Jump to content

Slika
- - - - -

KABELI za pedalboard

• Please log in to reply
20 odgovor(a) na ovu temu

#1 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 28 Srpanj 2016 - 12:12

mislin da san konačno kompletira pedalboard i sad bi ga tija sredit da je lipo uredan, s dobrim kabelima pa me zanima imate li kakve preporuke opčenito kad su u pitanju kabeli za pedalboard... kupit gotove ili lemit sam??? 
trenutno iman neke RockCable u šarenim bojama koje san mislin uzea za neku siću (cca. 50kn - 6 komada)

#2 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 28 Srpanj 2016 - 13:15

ako znaš lemiti, klotz la grange po metru kupiš i neke kvalitetne banane swichcraft/neutrik/planet waves/amphenol negdje iz vana i imat ćeš kvalitetne kablove za dugo vremena

#3 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 28 Srpanj 2016 - 13:19

znam lemit... iman doma po 10 kutnih i 10 ravnih amphenol jackova... la grange mi pari malo debel kabel za u pedalboard :)
triba nać neki da je dobar a ukrotljiviji zbog provlačenja a i zbog samog mista

#4 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 28 Srpanj 2016 - 13:26

Sambora si je s njime napravio, ja sam isto si kupio dovoljnu dužinu tak da isto planiram sebi jer ipak je kvalitetniji tako da mijenja zvuk što je manje moguće na lošije...

#5 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 28 Srpanj 2016 - 13:31

jedan gitarski kabel san radia s njim i nije mi po guštu, dosta je žilav, a po svemu sudeći mi je stiga i komad koji je bija negdi cviknut pa sna na kraju mora cilih 5 m kabela bacit jer nisan uspija nać di prekida... od tad neman posla s klotz kabelima pa koristim ili sommer ili cordial

#6 fabe

fabe
  • Members
  • 295 posts

Vrijeme objave: 30 Srpanj 2016 - 10:17

Kod mene su Sommer i Mogami kablovi na pedalboardu..nema smisla stedit na patch kablicima ako je ostala oprema ok :)

#7 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 01 Kolovoz 2016 - 14:28

s tim se slažem iako dosta ljudi govori ka da nema tu neke velike razlike pošto se radi o kabelima koji su dosta kratki, s čim se apsolutno ne slažem... ja razliku čujem i npr s Sommer kabelom mi Ibanez FL9 (flanger) ima masu više mesa i zvuči oblije, dok mi s ovim RockCableom zvuči dosta sterilnije i tanje... s tim da govorim o pedalama koje spajam preko G-Lab GSC switchera u loop od pojačala, da su mi spojene pedale u seriju i idu u preamp možda nebi osjetia tu razliku ali ovako je čujem.
a isto ka i s gitarskim kabelom, napravija san 5 različitih kabela s istim jackovima i svaki ima neki svoj karakter... možda se na snimci ne čuje tolika razlika, ali uživo je itekako čujem. iznenadilo me da npr neki kabeli s kojima mi gitare s aktivom bolje zvuče (bar po mom ukusu), one s pasivom budu gore i obrnuto.
samo mi je problem trenutno sve to pospajat u pedalboardu  s kabelima koje sam lemiš jer su svi ovi jackovi koji su mi dobavljlivi dosta veliki i kad ih uštekam u G-Lab neman dovoljno mista za sve pedale, tako da ću ili morat uzet te gotove kabele ili veći pedalboard (ako ću lemit sam svoje)

#8 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 02 Kolovoz 2016 - 09:50

pa nek su i 20cm kratki, a koliko ih ima? Ako imaš pedalboard od 10-ak pedala, dosta... bude i preko 2, a to je standardni kabel koji dosta utječe...

