Jump to content

Slika
- - - - -

Tomo: Youtube videos

• Please log in to reply
115 odgovor(a) na ovu temu

#41 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 10 Listopad 2016 - 22:24

Tomo sto je topic bolji to je i vise offtopica , a s obzirom i na tvoje videe i taj djir , prokomentirat i par drugih gitarista iz slicnog polja i prodiskutirat stil, svrhu, umijece , kreativu itd i nije tolki offtopic.. A i negdje se moramo zaustavit procakulat malo o gitarama il gitaristima ..

Pitanje ako moze , kako snimas te klipove ? Guitar rig , kamera , cubase ? Kako sinhroniziras ? . Poprilicno lijepo i profi odradjeno i s te strane a ne samo sviracke :)

#42 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2016 - 08:00

Ma jasta, nemam ja nista protiv. A i da imam, nije moj forum. Kome ne odgovara neka ne pokrece temu, jel tako? Sto se tice snimanja, daleko je to od onog sto danas svako djete kod kuce zna slozit, a da ne spominjem profi rad. Nisam bas za produkciju, nemam vremena ni volje ucit pa se zadovoljim sa "korektno" odradjenim. Inace, Cubase-EZmix2 je standard kod mene. Ako trebam sam radit matricu onda Amplitube3 Gtr to bass preset i Ezdrummer. Kameru danas bolju imas na smartfonima, al ajde gura nekako. Sinkroniziram i editiram video u PowerDirector-u samo znam malo fulat jer su procesor i graficka preslabi pa to sve trokira i rusi se svako malo itd. Cak i sa Cubase-om imam cesto problema znao mi se smrznut pa sam morao sve ponovo...i to ti je to otprilike...

#43 alek_s

alek_s
  • Members
  • 159 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2016 - 09:38

Ma Tomo, ja zaista ne grešim, vema je retko da neki gitarista sebe podcenjuje, što čak i ne mislim da je loše ali to sa tobom ne bi trebalo da bude slučaj. Vreme je da počneš svoju muziku kreirati. To pak ne znači da trebaš prekinuti učestvovati i takmičiti se sa takozvanim youtube gitaristima jer očigledmo je da to voliš raditi, da te to ispunjava i naravno to je odlična stvar da svoju tehniku i držiš na odredjenom nivou. Ono za šta se opet ne razumemo najbolje je da te ja nekako navodim da počneš razmišljati "melodično" jer ti tehnike ne manjka, pa iz tih razloga pomenuh Zazu (koji je budući penzioner, on je rodjen 1964, dakle jedno 5,6 godina mladji od mene), drži se on ali evidentno je da ga vreme sustiže i nije potrebno njega ocenjivati, on je svoje mesto i ocenu u muzickoj istoriji odavno .dobio. Nije to jedini gitarista koji na ovim balkanskim prostorima nije baš poznat, ima ih još gomila. Sa druge strane taj tvoj tehničko takmičarski duh, potreba za dokazivanjem nije ni tako loša stvar ali sve dok to ne postane samo sebi cilj. Pitanje je samo kome se dokazivati? Gitaristima? Muzičarima? Hm...opasna stvar je dokazati se "običnoj" publici i to je najteže i od svih ostalih dokazivanja jedino je vremenski ograničeno.Ta publika je najznačajnija, i najvrednija. Mnogi gitaristi to  zaborave i ostanu "neshvaćeni" pa to za posledicu ima njihov arogantan stav prema običnom, normalnom slušaocu.

‚Da ne gušim više, Tomo ti si postao vanserisjki gitarista, i to što pre shvatiš, to bolje, ali ne u smislu "ja sam najbolji, pa pet mesta prazno" već kao momenat da se plasira kompletno sopstveno sveobuhvatno muzičko razmišljanje Udahni duboko, izbroj do 10 i dobro razmisli o ovome što napisah i potrudi se da budeš objektivan u smislu "objektivno sam spreman za muzičku igranku".

Svako dobro.

