Jump to content

Slika
- - - - -

One mic and Tape recorder Session

• Please log in to reply
73 odgovor(a) na ovu temu

#41 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 30 Listopad 2016 - 20:11

Ovo je super!

''Here's the sequel to the teaser video I made about the copy of the Dark Side of the Moon master tape, which most likely originates from Jugoton. Of course, this tape is not directly the master tape, but rather a copy of a copy sent out to a vinyl pressing plant. This recording has never seen digital equipment prior to digitizing it, in order to be able to upload it here. The sound quality is still better, than anything I heard.''

Za provjeru šta se događa master na master digitalizacijom, kompresija raste i ode dinamika pjesme.

Official Pink Floyd channnel

Magnetofon i direkt na digitalizaciju ko na prvom videu, dobar punch u low/low middlu i očuvana dinamika pjesme.

#42 sira

sira
  • Members
  • 4730 posts

Vrijeme objave: 31 Listopad 2016 - 21:46

Pa s obzirom da ona digitalizirana Pink floyd verzija ima razliku između

max i average RMS-a 7,22 dB a vaša snimka 6,37 dB nešto tu treba smanjit :)

#43 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 01 Studeni 2016 - 01:05

Pa s obzirom da ona digitalizirana Pink floyd verzija ima razliku između

max i average RMS-a 7,22 dB a vaša snimka 6,37 dB nešto tu treba smanjit :)

Je ga picajzliš...,  i to digitalno ! :biggrin:

#44 sira

sira
  • Members
  • 4730 posts

Vrijeme objave: 01 Studeni 2016 - 12:56

A zamisli šta bi bilo da ne smatram da si u pravu, i da mi je digitalija draža od analogije :D

Ma kad sam pustija vašu snimku djelovalo mi je, bože pa naprđeno je, moram izmirit, u biti mislim samo da vam je bass bija malo prepojačan pa je poija headroom  :D :D

A evo može i digitalno zvučat ok, evo TBF od prije par dana sa Radio Dalmacije, čak je i pult digitalni, stara yamaha 01V96 s tim da sam još udario neki master (digitalni) na gotovu snimku pa sam još smanjio dinamiku sviranja pa je razlika RMS-a opet tu u nekih 6,5 dB dinamike, mislim da je glavna razlika digitalno/analogno u samom pristupu snimanja, ako "analogno" pristupiš da obračaš pažnju na svirku više nego na tehniku, dobit će se OK rezultat, ali i dalje mislim da digitalija ne može parirat analogiji u finim "stvarima"

#45 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 01 Studeni 2016 - 22:36

Nije problem pojačat, problem je ne dobit hrvatski zvuk.

#46 sira

sira
  • Members
  • 4730 posts

Vrijeme objave: 01 Studeni 2016 - 22:57

Je, treba težit Njemačkom zvuku, pjenušavom u visokima i ljepljivim u srednjima šta se dobiva kad par kapljica pšeničnog Paulinera orosi BASF LGR 50 traku dok se vrti na AEG magnetofonu do kojeg signal dolazi kroz Telefunken lampe a sve to snima Neumann U47 :D :D

Kroatien klingen raus!!!!

#47 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 01 Studeni 2016 - 23:04

Ovi mi imaju dobar zvuk šta se tiče radio stanica,  na dnu je player

#48 sira

sira
  • Members
  • 4730 posts

Vrijeme objave: 01 Studeni 2016 - 23:37

Proslijedit ću nadređenima za kvalitetni radijski zvuk :D

Brate, jedan ili sto mikrofona, loše ste omjere namistili, bas vam je pojeo snimku, nije vas spasija magnetofon i kad smo već kod hrvatskog zvuka, zvuči kao socijalističko hrvatska snimka za vrijeme Jugoslavije preko polovne Solton mixete prošvercane u autobusu priko Trsta.

#49 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 01 Studeni 2016 - 23:46

Haha :biggrin: a mora bit nekakav karakter snimke :thumbup1:

#50 sira

sira
  • Members
  • 4730 posts

Vrijeme objave: 01 Studeni 2016 - 23:52

A iskreno odma me podsjetilo na ovu pismu i produkciju, samo ovde bas toliko ne dominira a ova pisma mi je uvik koliko god je genijalna nekako zvučala loše, doduše, to je moj ukus, ne mora značit da sam u pravu

#51 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 02 Studeni 2016 - 08:58

Je ta je baš loša snimka :laugh:

Viš to je zanimljivo, gobca i psihomodo su naše snimke podsjetile na produkciju i bendove sedamdesetih/ranih osamdesetih, al ne u jugi.

Ma bit će bolje kad ''unapredimo'' razglas i prostoriju, nadam se :biggrin:

#52 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 12 Studeni 2016 - 01:15

Jedna ideja u razvoju, snimka s mobitela

#53 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 18 Studeni 2016 - 23:08

Traka klouz majking

#54 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 08 Prosinac 2016 - 03:46

Jedna ideja u razvoju, snimka s mobitela

Ovaj nightfall sam davno lajkao ali zaboravio komentirat jer sam na prvu mislio da je neka obrada u pitanju...ova stvar vam je hitcina samo takva, ispeglajte to malo i snimite s ovakvim soundom otprilike i ja ti kažem da će bit hit stvar! Jebote Tush :D
p.s. basist je igrač i po..

