Jump to content

Slika
- - - - -

Sedla za Gibson SG

• Please log in to reply
16 odgovor(a) na ovu temu

#1 segliober

segliober
  • Members
  • 781 posts

Vrijeme objave: 13 Studeni 2016 - 16:24

Na E žici dobijam pomalo sitarski zvuk, na drugima je normalno, zaključio sam da je problem u sedlu, čini se da je napukao na sredini pa valjda žica upada u pukotinu.

Prijeđem malo tehničkom olovkom preko rupe i bude ok, al to nije baš dugoročno rješenje...

pa sam počeo gledati zamjenska sedla.

Ima netko preporuku? Original ili zamjenske? Vrsta, materijal... i tako dalje?

#2 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7376 posts

Vrijeme objave: 19 Studeni 2016 - 10:20

Uzmeš original i nemaš brige... Da je Epi u priči onda je možda logično fantazirati ali ako je riječ o Gibsonu... 

#3 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 19 Studeni 2016 - 14:57

tako je, kupi original gibsonova made in china/taiwan pa si miran...dok opet ne prosvira  :biggrin:

a sad za ozbiljno, ja bih ti preporučio cijeli novi bridge, najbolje schaller ili gotoh/tonepros, ali prednost schalleru..to ti je fini upgrade i vrijedi tih para...

btw prije bih rekao da ti je navoj na šarafu od sedla otišao od znoja/korozije pa ti cijelo sedlo vibrira...a može bit i još par drugih stvari, ovisi kakav bridge imaš...

#4 segliober

segliober
  • Members
  • 781 posts

Vrijeme objave: 19 Studeni 2016 - 17:34

Hvala na savjetima!

Ma čini mi se baš da je pukotina, vidi se mali procjep... Još ću provjerit prije kupnje.

Imaš prijedlog za neki konkretni Schaller model? Imaju više vrsta TOM-a il sam jedan?

#5 segliober

segliober
  • Members
  • 781 posts

Vrijeme objave: 19 Studeni 2016 - 17:43

http://www.njuskalo....-oglas-18254255

jel ovo ok?

#6 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 19 Studeni 2016 - 18:42

Na E žici dobijam pomalo sitarski zvuk, na drugima je normalno, zaključio sam da je problem u sedlu, čini se da je napukao na sredini pa valjda žica upada u pukotinu.

Prijeđem malo tehničkom olovkom preko rupe i bude ok, al to nije baš dugoročno rješenje...

pa sam počeo gledati zamjenska sedla.

Ima netko preporuku? Original ili zamjenske? Vrsta, materijal... i tako dalje?

Moraš tačno znati koji bridge imaš. Kod nekih SG je Nashville, kod nekih ABR-1 bridge.

Zamena sedala se mnogo ne isplati jer je blizu cene celog bridgea. Preostaju dve mogućnosti. Jedna je da odneseš nekom majstoru malo da obradi i ispolira utore na sedlu. Druga ti je da kupiš novi bridge koji nije skup (reda 30 e na eBayu). Gotoh su jeftini, a vrlo solidni. Ako želiš unapređenje uzmi Faber (na primer http://www.tokaiguit...Inch-Studs.html), odlični su, a nisu preskupi kao Callaham recimo.

#7 segliober

segliober
  • Members
  • 781 posts

Vrijeme objave: 19 Studeni 2016 - 19:32

Ovaj Schaller s Njuškala mi se čini ok, samo što nema utore, moram do nekome nosit da mi reže

#8 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 19 Studeni 2016 - 22:59

ne mogu ti preporucit jer ne znam koji bridge imas na gitari, postoji više vrsta...nashvile, abr, mali postovi, široki postovi itd...mozes stavit slike pa ćemo ti lakše pomoć...da, utore trebaš naknadno napravit, možeš to i sam ako imaš odgovarajući alat, malo znanja i ruku za to...ja sam na svom gotohu sam napravio...preporučio bih ti schaller prije nego gotoh, malo je skuplji ali je bolji...gotoh ti između postova i rupa od bridgea ima malo lufta, cca 0.5mm pa se cijeli bridge može pomicat naprijed nazad što mi se uopće ne sviđa, tonepros ti uzima gotoh briđeve i onda montira male locking šarafe pa se bridge može "lockat" da ne mrda, ali su skuplji..

