Jump to content

Slika
- - - - -

Pitanje u vezi napajanja?

• Please log in to reply
25 odgovor(a) na ovu temu

#1 dilematik

dilematik
  • Members
  • 2479 posts

Vrijeme objave: 02 Siječanj 2017 - 23:36

Pozdrav, kolege!

Budući da mi se gradnja pedalboarda bliži kraju imam pitanje koje bih rješio kako bih bio zadovoljan (čitaj - mirne duše upogonio sve pedale bez ikakvih anomalija) konačnim produktom.

Pedale koje imam i koristim - korg pitchblack (frendov; u budućnosti polytune da mi odmah pokaže koja od 6 žica otkazuje poslušnost), boss sd-1, boss bd-2 (stiže ovaj tjedan), boss ge-7, boss fv500l, way huge supapuss i ibanez ad-9 (frendov) te wah (koji ne koristim u bendu previše, možda na jednoj od starih pjesama, a eventualno bi za buduće stvari nabavio auto filter)

Pedale koje mi nisu prijeko potrebne, ali bi ih volio ukomponirat u budućnosti - definitivno neka modulacija (chorus, boss-ov naravno hehe; ili mooer pitchbox), fuzz, kompresor te reverb (u slučaju da me svirci zapadne pojačalo bez istog)

znači koristio bih 6-9 pedala za koje bi mi trebalo napajanje (u wah i fuzz bi išle baterije, a volume pedala je pasivna), a pitanje je koje napajanje? novac mi ne bi bio problem izdvojit, ak je fkt kvalitetno.....trenutno gledam mxr dc i iso brick što su praktički dve različite stvari

i da, također me zanimaju koji su to kvalitetni kablovi - konkretno - patch kablovi i jedan duži koji bi povezao pedalboard s pojačalom; iz gitare do pedalboarda će ići vox coily cable :thumbup1:

#2 DUD

DUD
  • Members
  • 1174 posts

Vrijeme objave: 03 Siječanj 2017 - 16:43

Imao nekoliko napajanja, skupa i jeftinija, ono što sam naučio je da nije toliko bitno koliko košta već da ima izolirane izlaze, a to većina napajanja ima, tako da nemreš fulat, sa T-rex juniorom sam preko daisy chaina tjerao 9 pedala bez ikakvih problema, nekako mi se best buy pokazao jojo PS2, malo para, a radi odlično, imao sam ih 4 komada, i svi su radili besprijekorno, a ako imaš para uzmi voodo lab ciglu i bez brige si dok si živ.

Kao što si i sam rekao ono jako bitno u svemu su kablovi, patch kablovi metraža klotz ili mogami, neutrik konektori, lemilicu u ruke i to je best, tvornički su dobri oni sivo crni klotz, no to je već skuplja varijanta, i naravno isto preporučam i za ostatak kablovinja, nekako najbolji imjer cijene i kvalitete, naravno uvijek se možeš pravit važan i kupit Evidence žnjore, ili neke još skuplje, no kao i u svemu, premala je to razlika u kvaliteti u odnosu na cijenu. Sretno.

#3 BROJ 1

BROJ 1
  • Members
  • 1040 posts

Vrijeme objave: 03 Siječanj 2017 - 20:05

Ja manji board pogonim s Harley Benton Juniorom, a veći s Palmerom PWT05 (5 izoliranih izlaza, svaki daje vanka 250mA) 

https://www.thomann....lant_junior.htm

https://www.thomann...._pwt_05_mk2.htm

Klotz je klasika, ako oš mjesta uštedit onda si zemi ovo

https://www.adamhall...k-4-irr-0030-fl

ili ovo https://www.thomann....patch_cable.htm

#4 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 03 Siječanj 2017 - 21:30

možda ti ovaj moj post kaj pomogne...
http://www.glazbeni-...nova/?p=1112742
btw. harley benton junior ti je najjeftinije, a da je dobro, rješenje... ima 5 izoliranih izlaza od 120mA što za ove tvoje pedale bi trebalo biti dobro... ja sam sebi uzeo dva komada za 10 pedala na boardu koje su gore u postu (ima dosta bossovih :D )
inače kablove sam sve uzeo u music centru kod nas u Zg klotz ac110 i ac106 (gdje treba savitljivije jer je 110 jako krut)
jackove ti je zgodno uzeti s banzaija (imaju i lampe jeftino) ili s thomanna uz bentona... ja sam sebi uzeo za gitarske kablove amphenole i dobri su, za board ako ne budeš previše mijenjao pedale bit će i jeftiniji dobri

#5 fabe

fabe
  • Members
  • 295 posts

Vrijeme objave: 03 Siječanj 2017 - 21:54

Ja napajam sa Voodoo labom 4x4, kupio ga nakon problema sa Harley Bentonom koji je prozujio...
Kablice kupi koliko god mozes kvalitetne, ja imam sommerove..
Trazi malo po ebayu i tako...

#6 dilematik

dilematik
  • Members
  • 2479 posts

Vrijeme objave: 08 Siječanj 2017 - 14:55

hvala na odgovorima! imam još samo jedno pitanje, možda malo glupo, al ne kužim se u te stvari pa here goes - može li se iz jednog 9V outputa iz napajanja jačine 100 mA napajati daisy-chainom par pedala (npr. 3 drive pedale koje same po sebi imaju do 15 mA)?

