali se vremenom i vježbom dosta popravila te osnovala band s još tri dečka (bubnjar, basist i drugi gitarist)... Svoje pjesme je počela raditi pred 5 godina, s bendom je počela nastupati pred 3 godine, gdje zadnje dvije po dosta festivala u Francuskoj odakle potječe. Nastupi su bili prožeti s dosta interakcije s publikom te odnos nje i gitariste Mathieua na stejđu je izvanredan, izmjenjuju se u solažama, dionicama kao da sviraju jako dugo. Svo to vrijeme je sama i s bendom radila na svojim pjesmama te njen prvi album "Hard blues shot" koji je dobio naziv po jednoj od boljih njezinih pjesama će izaći za mjesec dana. Na samom albumu se može očekivati pregršt hard rocka s dosta solaža svojstvenih za Lauru, uz naravno elemenata metala, countryja i naravno bržeg hard bluesa. Prvi single s albuma je izašao danas pa ajmo ga poslušati. Give it for the good ol' days :thumbup1:

#2 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2017 - 23:53

Ja bih samo dao komentar kako prvi put čujem pjesmu jer nije baš bilo snimaka te pjesme s live concerata i moram reći da mi se sviđa, ali utisak mi je (ovog spota) malo kao da fali energije, ono preispeglano mi je, to često mi bude na službenim snimkama na albumima, a live ono stvar je zvijerska, ono vau ostaneš... Ali onako chillerska je i fino za slušati, a aranžman je ono krene s nekog popa, ode u rock pa zabrazdi u countryju, svakako njen stil i eto neka ide samo naprijed!

#3 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 05 Ožujak 2017 - 01:10

U iščekivanju releasea istoimenog albuma, po meni ovo je njen najbolji video neke autorske pjesme, od izvedbe, do sama pjesme baš po mojoj mjeri pjesma da ima svega po malo čega jedna pjesma treba imati, riffova, solaža, refrena, melodija, ritma, sirove snage i žestine, a opet finoće i prije svega dobre zabave :)

Na taj video, vezana su još dva u istoj produkciji, također zapaženi komadi

Ova joj je bila među prvim pjesmama

#4 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 13 Ožujak 2017 - 21:46

Evo tu možete pregledati album na raznim servisima, ako imate fejs, samo preko njega se ulogirate, ako ne, napravite račun...
Zanimljiva je originalna produžena verzija good ol' days, a ne kao na yt skraćena verzija za spot... također bih izdvojio gore navedene tri live pjesme te "Morning road", "Going down" i "If you wanna get loud (Come to the show)"... mada sve su pjesme dobre i uklopljene u jednu zgodnu cjelinu

#5 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 20 Ožujak 2017 - 22:50

Malo drugačija verzija poznate uspješnice, totalno Laurish

#6 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 22 Ožujak 2017 - 19:06

Nevjerojatno kako je meni uvijek draže slušati live koncert ili raw live snimku bez imalo obrade, jer koliko god ona bila nesavršeno masterirana, tonski odrađena u njoj je čista snaga benda, a ne nepotrebno peglanje glazbe... 

#7 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 23 Ožujak 2017 - 09:54

Otvaram temu o ovoj nadarenoj gitaristici jer napokon radi važan korak u karijeri. Krenula je kao sobna youtube sviračica covera pod nickom "lowa91" gdje je ubrzo skupila dosta fanova te se establirala kao jako kvalitetna gitaristica raznih žanrova (rock, metal, country, blues). Kroz vrijeme je kupila bolju opremu, bolje gitare, pojačala, počela je i pjevati, ranije snimke nisu bile nešto u pjevačkom dijelu, ali se vremenom i vježbom dosta popravila te osnovala band s još tri dečka (bubnjar, basist i drugi gitarist)... Svoje pjesme je počela raditi pred 5 godina, s bendom je počela nastupati pred 3 godine, gdje zadnje dvije po dosta festivala u Francuskoj odakle potječe. Nastupi su bili prožeti s dosta interakcije s publikom te odnos nje i gitariste Mathieua na stejđu je izvanredan, izmjenjuju se u solažama, dionicama kao da sviraju jako dugo. Svo to vrijeme je sama i s bendom radila na svojim pjesmama te njen prvi album "Hard blues shot" koji je dobio naziv po jednoj od boljih njezinih pjesama će izaći za mjesec dana. Na samom albumu se može očekivati pregršt hard rocka s dosta solaža svojstvenih za Lauru, uz naravno elemenata metala, countryja i naravno bržeg hard bluesa. Prvi single s albuma je izašao danas pa ajmo ga poslušati. Give it for the good ol' days :thumbup1:

sve mi je dobro i super cijela pjesma , do njenog sola , koji je ono - tinejdzerski neznam kako bi drugo reko ...sretno joj bilo :)

#8 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 23 Ožujak 2017 - 14:38

A na ostalim pjesmama isto tinejđerske solaže?

