Jump to content

Slika
- - - - -

Rating JJ el84 za mesu - HELP

• Please log in to reply
44 odgovor(a) na ovu temu

#1 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 12 Rujan 2016 - 15:10

Ajmo strujari pomozite malo!

Imam mesu express 5:25, power lampe 2x el84, bias nepodesiv, ne želim kupit mesine lampe već JJ...zadnji par sam kupio s eurotubesa pred 5-6 godina i oni su mi poslali set koji paše na mesin bias, pržio sam ih sve te godine bez najmanjeg problema dok mi se nije odlomio onaj stakleni vrh s lampe...pošto su im cijene poštarine otišle gore i dolar je skočio više mi se ne isplati naručivat od njih, a naravno kao i svaki amer ne žele podijelit informaciju koja vrijednost lampi mi treba jer cijeli biznis zasnivaju na tome...slao sam mail i mesi, oni nisu sigurni (prave se glupi, boje se tužbi ako nešto rikne ili štaveć), poslali su mi sheme i rekli da pitam momke u JJ electronics...tamo sam došao u kontakt s nekom ženom iz prodaje koja nema pojma i koja mi je rekla da pitam momke iz mese  :biggrin:  osjećaj kao kad se jebeš s hrvaCkom birokracijom...

Na rototubes me set lampi ispadne 25€ s poštarinom, samo im moram reć koju vrijednost trebam..

E sad, bi li netko od vas koji se kužite u struju i pojačala znao podatak koji me zanima?

Shema ampa vam je tu, rekli su mi iz mese da je bias voltaža -12V:

https://app.box.com/...5uvvbdwtf6y3oqx

#2 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 12 Rujan 2016 - 15:17

samo kupiš uparene jj lampe (najbolje odmah 4 komada) i to je sve. bias se uvijek podešava middle of the road da lampe traju, tako tvornice rade.

#3 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 12 Rujan 2016 - 15:29

samo kupiš uparene jj lampe (najbolje odmah 4 komada) i to je sve. bias se uvijek podešava middle of the road da lampe traju, tako tvornice rade.

to se slaže s ovim što su mi rekli iz mese:

"We always use tubes that are towards the middle of the scale of what's available."

ova JJka što mi je ostala je još dobra, na setu je rukom pisalo 26, bi to bilo "in the middle"? stavio sam staru mesinu el84 u kombinaciji sa JJ na uru-dve i radilo je super...kažeš da uzmem quad cisto da ako mi jedna rikne da mogu ubacit drugu bez da kupujem kompletan novi set jel?

p.s. hvala :)

#4 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 12 Rujan 2016 - 15:33

Kolko god hoces. Evo kolega Sambora je izvadio dvije lampe (od 4) iz pojacala, al nije znao da ima katodni bias. Kurio ih je 2 godine na 18w (max po specifikaciji je 12), pojacalo zvuci najnormalnije. Stvarno su zivotinje te jj

#5 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 12 Rujan 2016 - 15:55

Ma pitam iz razloga sto ne bih htio da nesto zgori u ampu ili da se pojacalo jos vise grije zbog neadekvatnih lampi...kad vidim te pcb plocice s milijun elemenata u pojacalu nije mi bas svejedno :D

ali ako kazete da rating nije bitan onda super...jesu zvijeri su JJke i jeftine su, ja sam svoje kurio 5-6 godina i dalje bi bile kao nove da nekako nisam odlomio onaj vrh s jedne (vjerojatno kad sam skidao navlaku od glave)...

Thnx i tebi :)

#6 baaab

baaab
  • Members
  • 1279 posts

Vrijeme objave: 12 Rujan 2016 - 16:40

eto...neko baš želi JJ...kod mene više nikad, ni da su jedine na svijetu :)

#7 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 12 Rujan 2016 - 18:44

eto...neko baš želi JJ...kod mene više nikad, ni da su jedine na svijetu :)

Pa dobro ti nemas el84 u marku, vjerujem da su za mark bolje od nekog drugog proizvodaca...sto se tice el84 JJ slovi kao najbolji od novije proizvodnje, meni zvuce dobro i traju masu..