#7 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 08 Siječanj 2017 - 16:36

može, i stvar je samih pedala dal će to dobro prihvatiti, dal međusobno im to paše da ne zuje... kada svaka ima svoj tada sigurno nemaš frke :)

#8 Jibboom

Jibboom
  • Members
  • 4355 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2017 - 17:57

Nebi smjele zujati. Ja sam u svojoj pedala fazi pogonio i po 8 pedala s jednim adapterom od 200mA preko daisyja i NIKAD mi nijedna nije zujala. Dakle, piči samo!

#9 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2017 - 20:45

Sve ovisi o samim pedalama, ja sam imao slučajeve gdje samo dvije pedale ako bi se našle na isto napajanje s daisy chainom, ne bi radile dobro... a može biti i sve 5... to isprobaš i vidiš

#10 dilematik

dilematik
  • Members
  • 2479 posts

Vrijeme objave: 16 Siječanj 2017 - 23:57

nekako sve više gravitiram bossovom bcb-60 pedalboardu - čisto radi praktičnosti, a i on ima ugrađeno napajanje pa bi prek daisy chaina pogonio sve pedale, a sad hoće li zujati ili ne, pitanje je....trenutno koristim behringerov pedalboard i sve su mi pedale daisy chainom spojene pa nema zujanja....

naletih na netu na nečiji bcb-60 sa 9 standardnih bossovih pedala, 1 twin bossovom pedalom i footswitchem od pojačala tako da ak si uspijem iskombinirat tako da mi stanu sve pedale koje sam si zamislio, definitivno kupujem! :thumbup1:

#11 Kikos7

Kikos7
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 17 Siječanj 2017 - 09:20

Kako će ti stat to sve u pedalboard? Imam ga ja, trenutno ga koristi moj gitarist jer sam ja odusta od pedaliranja na basu. Ne znam kako misliš posložit 9 pedala u njega? Ako barem dvije nisu micro i nemaš wah.

Može on gurat, sad ne znam napamet, mislim da ima 1000mA, ali nema mista za složit.

Stane 6 komada u donji red i eventualno dvije ako skineš graničnike u gornji red. Za sve ostalo moraš izvadit spužvu i posebno lijepit pedale i zbijat ko zna kako

#12 dilematik

dilematik
  • Members
  • 2479 posts

Vrijeme objave: 17 Siječanj 2017 - 10:08

Kako će ti stat to sve u pedalboard? Imam ga ja, trenutno ga koristi moj gitarist jer sam ja odusta od pedaliranja na basu. Ne znam kako misliš posložit 9 pedala u njega? Ako barem dvije nisu micro i nemaš wah.

Može on gurat, sad ne znam napamet, mislim da ima 1000mA, ali nema mista za složit.

Stane 6 komada u donji red i eventualno dvije ako skineš graničnike u gornji red. Za sve ostalo moraš izvadit spužvu i posebno lijepit pedale i zbijat ko zna kako

e upravo tako!  :001_smile: isto tako, plan je spajati pedale s onim kratkim konektorima

ne brinem za jačinu napajanja, više me muči kako ugurati volume (glomazno džubre) i wah pedalu....makar wah uopće nisam planirao stavljati u sam pedalboard, nego ju po potrebi uštekat prije pedalboarda (kao i fuzz) jer ju fkt ne koristim

edit : http://www.harmonyce...lla-29/1780002-     evo kak je lik to lepo sklepo

#13 DUD

DUD
  • Members
  • 1174 posts

Vrijeme objave: 17 Siječanj 2017 - 16:48

Imao sam taj bosov board i prodao, kad se već daju novci, a još ćeš probavat i promijenit hrpetinu pedala kao i svi mi s godinama, brate uzmi board sa čičkima i keljiš gore pedale kakve ti srce želi od raznih oblina i veličina, bossov board je ipak limitiran, a gabaritan, veličina mu je pozamšna, recimo meni je bio najdraži Trex tone trunk sa torbom, iskreno puno praktičnije, manji je oblikom, a stane 10 pedala u dva reda, svi kablovi su ispod, staviš ga u torbu, na rame i idemo. Eto razmisli malo o upotrebi te transportu itd.

#14 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 17 Siječanj 2017 - 16:54

a zašto si ne bi napravio board kako tebi odgovara i veličinom i za broj pedala koji želiš?

#15 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 17 Siječanj 2017 - 18:17

Ja ti imam kofer za pedale s spuzvom radio ga Spider sta radi boxove na isti onako nacin plavi tolex , mozes ga bacit s zgrade nece mu bit nista.. unutra stane wah i jedno 9,10 pedala, dam ti ga za 300 kn , ne koristim jer sam sve pedale rasprodao :)
Edit pretjerao sam al stane wah i jedno 6,7 pedala

#16 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 17 Siječanj 2017 - 18:57

Kojih je unutarnjih dimenzija?

#17 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 17 Siječanj 2017 - 19:32

56x36 koji mm vise unutarnja mjera

#18 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 17 Siječanj 2017 - 21:37

eh, moj board je veći 60x40, jel ima gdje takav za kupiti :D

#19 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 17 Siječanj 2017 - 22:41

A vjerojatno stane isto pedala unutra :D a ko zna .. Kolko tebi stane ?

#20 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 17 Siječanj 2017 - 23:45

http://www.glazbeni-.../50356-sve-o-našim-pedalboardovima-slike-ii-osveta-klonova/?p=1112742

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.