Jump to content

Slika
- - - - -

Dva Overdrive-a u seriji

• Please log in to reply
25 odgovor(a) na ovu temu

#1 warretaliator

warretaliator
  • Members
  • 405 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2016 - 20:48

Danas sam to pokušao na Marshallu. Umalo mi otpadoše jaja.

Da li je netko malo dublje ulazio u analizu i praksu na pozornici i na velikim glasnoćama.

Prije sam čitao o tome, no djelovalo mi je poprilično nekonvencionalno, pa sa bio nepovjerljiv, ali ima smisla. Naravno, setting je za svakoga proizvoljan, pa ako netko ima za podijeliti islustva i dodatne preporuke, slušam, zahvalan!

Ništa revolucionarno, no nisam previše sretao ovu tematiku po forumima. Jedan Overdrive je uglavnom dovoljan, ali ovo otkida.

Da, u igri su mi bili glava 2061x, 4x12 Greenbacks, Les Paul Custom (TThorsten Paf, A2), Angry Bee Overdrive klon i Crunch Box overdrive klon, sva u nekim umjerenim gainovima sa skresanim visokima na tone kontrolama pedala.

https://postimg.org/image/qpjb9fbqj/

#2 baaab

baaab
  • Members
  • 1279 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2016 - 21:48

ne znam...malo sam experimetirao sa pedalama na mk IV i odustao od svega...čemu sve to ako mi je bolji zvuk bez pedala...

naravno...marshall je druga priča :D

samo...osobno...ne bi nikad podredio duala marshallu sa pedalama...ali to sam samo ja :)

najbolji zvuk kojeg sam ikada imao...aldrich i petruccijev settings za mk IV :)

nego...da se malo uklopim u temu...

jeli itko primjetio da marshalli u američkim bandovima zvuče potpuno drugačije nego sa engleskim bandovima...

nekidan sam negdje iskopao sliku...slash sa onim čuvenim marshallom sa apetita...(koji je btw bio od lynksa)...

lijepo se vide KT lampe..za zakk-a se zna da isto koristi KT lampe...

bit će da su im EL-ke previše...English... ;)

#3 Immortalis

Immortalis
  • Members
  • 825 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2016 - 21:52

Probao sam dva ovedrivea ispred pojacala, ok mi je to...

Ali sto me jos vise dojmilo, gain na nekih 12 sati na pojacalu, ispred neki overdrive, a boost u effects loop... tu su mi jaja otpala :D

#4 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2016 - 23:13

Ja dok sviro na pedale uvihek s dva drajva Jedna za ritam, obe za solo .. Kombinacije su bile bb preamp i ts9 , zatim mudhoney i drvswamo, zatim mudhoney i rangemaster ( ta mi je bila najdugovjecnija ) , zadnja je bila sd1 i ds1 kao boost a bilo je i raznih wamplera fulltona , blue boy deluxa itd Uvijek mi je to bolje zvucalo nego koristit kompresor eq ili clean boost kao boost.. Govorim za kontekst classic rock svirke

#5 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 12 Prosinac 2016 - 12:04

trenutno koristim "jtm100" clean u kojeg ide ramble fx marvel drive clone kao plexi drive, crunch box clone kao jcm800 drive i bad monkey iza njih za kombinirani volume i gain boost za sola, a također mi koristi i kao jedan kremastiji i tamniji overdrive sam za sebe... također imam eq pedalu iza svega toga (koja ide u loop ako ga pojačalo ima) i ona je čisti volume boost ako mi ne treba dodatnog gaina... meni ovako na konkretnom pojačalu jako dobro radi

#6 flyingstrauss

flyingstrauss
  • Members
  • 2 posts

Vrijeme objave: 29 Prosinac 2016 - 14:33

Pozdrav drugari, nadam se da je ovo prava tema da postavim pitanje. Sviram na Hughes&Kettner switchblade 100w glavi koja ide kroz neki Slash signature Marshall cabinet. Pojacalo ima odlicnu distorziju koja mi je savrsena za ritam, ali za solo mi fali nesto sto bi ucinilo ton jos malo vise kremastijim. Moje znanje o pedalama je minimalno posto sam tek skoro prestao da koristim digitalne procesore, pa me interesuje koja pedala bi mi trebala za ovo? Da li je ok da overdrive ide sa distorzijom od pojacala, ili nesto skroz drugo?

#7 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 29 Prosinac 2016 - 14:46

Pozdrav drugari, nadam se da je ovo prava tema da postavim pitanje. Sviram na Hughes&Kettner switchblade 100w glavi koja ide kroz neki Slash signature Marshall cabinet. Pojacalo ima odlicnu distorziju koja mi je savrsena za ritam, ali za solo mi fali nesto sto bi ucinilo ton jos malo vise kremastijim. Moje znanje o pedalama je minimalno posto sam tek skoro prestao da koristim digitalne procesore, pa me interesuje koja pedala bi mi trebala za ovo? Da li je ok da overdrive ide sa distorzijom od pojacala, ili nesto skroz drugo?

tebi treba tubescreamer :)

#8 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 29 Prosinac 2016 - 15:30

Pored četiri kanala ćeš ići i na dodatne Drive pedale ??? hmm...

