Jump to content

Slika
- - - - -

Booster za akustičnu svirku

• Please log in to reply
20 odgovor(a) na ovu temu

#1 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2017 - 15:51

dakle zanima me šta predlažete za dobit vieš volumena na solima u acoustic bendovima... volume pedalu, booster, kompresor, nešto treće... nov sam u tom svijetu a ne eksperimentira mi se puno ako postoji neko provjereno riješenje. hvala!

#2 Labrys

Labrys
  • Members
  • 2135 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2017 - 16:32

Ocev procesor?
:D

#3 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2017 - 16:36

za bass... gledan ima li neko bolje riješenje :)
ubra san da ima Behringer sprava za cca 30€ - Behringer V-Tone Acoustic ADI21 pari mi da bi mogla bit iskoristiva, ima volume na sebi :)

#4 DUD

DUD
  • Members
  • 1174 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2017 - 17:16

A da probaš sa oduzimanjem umjesto dodavanjem ;)

#5 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2017 - 17:18

igra i to, saom da je po d nogom da ne moran smanjivat se na pot na akustari :D

#6 DUD

DUD
  • Members
  • 1174 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2017 - 17:35

igra i to, saom da je po d nogom da ne moran smanjivat se na pot na akustari :D

obična vol pedala je sasvim dovoljna da ti oslobodi ruke, mada iskreno na akustari je obično neka elektronika tj preamp i ajmo reć ima ih nekoliko modela no dosta njih ima 3 bend eq na sebi, meni je onaj srednji bio najbolji frend u solima, sama za sebe možda ne zvuči lijepo, no u cijelom bendu solo i te kako ide van, i nakon sola ga samo klizneš dole.

#7 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2017 - 17:47

obična vol pedala je sasvim dovoljna da ti oslobodi ruke, mada iskreno na akustari je obično neka elektronika tj preamp i ajmo reć ima ih nekoliko modela no dosta njih ima 3 bend eq na sebi, meni je onaj srednji bio najbolji frend u solima, sama za sebe možda ne zvuči lijepo, no u cijelom bendu solo i te kako ide van, i nakon sola ga samo klizneš dole.

znači savjet je boostat midlove na preampu od gitare?

#8 DUD

DUD
  • Members
  • 1174 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2017 - 20:47

znači savjet je boostat midlove na preampu od gitare?

ne moraš, ja sam ga imao smanjenog i na solo sam ga stavio na sredinu i to je bilo sasvim dovoljno, a možeš po potrebi i više, ovisi što tebi više odgovara, možeš i sa vol pedalom pa ne moraš prčkat po gitari sa prstima, sve ovisi o tebi što ti više odgovara, možeš smanjiti i vol na gitari pa otvarati na solima, rezultat je isti kao i sa vol pedalom, tako da je stvar osobnog odabira i navike.

#9 Gizo

Gizo
  • Members
  • 1131 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2017 - 22:48

Ja imam onaj mxr sa 6 kanala.. skroz je ok.Lijepo istakne recimo problem kada je u akordu ok ali u solu malo tiha dak da se može b i g žica malo dignuti.

#10 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2017 - 08:39

ne moraš, ja sam ga imao smanjenog i na solo sam ga stavio na sredinu i to je bilo sasvim dovoljno, a možeš po potrebi i više, ovisi što tebi više odgovara, možeš i sa vol pedalom pa ne moraš prčkat po gitari sa prstima, sve ovisi o tebi što ti više odgovara, možeš smanjiti i vol na gitari pa otvarati na solima, rezultat je isti kao i sa vol pedalom, tako da je stvar osobnog odabira i navike.

ma s ovim potom na gitari mi je problem šta se pot vrti a nije klizni pa kad prođe solo nije se baš lako u trenu vratit na istu glasnoću na kojoj si bio za ritam... čisto zato gledam... super bi bila baza sa volumen pedalom da se može podesit kao na procesorima da kad je skroz smanjena da je na 70%, a kad je nagaziš do kraja da ide na 100%. ali u tom slučaju igra i nekakav booster koji može isto to napravit

Ja imam onaj mxr sa 6 kanala.. skroz je ok.Lijepo istakne recimo problem kada je u akordu ok ali u solu malo tiha dak da se može b i g žica malo dignuti.

