Jump to content

Slika
- - - - -

Cheap 5E3 kit ...

• Please log in to reply
67 odgovor(a) na ovu temu

#21 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2016 - 13:51

malo da, jer je bila i exact kopija , kako mislis nema veze isto je sve samo malo vise drajvaju lampe ( a i na normalnom drajvaju dosta )

vjerojatno moderni trafo lim i neki xy zvučnik. zvuči too much moderno , tvrdo,  ne kompresira dovoljno, barem ovako preko snimke se tako čini. obično kad se odvrne vintage tweed basevi i low middlovi  kompresiraju ko maaajka. po tome je poznat.

ljudi ili naprave grešku da je tvrd, nema scoop ili da prdi po basevima šta nije slučaj sa starim zdravim originalima

Spojit dijelove nije exact copy, nažalost. nemoš pogodit tweeda taman da si u pola volta točan ako trafo lim koji si odabrao neće da napravi da ''propadne'' i to i na HT (high tension voltage) i na grijačima.

to ti je ko i kod ostalih pojačala tog non master tipa, nije fora samo spojit exact shemu, spojit dijelove. more bit dobro a i nemora. a ako nemaš originale za provjerit šta se zbiva, ne znaš di si , onda moš samo zaključit i vodit se sa sviđa/nesviđa  šta je isto ok, samo to je više ko da izmišljaš model, nikako exact.   po meni tada je bolje radit nešto svoje along the lines i zaboravit priču exact copy.

Ne kažem nikako da nije dobar zvuk- Lipo radi !    ali ne miriše na tweed deluxe ako shvaćaš šta je pjesnik htio reći :)

#22 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2016 - 14:19

Ovo je Matija napravio bio nekom za fax dakle pojacalo nije imalo ni namjenu da se svira :D al se nije u biti da stedilo na dojelovima..al kad smo ga probali uff kako je radio ( onako in vivo bis ti reko - moj opis bi bio tweed/blackface fender na steroidima - definitivno je imo taj fender stih ( kojeg sam zapamtio iz cs 5e3 i cs vibroluxa takodjer) , a ovo sta je malo in your face vise mislim da je do zvucnika .. Na kraju je zavrsio ko poklon nekom trecem

#23 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2016 - 14:30

Ovo je Matija napravio bio nekom za fax dakle pojacalo nije imalo ni namjenu da se svira :D al se nije u biti da stedilo na dojelovima..al kad smo ga probali uff kako je radio ( onako in vivo bis ti reko - moj opis bi bio tweed/blackface fender na steroidima - definitivno je imo taj fender stih ( kojeg sam zapamtio iz cs 5e3 i cs vibroluxa takodjer) , a ovo sta je malo in your face vise mislim da je do zvucnika .. Na kraju je zavrsio ko poklon nekom trecem

Cool, mighty fine!  ja pamtim, to jest ne pamtim već mi frend ima '57 oriđiđi deluxa :D

al da, dovoljno je ''unaprijedit'' trafo lim i zvučnik da se osjećaš malo bliže 18w nego tweedu, ispucaš engleski midd odma!  Haha

#24 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2016 - 14:58

ja sam se za 5e3 bio zapalio pred dosta godina, i to zbog ovog videa najvise , evo sad da ga i aplodo jer ga nema vise na yt, ..u svakom slucaju ovi Matijini 2 sta je napravio puno su mi bolje radili i blize ovom nego recimo onaj sta je bio tamo u studiu di si ti imo probe ( ne znam ko je bio to radio )

#25 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2016 - 15:06

tako nekako i zvuči ko 18w

otprilike kao i kod twang strata-moreš ga uštekat u tv, mikrovalnu,peć na ložulje ili real vintage amp-ostaje twangast i neuništivog karaktera(onak kak treba bit

a šta se tiče tweedića-hm pa dam se kladit da bi pola "raje" počelo bljuvat na taj ton i čudom bi se čudili kako to ne valja

eto kod Gužvana bio neki Supro iz 60 (i koje) pa se mnogi čudili da to uopće netko popravlja, a kad tamo tona tonu samo neki ne čuju

#26 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2016 - 15:34

ja sam se za 5e3 bio zapalio pred dosta godina, i to zbog ovog videa najvise , evo sad da ga i aplodo jer ga nema vise na yt, ..u svakom slucaju ovi Matijini 2 sta je napravio puno su mi bolje radili i blize ovom nego recimo onaj sta je bio tamo u studiu di si ti imo probe ( ne znam ko je bio to radio )

najpoštenije bi bilo slušat u istom prostoru istovremeno pa donositi zaključke.

zato recimo više volim kad nešto radim stavit staro i novo, čut u istom prostoru , evaluirat feel i ostalo. više ušiju, usput snimit i tako. Razlog tome je šta se ništa ne sluša mimo prostora, psihoakustika je zajebana stvar, drugačiji prostori, vremenski odmak, raspoloženje itd

onoga u studiju je napravio Valveodour 

#27 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2016 - 15:55

#28 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2016 - 15:59

I to isto, ovako na videu mi se vise pijezo ;)

#29 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2016 - 16:07

neka neka, ja bi volio imat taj piezo plehasti ton(ne znam na koji misliš al oba su mi odlična sa puno harmonika i taman kompesirano)

#30 052

052
  • Members
  • 331 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2016 - 16:18

^ da mu se više "pijezo" oće reć da mu se više sviđa ...  :biggrin:

svje je to super al mene i dalje kopka kako bi taj kit od 200E svirao  :confused1:

#31 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2016 - 16:30

Haha, 052 jbg onda kupis sastavis pa probas i zoves mene da dodjem probat isto :D

Ili narucis posebno trafoe ne vjerujem da bi dosli nes extra skupo za taj amp ( kod ovog Fijumana) a vjerojajtno imas i za kupit kit bez trafoa ..

