Jump to content

Slika
- - - - -

Dva Overdrive-a u seriji

• Please log in to reply
25 odgovor(a) na ovu temu

#21 Dersu Uzala

Dersu Uzala
  • Members
  • 735 posts

Vrijeme objave: 30 Prosinac 2016 - 02:23

može i paralelno pa u seriju. pa kad ih sve isključiš dobiješ nešto ovako

Prva pesma koju sam skinuo od njih. Jer je prva pesma koju sam cuo od njih. Sa prvog albuma koji sam cuo od njih. Meh.

P.S. Tamo negde 1977.

#22 Dersu Uzala

Dersu Uzala
  • Members
  • 735 posts

Vrijeme objave: 30 Prosinac 2016 - 02:24

Posle sam skino sve u originalu zakljucno do Moving Pictures i tu je sve prestalo.

Ne zovu me djaba 'legendo'. Malo 'l'.

#23 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 30 Prosinac 2016 - 09:36

Pa eto marshall bez OD pedala, smanjiš volume na gitari ili prebaciš na neck pikap koji je smanjen i eto čišćeg zvuka kad se pjeva. Toliko jednostavno a toliko za mnoge teško. traže jeben saund, al to je jeben sound, samo treba znat svirat na njemu jer ne oprašta. ne oprašta jer je vrlo glasno, poslije su skužili master volume da pjevač ipak može pjevat za vrijeme riffova (a da pojačalo ozvučeno mikrofonom ipak daje dojam da je pojačalo u full tiltu). S pojavom puno boljeg monitoringa gotovo isčezao način svirke jer samo smeta monitoringu.

#24 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 30 Prosinac 2016 - 10:38

No mjesto atenuatora OD ili clean boost pedala se može koristiti i suprotno od uobičajenog, odfrljiš marshalla i smanjiš ga s pedalom na potrebnu razinu decibela. ako je muzika većinom u crunch/driveu to će jako dobro raditi.

Recimo R.Blackmore je koristio trakaša ili mnogi trakašku jeku slično, odfrljiš izlaz na marshallu (volume oko 7) i na input volumenu od jeke ili trakaša smanjuješ volumen do potrebne razine. marshall ore izlaz a ti ga smiriš, dobio si jeku , kompresiju i zvuk.

no ovi do tridesetak watti nisu nikad problem, lepo veli deda (zadnje pojačalo mi zvuči ufffff)

#25 sira

sira
  • Members
  • 4730 posts

Vrijeme objave: 31 Prosinac 2016 - 19:43

zadnje je stvarno ufffffff :thumbup1: :thumbup1: :thumbup1:

#26 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 01 Siječanj 2017 - 09:53

Naravno, to su kt66 u sprezi sa famoznim alnico zvučnicima. no nije previše različit karakter ni sa V30 4x12'' kutijom dolje u videu.

Sve najbolje u novoj godini !

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.