Jump to content

Slika
- - - - -

Odabir elektroakustične gitare

• Please log in to reply
35 odgovor(a) na ovu temu

#1 Maytech

Maytech
  • Members
  • 4 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2017 - 19:27

Pozdrav, zna li netko možda nešto više o ovim gitarama. Koja je najisplativija za tu cijenu i što je uopće ovo Northern Sea za firmu? Možda imate neke ostale preporuke za kupnju rabljene ili možda neke nove gitare. Naravno, svaku ću ići probati uživo samo me zanima da li netko ima iskustva. 

http://www.njuskalo....-oglas-20746263

http://www.njuskalo....-oglas-16876549

http://www.njuskalo....-oglas-15633006

#2 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1483 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2017 - 19:29

A kaj hoćeš od tambure? Akustik, elektroakustik, kaj? Ima na njuški i boljih opcija za manje love...

#3 Maytech

Maytech
  • Members
  • 4 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2017 - 20:57

Budući da sam naslov teme govori da tražim elektroakusticnu i da su sve navedene sa nekom elektronikom onda trazim tak nesto :)
Bitno mi je da ima dobar pickup jer sviram s bendom uvijek uštekan. Sto se cijene tice, sve do 3500 je prihvatljivo i unutar "budzeta". Najviše me zanima ako netko ima kakva iskustva s ovim gitarama pa da napise neko misljenje, hvala

#4 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1483 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2017 - 21:30

Imas Sigme, ja sam ubo na njuskalu model 000MC-1STE, i radi super i na struju i na suho. U tvom proracunu su i skuplji modeli, a sigurno su best buy u kategoriji ulozeno-dobiveno... Cak i nove iz ducana...

#5 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1483 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2017 - 21:34

A ovog NTL Corta ima sin od mog frenda, super gitara, podosta svestrana, od fingerpickinga do drndanja na tulumima. Da moram ja birat onda Cort

#6 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1118 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2017 - 23:07

http://www.njuskalo....-oglas-18535784

#7 silver shadow

silver shadow
  • Members
  • 1202 posts

Vrijeme objave: 11 Siječanj 2017 - 14:53

Seagull ima odlične akustare, odlično se čuju na suhu, ali znaju imati i jednu veliku manu:

Piezo koji ugrađuju na nekim modelima zna prilično čujno zanemarivati donje dvije žice ( E i B )

Znači razlika u volumenu je drastična, toliko da niti kompresor ne spašava stvar. Uočeno na 3 od 4 modela S6. I da, govorim o probi preko 4 različita razglasa.

Piezo i inače nije idealno rješenje za elekroakustaru, ali ako se već ide na to (što je najčešće u tom cjenovnom rangu), onda obavezno isprobati gitaru uživo ukopčanu. 

PS. nije bio problem u namještanju pieza, jer sam u jednom slučaju čak i otišao korigirati kod majstora piezo i sam konjić, ali nažalost nije napravilo veliku razliku.

#8 Maytech

Maytech
  • Members
  • 4 posts

Vrijeme objave: 11 Siječanj 2017 - 15:07

Seagull točno taj sam isprobao nije mi baš nešto odgovarao. Trenutno kod mojeg Framusa imam kontra problem s piezzom, zanemaruje mi nisku E žicu, tj. dosta se slabije čuje od ostalih. Napravio sam i konjić od kosti i stavio bridge pinove od ebanovine što je uvelike poboljšalo zvuk na suho, ali sviram isključivo na pojačalo i razglas s bendom pa mi je to ipak prioritet. Zato planiram kupiti nešto s boljim sistemom, tipa Fishman koji mi se do sad najviše iskazao kao dobar.

#9 maxy123

maxy123
  • Members
  • 12 posts

Vrijeme objave: 11 Siječanj 2017 - 15:34

http://www.njuskalo....-oglas-21348196

#10 maxy123

maxy123
  • Members
  • 12 posts

Vrijeme objave: 11 Siječanj 2017 - 15:41

evo mene konkretno zanimaju ovakve stvari:

https://www.muziker....lectric-natural

https://www.muziker....-4e-player-pack

http://musicmax.hr/c...11548hr/p2587hr

#11 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9855 posts

Vrijeme objave: 12 Siječanj 2017 - 09:35

Obično su problemi s piezom kad se pomakne ili nešto drugo učini sa sedlom ili sl. tako da morate paziti recimo kad se radi set-up ili sl. čak ni bolji sistemi neamju bolje rješenje za tu boljku, ako imate izbora, uzmite sistem s mikrofonom .

#12 monsignor

monsignor
  • Members
  • 69 posts

Vrijeme objave: 12 Siječanj 2017 - 10:28

Seagull točno taj sam isprobao nije mi baš nešto odgovarao. Trenutno kod mojeg Framusa imam kontra problem s piezzom, zanemaruje mi nisku E žicu, tj. dosta se slabije čuje od ostalih. Napravio sam i konjić od kosti i stavio bridge pinove od ebanovine što je uvelike poboljšalo zvuk na suho, ali sviram isključivo na pojačalo i razglas s bendom pa mi je to ipak prioritet. Zato planiram kupiti nešto s boljim sistemom, tipa Fishman koji mi se do sad najviše iskazao kao dobar.

