Jump to content

Slika
- - - - -

Tomo: Youtube videos

• Please log in to reply
115 odgovor(a) na ovu temu

#101 Dersu Uzala

Dersu Uzala
  • Members
  • 735 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2016 - 08:30

Samo bi' molio da se svi ponasaju.

#102 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2016 - 09:15

Znam to al ne zvuči ko Burton...

Živi organizam ionako postane brzo nezdrav/nezivi i bez tih 440Hz
Glavna fora oko temperacije činimise nije bila uopće u štimu već u razmještaju tonova i njihovih alikvota, u pred/barokno doba prije moderne temperacije (a ti instrumenti po crkvama evrope još postoje recimo orgulje u originalnom servisiranom stanju) mogo si svirat recimo kompoziciju iz C i tonovi te njihove alikvote bi zvučale fantastično i puno, ništa nalik današnjoj temperaciji gdje ti se čini da ponekad velika terca do kraja ne štima. išlo se kasnije na to da se napravi kompromis da intervali ok štimaju iz svih tonaliteta (radi potrebe nove barokne muzike- malo smionijeg komponiranja) a ne samo iz par njih fantastično a ostalo livada.
E sad kako to utiče na živi organizam ne znam, ja ionako kad pjevam/sviram ide malo falš pod notu ili preko pa se ne zabrinjavam da mi netko hoće napakostit sa 440Hz, alal sam ih sjebo ! :biggrin:

Znači moš se ti štimat kako hoćeš no temperacija ostaje ista.

Ma jasno temperacija nema veze sa stimom. Mogo bi reci da je ona neki kompromis nebil' zatvorio kvintni krug. I bez nje bilo bi interesantno, radi falsa koji se najbolje cuje na velikoj terci, cut "hendrix chord" ili opcenito mol pentatoniku preko dominant 7 jer ako uzmes slide... hm, nisi bas uvjek nad pragom kad cujes zadovoljavajuci ton, naravno treba i gitara bit setupirana savrseno. Vidis kako si spomenuo "dal ti neko HOCE napakostit" , a ja nista o tome nisam pitao, he, he, znaci razmisljao si bar malo i o tome sta ili ko stoji iza 440...he, he to je vec za Kresimira Miska pitanje, mozda je i obradio to negdje, ne bi me cudilo. Ivan Pesut je onaj sa Sevkom.

#103 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2016 - 14:06

Mislim da se gitaristi bave pizdarijama i to je ok ako ih zabavlja.

440Hz ili bilo šta, šta se dogovorimo,  je početni ton da se uštima cijeli orkestar ka šta je tamo i neki šjor konduter šta maše onim štapićima da se usklade u tempu ona dva krajnja u orkestru šta sididu na dvajspet metara i sve im nešto kasni i neznaju koji k.

jbga ljudi sviradu i nije im lipo u orkestru s tim dilejima, zato su uveli šjor kondutera i zbog još puno lipih stvari jer on čuje šta oni nečuju. to ti je neki ka ajmo reć glazbeni producent samo live.

A sad o dogovoru, porastom orkestra di može bit svašta, od solista vokalnih i instrumentalnih do krumpirista timpanista, fagotista i koji kurac već ne trea stvorit sliku di će se uklopit svi registri, pa su onda počeli micat di in je bitno i šta da se čuje, kako i zašto.

ja o tome neznam i nisam bija na konvencijama niti diza prste, no da, u komornom sastavu ili bendu ne tribamo dizat prste već poslušat šta nam paše u odnosu na glasove koje posjedujemo odnosno na zvuk koji želimo postići, stvar je jednostavna ako malo analiziramo i slušamo. blueseri su često štimali gitaru prema glasu i van konvencije di je bija neki otvoreni štim i ako si fula pogodit glas.... a i u našim selima se štimalo po ovci, ton bee, posli su rekli da je to H .

#104 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2016 - 14:18

Samo bi' molio da se svi ponasaju.

Kolega, molim Vas, zadržite akademsku razinu.

#105 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2016 - 14:21

al si je dao oduska na gitari  :thumbup1:

Ma samo ih pustiš s lanca ...

#106 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2016 - 15:12

Na kratko da se ubacim, Verovatno će dobar deo ljudi (ako žele biti iskreni i priznati) misliti da su slike Pikasa katastrofa, i da je po meni objektivno veoma,,veoma loš slikar. Ali to je daleko od važećeg objektivnog mišljenja o njemu, Da se složim sa Leslie-om, subjektivnost je ipak dominantna stvar... doduše čovek je rodjen da bude subjektivan... a uči se da bude objektivan.

Ima čak i jedna kratka disertacija na tu temu ... jesenjin vs džinović http://free-bj.htnet...cnice/gaso2.htm

#107 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2016 - 19:26

Mislim da se gitaristi bave pizdarijama i to je ok ako ih zabavlja.

