Jump to content

Slika
- - - - -

One mic and Tape recorder Session

• Please log in to reply
73 odgovor(a) na ovu temu

#61 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 24 Prosinac 2016 - 12:30

još jedna na 16 kanala koju sam miksao

#62 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 27 Prosinac 2016 - 12:16

još jedna, mlađe uši  ali i one trenirane će primjetit nešto u visokima ...

#63 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 13 Ožujak 2017 - 06:45

Apdejt

Napravili smo probne snimke i odlučili kako radit skladno tome.

Skontali smo da je soba zapravo dobra ako snimamo samo osnovu benda (gitaru, bass i bubanj) i sviramo na određeni način da dobijemo dobar rezultat.

Pa krenimo redom, možda nekom pomogne.

prvi probni ne baš uspio snimak gdje smo skontali kako s bass gitarom i činelama, njih je bilo previše. skontali smo nakon slušanja snimke slijedeći dan... da se količina basa u simbiozi s bubnjem najbolje čuje na svježe uši u visini mikrofona kad bubnjar ne lupeta po bubnjevima pola sata dok radimo setap mikrofona i trake u istoj prostoriji. očito više nemoš čuti realnu sliku kolko čega ima.

No nije baš bilo totalno neuspješno jer ta probna snimka nam je dala za misliti šta uraditi s činelama da ''zavaramo'' prostoriju odnosno slušatelja + da na njoj isprobamo vokal.

Vokal na snimci je sniman preko osnove benda koju smo prethodno snimili na traku s jednim mikrofonom. jedini trik koji sam napravio za dobit masivni vokal u jednoj traci je da sam uključio obični dinamički mikrofon , nekakvi beyerdynamic sm 58 verziju kroz trakaški rolandov space echo re201 i utjerao njegov vu metar ondnosno input mikrofona u crveno. bila je noć i nisam bio glasan uopće,  kako to zvuči evo tu - leslie vokal proba https://app.box.com/...7dpcctddoz9k34k

Sa novim saznanjima smo se hrabro uputili u dumanje najvećeg problema, šta uraditi s jebenim činelama da zajebemo mali prostor i dobijemo privid da smo u puno većem prostoru nego što jesmo. Traka sama po sebi ima prostornost neovisno o prostoru i šum koje uho voli čut jer je uhu prirodno stanje da u okolini uvijek čuje šum uz bilo koji zvuk, samim time ''apoteka'' osjećaj dok slušamo uhom/mozgom je eliminirana u startu. Pa krenimo na činele... u lijepim velikim studijima  činele se ljepše rasprše/ zaoble te njihov zvuk/val ima di otići jer je prostor velik- to je čista fizika i psihoakustika- puno veći put do stropa ili bilo kojeg od zidova. U malom prostoru trebamo se ponašati kao mali miševi tad prostor može biti velik iako realno nije,, ako proporcionalno smanjimo činele pa mi je palo na pamet da se samo činele sviraju prutićima ili metlicama te zademfaju malo ako treba dodatno e da bi se dobio efekt kao na studijskim snimkama da puno manje čujemo činele nego uživo svirajući s bendom.

Primjenili smo ideju i rezultat je slijedeći, činele su u mjeri i prostor se čini puno veći no što jest.

Snimka je totalna dinamika, kako sviramo tako je, nema nikakvog kompresora na njojzi.

Naravno, kad dojdu vokali, prateći, synthevi itd. snimka će se preobraziti u nešto drugo, no zasad smo zadovoljni, zraka ima !

17156202_10210075428655273_6287616263291

#64 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 22 Travanj 2017 - 21:28

Zanimljivo ! :)

#65 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 05 Svibanj 2017 - 12:13

Friški rezultati jedan majk magnetofon tehnike, nije loše :)

#66 Ulduar

Ulduar
  • Members
  • 334 posts

Vrijeme objave: 05 Svibanj 2017 - 17:50

Onaj never ficlek mi je bolji..tamo čujem kick, bas, i hihats...ovdje ne, ali zato sve ostalo što je midrange jako lijepo zvuči...

#67 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 05 Svibanj 2017 - 20:23

Onaj never ficlek mi je bolji..tamo čujem kick, bas, i hihats...ovdje ne, ali zato sve ostalo što je midrange jako lijepo zvuči...

Sviramo glasnije i automatski drugačije lovi  al' da, midrange ! :)

#68 Ulduar

Ulduar
  • Members
  • 334 posts

Vrijeme objave: 05 Svibanj 2017 - 21:03

Cool stuff!

#69 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 11 Svibanj 2017 - 08:13

Proba vokala -

pjevao sam na dinamički beyerdynamic 58 mic kroz trakaški roland space echo RE 201. Zvuk vokala nije apoteka šta me jako veseli i dobro legne na traka bend osnovu. Šta će reći da nema pravila nego eto da koristimo vlastitu estetiku pri produkciji, u ovom slučaju, minimalnoj produkciji :)

#70 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 11 Svibanj 2017 - 17:51

Čika Brada protero kola kroz pesmu ! 1f603.png  Brada solo slide take- Morocco

Amp- Jtm45 kt66, celestion G12H30

mic- Shure BG 1.0

#71 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 12 Svibanj 2017 - 09:18

Fino...

#72 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 12 Svibanj 2017 - 23:39

U pjesmi, rough mix :)

#73 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 28 Svibanj 2017 - 07:22

Odsvirali najavu za klince :) isto jedan majk

Glazba: Lefty Mice
Najava: Davorin Bogović / Shoot Me Wendy, Pod.Room studio
Video: Noa Nikolić i Jura Troje
Zračne snimke: Marko Butraković i Robert Godrijan - CRAFT
Produkcija: Kaooosss

#74 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 18 Listopad 2017 - 18:59

evo jedna kompletna

Topic Led By

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.