Jump to content

Slika
- - - - -

Elektroakustična gitara preporuka

• Please log in to reply
11 odgovor(a) na ovu temu

#1 Šokre

Šokre
  • Members
  • 4 posts

Vrijeme objave: 15 Listopad 2016 - 12:17

Dobar dan svima ! 

Želio bi kupiti elektroakustičnu gitaru radije rabljena ,nisam siguran što da gledam 1300-2000kn .

Naravmo volio bi da ima topli zvuk ,mekana za sviranje bilo bi idealno da je vrat mrvicu širi nego moja Epiphone DR 100 NA to jest da je razmak između žica malo veći.

Može i nešto sa malim pojačalom u paketu (kojim ako bi znali?)

(Jedan trgovac mi je rekao da postoje takvi modeli između akustične i klasične što se širina vrata/ razmaka između žica tiče)

Osim ako se to ne podešava sa drugim konjičem pa se zarezi za žice šire izrežu.

Sorry ja sam laik ;-)

Sa gitarom se družim povremeno tokom zadnjih godina cca 15 samouk sam i sviram uz pomoć jedne stranice gdje ubacite link sa youtube-a pa vam onda pokaže akorde. (ne znam smije li se pisati koja stranica)

Sviram za svoj gušt doma za sebe.....

Bio u par dućana probao par instrumenata ona koja mi se svidjela košta preko 5000 kuna pa sam odlučio uzeti nešto polovno i jeftinije.

Hvala lijepa na čitanju i odgovorima.

#2 Šokre

Šokre
  • Members
  • 4 posts

Vrijeme objave: 27 Listopad 2016 - 10:13

Ajooj toliko pregleda niti jedan odgovor dali sam pitanje loše postavio ili su svi gitaristi odustali od pomaganja početnicima.......Ili je na moje pitanje nemoguče odgovoriti.......?!    :confused1:   :laugh:

#3 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 27 Listopad 2016 - 11:04

a postavio si uvjet sto se tice sirine nuta, najbolje bi bilo da si izmjeris nut na tvojoj koju imas sad pa da onda na googlu thomannu i ostalim trgovinama   nadjes koje gitare imaju po specifikaciji tako siri nut koji bi ti paso ( jes da vecinom su komfortniji i laksi za svirat manji vratovi al dobro :D ) yamahe recimo sve ( koje su dobre gitare odnos cijena kv<aliteta u tom elektroakusticnom svijetu ) imaju vecinom manje vratove ...

#4 Šokre

Šokre
  • Members
  • 4 posts

Vrijeme objave: 27 Listopad 2016 - 22:06

Hvala lijepa na tom savjetu . Pogledati ču nego koje polovne gitare da gledam na njuški mislim marka kažeš Yamaha neki određen model bi ušao u  "topli zvuk ,mekana za sviranje" .Topli mislim srednji tonovi izraženiji gledao sam ovaj video pa ako je točno što kažu imam neke ideje http://www.youtube.c...h?v=aWVJt8coL2Y  Mahagonij , Dreadnought  ako sam dobro pratio što govori....

Takamine GD11MCENS

Ibanez AW54CE-OPN        mi zvuči ok bar na thomannu nekako taj zvuk bez previše visokih ako me kužite....

#5 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 27 Listopad 2016 - 23:38

Nisam upucen u modele napamet al yamaha i crafter a i ibanez i fender mozes proucit sto ti se nudi u tvom cjenovnom rangu i ako imas priliku probaj par gitara i uzmes koja ti legne ..gledaj da je solid top to bi mozda i nasao za 2000 kn polovno..i sto ti je tijelo vece to ti je zvuk topliji ajmo rec , imas i onaj epiphone jumbo model, ja svirao i super primjerak za novce ..

#6 DUD

DUD
  • Members
  • 1174 posts

Vrijeme objave: 28 Listopad 2016 - 07:54

Imao i svirao Aria, Ibanez, Fender, Ovation i Takamine, ne sjećam se koji modeli no svi su bili low cost, cca od 1300 do 2000, dakle uglavnom kina jedino je mislim takamine bila indonezija, a ovation korea, i osjećaj sviranja i najbolji sound na suho je imala Takamine, e sad sve osim Arie su imale tanke i ugodne vratove, mekane za svirat, jedino je Aria imala širi vrat, ali bila je tvrda za poludit, to si morao junački gazit. da sad idem kupovat u tom cjenovnom rangu ili takamine ili washburn, Ibanez je imao tanak sound kao paučina, to mi je bio najlošiji sound i na razglas i na suho.

E sad ako nemaš u planu svirat na razglase ili u bendu, razmisli koliko ti je potrebna struja, možda bi mogao kupiti malo bolju samo akustičnu, dakle bez ozvučenja, no zaista je jedini način da si uzmeš dan dva i prošvrljaš po dućanima i jednostavno probaš hrpu toga, i zapiši si koje su ti ušle u uži izbor, ima još jedna sitnica kad ti sviraš gitaru ne čuješ ju onako kao kada stojiš dva metra ispred i netko drugi svira, jednostavno neke gitare ti se čine tihe kad sviraš,a  dva tri metra ispred gitara nosi super i ima fini zvuk.

#7 Šokre

Šokre
  • Members
  • 4 posts

Vrijeme objave: 28 Listopad 2016 - 21:24

Hvala na odgovorima mislim da bi volio probati   Takamine GD11MCENS   full mahagonij samo tko ih ima u ZG ? 

#8 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9957 posts

Vrijeme objave: 29 Listopad 2016 - 23:12

Ima ti odličnih Takamina u Rainbowa, stigli su im neki novi modeli, probao i ostao paf, jest da su malo skuplje, do 3 tis. kuna ali se isplati malo rastegnuti, da nisam dao da mi prave gitaru ( i zadovoljan sam njome), isti čas bih uzeo jednu (preporučam model bez cutaway-a zbog boljeg zvuka ) .

Inače, imam i Ariu ASP-100 CE, po opisu kakva gitara ti treba, upravo kakva tražiš, zna bit u oglasima do 1000 kn, ja i nastupam s njome, all around gitara .

#9 Gizo

Gizo
  • Members
  • 1131 posts

Vrijeme objave: 31 Listopad 2016 - 08:31

Crafter

#10 thragos

thragos
  • Members
  • 6 posts

Vrijeme objave: 25 Studeni 2016 - 16:28

Da ne otvaram novu temu u dvojbi sam između ove dvije gitare: 

http://www.audiopro....tic?idPro=17691

http://www.rainbow-m...product_id=1089

Takamine bi dobio s popustom oko 1800kn a ova tanglewood je na akciji kao što piše na stranici.

#11 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 25 Studeni 2016 - 17:21

inače volim takamine i htio bi jednog dana biti vlasnik jedne ef3x1sc gitare iz Japana, ali u ovom dvoboju bih uzeo tanglewood

#12 thragos

thragos
  • Members
  • 6 posts

Vrijeme objave: 25 Studeni 2016 - 17:32

Mislim i ja da je ovaj tanglewood bolji izbor.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.