Jump to content

Slika
- - - - -

Boss DS-1 Keeley mod

• Please log in to reply
42 odgovor(a) na ovu temu

#1 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 15 Studeni 2016 - 19:37

Jel ima tko pouzdanu shemu kako napraviti modifikaciju iz naslova ? Nabasao sam na nekoliko shema koje su "kao prave" ali mi je zanimljivo da su različite... Tu netko prca izgleda  :w00t:

Usput, negdje davno sam našao što koja komponenta radi u toj pedali kao i vrijednosti koje se mogu staviti umjesto originalnih da bi dobio recimo više dubokih, više srednjih, više gaina, manje gaina, bla bla... Jbg, sad to ne mogu nikako naći pa ako netko ima ideju ili ako se dovoljno konta u elektroniku pa da se raspiše.

Tema bi mogla biti mnogima zanimljiva jel mnogi imaju ovu pedalu (ja sam ju sada već barem deseti puta nabavio) a i vrlo je jeftina.

Pucajte modifikacije... 

#2 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 16 Studeni 2016 - 00:48

više dubokih- beskorisno. ta pedala ima uvućeni middle- više middla korisno na nekim pojačalima. inače sasvim ok pedala, puno više mi se sviđala od sd9.   najbolja mi je modifikacija kad se izbaci elektronika iz pedale i onda unutra složi ts-808 pa te pitaju kako taj tvoj ds-1 radi super. i iza toga koji je mod. normalno, glumiš budalu i veliš takvu sam je kupio u dućanu.

#3 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 16 Studeni 2016 - 06:30

haha da i onda seres ton je u prstima ovo ono  :biggrin:

Verzija 2:

http://rh-tech.org/p...oss_DS1_PG2.jpg

recimo ako smanjis C12 na 47nF (umjesto originalnih 100), onda bude manje uvucen middle i vrlo iskoristiva pedala

na verziji 3 treba stosta promijeniti i na kraju opet ne bude bogznakakva

#4 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 16 Studeni 2016 - 08:30

meni je normalna ds-1 bila jako zanimljiva kao boost, recimo iznad sd-1( kojeg bi ja radje stavio unutra umjesto ts-808  )..taman kad je gain na 0 doda gaina kolko treba i zadeblja sve skupa 

#5 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 16 Studeni 2016 - 13:57

meni je normalna ds-1 bila jako zanimljiva kao boost, recimo iznad sd-1( kojeg bi ja radje stavio unutra umjesto ts-808  )..taman kad je gain na 0 doda gaina kolko treba i zadeblja sve skupa 

gejna ili drajva? I šta da zadeblja pa ne treba mi deblje ništa nego da izleti brezobrazno ko saxsofon ili trublja :D

nećem da sam u debeljaku, nijesam krme u tovu :w00t:

#6 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 16 Studeni 2016 - 14:41

gejna ili drajva? I šta da zadeblja pa ne treba mi deblje ništa nego da izleti brezobrazno ko saxsofon ili trublja :D

nećem da sam u debeljaku, nijesam krme u tovu :w00t:

1.pa sto je vise gejna to je vise drajva ( ako se neko pa drzne da doda gaina dodat ce mu se drajva ( Axis prorocanstva 2/1 16112016 ) 

2. ako imamo jednu boss pedalu sirine 10cm i stavimo ispred nje drugu koja je takodjer siroka 10cm vrlo je vjerojatno da ce ton postati takodjer oko 10 cm siri tezi i deblji ( bolje da ni ne pomislimo sto bi se dsilo ako bi se drznuli pa stavili i trecu siroku 20 cm ili vise, moguce da bi cak doslo do eksplozije i unistenja ) 

#7 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 16 Studeni 2016 - 15:32

više dubokih- beskorisno. ta pedala ima uvućeni middle- više middla korisno na nekim pojačalima. inače sasvim ok pedala, puno više mi se sviđala od sd9.   najbolja mi je modifikacija kad se izbaci elektronika iz pedale i onda unutra složi ts-808 pa te pitaju kako taj tvoj ds-1 radi super. i iza toga koji je mod. normalno, glumiš budalu i veliš takvu sam je kupio u dućanu.

Generalno se slažem i u principu bi najviše išao na podizanje srednjih ali me čisto zanima što se dobije promjenom kojeg elementa. 

#8 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 16 Studeni 2016 - 18:46

Nađi japanskog DS-1 pa uživaj. Ovo sam već prezentovao: sjajni Joška Boček i DS-1:

#9 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 16 Studeni 2016 - 20:36

pa da ima japanski onda valjda nebi pitao za modifikacije, koja korist...

#10 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 16 Studeni 2016 - 20:44

Upravo tako... Mada, ima lega MIJ DS-1 i po meni nije nikakvo čudo nad čudima. Manje više isti klinac drugo pakovanje. Radi nešto malo definiranije i čišće ali s druge strane opet isti klinac. I dalje joj nedostaje srednjih. 