440Hz ili bilo šta, šta se dogovorimo,  je početni ton da se uštima cijeli orkestar ka šta je tamo i neki šjor konduter šta maše onim štapićima da se usklade u tempu ona dva krajnja u orkestru šta sididu na dvajspet metara i sve im nešto kasni i neznaju koji k.

jbga ljudi sviradu i nije im lipo u orkestru s tim dilejima, zato su uveli šjor kondutera i zbog još puno lipih stvari jer on čuje šta oni nečuju. to ti je neki ka ajmo reć glazbeni producent samo live.

A sad o dogovoru, porastom orkestra di može bit svašta, od solista vokalnih i instrumentalnih do krumpirista timpanista, fagotista i koji kurac već ne trea stvorit sliku di će se uklopit svi registri, pa su onda počeli micat di in je bitno i šta da se čuje, kako i zašto.

ja o tome neznam i nisam bija na konvencijama niti diza prste, no da, u komornom sastavu ili bendu ne tribamo dizat prste već poslušat šta nam paše u odnosu na glasove koje posjedujemo odnosno na zvuk koji želimo postići, stvar je jednostavna ako malo analiziramo i slušamo. blueseri su često štimali gitaru prema glasu i van konvencije di je bija neki otvoreni štim i ako si fula pogodit glas.... a i u našim selima se štimalo po ovci, ton bee, posli su rekli da je to H .

A jasta, nek se bave, zanimljivo je...a ja bas mislio ti se bavio tim pizdarijama...a brijem i da jesi...i neka si...u rock sastavima ima dovoljno malo instrumenata da postici dogovor i nije neka  komplicirana jednadzba pa ako to jos i zvuci harmonicnije, milozvucnije, jebozovnije ili sta vec, zasto ne probat...ne da mi se trazit, ima o tome po internetu kolko os.

Al cekaj vani je osto bee, zasto smo mi odlucili da je ha?

A neki bi rekli b=a#...pa kako sad, sta to moze bit...sta, sta...?

#108 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2016 - 19:37

Harvey Mandel !!! Snake, reko ko se njega još sjeća ej! :) na Unanswered Questions mu je solo bio lom.

Evo, Abba prog

Opako...

Sporije i po stupnja nize.

#109 Dersu Uzala

Dersu Uzala
  • Members
  • 735 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2016 - 20:01

Harvey Mandel !!! Snake, reko ko se njega još sjeća ej! :) na Unanswered Questions mu je solo bio lom.

Evo, Abba prog

ABBA se ne sme olako uzimati u usta, za potrebe sitnih forumskih carki. ABBA, to ti je to Jahve, Jehova, Alah. Samo prodjes, poklonis se, cutis i ides dalje svojim poslom.

#110 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 15 Listopad 2016 - 08:51

ABBA se ne sme olako uzimati u usta, za potrebe sitnih forumskih carki. ABBA, to ti je to Jahve, Jehova, Alah. Samo prodjes, poklonis se, cutis i ides dalje svojim poslom.

Aha, ovaj čiča je došao na audiciju abbe svirat gitaru jer je iz klasične gitare imao akademiju, odmah mu isprobali glas i rekli, bili ti svirao bass i pjevao prateće? Reko čiča tada mladac -Može! the rest is history

poanta priče s harmonijom šta znaju i na akademiji je da i pjevaš, jer tko pjeva zlo ne misli (ne radi s harmonijom pizdarije)

Harmonija i kako su jazz i latin muzika ušli u rokenrol, kako i zašto se rock razvijao, odličan video.

#111 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 02 Siječanj 2017 - 15:13

Tiha noc, jazz...

PRS SE Mark Holcomb (standard stim) - Amplitube 3, Solo chorus3 preset
Bas - Amplitube3, Gtr to bass preset
Piano- EZkeys grand piano, Swedish jazz preset
Strings- Miroslav Philharmonik
Bubanj- EZdrummer, Jazz

#112 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 01 Ožujak 2017 - 00:38

Evo nesto novo:

PRS SE Mark Holcomb (standard stim), EZMix "Crunchy Rhythm" preset

#113 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 01 Ožujak 2017 - 01:09

:tongue_smilie:

#114 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9964 posts

Vrijeme objave: 01 Ožujak 2017 - 04:52

Čestitam na novoj gitari ? :excl:

Vidim po ovim tvojim videima da sviraš na raznim gitarskim menzurama, pričinjava li ti to malo problem, tj. da li ti treba malo privikavanja ili bildaš prste za svaku gitaru ponaosob ?  Pitam zato što sam se ja manuo gitara sa 24 polja, pače u zadnje vrijeme sve više sam na onim s 21 .

#115 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 01 Ožujak 2017 - 13:48

Hvala!

Ne sviram na razlicitim menzurama...ili mislis na broj polja? To nije isto.

Sve gitare su mi 25.5 pa cak i ovaj PRS koji bi trebo bit 25, a to su vjerovatno tako slozili jer je tvornicki setup drop C pa jos i na kracoj menzuri...ko bi ju nastimao...

#116 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 01 Prosinac 2017 - 20:56

Nisam bas sviro zadnjih mjeseci, al ipak evo nesto novo

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.