Jump to content

Slika
- - - - -

Lampaš combo

• Please log in to reply
51 odgovor(a) na ovu temu

#1 kizo3

kizo3
  • Members
  • 47 posts

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2016 - 09:23

Pozdrav ekipa, eto skupila se neka lova i kupio bih svog prvog lampaša. Peavey bandit je dosad odlično odrađivao posao, ali eto, dignuo bih se na viši nivo i počastio se lampašem. Sviram punk- znači bitan mi je gain, clean ne toliko, bitno mi je da je combo (da stane u auto), da se čuje i u cjenovnom rangu do nekih 6000 kn. Pomagajte.

#2 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2016 - 10:13

neznam koju gitaru imaš i kakav sound voliš al mene je do sad od svih živih comba koja san prova Bugera 6262 najviše oduševila za žešću mjuzu... dakle ima 2x12" zvučnika i snage ko u priči, reverb, drive je pun i mesnat i baš piva, a bome ga ima ko u priči! doduše svira san Schectera koji je mahagonij i ima aktivne Blackoutse... mislim da novo čak i nije toliko skupo... da opet kupujem pojačalo ona bi bila moj izbor! možda su ljudi skeptični zbog imena, ali prika mi je ima već godinama u prostoriji koju renta bendovima za prove i dosad je jedino na njoj minja lampe (koje su potrošna roba). savjetujem da je probaš ako imaš di...
a ako bi baš tija potrošit novce uzea bi Peavey 6505+ 

#3 kizo3

kizo3
  • Members
  • 47 posts

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2016 - 10:39

Imam Vintage V100 AFD Paradise, a sound ono punk đir, tipa NOFX, Bad Religion i sl.

#4 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2016 - 11:12

neznam, nikad ne kupujem komad opreme da mi zvuči kao nekom gitaristu... kupim šta mi se sviđa i nastojim imat svoju viziju zvuka... mislim da ti u tom pravcu nemogu pomoć jer apsolutno ne slušam tu mjuzu... sry! 
al svakako provaj Bugeru ako budeš ima di  :thumbup1:

#5 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2016 - 11:47

Ja cu ubrzo dobit pod racun jedan orange rocker 30 pa ce bit na prodaju ako budes zainteresiran

#6 fabe

fabe
  • Members
  • 295 posts

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2016 - 13:44

Ovaj Rocker definitivno..ostane ti jos za koju pedalu zujalicu :-P

#7 kizo3

kizo3
  • Members
  • 47 posts

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2016 - 14:26

Ma ne bi ni ja nikog kopirao zvukom- bendovi su čisto za orijentaciju. Treba mi nešto sa dobrim tvorničkim hi gainom tako da nemoram imati nikakavu distorziju sa strane( samo wah mi treba od pedala sa strane i footswitch naravno) i da je glasno da se nosi sa bubnjarem divljakom sa strane :wink:. Taj Orange mi nekako ne izgleda dovoljno moćno, možda se varam jer ga nisam probao.

#8 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2016 - 14:29

provaj ti Bugeru, možda to s LP-em bude radilo mrak ;)

http://www.audiopro....ium?idPro=13494

a imaju i 333XL modele koji su isto po meni skroz solidna pojačala za te novce

#9 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7378 posts

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2016 - 17:11

Taj Orange može podići galamu puno više nego što ti misliš... To je odlično pojačalo. 

#10 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2016 - 22:40

ja ne znam posto nije jos kod mene al onako odokativno mi se cini taj neki djir da je, u svakom slucaju je rock pojacalo ako se zove Rocker :D i trebalo bi bit kvaliteno i zvukom i izradom ( made in England ne ), a za glasnocu 2 x EL34 obicno nadglasaju bubnjara negdje na cetvrtini do trecini volumena ako ne i prije ovisno o osjetljivosti zvucnika..

#11 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2016 - 23:02

a za glasnocu 2 x EL34 obicno nadglasaju bubnjara negdje na cetvrtini do trecini volumena ako ne i prije ovisno o osjetljivosti zvucnika..

na 6 kao da ga nema a na 8 imaš solo koncert s nekim tamo ljudima oko sebe. Od 8-12 je sve isto al jebeš pojačalo koje nejde preko 11.