Malo me zaintigirao JCM800 mod pa možda to probam iako uopće ne vjerujem da to može "odraditi" to malo čudence. Jedina pedala koja je stvarno takva je MI Audio Crunch Box i Dirty Little Secret.  Sve ostale nešto seruckau u tom smjeru ali nije to baš to. 

#11 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 16 Studeni 2016 - 20:54

ja imam tajvanski al je valjda neka rana verzija, mislim da je vise manje isti ko japanski

vidi gore sta sam napisao za neki kondenzator, mislim da je to jedino sta sam promijenio, za vise srednjih

#12 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 16 Studeni 2016 - 21:21

japanski su bolji jer su gejše ručno frkale folije dijalektrika TM !

#13 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 16 Studeni 2016 - 21:30

Cisto logicki strate , za jcm800 pedalu valjalo bi da ima bass middle treble odnosno tone stack kakav je u jcm 800 .. I na lead 12 je isti .. Mislim da ga je Matija moj zapiso i precrto bas s nsmjerom da napravi drajv pedalu ..

#14 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 16 Studeni 2016 - 21:54

Malo me zaintigirao JCM800 mod pa možda to probam iako uopće ne vjerujem da to može "odraditi" to malo čudence. Jedina pedala koja je stvarno takva je MI Audio Crunch Box i Dirty Little Secret.  Sve ostale nešto seruckau u tom smjeru ali nije to baš to. 

CB da, a DLS koliko sam čuo po clipovima i dok sam ga istraživao mi je više kao hot rodded jmp plexi, ali može i jcm800 povući... inače otvorio sam na drugom forumu temu o marshall in a box pedalama pa evo i tu ako kog zanima nek pogleda... http://www.gitare.in...m=posts&q=22731
mislio sam i tu otvoriti, ali videa ovdje se odmah izbacuju onako na ekran pa bi bilo predugačko...

#15 Plastiša

Plastiša
  • Members
  • 132 posts

Vrijeme objave: 16 Studeni 2016 - 22:01

Byoc ima neku verziju ds-1 - orange distortion. Ne kužim se i ne znam čitati sheme pa nemam pojma koliko je to slično originalu. Po zvuku, ima manje gaina i nekako transparentnije zvuči. Uglavnom, imaju tu i objašnjene modove pa možda bude korisno. Ja sam sebi složio to po uputama koje su vrlo detaljne. U startu sam uključio i mod za više srednjih, ali to je bilo neizdrživo nazalno pa sam zamijenio na originalne vrijednosti.

http://byocelectroni...nstructions.pdf

#16 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 16 Studeni 2016 - 22:48

Upravo tako... Mada, ima lega MIJ DS-1 i po meni nije nikakvo čudo nad čudima. Manje više isti klinac drugo pakovanje. Radi nešto malo definiranije i čišće ali s druge strane opet isti klinac. I dalje joj nedostaje srednjih. 

Pa jeste, to je tačno, razlika nije takva da čuješ drugu pedalu, ali je dovoljna da se čuje plemenitiji zvuk da tako kažem. Kada staviš MIJ/MIT jedan pored drugoga i porediš to se jasno čuje. Ja sam pokušavao razne modove i generalno sam se uvek vraćao na fabričke postavke. Još mi je najupotrebljiviji bio MIJ mod. Uostalom ta pedala je napisala rock istoriju:  LP u DS-1 pa u Marshalla! Mada iskreno, kada imaš Marshalla nikakve pedale i ne trebaju.

#17 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 16 Studeni 2016 - 23:03

Ovisi kojeg marshalla Sava i za koju muziku .. Ako imaa plexi tip marshalla ( svi ovi koji imaju puno bassa) tu pedale jako lijepo legnu ..osim ako nije modificiran by Dragan Guzvan onda ne trebaju drajv pedale .. Ja najvise volim hard rock zvuk iz takvog ampa .. Sto se tice ds1 nisam strucnjak al s obzirom na stock zvuk meni ona vise vuce na orange nego na marshall i vjerujem da bi lakse bilo dobit tako nesto iz nje ..

#18 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 17 Studeni 2016 - 10:01

Ovisi kojeg marshalla Sava i za koju muziku .. Ako imaa plexi tip marshalla ( svi ovi koji imaju puno bassa) tu pedale jako lijepo legnu.

Evo ja imam london city dea100 (kopija jtm100) glavu i jako fino prima pedale jer dobiti drive iz nje, treba imati strpljive ukućane i susjede  :w00t:

#19 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 17 Studeni 2016 - 10:54

stock DS-1 taiwan, davna snimka, strat, solo ala dave gilmore

#20 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 19 Studeni 2016 - 06:49

ja imam tajvanski al je valjda neka rana verzija, mislim da je vise manje isti ko japanski

vidi gore sta sam napisao za neki kondenzator, mislim da je to jedino sta sam promijenio, za vise srednjih

Malo sam prekopao po pedali i po netu i čini se da imam baš tu treću verziju. Jel znaš možda da li je razlika samo u IC-u ili ima i drugih razlika u shemi ? Pitam jel ne mogu naći pouzdano sheme za sve tri verzije. 

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.