#44 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2016 - 10:48

Ma jasta, nemam ja nista protiv. A i da imam, nije moj forum. Kome ne odgovara neka ne pokrece temu, jel tako? Sto se tice snimanja, daleko je to od onog sto danas svako djete kod kuce zna slozit, a da ne spominjem profi rad. Nisam bas za produkciju, nemam vremena ni volje ucit pa se zadovoljim sa "korektno" odradjenim. Inace, Cubase-EZmix2 je standard kod mene. Ako trebam sam radit matricu onda Amplitube3 Gtr to bass preset i Ezdrummer. Kameru danas bolju imas na smartfonima, al ajde gura nekako. Sinkroniziram i editiram video u PowerDirector-u samo znam malo fulat jer su procesor i graficka preslabi pa to sve trokira i rusi se svako malo itd. Cak i sa Cubase-om imam cesto problema znao mi se smrznut pa sam morao sve ponovo...i to ti je to otprilike...

gracias...bas me zanimalo ..ma lijepo ti to napravis kako treba vero ;)

#45 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2016 - 13:16

komentirao bi da mi je daleko ugodnije bilo poslušati video od Zaze nego od Gardinera, a nisam samo običan slušaoc... mislim da je problem u tome što gitara (pogotovo električna) postoji već dosta godina u svijetu glazbe i svašta smo čuli i želimo bježati od onog što smo čuli da ne bi bili slični nekome... ali dali time bježimo i od samih svojih težnji? To svatko treba za sebe razmisliti i procjeniti...

#46 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2016 - 13:20

@alek_s Nema tu dokazivanja nikome pa ni sebi samom, niti u mom slucaju niti u slucaju J. Gardinera gore samo sto mislim da je problem sto kad slusas i gledas video ostajes velikim djelom i pod dojmom vizualnog sto djeluje kao akrobacija prstima, ali vjeruj mi nije samo sebi svrha. Ti momci danas imaju i svoju publiku i koncerte na koje ne dolaze iskljucivo muzicari. Problem je sto takvih kao Jack danas ima jako puno, a nesto revolucionarno u muzici vise se ne moze napravit pa ti ostaje da sto sirim spektrom tehnika probas stvoriti interesantne fraze. One trebaju imat jaja, zvucat cool rekli bi danas. Ukrasima i trikovima stvoriti slusljive oblike nesto kao vrhunski srpski harmonikasi, naprimjer meni jedan od najdrazih, Miodrag M. Markovic. Prosjecan slusatelj narodne muzike i kola sigurno ne voli to jer razumije nivo virtuoznosti nego jer ta izrazajnost, to srce jednostavno pali covjeka. Melodiije ne moraju nuzno biti lako probavljive, to je domena zabavne muzike, inace hrpu jazza, funka, George Bensona, Paul Jacksona i slicne mozemo odmah odbaciti. Zato sam ukazao na decka gore, ne zato sto je tehnicar, sve to ja mogu osim nekih kompliciranih hybrid picking dionica odsvirat, sad s koliko uvjerljivosti, energije itd to je drugo, a to je kod solistsa najvaznije i naravno nebi ja to znao tako "upakirat" sve znalacki kao on.

Vec sam spomenuo da komponiram i radi se o komercijalnoj muzici sto, nadam se da se slazemo, nikako ne podrazumjeva nekvalitetu. Trudim se da uradim kompletne aranzmane tako da tu ima i puno vise od melodicnog sviranja gitare. Nadam se da cu nesto od toga uspjeti plasirati pa ces cuti i tu moju stranu. A gitaristicke kompozicije ostavljam mladjima koji imaju vise vremena, ta prica je za mene zavrsena, samo se ovako na yt jos malo igram pa koji put i osvojim nesto. Onim na soundcloudu sam npr. digo jos jednu gitaru.

#47 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2016 - 13:59

komentirao bi da mi je daleko ugodnije bilo poslušati video od Zaze nego od Gardinera, a nisam samo običan slušaoc... mislim da je problem u tome što gitara (pogotovo električna) postoji već dosta godina u svijetu glazbe i svašta smo čuli i želimo bježati od onog što smo čuli da ne bi bili slični nekome... ali dali time bježimo i od samih svojih težnji? To svatko treba za sebe razmisliti i procjeniti...

