Jump to content

Slika
- - - - -

Tremolo opruge wanted

• Please log in to reply
10 odgovor(a) na ovu temu

#1 a4format

a4format

Marin Begović

• Members
  • 1514 posts

Vrijeme objave: 19 Prosinac 2016 - 08:29

Pozdrav kolege, trenutno sam u procesu osposobljavanja jedne letve za sviranje i eto, sve je spremno više manje, osim što mi fale opruge za tremolo. Znam da sam ih jednom imao dva milijuna, no sad ih više ne mogu naći. Prilično sam ograničen vremenom i volio bih zgotoviti taj projektić čim prije. Mogao bih naručivati iz Zagreba, no radije ću ih kupiti od nekog kolege forumaša koji to možebitno ima negdje u ladici gdje broji dane i skuplja hrđu. Šibnite mi PM pa se bumo dogovorili. LP

#2 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 19 Prosinac 2016 - 10:35

polovne opruge baš i nisu neko sretno riješenje po meni osim ako nije da je neko skinija neke koje su jako malo korištene... 

#3 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 19 Prosinac 2016 - 11:48

a po meni opruge su opruge ovisi samo jel su tvrdje ili lakse  , ako one iz 70tih rade dobro mogu i ove 2 godine stare ;)

#4 mana-kamarad

mana-kamarad
  • Members
  • 345 posts

Vrijeme objave: 19 Prosinac 2016 - 13:18

Imam ja,poklonit ću ti,šalji  adresu.

#5 mana-kamarad

mana-kamarad
  • Members
  • 345 posts

Vrijeme objave: 19 Prosinac 2016 - 13:24

polovne opruge baš i nisu neko sretno riješenje po meni osim ako nije da je neko skinija neke koje su jako malo korištene... 

Po čemu znaš koliko su koje korištene,

#6 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 19 Prosinac 2016 - 15:56

Po čemu znaš koliko su koje korištene,

neznam, u tome i je problem i zato ih kupim nove...  :biggrin: 
ja ih minjam samo kad mi floyd više ne drži štim, a valjda onda to znači i da su se s vrimenom razvukle i ne vračaju kako treba pa ih onda nebi ni prodava nekom jer će imat isti problem...

#7 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7376 posts

Vrijeme objave: 19 Prosinac 2016 - 17:22

Pa šta ti radiš sa Floydom ????? Ja na svom Fenderu imam iste opruge otkada sam ga kupio (2004.g.) i FR ne pravi nikakve probleme a ja baš gazim po Floydu nemilo. 

#8 baaab

baaab
  • Members
  • 1279 posts

Vrijeme objave: 19 Prosinac 2016 - 18:31

ja sam na jednom floydu promijenio opruge poslije 27 godina...od 1986 - 2013 su bile gore...

kako bi se reklo...njemački čelik je njemački čelik... :)

#9 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 20 Prosinac 2016 - 08:40

Pa šta ti radiš sa Floydom ????? Ja na svom Fenderu imam iste opruge otkada sam ga kupio (2004.g.) i FR ne pravi nikakve probleme a ja baš gazim po Floydu nemilo. 

koristim ga... :)
ali kupim neku stariju gitaru i onda triba neke stvari na njoj minjat... više manje sve gitare koje iman su s kraja 80tih, tako da... mislin činjenica je da nijedan feder nema ista svojstva vječno, a sad opet od opruge do opruge je koliko dugo će ih zadržat... nisan reka da ih minjam često kao i žice, al svake koje sam do sad minja, minja san jer su počeli stvarat probleme ;)

ja sam na jednom floydu promijenio opruge poslije 27 godina...od 1986 - 2013 su bile gore...

kako bi se reklo...njemački čelik je njemački čelik... :)

istina... al pari mi se da više ni švabo ne radi kao nekada :)

#10 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7376 posts

Vrijeme objave: 20 Prosinac 2016 - 13:14

Radi Švabo i dalje kako treba ali kod nas nikad ne kupiš pravo švapsko nego neki istočni ekvivalent... Stvarno smo zadnja rupa na svijetu. 

#11 a4format

a4format

Marin Begović

• Members
  • 1514 posts

Vrijeme objave: 20 Prosinac 2016 - 14:45

Veliko hvala Baaabu na bloku te Mani na oprugama, izrazito lagana i ugodna komunikacija. Uz nesto malo rada, gitara bi u funkciji trebala biti najkasnije prekosutra. Lijepo je vidjeti forumasku solidarnost na djelu. Hvala jos jednom! :)

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.