Jump to content

Slika
- - - - -

Pojačalo 5000 - 8000 kuna

• Please log in to reply
43 odgovor(a) na ovu temu

#1 bluesmaster

bluesmaster
  • Members
  • 763 posts

Vrijeme objave: 18 Rujan 2016 - 15:42

Trebam što više savjeta što da gledam, gdje da gledam za kupnju pojačala u spomenutom rangu cijene. Razlika je velika, znam, no ako mogu kupiti super pojačalo za 5k, super, ali ako mogu nešto duplo bolje za 7,8k onda ću malo protegnut. 

Traži se combo (eventualno glava + 112 ili 212 box) bilo bi poželjno da je trokanalno, no nije dealbreaker. Treba mi clean, drive i boost za solo. (pliz nemojte u ovoj temi volume potove spominjat, svijestan sam da postoje). 

Nisam opredijeljen na specifičan brend, no pojačalo će se koristiti za rock, grunge i takvu autorsku glazbu. (najbliže Foo Fighters, Oasis, blabla you get the point). 

Svijestan sam da to sve smrdi na Marshalla, no Marshalli su skupi (ako se šta nađe u rangu moje cijene, a dobro super), a ja bih novo pojačalo jer bih uzimao na rate. 

Vrijeme je da upogonim holyfireove pickupove kako spada. Sviram zasad na Vintage V6 kopiji strata sa alnico v pupovima koje mi je holy premotao, a eventualno ću njegove humove upogoniti na Les Paul tip gitari, isto vjerojatno Vintage kopiji. 

Mislim da sam sve pokrio, pa fire away. 

#2 fabe

fabe
  • Members
  • 295 posts

Vrijeme objave: 18 Rujan 2016 - 18:17

Laney Lionheart 20w combo :-)
Koristio ga dugo, po meni za te novce nema bolje.

#3 DUD

DUD
  • Members
  • 1174 posts

Vrijeme objave: 18 Rujan 2016 - 18:18

jeftinija opcija http://www.njuskalo....-oglas-19156201

skuplja no po meni 4 puta bolja http://www.njuskalo....-oglas-17134832

Ako ti je jedini razlog kupovine novog ampa plaćanje na rate onda to ovdje nije problem, no po meni novo u dućanu je debelo preplaćeno.

#4 bluesmaster

bluesmaster
  • Members
  • 763 posts

Vrijeme objave: 18 Rujan 2016 - 23:12

jeftinija opcija http://www.njuskalo....-oglas-19156201

skuplja no po meni 4 puta bolja http://www.njuskalo....-oglas-17134832

Ako ti je jedini razlog kupovine novog ampa plaćanje na rate onda to ovdje nije problem, no po meni novo u dućanu je debelo preplaćeno.

Super je H&K taj, no samo glava. Kolko bi me još neki ok box uz to došao?

#5 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 06:51

Pogledaj si H&K Tubemeister 36 u Audio pro. Mislim da ti obje verzije mogu proći za gotovinu (Combo ili Head sa 2x12 Boxom). 

#6 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 08:38

Heavy&cast -ha50h

#7 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 10:05

E da... Nije da ćeš naći novo ali kako si i sam rekao... Sve "smrdi" na Marshalla. Pogledaj si Triple Super Lead ali pazi ako je verzija od 100W (Head TSL100 ili Combo TSL122) da je pojačalo iz 2005.g. ili novije jel ćeš imati iste probleme kao i ja. Naime, glavna ploča odnosno Mainboard postane konduktivan i onda Bias luduje pa ti razvali pojačalo (u najboljem slučaju samo lampe ali i nakon promjene imaš tonu nekog nakaradnog bruma koji se povećava kako pojačalo duže radi). JEDINO rješenje je kupiti novi Mainboard koji ćeš čekati preko mjesec dana a košta cca. 1200Kn (ja sam ga jedino mogao naručiti iz Music Shopa No1 što baš i nije bilo ugodno iskustvo nažalost). Ako je pojačalo novije tih problema nema. Ako nisi siguran koji je Mainboard u njemu onda ga otvori i pogledaj. Mainboard je onaj na kojem su lampe i mora biti zelen a ne žućkasto zelen. Ja sam to riješio uz promjenu izlaznog trafoa (veliko hvala gospodinu Gužvanu na proračunu) i sada imam idealno pojačalo kako sam zamislio.

Inače, 60W verzije nemau tih problema a opet ti je i to dosta snage (jbg, to je ipak Marshall) s tim da 60W modeli nemaju tako dobar Clean sa tonom Headrooma niti imaju sve opcije kao 100W modeli. 

Polovne možeš naći i za 6000Kn po oglasima i obično jako brzo nestanu. Ja sam se neko vrijeme dvoumio da ga prodam i pređem na H&K Tubemeistera ali jbg, kad čujem taj razorni Sound sa ogromnom masom brzo odustanem a i previše sam živaca utukao u popravak da bi ga dao za 1000€... Vrijedi mi više.

Eto, ako se možeš naći u tom zvuku topla preporuka....

Imaš i nekoliko Mesa Boogie modela s kojima bi mogao biti zadovoljan ako voliš taj karakter zvuka. Novo sigurno nema nažalost jel su Mese jako skupe ali vrijedi gledati polovne jel su stvarno kvlitetno napravljene (što se baš i ne može reći za Marshalle nažalost).

Imaš i Rivere ali iskreno, meni niti smrde niti miriše, imaju mi neki čudan karakter koji mi ne paše. 

Orange bi ti bio dosta bliski po zvuku ali čisto sumnjam da možeš "kupiti toliko opcija" za te pare kod njih. Nisu normalni koliko traže više para za svaku pojedinu opciju... 