Ne bjezi Gardiner od sebe sigurno, ne znam zasto bi svaka malo kompliciranija izvedba bila pokusaj da se nesto dokaze, neko jednostavno u glavi i srcu nosi odredjeni stil i ima potrebu to iz sebe izbaciti. Nekom treba minimum tehnike jer u sebi nosi takvu muziku neko nosi u sebi kao npr Hendrix zvuk koji cak tehnologija u datom momentu ne moze pratit. A i nije ti ovo tako originalno trebas slusat Greg Howe-a to je tu negdje iako meni jos bolje djelom i radi te sirovosti. A kako mislis "pogotovo elektricna" postoji vec dugo godina?

#48 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2016 - 15:54

Krivo si me razumio, nisam pikirao niti točno na Jacka, to su bile dvije različite teze, odvojene, jedno što mi Zaza na onom videu slušljiviji za moje uho od Jacka, a drugo da se ne treba uvijek odvajati od onog što te vuče jer liči na nekog... "pogotovo električna" sam mislio u smislu da se jako puno toga dogodilo (u žurbanom galopirajućem tempu) u glazbi od kad se prva električna pojavila... glazba se promijenila u određenom smjeru i jako napredovala u tom samom segmentu gitara te zbog toga je teško smisliti nešto stvarno novo, a da je jako slušljivo i prihvatljivo

#49 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2016 - 16:43

moram priznati da baš ne kužim spiku bolji ili lošiji od ovog ili onog, ukoliko stvaramo muziku mjesto da se koncentriramo na tehničko zanatski aspekt zbilja je teško da neku umjetnost ako ona jest doživljavamo kao bolju ili lošiju. mislim šta bi tu netko bio ponizan ( ili ne)  zbog toga šta je uradio stvar i dao svoje viđenje nečega.

#50 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2016 - 18:52

Krivo si me razumio, nisam pikirao niti točno na Jacka, to su bile dvije različite teze, odvojene, jedno što mi Zaza na onom videu slušljiviji za moje uho od Jacka, a drugo da se ne treba uvijek odvajati od onog što te vuče jer liči na nekog... "pogotovo električna" sam mislio u smislu da se jako puno toga dogodilo (u žurbanom galopirajućem tempu) u glazbi od kad se prva električna pojavila... glazba se promijenila u određenom smjeru i jako napredovala u tom samom segmentu gitara te zbog toga je teško smisliti nešto stvarno novo, a da je jako slušljivo i prihvatljivo

Djelovalo je kao jedna misao...   

Slazem se u osnovi sa svime sto si napisao. I da, svacijem uhu odgovara nesto drugo samo ja volim biti objektivan i ne dopustiti da me osobni osjecaji vode kada vrednujem nekog sviraca jer na taj nacin se moze dosta stete nanijeti i nanijelo se kroz povjest onima koji nam jednostavno nisu po ukusu a evidentno odradjuju posao korektno. Drago mi je da je danasnja mlada gitaristicka scena lisena predrasuda i zanrovskih ograda.

Sto se tice problema da je sve vec smisljeno, ja bi reko da ne treba po svaku cijenu pokusavati biti originalan i tako zrtvovati estetiku. Vecina onih koji bi svoj stil htjeli nazvat eksperimentalnim zapravo ne zna za cuda kakva su se u muzici radila jos pocetkom 20-og stoljeca, industrial i slicna sranja, da ne govorimo o npr Pink Floyd-ima koji su uz sve zadrzali i estetiku. Pa cak i u samoj tzv. "ozbiljnoj" muzici bilo je svakakvih vise ili manje uspjesnih pokusaja eksperimentiranja. Pa onda takvi osim sto ruzno zvuce, ne budu cak niti originalni.

Dobro se zna- prvo moras upoznati pravila da bi ih mogao krsit.