#8 baaab

baaab
  • Members
  • 1279 posts

Vrijeme objave: 12 Rujan 2016 - 19:04

jedna nebalansirana 12AX7 pojela mi je barem 5 godina života...poslije toga rek'o...e nećeš više

to je bilo još na carvinu...

u mesi su još tvorničke...razmišljam da dolazi vrijeme i psihološki se pripremam za izuti lovu...gledao sam na ebayu tung-sol komplet (5x 12ax7, 4x 6l6)...lampe, shiping i ostali troškovi, dostava do vrata cca 250 usd

isti takav komplet JJ-ki je jeftiniji cca 30 usd

#9 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7377 posts

Vrijeme objave: 12 Rujan 2016 - 19:38

jbg prijatelju... Skupo pojačalo skupe lampe...  :biggrin:

#10 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 12 Rujan 2016 - 20:19

loša lampa a niš generalno

#11 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 12 Rujan 2016 - 20:34

to se slaže s ovim što su mi rekli iz mese:

"We always use tubes that are towards the middle of the scale of what's available."

ova JJka što mi je ostala je još dobra, na setu je rukom pisalo 26, bi to bilo "in the middle"? stavio sam staru mesinu el84 u kombinaciji sa JJ na uru-dve i radilo je super...kažeš da uzmem quad cisto da ako mi jedna rikne da mogu ubacit drugu bez da kupujem kompletan novi set jel?

p.s. hvala :)

ma ja ti ubacim samo jednu lampu na mjesto koja je riknula nit ne kupujem matched. ako je lampa dobra držat će ako je mučak brzo će se pokazat, tako da se s tim ne treba puno zamarat. u pojačalu gdje imam 4 el84 mislim da su  sad kombinacija tungsram, general electric, ei niš i philips- mene to opće na zanima, ako radi i nema preveć šuma dobro je .  kad jedna ode, ide u kantu a na njeno mjesto ide druga random. pojačalo valjda radi 340 dana u godini jer je u vježbaoni pa se bendovi mjenjaju možda dva ili tri dnevno svaki po dva sata. u autu imam stare rezervne kad idem na svirku tako da niti ne provjeravam pojačalo prije svirke. i tako zadnje 4 godine , mislim da sam promijenio 2 ili 3 izlazne  lampe i to su bile sve korištene :biggrin: 

A jj traju ko i stari tungsram, puno prije se mehanički razjebu nego što skrate tako da u combu znaš unapred. jako dobre su to el84 lampe, da bi riječ reko. 

#12 Dersu Uzala

Dersu Uzala
  • Members
  • 735 posts

Vrijeme objave: 12 Rujan 2016 - 21:36

Zahebi radnju, nikad se ne zna.

P1020347.jpg

#13 DUD

DUD
  • Members
  • 1174 posts

Vrijeme objave: 12 Rujan 2016 - 21:49

to ti je tak kak je, meni u Boogie idu samo njihove lampe i tako u svakoga do sad, posljednji kojeg sam kupio je studio 22 pa sam povadio neke i ubacio bogijeve nove lampe, negdje sam već dosta ranije pisao o tome, pojačalo je doslovno prosviralo, a sad svatko ima svoje teorije, uglavnom ako kupim jednog dana Jaguara pa ne bih baš stavio barumke na kotače ;)

daš preko soma evra za amp i onda ti žao da 40 evra za par novih lampi, pogotov na expressu koji radi po pet godina sa jednim parom.