Baš taj konjić od kosti može biti razlog problema. Ako nije perfektno izrađen da savršeno naliježe na piezo, a isto tako ako si popravljao set up s nižim konjićem pa zbog manjeg kuta nalijeganja žica ne stvara se dovoljan potisak na piezo što rezultira time da se tanje žice slabije čuju na razglas. Provjeri i tu mogućnost ako je to jedini razlog kupovanja nove gitare. Prema onome što namjeravaš nabaviti čini mi se da ne radiš dovoljan skok od onog što imaš. Vrati original konjić samo za probu. Možda.......?

#13 Maytech

Maytech
  • Members
  • 4 posts

Vrijeme objave: 12 Siječanj 2017 - 15:29

Nije problem u tanjim zicama vec u dubokoj, debeloj, bas... E zici. Bilo mi je tako isprva i s originalnim konjicem, a s obzirom da je ovaj od kosti vec gore oko godinu dana onda pretpostavljam da je problem u pickupu. Naravno, ako netko ima jos neku preporuku za gitaru samo pisite, linkajte, samo da je negdje do 4000 kn max. Ciljam vise na rabljeno buduci da je to vise rasvirano, ima definiran zvuk i moze se pronaci kvalitetnije za manje novaca. Sad da neka rabljena gitara od 3500 kn nije neki odmak od mog Framusa od 1000 kn nebi bas rekao, a za nesto vise i kvalitetnije nazalost nema se para :)

#14 maxy123

maxy123
  • Members
  • 12 posts

Vrijeme objave: 12 Siječanj 2017 - 16:51

Nije problem u tanjim zicama vec u dubokoj, debeloj, bas... E zici. Bilo mi je tako isprva i s originalnim konjicem, a s obzirom da je ovaj od kosti vec gore oko godinu dana onda pretpostavljam da je problem u pickupu. Naravno, ako netko ima jos neku preporuku za gitaru samo pisite, linkajte, samo da je negdje do 4000 kn max. Ciljam vise na rabljeno buduci da je to vise rasvirano, ima definiran zvuk i moze se pronaci kvalitetnije za manje novaca. Sad da neka rabljena gitara od 3500 kn nije neki odmak od mog Framusa od 1000 kn nebi bas rekao, a za nesto vise i kvalitetnije nazalost nema se para :)

http://www.njuskalo....-oglas-21411768

Hitno ispod svake cijene

#15 Sudac

Sudac
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2017 - 14:41

Da ne otvaram novu temu...

Tražim elektro-akustičnu gitaru za sebe (početnika). Prijateljica mi je preporučila Epiphone PR-5E. Vidio sam ju i izuzetno mi se sviđa - mekana je, ima tanak vrat, manje tijelo, nestandardan oblik...

Uglavnom, mislio sam ju uzet, ali je teško dobavljiva (u Francu ću čekat više od mjesec dana).

Da ne ispadne da sam zapeo za jednu gitaru, ima li ko kakav savjet za mene što bi još mogao pogledati (cijena do cca 2000kn).

Hvala!

#16 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1483 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2017 - 18:32

PR-5E ti je odlican izbor. Samo, nije neka sreca. Imao i prodao (u Zadar, ako se ne varam). Ja sam ubo za te novce Sigmu i nisam pozalio, entry tambura ali jako dobro zabrijana... Prati oglasnike, ima ih, a uvjek je bolje kupiti rabljenu nego novu, isplati se financijski. Jedino ako ne mislis na rate, kartice i tak to, ko i svi Rvati...

#17 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1483 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2017 - 18:34

Btw, i ovaj Crafter iz posta iznad je skroz ok...

#18 Sudac

Sudac
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2017 - 23:24

Ma ne, imam nešto ušteđenoga pa ću u komadu. Gledao sam Njuškalo, ali imam osjećaj da su tamo cijene u zadnje vrijeme za sve pretjerane. Ne znam, strah me da mi se nešto ne uvali pošto nisam baš stručan. Zato sam mislio radije novu uzet. Vidit ću još u svakom slučaju.
A možeš mi, molim te, pojasniti ovu antitezu vezanu za PR-5E da je odlična al nije neka sreća? Pošto si ju imao, a ja zapeo za nju, volio bi čut tvoja iskustva, pluseve i minuse...? :)

#19 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1483 posts

Vrijeme objave: 24 Siječanj 2017 - 05:43

Ajde u par rijeci za PR-a... Ok, svirljiva, dobro izgleda, na struji pristojna ali na suho kanta... I to me smeta kod velike vecine gitara u tom rangu, kante na suho...

#20 Sudac

Sudac
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 24 Siječanj 2017 - 08:01

Niš, dok ne dođe isporuka Epiphonea, imam još vremena za razmišljati. Ak je Sigma u pitanju, sviđa mi se crni model ove šta ti imaš (000MC-1STE-BK), al mi je malo preveć novaca kad bi išo na novu. Budem si razmislio još, možda do shopa vidit kako koja leži... Hvala!

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.