#9 ZliPatak

ZliPatak
  • Members
  • 489 posts

Vrijeme objave: 29 Prosinac 2016 - 15:43

Ništa novo sa više overdrive-a u lancu, osobno ih imam 4 + boost u lancu ( boosta ulaz od zadnjeg overdrive-a u lancu ).

Naravno, "gradiš" overdrive, malo po malo gaina i eventualno podešavaš ekvilizaciju na svakom ili imaš EQ na kraju lanca......

Vidi Gibbonsa sa 6 expandora u nizu.............ključan je ovaj ekvilajzer koji je programiran tako što je analizirana EQ "slika " njegovog Pearly Gates Gibca a onda je po toj slici "podešen" taj Digitech-ov ekvilajzer, de facto, svaka gitara koju svira ima boje Pearly Gates-a.......

https://www.guitar.c...etup?v=fullsize

#10 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 29 Prosinac 2016 - 15:50

a da povežete nekoliko pojačala u paralelu? :biggrin: a između svakog po jedan oktaver i juhu(o ana o ana o ana tugo mojih dana

#11 flyingstrauss

flyingstrauss
  • Members
  • 2 posts

Vrijeme objave: 29 Prosinac 2016 - 16:27

Ehehe, ova Billy G. varijanta mi izgleda komplikovano kao nuklearna fizika. :-) Overdrive je samo pomisao, jer bukvalno nemam pojma sta mi konkretno treba, mozda equilizer, ili compressor? Nije da mi fali gain-a, plus pojacalo ima svoju boost opciju, tako da verovatno nije problem u tome. Hvala puno na odgovorima. :-)

#12 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 29 Prosinac 2016 - 21:53

najbolje 3 ili 4 overdrajva u paralelu, serija nije do koljena paraleli.

#13 sira

sira
  • Members
  • 4730 posts

Vrijeme objave: 29 Prosinac 2016 - 22:27

ima serija svojih prednosti, treba kombinirat, prvi u seriju s dva paralelna a četvrti i peti u paraleli međusobno ali u seriji s prva tri, može se dobit odličan zvuk

#14 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 29 Prosinac 2016 - 22:35

može i paralelno pa u seriju. pa kad ih sve isključiš dobiješ nešto ovako

#15 sira

sira
  • Members
  • 4730 posts

Vrijeme objave: 29 Prosinac 2016 - 23:19

točno se osjeti taj zvuk Slingerlanda i curenje ćinela u paraleli kroz serijski spoj jer overdrive nije true bypass čak i kad je isključen

#16 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 29 Prosinac 2016 - 23:23

točno se osjeti taj zvuk Slingerlanda i curenje ćinela u paraleli kroz serijski spoj jer overdrive nije true bypass čak i kad je isključen

Imaš uvo, šta jes jes. i aleksa živojinović se onomad žalio baš na to

#17 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 29 Prosinac 2016 - 23:53

nego...da se malo uklopim u temu...

jeli itko primjetio da marshalli u američkim bandovima zvuče potpuno drugačije nego sa engleskim bandovima...

nekidan sam negdje iskopao sliku...slash sa onim čuvenim marshallom sa apetita...(koji je btw bio od lynksa)...

lijepo se vide KT lampe..za zakk-a se zna da isto koristi KT lampe...

bit će da su im EL-ke previše...English... ;)

vjerojatno to što vidiš su 6550 lampe, to je marshall stavljao u američka izdanja jer onda nije bilo puno el34 lampi po americi za zamjenu i servise. pa se neki navikli upravo na 6550.

Za KT66 treba imat drugačiji mrežni trafo jer vuku oko 50% više struje na grijačima.

inače KT66 je britanska lampa koja drugačije zvuči od 6L6 https://en.wikipedia.org/wiki/KT66

KT88 je slična 6550 no KT88 grize po midlu, jak middle- slično je i s odnosom 6L6 - KT66

#18 Dersu Uzala

Dersu Uzala
  • Members
  • 735 posts

Vrijeme objave: 30 Prosinac 2016 - 00:27

NIkakav OD, Maestro phase shifter. Tisina bre tamo.

#19 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 30 Prosinac 2016 - 00:28

NIkakav OD, Maestro phase shifter. Tisina bre tamo.

O Aleksa, stigo nam i ti !

#20 Dersu Uzala

Dersu Uzala
  • Members
  • 735 posts

Vrijeme objave: 30 Prosinac 2016 - 02:19

Smrzlo u Torontu pa dodjo(h).

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.