#9 Immortalis

Immortalis
  • Members
  • 825 posts

Vrijeme objave: 02 Kolovoz 2016 - 10:15

http://www.audiopro....0030?idPro=3003

Ja sam sebi ove uzeo. Ok su

#10 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 02 Kolovoz 2016 - 13:45

takvih imam od prije 4 komada i rade ko grom još uvijek

#11 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 16 Kolovoz 2016 - 08:54

posudija mi je prika 2 komada i pari mi se da su ok kabeli... trenutno iman veći problem a to je kako potrpat sve pedale u pedalboard, bez da kupujem novi :)
pa kad to riješim onda ću vidit oću kupovat ove kratke klotz kabele ili ću ih lemit sam...  :thumbup1:

#12 zoka3

zoka3
  • Members
  • 3 posts

Vrijeme objave: 30 Listopad 2016 - 17:09

Gdje se može kupiti Rolandov RRC2 kabal za spajanje VG-99 sa FC 300?

#13 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9956 posts

Vrijeme objave: 31 Listopad 2016 - 09:45

Guglaj,naebay-u!

#14 DUD

DUD
  • Members
  • 1174 posts

Vrijeme objave: 31 Listopad 2016 - 14:54

Od gotovih kabela također preporučam one male klotz kabliće, s tima da ima ih duže i kraće verzije, defintivno jako dobri i kvalitetni, tanki, i fino se slažu u board, ili sam lemiti od kvalitetnog kabela i konektora, s tim da onaj rock cable je dobar samo za razvuć iza garaže za sušit veš, to je najveće smeće koje sam imao prilike zaštekati jednom prilikom na probu, pošto sviram drito u amp, kad sam spojio svoj lagrange, nebo i zemlja, kao da je netko maknuo deku sa zvučnika,  s tim da imam la grange dva sa zlatnim konektorima i dva sa srebrnim, i kad smo bili u studiu, drito u amp, zlatni konektori imaju mrvicu tamniji ton, tj kao da ipak kromirani propuštaju malo više visokih, ili kako bih to rekao,ne kužim se u struju i ta teoretska sranja, ali ono što se čuje čuje se i točka.

#15 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 02 Studeni 2016 - 11:13

na kraju san odjeba sve to i radija ih od kabela koji san koristija za Y kabele za kompresore (insert kabel za mixer), amphenol jackova i super su ispali na kraju... zadovoljan sam zvukom i sve radi kako treba...   :thumbup1: 

http://shop.sommerca...I-320-0101.html

#16 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 02 Studeni 2016 - 13:21

...a sad vidit ćemo kakvi će se s vrimenom pokazat :)

#17 ship-shop

ship-shop
  • Members
  • 1220 posts

Vrijeme objave: 02 Studeni 2016 - 13:32

dobri su to kabeli, ne brigaj

#18 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 02 Studeni 2016 - 13:46

ako ne ništa malo mista zauzimaju i lako se formiraju... ali pari mi se isti presjek i ista šema ka i kod običnih gitarskih, samo je ova izolacija unutra tanja...

#19 ship-shop

ship-shop
  • Members
  • 1220 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2016 - 02:12

ja san basista i neman isprid sebe ta step aerobik pomagala, sukladno tome ni iskustava baš s kabliranjem istih, al općenito mi je sommer bija najbolji izbor za kabele. jedan frend je pravija sebi i frendovima uvik ta ušesa od kabelića, mislin da se već koju godinu drži samo sommera i neutrika i kolko san u tih par godina vidija sve se drži junački. a on to uglavnon drži i razvlači po kužini ili po prostoriji, pola toga nikad nije na pedalboardu, stalno teror. stavija bi ruku u vatru da ima iste kabele ka ove što si ti stavija, jer ih je naručiva kad je i meni neke drangulije naručiva, pa smo čačkali po netu i ostala mi je u pamćenju ova neka cifra slična kolko si ti ove platija pa pretpostavljan da je to isti kabel, ili neki slične kvalitete. sritno

#20 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2016 - 14:39

a ja sam zadnje vrime Cordial i Sommer... Cordial su elastičniji malo i lakši za motat, a Sommer su izdržljiviji nekako, bar se meni tako čini... tak oda svugdi di kabele mogu provuć da stoje odlučim se za Sommer, a kad mi triba kabel npr od gitare do pedalboarda radije diem na Cordial jer mi Sommer ostane ko rep od prasca :)
i cijena im je pristupačna, šta je također jako bitna stavka ;)

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.