Jump to content

Slika
- - - - -

Kupnja zvučnika

• Please log in to reply
6 odgovor(a) na ovu temu

#1 Runner71

Runner71
  • Members
  • 3 posts

Vrijeme objave: 09 Siječanj 2017 - 18:32

Novi sam na ovom forumu.... Molio bih vas pomoć oko kupnje zvučnika. Želim kupiti kvalitetne zvučnike isključivo za slušanje glazbe putem kućnog kompjutera (Deezer). Trenutno imam 5.1 komp. zvučnike i to je užas. Fokus mi je prvenstveno na kvaliteti zvuka u prostoriji od 30m2. Spreman sam izdvojiti oko 2 do max 2500 kn... Zagledao sam JBL LSR305 studijske monitore...međutim istražujući po netu vidjeh da studijski monitori nemaju tu svrhu...molim pomoć! Unaprijed puno hvala!

#2 b.r.a.d.a.

b.r.a.d.a.
  • Members
  • 2825 posts

Vrijeme objave: 09 Siječanj 2017 - 23:45

zasto mislis da nemaju tu svrhu?

ja slusam mjuzu na studijskim monitorima vec 10 godina i iskreno neznam dal bi mogao natrag. HiFI sistemi su ok ali i dosta skuplji i ne uvijek bolji.  

takodjer si pogledaj malo i Tannoy reveal 502.

#3 Runner71

Runner71
  • Members
  • 3 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2017 - 08:44

Pročitao sam  negdje da je svrha  studijskih  monitora rad sa zvukom, da  ne prilagođavaju zvuk, nemaju tu "toplinu" zvuka već da je zvuk previše "sirov". Nadam se da je to nije točno!?

#4 Kikos7

Kikos7
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2017 - 10:20

Pripazi na zvučnu karticu u kompjuteru i koriste li je zvučnici ili zvuk dolazi preko USB-a, pa oni imaju svoju internu karticu. Ako ti je kartica na kompjuteru loša, mukte ti skupi zvučnici i HiFi sistemi.

Šta se tiče studijskih zvučnika, meni su oni baš ono šta želim čuti, budući da i ja sviram. Razumljivo svaki instrument sa svojom prirodnom bojom zvuka. Pri produkciji (mix i master) se pazi da je zvuk dobar na svemu. Od slušalica od 9kn, autoradiju, liniji, kompjuterskim zvučnicima (2.0), malim monitorima, velikim monitorima. Barem smo mi tako radili. Pa se nađe neki kompromis između. Sustavi 2.1, 5.1 i slični nikad neće dobro reproducirati glazbu.

Puno ti znači player na kompjuteru. Pokušaj pustiti glazbu s media playerom, bs playerom i winanpom, posebno ako imaš neke dobre pluginove za winamp ili još neki bolji player.

Sve ovo ti pišem da naglasim da ne potrošiš poprilično veliku lovu na krive komponente.

Ja bi na tvom mjestu kupio studijske monitore, posebno ako glazbu slušaš isključivo s kompjutera, točnije ako nemaš još i gramofon i CD player odvojen od kompjutera

#5 b.r.a.d.a.

b.r.a.d.a.
  • Members
  • 2825 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2017 - 12:36

Pročitao sam  negdje da je svrha  studijskih  monitora rad sa zvukom, da  ne prilagođavaju zvuk, nemaju tu "toplinu" zvuka već da je zvuk previše "sirov". Nadam se da je to nije točno!?

istina je da aktivni monitori ne muljaju ko hifi, znaci ako je losa snimka onda ce to tako i zvucati. ako je snimka dobra onda ces uzivati u tom bogatstvu zvuka :D 

Sustavi 2.1, 5.1 i slični nikad neće dobro reproducirati glazbu.

Ovaj moj 2.1 sustav prilicno dobro reproducira glazbu  :laugh:  (Tannoy reveal 502 i Adam sub7)

Sto se tice zvucne ima i jako jeftinih solidnih rjesenja tipa e-mu 0404 u njuskalu ili nekih manjih usb zvucnih..

#6 Runner71

Runner71
  • Members
  • 3 posts

Vrijeme objave: 12 Siječanj 2017 - 13:54

Hvala vam na savjetima! Naručio sam JBL LSR305 studijske monitore nakon gledanja brojnih recenzija na  you tube .... Kompjuter je novi i s vrlo dobrim hardverom,  slušam s deezera pa ćemo čuti kako to zvuči... Još jednom hvala na savjetima!

#7 b.r.a.d.a.

b.r.a.d.a.
  • Members
  • 2825 posts

Vrijeme objave: 13 Siječanj 2017 - 22:10

cuo sam samo dobre stvari za te JBL 305, vjerujem da ces bit odusevljen, pogotovo ako su ti to prvi monitori.

znam kad sam ja dobio svoje prve , preslusavao sam sve albume otkrivajuci stvari koje prije nisam cuo.

upozorenje- mozda ce te bolit glava nakon prvog dana slusanja - to je normalno.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.