#12 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2016 - 23:08

na 6 kao da ga nema a na 8 imaš solo koncert s nekim tamo ljudima oko sebe. Od 8-12 je sve isto al jebeš pojačalo koje nejde preko 11.

nego jel imas crnih bobina ono ? jel se vratio s pecanja ?

#13 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2016 - 23:21

nego jel imas crnih bobina ono ? jel se vratio s pecanja ?

dbl cream od gotovih mislim da ima, crne povirim pa ti javim

#14 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 30 Kolovoz 2016 - 02:24

dbl cream od gotovih mislim da ima, crne povirim pa ti javim

ajd vidi , crni mi trebaju , za istobojnu gitaru

#15 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9957 posts

Vrijeme objave: 30 Kolovoz 2016 - 05:23

Ako ti se svidi ovo, javi se .

#16 DUD

DUD
  • Members
  • 1174 posts

Vrijeme objave: 30 Kolovoz 2016 - 07:10

Pozdrav ekipa, eto skupila se neka lova i kupio bih svog prvog lampaša. Peavey bandit je dosad odlično odrađivao posao, ali eto, dignuo bih se na viši nivo i počastio se lampašem. Sviram punk- znači bitan mi je gain, clean ne toliko, bitno mi je da je combo (da stane u auto), da se čuje i u cjenovnom rangu do nekih 6000 kn. Pomagajte.

http://www.njuskalo....-oglas-19621308

S ovim pojačalom ti treba samo gitara i kabel. Ima sve, gaina na tone, građeno vrhunski, sound mrak koji god da okreneš svi su dobri, solo na foot sw. cijena je iznad tvog budžeta no malo razmisli, koje god da kupiš pojačalo ziher ti treba jedan kvalitetan booster ili još neka  dždždž pedala itd. Naravno da sam pročitao da ti je limit 6 kkn no ajmo reći da je premala razlika u cijeni u odnosu na ono što dobijaš.

#17 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 30 Kolovoz 2016 - 11:17

http://www.njuskalo....-oglas-19621308

S ovim pojačalom ti treba samo gitara i kabel. Ima sve, gaina na tone, građeno vrhunski, sound mrak koji god da okreneš svi su dobri, solo na foot sw. cijena je iznad tvog budžeta no malo razmisli, koje god da kupiš pojačalo ziher ti treba jedan kvalitetan booster ili još neka  dždždž pedala itd. Naravno da sam pročitao da ti je limit 6 kkn no ajmo reći da je premala razlika u cijeni u odnosu na ono što dobijaš.

s boldanim dijelom se ne slažem nimalo... imane ENGL pojačalo koje ima 4 kanala i svaki kanal ima 2 mastera i apsolutno mi nikakav boost ni drive netriba... dapače proba san masu pedala i svaka samo sjebe zvuk  :biggrin:

#18 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 30 Kolovoz 2016 - 11:41

imane ENGL pojačalo koje ima 4 kanala i svaki kanal ima 2 mastera i apsolutno mi nikakav boost ni drive netriba... dapače proba san masu pedala i svaka samo sjebe zvuk  :biggrin:

to sigurno zvuči kao dobra preporuka, brutala brale !!!  :w00t:

#19 DUD

DUD
  • Members
  • 1174 posts

Vrijeme objave: 30 Kolovoz 2016 - 11:41

s boldanim dijelom se ne slažem nimalo... imane ENGL pojačalo koje ima 4 kanala i svaki kanal ima 2 mastera i apsolutno mi nikakav boost ni drive netriba... dapače proba san masu pedala i svaka samo sjebe zvuk  :biggrin:

potpuno se slažem sa tobom, isto mislimo, osobno također ne koristim pedale već dugo, no to sam naveo čisto kao primjer kolika je razlika, jer već sam vidio primjera kolega a jedan od nedavno gdje se kupi pojačalo za 5 kkn i onda potroši još 3kkn na pedale jer mu uvijek nekaj fali, pa eto mišljenja sam da je bolje dati koju hiljadarku više za amp nego za pedale :)

#20 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 30 Kolovoz 2016 - 12:56

to sigurno zvuči kao dobra preporuka, brutala brale !!!  :w00t:

itekako... samo šta je u mene glava i 4x12 box, a ne combo... ali iman twinga pa mi lako stane u auto :001_wub: 
čak stane i par gitara u kuferima, pedalboard, stalci i sl.
dakle preporuka... kupi TWINGA, pa je lako za pojačalo  :biggrin:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.