MXR sa 6 kanala?

#11 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2017 - 12:55

kompresor bi ti isto mogao odraditi posao, ali moraš ga suptilno koristiti, ja za clean električne ili akustare kada sviram neki arpeggio ili solo uključim ga... sustain držim nisko (2-3), level dignem (7-8) i time dobijem i mali boost te to da mi lijepo ujednači tonove pri takvom sviranju... ja koristim digitech main squeeze, ali ima raznih...

#12 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2017 - 12:58

kompresor bi ti isto mogao odraditi posao, ali moraš ga suptilno koristiti, ja za clean električne ili akustare kada sviram neki arpeggio ili solo uključim ga... sustain držim nisko (2-3), level dignem (7-8) i time dobijem i mali boost te to da mi lijepo ujednači tonove pri takvom sviranju... ja koristim digitech main squeeze, ali ima raznih...

ja iman Rothwell Love Squeeze i nisam ga još koristio uopće, tek mi je doša nekidan, jedva da san ga uspija i provat... inače butik pedala sa samo dva knoba... idaje je bila kompresiju dodat jako malo, a dignit output :)
b6ee0b3f-9a67-4cf0-82f8-655fbe2e8d11.JPG

#13 Gizo

Gizo
  • Members
  • 1131 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2017 - 13:14

ma s ovim potom na gitari mi je problem šta se pot vrti a nije klizni pa kad prođe solo nije se baš lako u trenu vratit na istu glasnoću na kojoj si bio za ritam... čisto zato gledam... super bi bila baza sa volumen pedalom da se može podesit kao na procesorima da kad je skroz smanjena da je na 70%, a kad je nagaziš do kraja da ide na 100%. ali u tom slučaju igra i nekakav booster koji može isto to napravit

MXR sa 6 kanala?

Ma krivo se izrazio , mxr eq 6 band

http://www.musicians...band-graphic-eq

#14 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2017 - 13:16

Ma krivo se izrazio , mxr eq 6 band

http://www.musicians...band-graphic-eq

ahaa... sad mi je jasnije :)

#15 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2017 - 13:23

da to bi ti trebalo isto raditi, igraj se malo s rothwellom, inače super pedale! Ova kao fini plexi mi se sviđa 

#16 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2017 - 13:46

tc playacoustic, ima sve sta ti treba pa i booster

#17 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2017 - 13:48

tc playacoustic, ima sve sta ti treba pa i booster

aha... i cijena mu je prava sitnica  :cursing:

#18 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2017 - 14:13

aha... i cijena mu je prava sitnica  :cursing:

pa mozda onda kakav kineski ekvivalent , vjerujem da ima 

#19 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2017 - 14:22

ma provat ću se snać s ovim šta iman, naručit ovaj Behringer V-Tone Acoustic ADI21, a danas-sutra budem li ozbiljnije svira akustaru lako nabavim neku bolju spravu. Trenutno gledam proć šta jeftinije jer mi je to samo za prove, pa...

#20 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7378 posts

Vrijeme objave: 14 Veljača 2017 - 16:14

Uzmi 100K pot, dva jacka i DPDT prekidač... Napraviš si sam "volume" pedalu i nemaš problema. Kad je ugašena imaš ful šus a kad je upališ ide preko pota tj. smanjiš se za ritam koliko trebaš. Ili jednostavno, ako ti se ne igra s tim, uzmeš Volume pedalu i amen. 

Neka EQ pedala je po meni bolje rješenje pa ako nađeš povoljno samo naprijed. 

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.