Sjetih se bas u vezi ovog gore, ima jedan lik na "Muzickom Forumu" koji svaki put da svoju kriticku analizu moje svirke i jednom izjavi: "Iako nisam ljubitelj takvog pristupa gitari i muzici, ipak, u par reci... Imas par lepih resenja iako je matrica prilicno neinspirativna. Slusajuci tvoje ranije snimke, utisak je povoljan, dobra tehnika, inteligentna resenja, doza sofisticiranosti... Lepo je videti nekog da se trudi..."    

Ja zahvalim na objektivnosti, a on kaze: "Premalo je ovde onih koji su desegli neki ozbiljniji nivo, pa je, po meni, preveliki luksuz ne ukazati na to... Da se pokaze da je talenat i rad prepoznat, da postoji postovanje prema dosegnutom, bez obzira na kategoriju i licne afinitete... Sa nadom da ce taj cin, bar malo, doprineti odmaku od diletantizma i sveopste relativizacije."

Znao je i dati ali stvarno konstruktivnu kritiku i od takvog covjeka to, ako nemas problema sa egom, jednostavno moras prihvatit.

#51 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2016 - 19:14

Ja ne pristupam objektivno jer ne smatram glazbu tako i ono što volim slušati i što mi paše ću slušati više nego nešto što manje, što mi uopće ne odgovara neću ni poslušati više od jednom niti stvarati si neko objektivno mišljenje kvalitete dok kod izvođača koji su mi uhu mili njih mogu onda ocjenjiti i objektivno, ali opet nije da to volim raditi... u biti ne volim glazbu gledati objektivno, ne vidim neki smisao u tome... Tko uopće može biti validan kao objektivan subjekt  da kaže npr. da ti imaš bolji/lošiji vibrato od recimo Zaze ako me razumiješ što želim reći? Naravno da oboje ste druge persone i ne postoje dva ista čovjeka na svijetu dakle samim objektivnim razmišljanjem jedan mora biti bolji od drugog u svakom segmentu i tehnici pojedinačno, a onda i sveukupno, ali tko to može odrediti i da je njegov sud objektivan i legitiman?

#52 Dersu Uzala

Dersu Uzala
  • Members
  • 735 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2016 - 19:38

Sjetih se bas u vezi ovog gore, ima jedan lik na "Muzickom Forumu"...

Zoki :thumbup1: .

#53 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2016 - 19:52

Tako je, Zoki! To si ga bas ti tamo nazvao imenom, username mu je nesto drugo...

Ja ne pristupam objektivno jer ne smatram glazbu tako i ono što volim slušati i što mi paše ću slušati više nego nešto što manje, što mi uopće ne odgovara neću ni poslušati više od jednom niti stvarati si neko objektivno mišljenje kvalitete dok kod izvođača koji su mi uhu mili njih mogu onda ocjenjiti i objektivno, ali opet nije da to volim raditi... u biti ne volim glazbu gledati objektivno, ne vidim neki smisao u tome... Tko uopće može biti validan kao objektivan subjekt  da kaže npr. da ti imaš bolji/lošiji vibrato od recimo Zaze ako me razumiješ što želim reći? Naravno da oboje ste druge persone i ne postoje dva ista čovjeka na svijetu dakle samim objektivnim razmišljanjem jedan mora biti bolji od drugog u svakom segmentu i tehnici pojedinačno, a onda i sveukupno, ali tko to može odrediti i da je njegov sud objektivan i legitiman?

Rekoh ..."kada vrednujem nekog sviraca..." ne kada odlucujem sta cu slusat. To su dve razlicite stvari, a Zoki je to odlicno objasnio.

Zao mi je cut da ne znas procjenit ciji je vibrato bolji. Da se radi o Malmsteen-u i B.B Kingu to bi bilo iskljucivo stvar ukusa jer obojica zadovoljavaju sve potrebne parametre odnosno imaju savrsena vibrata.

Ali ako ne cujes da Zaza ima bolji vibrato od mene onda je to tuzno bez obzira koliko islo meni u korist...

