Jump to content

Slika
- - - - -

One mic and Tape recorder Session

• Please log in to reply
73 odgovor(a) na ovu temu

#21 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 07 Listopad 2016 - 11:10

Osim Studera Telefunken je bio studijski car (recimo M15 , M15A) Reel to Reel

Pa onda Nagra recimo sa kojom su snimani svi živi koncerti iz reportažnih kola televizija. Uher se nikada nije probio izuzev kao reporterski uređaj itd...

Samo sam hteo da dodam kako sam u životu radio neku profi elektroniku (ne audio) i da je Telefunken bio izrazito zastupljen u svim oblastima. Veliki deo opreme Radio Beograda, ali i svih studija u bivšoj Jugi je bilo opremljeno Telefunken/Studer (jel` i EMT beše Studer?) opremom koja je godinama odlično radila. Ja sam recimo bio oduševljen onim miks pultovima sa pločama na šinama pa ako nešto ne radi dobro samo izvučeš drugu šinu sa kanala koji se trenutno ne koristi i prebaciš, a ova ide na servis, a sve to traje nekoliko sekundi!

Ne znam zašto sam vam ovo ispričao kada nema nikakve veze sa Les Paulovima, ali podsećanje ne škodi :wink:!

#22 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 07 Listopad 2016 - 11:15

Bravo Savo, Hvala! 

Pa nisi na temi o lespolovima, bogami se omatorilo ... :biggrin:

#23 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 07 Listopad 2016 - 16:50

E pa da, odspavao sam pa tek sada primetio koja je tema :confused1: ! Ne mari, važno je da smo se razumeli!

#24 Dersu Uzala

Dersu Uzala
  • Members
  • 735 posts

Vrijeme objave: 07 Listopad 2016 - 22:03

Da , no poslije su otkrili da japanske sprave nisu toliko hifi u visokima ali i  da im fali dubine u nižim područjima midd/low/bass jer su htjeli upravo tu da je čisto. poslije su švabe shvatile da tu ne treba inzistirati na hifi već na muzikalnom ugođaju. utoliko njemačke sprave imaju često ugodniji i dublju sliku tih područja. No nevažno,  danas sve to lijepo radi (i bitno drugačije za naše uši) naravno, ako je dobro podešeno i  ako su glave uređaja u dobrom stanju.

slažem se s srednjim paragrafom, Da, narodi čuju malo drugačije upravo vezano uz muziku/jezik koju slušaju na vlastitom terenu. Recimo japanski Teac je bio jak u americi upravo radi toga što si naveo, konzultacije i modifikacije za export.

Osim Studera Telefunken je bio studijski car (recimo M15 , M15A) Reel to Reel

Bilo je tu puno materijala nekoc, ali omatorilo se a i zabole me vise za sve to, vise me interesuju neka ostrva i camci.

Nego, zapanjio bi se kad bi provalio koliko u Ameriki ljudi nemaju pojma sta je to Studer a nekmoli Telefunken. ovi sto su i radili po studijima sa analogijom svojevremeno uglavnom znaju za Ampex i tu i tamo ponekog Japanca tipa Sony, Otari il Teac. To Telefunken, to ko da si im reko Ferrograph. :thumbup1:

A modro točk?

#25 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9956 posts

Vrijeme objave: 08 Listopad 2016 - 16:36

Haha dobra !

Jel su završile svirke doli? Ajmo u metropolu na pivkana, jesen u Zagrebu  !

A svirke kako gdje, počeo radit još nešto drugo, a samo da se dohvatim metropole, trijeznit se neću !

#26 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 08 Listopad 2016 - 18:14

Nego, zapanjio bi se kad bi provalio koliko u Ameriki ljudi nemaju pojma sta je to Studer a nekmoli Telefunken. ovi sto su i radili po studijima sa analogijom svojevremeno uglavnom znaju za Ampex i tu i tamo ponekog Japanca tipa Sony, Otari il Teac. To Telefunken, to ko da si im reko Ferrograph. :thumbup1:

Često sam se pitao kakva je to bogalj nacija koja ne zna šta je to kajmak ili ajvar recimo :wink:! Nema veze, zato znaju za Ampex i Zenith :biggrin:!