Fender Hot Rod DeVille bi ti bio odličan ako koristiš pedale.

Imaš i Carvin V3 koji ima hrpu opcija, moderno pojačalo i dobar zvuk. Jedino je pitanje da li ti se to sviđa ili ne... 

Eto malo par ideja pa pokušaj to isprobati mada je moj stav i dalje naklonjen na Marshalla ako ideš na klasični zvuk pojačala ili na H&K Tubemeistera ako ideš na nešto moderniji zvuk. 

Sretno uglavnom a ako imaš kakvih konkretnih pitanja oko navedenih pojačala slobodno pucaj jel sam ih sve imao ili dobro isprobao. 

#8 fabe

fabe
  • Members
  • 295 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 10:31

Covik ima opciju za kupit novo na kartice tako da ove opcije mu nece koristiti...
Ja sviram na Riveru Fandango,to je pojacalo sa brdom opcija,mozes napravit sta god zelis od njega nije bas da niti smrdi niti mirise..
Fenderi su ok ali traze pedale..
HK nisam imao osim Switchbladea koji je doslovno sranje..
Tsl od 60w sam teglio par godina po gazama nikad problema s njim,ali on je preko budzeta..
Lionheart sam isto nosio 3god po gazama nikad kvarova,meni je on fantastican..
Jos ako ga zakvacis na 2x12 box to je to.

#9 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 10:44

Slažem se generalno za Rivere ali meni koji sam gadno navikao na Marshallov zvuk (ili Fender po pitanju Cleana) te Rivere su mi nekako nedorečene. Inače su odlična pojačala pogotovo po izradi a sad zvuk ako se nekome sviđa super ako ne mora tražiti dalje. Dosta su specifična pojačala. 

Za Switchbladea se u potpunosti slažem, doslovno crna mrlja na H&K koji inače nema baš promašaje.

Lionheart je ipak dosta ograničeno pojačalo i nije baš toliko svestran kao svi gore navedeni tako da se i tu trebaju štekati pedale a ovdje je zahtjev za najmanje tri zvuka (Clean / Crunch / Lead) i to se obično puno bolje dobije iz punokrvnih trokanalaca. 

Uglavnom, mislim da i sam razumiješ na što aludiram.  :thumbup1:

#10 fabe

fabe
  • Members
  • 295 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 11:04

Ma naravno,al treba vidit i te trokanalce..
Meni je npr.onaj Lead na Tsl-u bio poprilicno neupotrebljiv..
Za ovaj mali Laney mu treba jedna pedala(ne tubescreamer type) za eventualno podebljati drive i Eq(recimo Boss Ge7) za boost..
Stane mu sve to u budzet bez problema.

#11 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 11:14

Da, nažalost na TSL-u od 60W nema posebni EQ za taj treći kanal i onda je dosta "rižast". Kod 100W verzije ima pa se vrlo lako napravi odličan zvuk. 

#12 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 11:21

daj se odite jebat

treba mu pojačalo koje ima ili nema drive(nek ga složi ili iz pojačala ili iz pedale(JEDNE A NE 5) i nek si narikta jedan ton u solu kojeg če odrolat u clean/crunch i to je to

momak svira aktivno i jebade tipa boost, lead, clean, crunch, reverb nedaj bože mu neće trebat niti su mu od koristi

#13 johnnydr

johnnydr
  • Members
  • 1271 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 11:51

@bluesmaster kakav ti clean treba ? Fender tipa ili nešto drugo ?

Ak tražiš Fender clean a da imaš dobar drive ili crunch, onda gledaj Riveru ... ovaj Gužvanov amp je odličan ali nema tu cleana nekog na bend glasnoći :) jbg sve ovisi kaj tražiš

Ak kupuješ novo, u shopu na rate odi si po Voxa AC30 ;) al ima boljeg izbora na oglasima 

I deri na 2x12 varijanti, bilo combo ili glava+box :)

#14 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 12:35

gdje nema cleana na la50 h

pa na tom pojačalu imaš cleana do mile volje samo treba podesit pojačalo i odabrat  ulaz

bdv Roby Vnuk je itekako vintage no distortion svirac i na nedavnoj bajkerijadi u Puli  je svirao upravo tu glavu (dojmovi su mu odlični i nije ostao ravnodušan

#15 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 12:46

Holy, serendaš... Vidi što je čovjek napisao...

"pliz nemojte u ovoj temi volume potove spominjat, svijestan sam da postoje"

Da nije tako ja bi mu odmah iz topa rekao Orange Rocker 30...

#16 johnnydr

johnnydr
  • Members
  • 1271 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 12:50

Ma je glava odlična, ima cleana ali Bluesmaster traži iz pojačala clean i drive a to nema Heavy&Cast ... barem ne ovi šta sam ja isprobao.

Ili ćeš jedno ili drugo :D  ... jedino da Gužvana zamoliš da ti napravi 2 kanala i footswitch ali i to bi došlo onda skuplje, van budžeta kojeg spominje Bluesmaster

#17 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 12:53

iz pojačala clean i drive a to nema Heavy&Cast ... 

Covjek Zna.

#18 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 12:53

aha, pardon onda

eto kupi si marshalla, ketnera,kaj ja znam koga pa neš imat ni klin ni drive(na stageu)

#19 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 13:01

Covjek Zna.

ta glava mu je i dalje u županiji pa nek se malo podsjeti

to je i tweed i plexy u jednom

#20 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 14:10

E a kaj je bilo sa Bugerom, šta ona ne može odradit to šta tražiš?

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.