#54 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2016 - 20:18

Malmsteen vibrato https://youtu.be/FnYWfVPT5aI?t=46s

R. Blackmore punktirana triola https://youtu.be/MOm17yw__6U?t=3m22s

Slična ritmička ornamentacija kroz cijeli solo https://youtu.be/huzK9tXDCGE?t=38s

Eto to su neki izvadci tehnika, no slušatelja zanima uvijek stvar kao cjelina, zašto to radi - smisao.  Tehnika sama po sebi je besmisao, nema sadržaj, odn. samo sredstvo ako je pravilno iskorištena. Kužim ja adrenalin i tu spiku no ...

Nekada ljudi neće da dalje slušaju samo zbog zvuka, no i to je razumljivo, medij muzike je zvuk a svirači često nisu svjesni kojim bojama slikaju i koliko intezivno, da sama boja može odbiti ili privući, slično ko i u slikarstvu. mislim, baš su svi poludili da čuju kinesku narodnu glazbu ili mađarsku šansonu. ne treba zamjerati nego osvijestiti neke stvari ukoliko želimo široko priznanje, to je najteže, dobro veli aleks

#55 Dersu Uzala

Dersu Uzala
  • Members
  • 735 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2016 - 21:32

Dve stvari samo, ovako generalno, mada ne potpuno van konteksta. Kad cujem tezu rokenrol-bunt-mladi-divljanje-licni izraz sto nekako ukazuje na sve ono vulgarno sto bi 'starija generacija' ili elita cak smatrala nepodobnim, bez klase i decentnosti, uvek se setim Mozarta, filma 'Amadeus' i opere 'Carobna Frula'. Iz prostog razloga sto je to tada bio rokenrol-bunt-licni izraz, divljanje-vulgarno znaci podilazenje tim nekim demografijama i vrednostima. I ta opera (koje se u pocetku elita gadila i nipodastavala) je cetvrta najizvodjenija opera danas u svetu, kaze internet, opste je prihvacena kao briljantna, a narocka. Na kraju krajeva, citajuci razne materijale o Mozartu, jasno je da je on bio pola svog zivota covek establishmenta, visio po dvorovima, palatama, nacionalnim operama, baletima i teatrima da bi na kraju svojom voljom zavrsio medju rajom u predgradju Beca u narockoj svetkovini. Dobro, nisu ni oni bas bili na ulici jel, ili na nekoj montaznoj bini, ali je ipak to daleko od svetla imperijalne palate i statijaznam.

Drugo, dotakli ste se ove kulture u kulturnog nasledja, podneblja i slicno. U stvari vise dileme 'nasledjeno vs izabrano'. I opet je spomenuta klasicna muzika, mada to u sustini i nije toliko bitno, cisti kuriozitet i koincidencija. Leslie spomenu Zappu, kazu da je on prakticno najvise slusao blues i klasiku, pogotovu Stravinskog, Bartoka i slicne marifetluke, to i nije 'klasicna' klasika al ajd, opet to nijetoliko bitno. Elem, on covek Amer, italijanskog porekla doduse, sad da li zato sto je iz inzenjerske porodice ili sta li, kompletno je celog zivota od 11 godine bio navucen na klasiku. Cak je i pisao pisma Stravinskom i nekom drugom bitnom liku cije ime sam zaboravio.

Nasledjeno ili izabrano?

Pre niza godina upoznali su me prijatelji sa jednim divnim likom, Indusom, koji svira violinu. Violina je fenomenalno cenjen instrument u Indiji ali je oni naravno sviraju potpuno drugacije. Pocev od stava, preko tehnike pa do tonskih varijacija i intonacije. Uzgred, prvi put kad sam to cuo bilo mi je neshvatljivo da niko na zapadu ne svira tako. Al to je druga prica. Elem, objasni mi covek da violina ima 'relativno kratku' tradiciju u Indiji, svega nekih 200 godina. Neki tamo putnik namernik je bio u Evropi, doneo instrument i ovi se polako primili, i to samo u odredjenim krajevima Indije. I napravili od toga nesto potpuno autohtono, svoje. Instrument je u biti identican ali je njegovo mesto u ansamblu i percepcija mogucnosti i na kraju aplikacija veoma razlicita.