#55 dJK

dJK
  • Members
  • 623 posts

Vrijeme objave: 08 Prosinac 2016 - 09:00

Ma bit će bolje kad ''unapredimo'' razglas i prostoriju, nadam se  :biggrin:

to moraš pod hitno jer 2 mic tehnika u ovom sadašnjem prostoru ti baš i ne zvuči najbolje. ali ne znam dali ce ikad i zvučati jer vam je prostor mali i skučen. Svi pričaju o digitalno/analogno, magnetofon, broj mikrofona a prostor vam je šugav za snimanje. tj. probajte posudit negdje mjerni mikrofon da se iznenadite kako krivulja skače gore dolje. 

Ne možeš ovu prostoriju uspoređivati sa SUN STUDIO i sl.... nema taj X faktor

Prije par mjeseci sam u Brvnari snimao jedan bend. Doslovno Drvena Brvnara od oko 100 m2 i strop iznad benda je bio bar 4m visoko.  Digitalno naravno, postavio close majkove i roomove. na kraju su ta 2 rooma zvučala fantastično, zvuk je bio ugodan uhu, ništa ne para, ništa da odskače. Ambience fantastičan i zaokružan ali i dalje prezentan zvuk. Nažalost bend nije bio zadovoljan samom svirkom pa te snimke neće nigdje biti objavljene i moram ispoštovati njihovu odluku pa ne mogu ni tu postat. 

Dakle da moguće je snimati sa 2 mikrofona ali najveću ulogu igra prostor. 1. Prostor mora jednako dobro svirati kao i bend.

2. Moraš savršeno poznavati mikrofon, frekventni raspon i poziciju.

#56 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2016 - 03:44

Ovaj nightfall sam davno lajkao ali zaboravio komentirat jer sam na prvu mislio da je neka obrada u pitanju...ova stvar vam je hitcina samo takva, ispeglajte to malo i snimite s ovakvim soundom otprilike i ja ti kažem da će bit hit stvar! Jebote Tush :D
p.s. basist je igrač i po..

Je malo smo radili na tekstu i probaćemo je uživo u utorak u močvari, možda čak i snimimo štakod. ma di hit, u kroejša? jes ti poludija... . kakav sad Tush... misliš Tuš?  je čika Veki je pravi igrač

#57 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2016 - 03:51

Je malo smo radili na tekstu i probaćemo je uživo u utorak u močvari, možda čak i snimimo štakod. ma di hit, u kroejša? jes ti poludija . kakav sad Tush... misliš Tuš?  je čika Veki je pravi igrač

naravno da ne u kroejša, to se podrazumijeva :D fala zato internetu na jutubu, snimi aploudaj i nikad ne znaš šta se može desit, stvarčina je samo takva i catchy do bola samo ju malo ispeglajte i snimite!

jeste Tuš onaj od bradatih čića šta ga svirate u les pol temi  :biggrin:

#58 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2016 - 04:04

to moraš pod hitno jer 2 mic tehnika u ovom sadašnjem prostoru ti baš i ne zvuči najbolje. ali ne znam dali ce ikad i zvučati jer vam je prostor mali i skučen. Svi pričaju o digitalno/analogno, magnetofon, broj mikrofona a prostor vam je šugav za snimanje. tj. probajte posudit negdje mjerni mikrofon da se iznenadite kako krivulja skače gore dolje. 

Ne možeš ovu prostoriju uspoređivati sa SUN STUDIO i sl.... nema taj X faktor

Prije par mjeseci sam u Brvnari snimao jedan bend. Doslovno Drvena Brvnara od oko 100 m2 i strop iznad benda je bio bar 4m visoko.  Digitalno naravno, postavio close majkove i roomove. na kraju su ta 2 rooma zvučala fantastično, zvuk je bio ugodan uhu, ništa ne para, ništa da odskače. Ambience fantastičan i zaokružan ali i dalje prezentan zvuk. Nažalost bend nije bio zadovoljan samom svirkom pa te snimke neće nigdje biti objavljene i moram ispoštovati njihovu odluku pa ne mogu ni tu postat. 

Dakle da moguće je snimati sa 2 mikrofona ali najveću ulogu igra prostor. 1. Prostor mora jednako dobro svirati kao i bend.

2. Moraš savršeno poznavati mikrofon, frekventni raspon i poziciju.

Kako to misliš ne mogu uspoređivat SOUND CITY i našu, pa naša je Sound Shitty!  :biggrin:

Naravno, pod upgrade mislim  u puno većoj i tretiranoj prostoriji, budemo iskoristili ovu zimu da snimimo štakod.

#59 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2016 - 04:07

naravno da ne u kroejša, to se podrazumijeva :D fala zato internetu na jutubu, snimi aploudaj i nikad ne znaš šta se može desit, stvarčina je samo takva i catchy do bola samo ju malo ispeglajte i snimite!

jeste Tuš onaj od bradatih čića šta ga svirate u les pol temi  :biggrin:

Minutica od čićica (i ostalih) je ok, da je duže bilo bi svačega ....  :D

#60 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 20 Prosinac 2016 - 16:27

16 mikrofona digitalija

Topic Led By

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.