#32 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2016 - 16:35

I to isto, ovako na videu mi se vise pijezo ;)

Jes, studio je 80% zadenfan, pa ti vidi šta slušaš :D   zato meni tamo najbolje zvuče el84 pojačala s uključenom jekom :D

#33 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2016 - 16:42

Haha, 052 jbg onda kupis sastavis pa probas i zoves mene da dodjem probat isto :D

Ili narucis posebno trafoe ne vjerujem da bi dosli nes extra skupo za taj amp ( kod ovog Fijumana) a vjerojajtno imas i za kupit kit bez trafoa ..

Ma kupi sve kod kineza sastavljeno pa apgrejda dio po dio, tako ispadne najjeftinije :D

#34 052

052
  • Members
  • 331 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2016 - 16:49

najkonstruktivniji savjet do sada :thumbup1:    :biggrin:

#35 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2016 - 17:13

ma nema šta da brineš, apgrejd ti ne gine :biggrin: fender jest bio relativno pristupačan al je ipak pazio da se ne pojavi bijeli dim  :w00t:

Fender tweed Deluxe $284 in 1957 = $2433 today (2016) http://www.dollartim...s/inflation.htm

Typical average  U.S. income (month) - $4471 (2015)

#36 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 11 Rujan 2016 - 00:21

http://www.marshamps...rnid=62&page=62

#37 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 11 Rujan 2016 - 11:09

ma nema šta da brineš, apgrejd ti ne gine :biggrin: fender jest bio relativno pristupačan al je ipak pazio da se ne pojavi bijeli dim :w00t:

Fender tweed Deluxe $284 in 1957 = $2433 today (2016) http://www.dollartim...s/inflation.htm

Typical average U.S. income (month) - $4471 (2015)

eto po toj racunici posto smo mi ipak Hrvatska , 200 eura je taman ekvivalent ovom 2433 usd ;)

#38 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 12 Rujan 2016 - 10:05

eto po toj racunici posto smo mi ipak Hrvatska , 200 eura je taman ekvivalent ovom 2433 usd ;)

nemoj me krivo shvatit, za lovu od 2443 usd amer ne dobija kineski kit bez kutije i zvučnika već original vintage tweed deluxe ili njegov današnji fenderov ekvivalent sa alnico zvučnikom, mislim da je to The edge tweed deluxe ako se dobro sjećam pa provjeri cijenu http://intl.fender.c...eluxe-230v-eur/. ili recimo Victoria 20112 5e3 sa cut -the-corners  keramičkim zvučnikom za $1990

Zbilja ne znam kako bi to promijenilo činjenicu/ cijenu šta netko ima tu sreću da živi u hr. Možda fender u hrvata prodaje to pojačalo za oko 500Eur?

#39 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 12 Rujan 2016 - 13:44

nemoj me krivo shvatit, za lovu od 2443 usd amer ne dobija kineski kit bez kutije i zvučnika već original vintage tweed deluxe ili njegov današnji fenderov ekvivalent sa alnico zvučnikom, mislim da je to The edge tweed deluxe ako se dobro sjećam pa provjeri cijenu http://intl.fender.c...eluxe-230v-eur/. ili recimo Victoria 20112 5e3 sa cut -the-corners  keramičkim zvučnikom za $1990

Zbilja ne znam kako bi to promijenilo činjenicu/ cijenu šta netko ima tu sreću da živi u hr. Možda fender u hrvata prodaje to pojačalo za oko 500Eur?

ma to je bila sala, no ozbiljno sto se pojacala kao pojacala tice svirao sam ova dva : Fender_Deluxe_57_reissue.jpg

750-57AmpLTD_lifestyle.jpg8150600000v1_hi-0cb4b819f004726f444b35b3

i par 5e3 klonova, ovaj piano black je zaista imo wow efekt , ovaj tweed nije bas tolko ko prvi, klonovi su klonovi vec reko koji mi bio najbolji, a opet meni licno bez da gledam sta kolko kosta moj ovaj mi je superiorniji od svih njih ( 2500 kn amp tmb plexi marshall tone stack na 2  el84 ( na friendly bazi doduse ) , 500 kn kabinet polovan, 1000 kn polovan evm 12l ) image_zpsen2uzs5g.jpg

sto je u biti svrha ove teme, 200 eur kit nece sigurno zvucat ko ovi gore sa slika al ako si da malo vise oduska u budzetu i ako vlada lemilicom dobro sigurno ce si napravit dobar amp ( ili kao sta si mu ti predolzio sve vremena na vrijeme upgrejd jednog pa drugog pa treceg ) - naravno ako zeli bas 5e3 ..meni to sad ne bi nesto znacilo ni ovaj od 200 eur ni onaj od 4000 eur, posto sam ja ipak za ovaj british

#40 johnnydr

johnnydr
  • Members
  • 1271 posts

Vrijeme objave: 12 Rujan 2016 - 14:17

^^^^ 

@axis Vidim strata slažeš nekoga :D ;)

samo british sound  :thumbup1:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.