#9 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 20 Studeni 2016 - 00:38

u music centru je i jeftiniji http://webshop.music...son-p-3731.html

imam ga u svom goldtop les paulu kao i tailpiece i super je... svaka preporuka

#10 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 20 Studeni 2016 - 10:34

Ja sam za rezervu kupio na ebayu Kluson ABR-1 (wire) bridge za 33 e sa poštarinom. Prodavac je iz Irske. Još mi nije stigao (tri nedelje je prošlo) pa ne mogu da iznesem utiske. Kupio sam ga zato što je po specifikaciji najviše ličio na originalni Gibsonov, napravljen je u USA, a cena je primamljiva. Faber i Tone pros  se nisu najbolje pokazali na mojoj 335 gitari. Gibson SG Standard iz 90-tih ima identičan ABR-1 bridge.

#11 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 20 Studeni 2016 - 10:42

znači ovaj schaller je sada 40e u dućanu, a oko Božića i Nove godine budu uvijek imali akcije pa bude i 35e, tada ja uvijek kupujem kod njih schallerove dijelove

#12 segliober

segliober
  • Members
  • 781 posts

Vrijeme objave: 20 Studeni 2016 - 12:31

znači ovaj schaller je sada 40e u dućanu, a oko Božića i Nove godine budu uvijek imali akcije pa bude i 35e, tada ja uvijek kupujem kod njih schallerove dijelove

Jesi sam rezao sedla ili?

#13 baaab

baaab
  • Members
  • 1279 posts

Vrijeme objave: 20 Studeni 2016 - 13:44

ja sam svojevremeno, na ebayu si našao ABR2 (takav mi je trebao) za nekih cca 250kn sa poštarinom...originalno gibsonovo pakiranje...i bilo je samo skini stari i stavi novi...bez ikakve potrebe za podešavanjem inotacije...

sedla sam narezao sam...dovoljno je kad odrediš gdje treba doći žica, obilježiš mjesto i napraviš mali utor turpijicom, tek toliko da žica ima gdje sjesti...i da ne bježi kad ju zabendaš ;)

..poslije toga ispoliraš bridove šmirglom 2000...i to je to...sve skupa gotovo dok si popio kavicu :)

a schaller je vrlo često jeftiniji kod nas nego na ebay-u...čisto za informaciju... ;)

#14 segliober

segliober
  • Members
  • 781 posts

Vrijeme objave: 20 Studeni 2016 - 13:46

evo fotke, to je mislim nashville, abr je onaj otvoreni sa žičicom?

unnamed_zpsdrdn7qpp.jpg

#15 segliober

segliober
  • Members
  • 781 posts

Vrijeme objave: 20 Studeni 2016 - 13:47

Da, to sam primijetio... Čudno :)

a schaller je vrlo često jeftiniji kod nas nego na ebay-u...čisto za informaciju... ;)

#16 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 20 Studeni 2016 - 17:54

Jeste, to ti bi trebalo da je Nashville. Ja imam Gotoh Nashville i bio sam zadovoljan, mislim da za nijansu radi bolje, krupnije od Gibsonovog. Drugo, Gibsonov je otvoren prema dole tako da ako sipaš ulje na sedla ono prođe dole do drveta gitare. Gotoh je zatvoren. Schaller nisam probao pa ne mogu da poredim.

ABR je u principu otvoren sa žicom, ali ima ih i poluotvorenih da kažem sa zeger osiguračem na kraju i bez žice.

Meni je upravo danas stigao Kluson ABR. Možda nekome bude od koristi pa da napišem kako sam pomalo razočaran izradom. Deluje nekako jeftino, odozdo nema ugraviranu firmu, sedla imaju lufta tako da sam pomislio da je nešto kinesko. Proverio sam code i kaže da je usa Kluson. OK, stavio sam na gitaru probe radi bez rezanja utora i gle čuda, radi praktično istovetno kao Gibson! Faber i Tonepros rade drukčije, suvo, hladnije sa manje basa i više sustaina. Ograda je da sam ga probao samo na suvo, večeras ću i na pojačalu.

#17 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 21 Studeni 2016 - 00:41

Jesi sam rezao sedla ili?

kupio sam valjda kada je schaller još dolazio s urezanim utorima jer vidim da sada su bez toga...
evo slike tog mosta na lpu
30bk1nl.jpg

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.