Jump to content

Slika
- - - - -

Odabir elektroakustične gitare

• Please log in to reply
35 odgovor(a) na ovu temu

#21 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9963 posts

Vrijeme objave: 24 Siječanj 2017 - 12:04

Ajde u par rijeci za PR-a... Ok, svirljiva, dobro izgleda, na struji pristojna ali na suho kanta... I to me smeta kod velike vecine gitara u tom rangu, kante na suho...

Pa kod elektroakustara je najbitnije kako zvuči na razglasu, a zvuka na suho nema bez dobrog pravog drva, a to košta .

#22 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1497 posts

Vrijeme objave: 24 Siječanj 2017 - 17:06

Kosta, svakako... Samo, ova Sigma mi je skroz ok za 2000 kuna, i na suho i na struju (Fishman Isys+)... vidio sam na Njuski i skuplji model za 2500, uz malo pregovora oko kesa vjerujem da bi brzo promjenila vlasnika... Tambure su jako dobro odradene, iznenadio sam se...

#23 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9963 posts

Vrijeme objave: 25 Siječanj 2017 - 00:03

Dok ne prodje kroz ruku, pa i da je Martin, ne vjerujem .

#24 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1497 posts

Vrijeme objave: 25 Siječanj 2017 - 17:30

Nisam ni ja, pa sam probavao više moodela po trgovinama, kod poznanika... Zabrijao sam na 00 ili OM modele, malo je specifičan zvuk... Meni je odnos plačeno/dobiveno i više nego korektan, pogotovo za tambure od 2 soma kuna...

#25 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1497 posts

Vrijeme objave: 25 Siječanj 2017 - 18:04

Sad me vratilo u povjest... Naj svirljivija gitara, elektroakustična, koju sam imao dosta dugo, je bila Ibanez AEG-10, u mom slučaju sunburst (SB). Savršen vrat. I svirljivost, a na struju solidna. Samo, na suho - karnister, a ne kanta..

#26 Sudac

Sudac
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 25 Siječanj 2017 - 22:10

Znači Sigma preporuka... Ima u Music Centru u Zg, pa se zaletim pogledati kad uhvatim vremena.

#27 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1497 posts

Vrijeme objave: 26 Siječanj 2017 - 17:56

Samo još par riječi o Sigmama. Prednja ploča, tzv glasnjača, je od punog drva. Nut i bridge su od kosti, a ne plastika, što joj daje prednost kod gitara za tu lovu. Imao sam jednog Corta ne tako davno, također puno drvo glasnjača, samo loše za popizdit, nije dugo ostao doma. Ova tambura ima tri važna elementa koja tražim kod odabira akustične ili elektroakustične gitare, a to je da solidno radi i na suho i na struju, a odlično i izgleda... Lijepa je gitara, ne samo svirljiva...

#28 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 27 Siječanj 2017 - 08:30

Te Sigme i meni djeluju kao fine gitarice. Netko je tu na forumu poprilično nagrdio te gitare uspoređujući ih sa Martinom i to ima temelje (ne baš tako drastično ali ipak ima) ali s obzirom na cijenu Sigme su fine gitare. Isto tako bi predložio i Craftere. Ima stvarno jako dobrih modela a nisu skupe. 

#29 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1497 posts

Vrijeme objave: 27 Siječanj 2017 - 17:12

Ti Crafteri su isto ok... Zna Chombe kolko sam bio dosadan sa om modelom. Ja sam obilazio ducane i isprobavao. Jedino koje su mi se dopale zvukovno i kaj se tice svirljivosti su Sigme, Recording King i Crafter. Mislim na cjenovni rang, da sam prodal Gibsona ubo bi Martina model 00X1AE, super tambura za pola cijene klasik Martina, samo je vrat od laminata...
Crafter ima po meni jednu manu. Ne svidja mi se glava, tumach kicasto...

#30 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 27 Siječanj 2017 - 21:10

Te Recording king nikako da probam... Nema ih u vukojebini zvanoj Osijek... 

#31 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1497 posts

Vrijeme objave: 27 Siječanj 2017 - 21:24

...Sigme su isti qrac,samo malo bolje zabrijane, sličnije tom savršenstvu od gitara zvanom Martin...

I ti ljudi zaboravljaju sve, jer svi sviraju Martina...

A ne postoje Takamine made in Japan, toga nema... Pre savršene gitare izuzetnog zvuka... Na suho isto..., Da struju niti ne spominjem, imaju i piezzo za svaki slučaj, al imaju i kondenzatorski mikrofon, nek se čuje akustika...

Nema niti Yamaha LL ili LLX...

Isto ništa ne valjaju... Nije Martin...

Nikad neću prežaliti Yamaha LLX6 gitaru, 3500 kuna sa koferom, pobjegla mi je dok sam skupljao lovu... Tko ju je kupio neka zna - mrzim ga!!! Ručni rad, made in Japan, Puno drvo i naprijed i nazad, a vjerovatno i tatrane,...

Bio vidjet i probat, pa dok sam ja rješio financije, ode....

...je-bem ti sirotinju... Kad nemaš, nejde...

#32 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 28 Siječanj 2017 - 05:56

Ja neću reći da ne valja ništa osim Martina (bilo bi previše neozbiljno tako nešto tvrditi) ali je stvarno poseban osjećaj svirati na njima. Istu stvar sam doživio i sa svojom Alhambrom... 

Takamine sam probao par komada i nešto mi se nisu svidjele dok su mi recimo Yamahine akustične uvijek bile ugodne.

#33 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9963 posts

Vrijeme objave: 28 Siječanj 2017 - 15:07

Probah dosta novih Takamina i mogu potvrditi, odlične gitare a mogu se nabaviti već za 3000 kn .

#34 Sudac

Sudac
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 30 Siječanj 2017 - 13:58

Bio sam u petak u Music Centru pogledati Sigme. Nažalost, imali su samo 000MC-1STE (BK) model. Iako sam prvotno namjeravao uzeti baš taj crni model, odustao sam kada sam vidio koliko se svaka packica na njoj vidi, a šta je još gore, i svaka i najmanja ogrebotina ostaje tako da bi se sada radije odlučio na natural verziju. Potvrđujem da spoj vrata i tijela nije estetski najsretnije riješen (netko je o tome već govorio na temi o Sigmama), nekako se na tom mjestu najviše oslikava ono "made in China". Osim toga i nekako prekrhkog poklopca baterije, ostalo izgleda sasvim pristojno. Kao totalni amater, što se zvuka tiče mogu reći da se primjeti čak i osjetna razlika između ove gitare na suho i čisto akustične Sigme. Akustična mi zvuči dosta prodornije i zvonkije. Možda mi se i učinilo jer sam obje usporedbe radi probavao sa stalka, pa je moguće i da je "akustična varka" u pitanju. Kažem, razlike sigurno ima, ali mi se učinila malo prevelikom. Sve u svemu, još ću njuškati neko vrijeme, ali za sada mi je ova prvi izbor.

#35 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 30 Siječanj 2017 - 16:14

Do 2000kn ni ne možeš očekivati čuda. Traži polovno za te novce i sigurno ćeš proći bolje nego sa novom gitarom. 

#36 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1497 posts

Vrijeme objave: 31 Siječanj 2017 - 18:07

Uzmi u obzir i to da su na tamburama po dučanima hrđave žice stare tko zna koliko... To bitno utječe na zvuk. Ako hoćeš, možemo se dogovoriti da isprobaš moju tamburu, nove žice i setup odrađen, pa onda reci. Nije na prodaju, da nebi mislili ljudi da nekaj nudim. Gibson je, akustara ne...

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.