#9 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9957 posts

Vrijeme objave: 24 Ožujak 2017 - 10:16

Dobro se javio  axis s komentarom, jerbo sam mislio da je ovo neka tvoja privatna tema, da si joj rvacki meneđer .

#10 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 24 Ožujak 2017 - 10:54

Da bar jesam, bilo bi peneza :)
A eto nisi ni ti komentirao na temu nego se javio o tome dal sam "meniđer"...

#11 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9957 posts

Vrijeme objave: 24 Ožujak 2017 - 19:47

Ma čisto da ne pričaš sam sa sobom !

#12 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 24 Ožujak 2017 - 20:42

Vjerujem da ima ekipe koja čita ili će čitati pa bolje da ima informacija na jednom mjestu nego da nema :)
Otvorit ću ja još par tema ;)

#13 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 30 Ožujak 2017 - 20:54

#14 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 02 Travanj 2017 - 15:26

Akustika
Elektrika

zanimljiv cover legendarnih bradonji

#15 BROJ 1

BROJ 1
  • Members
  • 1041 posts

Vrijeme objave: 03 Travanj 2017 - 20:43

Zaboravio si staviti najbolji video...

#16 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 04 Travanj 2017 - 08:55

Ti kućni uradci nisu više zanimljivi odkad je u bendu (bar meni), ipak je sada neka druga dimenzija u igri
A morao si izvući jedan od dva ovakva videa što ima?  :tongue_smilie:

#17 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 04 Travanj 2017 - 11:25

Ti kućni uradci nisu više zanimljivi odkad je u bendu (bar meni), ipak je sada neka druga dimenzija u igri
A morao si izvući jedan od dva ovakva videa što ima?  :tongue_smilie:

kućni je imao dimenziju puno veću, sad kad se raspojasala vidi se da nema ništa autorski za dati. zvuči ko neko opće mjesto, bez nekog osobitog stvaralaštva ili imaginacije. šteta

#18 Ulduar

Ulduar
  • Members
  • 333 posts

Vrijeme objave: 04 Travanj 2017 - 13:44

Može mi neko objasniti fasinaciju tom Coxicom? Vjerojatno sam nešto propustio pa ne kužim...ili sam previše omatorio...ili oglušio.... :confused1:

#19 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 04 Travanj 2017 - 18:31

@Leslie Ne bi se složio s tobom
@Uldar Ne znam za druge, znam što je meni dobro kod njene glazbe što većina današnjih "klinaca" zaboravlja, a to je jednostavnost... Svi u današnje doba smišljaju (u okviru rocka) neka umjetnička prekakavanja, a daleko su od floyda i sličnih koji su taj dio počeli davno... Ne znam valjda se boje biti sličnim nekom drugom (što je neminovno koliko je glazbe kroz rock proteklo)... Ona u svojim pjesmama smisli hrpu čvrstih riffova, ubaci razne lickove, obe gitare su pametno smišljene, razne tehnike koristi i stilove sviranja, čak i žanrovski kroz jednu pjesmu obiđe razne epohe, ali u konačnici je sve svedeno na jednostavnost koja je (meni) u glazbi draga za čuti... Dakle aranžmanski i svirački nije jednostavno, ali hoću brate čuti A C i D dur da peru bez puno umjetničkog prekakavanja... Solaže su na mjestu gdje treba i ističu se koliko treba... Ne znam za vas, ali ponavljam, meni je to ono što tražim, čvrste riffove, solaže, refrene, melodiju, ritam, sirovu snagu i žestinu, a opet na neki način finoća i ukus svega toga... a i tekstovi su čist ok
Ako se ne slažete s time, nemojte ni pokušati ulaziti u daljnju raspravu sa mnom, ali možete reći što vas nije kod nje dobro, a što je...

#20 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 04 Travanj 2017 - 20:51

http://www.guitarwor...right-now/30960

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.