Jump to content

Slika
- - - - -

Redoslijed pedala... HELP!!!

• Please log in to reply
30 odgovor(a) na ovu temu

#1 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 15 Listopad 2016 - 13:22

ajmo forumaši... pomagajte!!! 

dakle mislin se kako spojit pedale koje idu u preamp... flanger, chorus, delay, reverb idu preko G-Laba u fx loop, a ostale su planirane da idu u input od pojačala i ja bi ih spajao ovim redolijedom:
Noise Clamp - PolyTune - EVH - Super COMP - Looper (u koji će bit uštekana stalno Phase 90 jer u bypassu sama bez loopera ždere signal)

ako imate kakvih boljih riješenja ili prijedloga pucajte!!!  :biggrin: 

board.jpg

#2 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 15 Listopad 2016 - 14:16

a možda i SUPER Comp i izbacim iz boarda... još se premišljam :)

#3 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 15 Listopad 2016 - 14:45

sve mi se čini ok, jedino gate-ove bi ja stavio između comp/od/dist i modulacijskih efekata, ali koliko sam čitao taj clamp je malo drugačiji, on je više za efekte ispred pojačala i stavljaju se u njegov loop ako sam dobro shvatio... phaser i flanger možeš i ispred i iza od/dist, kako ti paše... ali delay-reverb stavi zadnje i sigurno u loop

#4 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 15 Listopad 2016 - 15:02

clamp ne koristim kao klasičan gate, on mi je prva pedala u nizu koja mi ubije šum od same gitare, tako da mislin da bi on triba bit prvi u nizu, plus šta su sve ostale pedale osim njega true bypass, pa mi se pari da je bolej da je prvi i zbog buffera...

#5 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 15 Listopad 2016 - 15:23

koja mi ubije šum od same gitare

:confused1:

sta je to "sum same gitare"? 

nesto nije u redu s njom ako sumi

kolko sam skuzio, taj gate "slusa" signal od ciste gitare i kad "cuje" da ne sviras, onda gejta glavni signal

sto je odlicna ideja koju nisam vidio do sada  :thumbup1:  (pretpostavljam da postoji od prije, al mene ne kaci jer ne sviram s tolko gaina haha)

ja bi rekao da ju je najbolje staviti iza svih distorzija (pretpostavljam da koristis preamp dist kad koristis eff loop), a prije ostalih pedala u loopu

#6 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 15 Listopad 2016 - 15:27

ne koristim nikakav drive, samo od pojačala jer iman ENGL Powerballa koji ima 4 kanala tako da mi stvarno ne triba... a šum od same gitare je uglavnom ode kod nas problem s uzemljenjem pa ubije sva ta brujanja i sl... koliko je to moguće :)

#7 Labrys

Labrys
  • Members
  • 2135 posts

Vrijeme objave: 15 Listopad 2016 - 15:42

Ja bi ti preporucija dvi shimano spd pedale ili crunkbrothers 5050 uz ove sta sad imas

#8 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 15 Listopad 2016 - 15:47

pa da pičimo po Marjanu???  :biggrin:

#9 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 15 Listopad 2016 - 15:49

ne koristim nikakav drive, samo od pojačala jer iman ENGL Powerballa koji ima 4 kanala tako da mi stvarno ne triba... a šum od same gitare je uglavnom ode kod nas problem s uzemljenjem pa ubije sva ta brujanja i sl... koliko je to moguće :)

to onda nije sum, to je brum

mislim da bi ti "klasicna" noise pedala bolje pomogla pri tome

ovo je bas optimizirano za skidanje skvicanja hi gaina kad ne sviras

#10 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 15 Listopad 2016 - 15:51

a neznam, pari mi da obavlja svoju funkciju... isto tako pomaže protiv mikrofonije tako da je nebi minja niti pokušava s nekim drugim gateom, ovo je jedina pedala koja nije true bypass a da ne čujem da ima ikakav utjecaj na zvuk tako da... ostaje u pedalboardu  :thumbup1: 
a pojačalo mi ima u sebi gate koji ne koristim...