#14 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 12 Rujan 2016 - 22:11

to ti je tak kak je, meni u Boogie idu samo njihove lampe i tako u svakoga do sad, posljednji kojeg sam kupio je studio 22 pa sam povadio neke i ubacio bogijeve nove lampe, negdje sam već dosta ranije pisao o tome, pojačalo je doslovno prosviralo, a sad svatko ima svoje teorije, uglavnom ako kupim jednog dana Jaguara pa ne bih baš stavio barumke na kotače ;)

daš preko soma evra za amp i onda ti žao da 40 evra za par novih lampi, pogotov na expressu koji radi po pet godina sa jednim parom.

nisam primjetio da mesa radi svoje lampe . rebrandirani sovtek, jj ili china. možda ipak moš uzet barumke pa napisat preko njih continental da ti bude lakše LOL

#15 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 12 Rujan 2016 - 22:12

jedna nebalansirana 12AX7 pojela mi je barem 5 godina života...poslije toga rek'o...e nećeš više

to je bilo još na carvinu...

u mesi su još tvorničke...razmišljam da dolazi vrijeme i psihološki se pripremam za izuti lovu...gledao sam na ebayu tung-sol komplet (5x 12ax7, 4x 6l6)...lampe, shiping i ostali troškovi, dostava do vrata cca 250 usd

isti takav komplet JJ-ki je jeftiniji cca 30 usd

eto u mojoj mesi svih 5 u preampu su JJ, rade super, nema neobičnih šumova ili prizvuka i tako već 5-6 godina bez greške...a express je navodno model koji ima dosta huma...odi na rototubes webshop (to ti je banzai ali samo za lampe), imaš izbor ogroman a mislim da imaju i tung sol...cijene su korektne i nema poreza jer stiže iz njemačke, free shipping na sve narudžbe iznad 25€....

to ti je tak kak je, meni u Boogie idu samo njihove lampe i tako u svakoga do sad, posljednji kojeg sam kupio je studio 22 pa sam povadio neke i ubacio bogijeve nove lampe, negdje sam već dosta ranije pisao o tome, pojačalo je doslovno prosviralo, a sad svatko ima svoje teorije, uglavnom ako kupim jednog dana Jaguara pa ne bih baš stavio barumke na kotače  ;)

fulao si ceo fudbal...nije stvar u parama nego mi JJ rade super i pouzdane su i zato ih želim, ima u tms mesa matched pair el84  košta 300kn, nije to puno skuplje od JJ, ali meni se više sviđaju JJ i toeto, vrlo jednostavno...

ne znam jesi li svjestan toga, ali mesa ne proizvodi lampe...oni kupuju od sovteka, ehx-a, kineskog shuguanga, JJa i ostalih, testiraju i rebrandiraju...tako da te lampe koje si ubo u mesu nisu mesine lampe nego su možda upravo JJ  :)

btw imaš na stranim forumima ekipu koja je uzela testirat mesine lampe, svako tolko uleti "matched pair" koji uopće nije uparen i lampe imaju znatna odstupanja u vrijednostima...p.s. moj express je koštao debelo ispod soma eurića, kupljen polovan od jednog finog rockabilly gospodina :)

#16 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 12 Rujan 2016 - 22:21

Čekaj malo, nije stvar bezazlena, imam jednu Packard EL84 lampu iz 1965.  

Jel to mora ić u auto ili printer?

#17 Dersu Uzala

Dersu Uzala
  • Members
  • 735 posts

Vrijeme objave: 12 Rujan 2016 - 22:28

U TV narafski.

tq6oj3m5kots6q.jpg

A moze i u PC jer kako bi drukcije pokrenuo floppy.

PackardBell_Force-53CD_486.jpg

#18 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 12 Rujan 2016 - 22:32

Vidi se tko je znalac :thumbup1:

#19 DUD

DUD
  • Members
  • 1174 posts

Vrijeme objave: 13 Rujan 2016 - 06:26

JJ ima siromašan sound, a pošto sviram na gitaru i pojačalo, to se čuje. pa da je duplo jeftinija ne stavljam ju u amp.

#20 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 13 Rujan 2016 - 06:52

JJ ima siromašan sound

koje? EL84?

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.