#27 Dersu Uzala

Dersu Uzala
  • Members
  • 735 posts

Vrijeme objave: 08 Listopad 2016 - 18:54

Često sam se pitao kakva je to bogalj nacija koja ne zna šta je to kajmak ili ajvar recimo :wink:! Nema veze, zato znaju za Ampex i Zenith :biggrin:!

Velika je to i mocna nacija pa su prakticno tokom postojanja pravili sve svoje, nisu morali da gledaju 'napolje' da nadju nesto sto im treba ko mi. Ne bi ni mi znali za Studer da smo imali svoj (Studer). A zacudio bi se koliko Amera (i Kanadjana) danas znaju za kajmak i ajvar (pogotovu ajvar) jer se sad i nudi po restoranima i u maloprodaji. Na dobar ajvar sa sveze pecenim hlebom odlepe. Cak ga mnogi vise i ne zovu 'pepper spread'.

#28 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2016 - 08:30

Vrlo zanimljiv dokumentarac za nas matore rođene u Yu, ima nastavaka ko u priči :) 1950-2000

#29 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2016 - 18:01

Malo se glupiramo 1f603.png

mobitel

#30 Dersu Uzala

Dersu Uzala
  • Members
  • 735 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2016 - 18:52

Vrlo zanimljiv dokumentarac za nas matore rođene u Yu, ima nastavaka ko u priči :) 1950-2000

Daj bre, ovo su Warner Chappel vec blokirali 'u mojoj zemlji bazirano na kopirajtu'. Sto bas oni i jel ima neki drugi link. Ili neko zna za superbrz proksi od ovamo ka tamo, ka ovamo pa istim putem nazad?

#31 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2016 - 20:42

Daj bre, ovo su Warner Chappel vec blokirali 'u mojoj zemlji bazirano na kopirajtu'. Sto bas oni i jel ima neki drugi link. Ili neko zna za superbrz proksi od ovamo ka tamo, ka ovamo pa istim putem nazad?

možda nađeš neke epizode na vimeu ili drugdje na netu

U 40 polučasovnih epizoda smešteni su najznačajniji autori i izvođači najpopularnije muzike XX veka.

Naziv Rockovnik je igra reči. Rokovnik jeste mesto gde su zabeleženi najvažniji događaji u periodu od 1958. do 2000. godine.

Serija je snimana nekoliko godina, na bitnim lokacijama na kojima je stvarana rok scena: u Beogradu, Zagrebu, Sarajevu, Kragujevcu, Puli, Rijeci, Ljubljani, Novom Sadu i Skoplju.

Tom prilikom, snimljeni su razgovori sa više od 300 učesnika i svedoka, i prikupljena je kompletna video arhiva tog vremena, koja će prvi put biti prezentovana u serijalu.

Autori Rockovnika su Dušan Vesić i Sandra Rančić.

Urednik je Dragoljub Ilić.

#32 Dersu Uzala

Dersu Uzala
  • Members
  • 735 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2016 - 21:42

Prebacio sam brauzer na Proksima Kentauri pa radi, danke.

#33 igormink

igormink
  • Members
  • 817 posts

Vrijeme objave: 18 Listopad 2016 - 11:24

Dobra tema, sad tek nabasah na nju :)

Dobro ti zvuče snimke Leslie. Što se tiče onog YT clipa gdje svi sviraju i pjevaju na isti majk, može, ali nekako nisam siguran, ja na slušalice čujem stereo raspored vokala, a to mi onda ne ide zajedno s jednim majkom, tako da mislim da je tu bilo nečega još. Ili mi se čini da je stereo (lijevo su dublji vokali).

Nevezano jel bolje zvuči na traci ili ne, bitan je workflow koji ti odgovara, a i ja sam pri mišljenju da neke stvari i dalje bolje zvuče sa trake. U prilog tome - probao sam razne studijske magnetofone i svaki ima neki svoj karakter, ali više bih rekao da među vrhunskim mašinama ulogu igra podešenost i formulacija trake nego sama elektronika. Probali smo u našem studiju snimati i sa Studerom A80, Studerom C37, Telefunken M15a, Nagrom,  a i direktno kroz Orion Antelope AD/DA konverter. Iako jako dobro snima, uvijek ponešto izgubiš po putu u toj konverziji i to se jedino čuje kad slušaš A i B.