#11 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 15 Listopad 2016 - 15:54

a onda je ostalo dobro

#12 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 15 Listopad 2016 - 23:15

Neka stoji:
Moj neki order koji bi ja koristio po nekom iskustvu što sam dosad probao ili po zdravoj logici...
guitar->tuner->wah->acoustic sim->octaver->compressor->phaser->boost(od)->overdrive->distortion->amp input
fx send->volume boost (eq)->noise gate->flanger->chorus->tremolo->delay->reverb->loop station->fx return

#13 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 16 Listopad 2016 - 09:13

al ovo je drugaciji noise gate, di spajas distorzije u njegov loop

ja bi spojio gitara -> gate input -> gate send -> wah-> comp -> phaser -> amp input -> amp send -> gate return -> gate output -> flanger, delay, reverb, ostalo sta inace ide u loop -> amp return

#14 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 16 Listopad 2016 - 10:30

nisam siguran jesan te dobro razumija za ovo sa spajanjem gate senda, ali problem je šta kad ti je spojeno bilo šta u njegov send s paljenjem gatea switchaš to, a ta opcija mi baš ne igra jer mi gate u principu gori non stop... ta opcija je dobra kad imaš spojenu drive pedalu ili neki fuzz i onda ti taj drive/fuzz non stop gori i umisto da pritiščeš na njemu switch, poklopiš ga na gateu i dobiješ s jednim klikom gateani i pročišćeni drive/fuzz zvuk. prika iz benda mi je tako koristija Zakkov drive i ka dobra je baza, samo kažem, ne koristim ništa takvog jer mi amp ima gaina koliko mi srcu drago a i svaka od tih pedala koje san probava samo mi je uništavala prirodni sound pojačala.

#15 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 16 Listopad 2016 - 10:44

nije dobro kad ti gore crvene lampice, to znači da je nešto u kvaru.

#16 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 16 Listopad 2016 - 11:40

nije dobro kad ti gore crvene lampice, to znači da je nešto u kvaru.

zato neke pedale imaju plave ili zelene  :blush:

#17 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 16 Listopad 2016 - 13:51

al ovo je drugaciji noise gate, di spajas distorzije u njegov loop

to sam mu još na početku napisao, ovo je bio više neki općeniti order

#18 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 16 Listopad 2016 - 14:19

nisam siguran jesan te dobro razumija za ovo sa spajanjem gate senda, ali problem je šta kad ti je spojeno bilo šta u njegov send s paljenjem gatea switchaš to.

aha

negdje sam procitao da unutra imas valjda neki interni switch s kojim prebacujes to da sa paljenjem gatea switchas to sta mu je u loopu, na to da sa paljenjem gatea gateas to sta mu je u loopu

ako kuzis sta sam htio reci, malo je cudna recenica  :biggrin:

znaci imas mod gdje je loop od gatea uvijek aktivan, a sa njegovim switchem palis/gasis gateanje

#19 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 16 Listopad 2016 - 14:37

zato neke pedale imaju plave ili zelene  :blush:

Plava se upali kad fali benzina a zelena kad otkaže katalizator.

#20 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 17 Listopad 2016 - 08:05

aha

negdje sam procitao da unutra imas valjda neki interni switch s kojim prebacujes to da sa paljenjem gatea switchas to sta mu je u loopu, na to da sa paljenjem gatea gateas to sta mu je u loopu

ako kuzis sta sam htio reci, malo je cudna recenica  :biggrin:

znaci imas mod gdje je loop od gatea uvijek aktivan, a sa njegovim switchem palis/gasis gateanje

je je u pravu si, zaboravija san više koje opcije ima... ali mi i dalje nije jasno spajanje koje si predložio:

gitara -> gate input -> gate send -> wah-> comp -> phaser -> amp input -> amp send -> gate return -> gate output -> flanger, delay, reverb, ostalo sta inace ide u loop -> amp return

meni u loop od pojačala ide g-lab i preko njega idu flanger-chorus-delay-reverb... i ne vidim poveznicu gatea i samog loopa od pojačala... čemu sve to gateat? 

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.