Jump to content

Slika
- - - - -

Kondenzator za "tone" blendu kod aktivne elektronike

• Please log in to reply
11 odgovor(a) na ovu temu

#1 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 09:39

Imam u gitari EMG 81 (bridge) i SA (neck) i naručio sam CTS 25k potove ali neznam koje kondenzatora staviti na tone potove... po netu san naša da Seymour D. je prije stavlja 0.1uF, a da sad stavljaju 0.47uF... za EMG nisan naša ništa, pa kao ima neko preporuku ili savjet, PUCAJTE!!! :)

#2 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 09:54

po ovoj shemi san mislija spojit pickupe... pari mi dobar wiring  :thumbup1: 
Blackouts_1v_1t_3w-eb1880.jpeg

#3 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7378 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 10:23

Pogledaj Sheme od gitara koje imaju takve Pickupe originalno pa ćeš tamo vjerovatno i naći što te zanima. 

PS: Sad vidim da si tako i tražio. Blackoutsi su ti jako različiti od EMG-a pa ipak bolje gledaj sheme sa EMG Pickupima. Vjerovatno imaju i neki FAQ na svojim stranicama sa preporukama. 

#4 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 10:52

imam Blackoutse na jednoj gitari tako da znam da su skroz različiti đir pickupa od EMG-a... a sve šta imaju na siteu je uglavnom na ovu njihovu šemu bez lemljenja, tako da nisan ništa pametno uspija nać

#5 baaab

baaab
  • Members
  • 1279 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 11:52

Output-Jack-Double-Emg-Wiring-Diagram.jp

#6 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7378 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 12:50

Eto.... Na Blackoutse ti ide .47 a na EMG .1 ... Uostalom... Tu barem možeš eksperimentirati. Pretpostavljam da možeš na vrlo lak način doći do potova pa si uzmi par kondića i isprobavaj što ti paše najbolje. Uzmeš si .47, .22 i .1 i isprobavaš pa ako baš tražiš neke nijanse barem ćeš znati između kojih vrijednosti šetati. 

Sretno.

#7 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 13:22

Output-Jack-Double-Emg-Wiring-Diagram.jp

eee... tako san ih i planira spojit... da mi svaki ima svoj VOL pot i zajednički TONE iako mi za bridge nije napet, al eto...

#8 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 14:13

a probaš par kondezatora sa malim krokodil kabelima pa čuješ šta ti paše s pojačalom i zalemiš

sku_152748_1.jpg

#9 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 14:20

a probaš par kondezatora sa malim žabica kabelima pa čuješ šta ti paše s pojačalom

to san pokušava s treble bleed-om (na drugoj gitari) pa na kraju nisan zna ni sam kojeg zalemit, i na kraju nisan nijednog :)
iste vrijednosti a različiti tipovi kondenzatora... 

#10 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 14:24

Odlično !  :biggrin:

pa kako ćeš čut razliku između istih vrijednosti bogtevido ...

#11 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 14:35

triba san snimit pa poslušat snimke posli i odlučit... to je bia plan, ali je ideja pala u zaborav jer dotičnu gitaru jedva da više i sviram... jedva da ijednu više sviram al eto...
krenilo se radit neki acoustic đir a tu nema problema sa TB i kondenzatorima  :biggrin: 
a ovu gitaru u kojoj mi je sad ta EMG aktiva san cilu raskupusija i sad mi stoji bez elektronike, naručija već potove, ali su mi kratki pa sad čekam druge i dok dođu malo se raspitujem oko tih sitnica, a ovaj C za tone blendu je jedna od njih... iman doma 0.47 Mallory, i njega san mislija utrpat, jedino je dosta velikih dimenzija pa ću vidit oće li mi pravit problem s obzirom da san utrpa u gitaru 2x 9V baterije... 

#12 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 14:40

Odlično !  :biggrin:

pa kako ćeš čut razliku između istih vrijednosti bogtevido ...

a bilo je razlike šta je najgore... napravia san ih s 3 različita tipa (Styrolex, Silver Mica i PIO) i svaki je drugačije reagira...  :w00t:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.