Od magnetofona koje imamo, rekao bih da "najlošije" zvuči Nagra (najuže frekvencijsko polje), Studer C37 ima najljepši low end, a Telefunken ima nenadjebiv transport, mislim da čak najbolji u r2r svijetu. Uglavnom ima to još uvijek svoju ulogu, ali budimo realni, to su igračke za nas koji volimo snimati, slušateljima ne igra ulogu. A cijena trake skupa ili ne - ovisno gdje nabavljaš i što je nekom skupo...

Samo napred :)

#34 Ulduar

Ulduar
  • Members
  • 333 posts

Vrijeme objave: 18 Listopad 2016 - 17:14

Igore, čini mi se da piše da je majk AEA R88 (ili misliš na neki drugi video?), a to bi trebao biti stereo ribbon...

#35 igormink

igormink
  • Members
  • 817 posts

Vrijeme objave: 18 Listopad 2016 - 17:28

E to nisam vidio :) u pravu si!!! Premda i to su de facto 2 mikrofona onda.

#36 Ulduar

Ulduar
  • Members
  • 333 posts

Vrijeme objave: 18 Listopad 2016 - 21:48

Dva of kors i to za "samo" 1800 USD-a :biggrin:

#37 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 19 Listopad 2016 - 09:02

E kada se setim samo kada smo imali mali Geloso i snimali sve preko njegovog (keramičkog) mikrofona :wink:!

Imali smo FBT combo pojačalo sa 4 ulaza, Meazzi kockasti mikrofon i sve to kačili u to pojačalo, a snimali Gelosom!!!!!

To je bio život!

Onda su gastarbajteri počeli da donose one "velike" Grundige koji su bili zakon!!!

#38 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 22 Listopad 2016 - 00:17

Nobel Prize! :biggrin:

14680595_10208728916473310_1663657785628

#39 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 25 Listopad 2016 - 14:42

Draga prijateljica i Operna diva, zanimljiv intervju. http://www.novilist....ta_refresh=true

Ali ipak, znatiželjna sam, recite nešto o tom rock bendu, jeste li imali autorskih pjesama, to je pravo otkriće!

– Haha... Nismo imali autorskih pjesama. Bio je to rock band »Leslie's Back«, kao Lassie se vraća kući. ali nije Lassie nego Leslie, kao pojačalo. To je bila moja splitska ekipa. Na Akademiji sam se više družila s Dalmatincima nego sa svojim Zagrepčanima. Bila je to neka ljetna  kombinacija s kolegom koji me pozvao da radimo na nekim ljetnim  gažama u Splitu. Izvodili smo glazbu '70-tih, znači Zeppeline, Depp Purple, Marvina Gayea...

Pa to nije ni rock, to je heavy metal! Operna pjevačica uživa u heavy metal glazbi?!

– Hahaha... ispravak netočnog navoda – AC/DC je rock bend, ali hard rock ili blues rock. Nisam ljubitelj metala, ali možda mi je ipak najdraži bend Led Zeppelin koje nazivaju pionirima heavy metala.

Onda je najdraža pjesma »Stairway to heaven«?

– Da to je najbolja pjesma na svijetu ikad! U '70-tima se svašta izdogađalo, divne i nevjerojatne glazbe. Žalim što živim u današnje doba kad je sve produkcijski savršenije, ali nema unikatnosti. Sve je nekako nabrijano i botoksirano... još poneki kantautor stoji kao usamljenik. I to je tako na svim razinama i na sve strane.

Carmen_Akademije6.jpg

#40 thickhead

thickhead
  • Members
  • 606 posts

Vrijeme objave: 25 Listopad 2016 - 16:04

Nisam čitao sve komentare, ali sam preslušao par klipova!

Svaka čast, tak ja namjeravam snimiti sa bendom album. Upravo u takvom načinu snimanja je i čar :)

Topic Led By

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.