U tom kontekstu, nedavno sam citao relativno bogatu istoriografiju, biografiju, ponajvise intervjue sa nekim legendarnim chichom iz Indije koji je siva eminencija na sitru/sitaru. Stariji covek jel, moguce da nije od skora vise ni ziv, rodjen je tamo negde sredinom dvadesetih ili pocetkom 30-tih proslog veka. On je neka sedma-osma generacija sitarista u porodici koja u principu ne bi ni smela da se bavi muzikom jer su oni iz kaste ksatrija pa im je to ispod casti a to je u tradicionalnoj Indiji veliki problem. Rokenrol, narocka zabava, ta muzika. Elem, kad je bio klinac, posto ga je otac prvo poducavao, poslali su ga na dvor nekog bitnog radze tj radze iz njihove drzave, valjda bese negde na severoistoku Indije. Taj radza je opako i sam svirao ali je okupljao jos bolje muzicare i pedagoge na svom dvoru i jednostavno bio svima patron, patron umetnosti i svega lepog i dobrog in general. I pored svog tog kulturnog bogatstva i negovanja lokalnog, nacionalnog i tradicionalnog, radza je sto kazu 'religiozno' slusao klasicnu muziku. I svirao. Imali su te neke stare ploce, nije to ni vinil nego onaj bakelit sta li, a imali su i wax cylinder records, good for pola tuceta reprodukcija i ciao. I onda se ovaj nas poletarac na dvoru nasao u cudu, kako sad to, sta je to, kakava je to daleka, egzoticna, misticna klasicna muzika iz Evrope, pa to nema veze sa nama, niti taj tonski sistem, niti instrumenti sto ce reci timbre, to nase indijsko uvo i mozak ne ume da skapira, bar ne iz prve. Ne prija, ne godi. Na sta mu je radza onda objasnio i demonstrirao kako je evropska klasicna muzika vrhunac ljudskog uma, savrsenstvo kompozicije, dramatizacije, orkestracije, dinamike, ritmike, lirike, epike, u svakom pogledu.

Znaci, pitanje i dalje stoji, bez odgovora...

#56 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2016 - 21:52

Malmsteen vibrato https://youtu.be/FnYWfVPT5aI?t=46s

R. Blackmore punktirana triola https://youtu.be/MOm17yw__6U?t=3m22s
Slična ritmička ornamentacija kroz cijeli solo https://youtu.be/huzK9tXDCGE?t=38s

Eto to su neki izvadci tehnika, no slušatelja zanima uvijek stvar kao cjelina, zašto to radi - smisao. Tehnika sama po sebi je besmisao, nema sadržaj, odn. samo sredstvo ako je pravilno iskorištena. Kužim ja adrenalin i tu spiku no ...
Nekada ljudi neće da dalje slušaju samo zbog zvuka, no i to je razumljivo, medij muzike je zvuk a svirači često nisu svjesni kojim bojama slikaju, da sama boja može odbiti ili privući, slično ko i u slikarstvu. mislim, baš su svi poludili da čuju kinesku narodnu glazbu ili mađarsku šansonu. ne treba zamjerati nego osvijestiti neke stvari ukoliko želimo široko priznanje

Ko je reko da je tehnika sama sebi svrha? Kakav adrenalin? O cemu ti pricas?

Svi previse pricaju, a malo sviraju pa sire temu do svemira, a sve izbjegavajuci bit a to je da se i njih i nihovo sviranje moze ocjeniti.

Znaci kakav ti je tajming, tempo vuces li previse napred ispadas li iz tempa, kakav ti je osjecaj za ritmiku, groove, intonacija bjezis li u bendingu ili vibratu i imas li ga uopce, da li je ujednacen, imas li dinamiku u svirci ili si pre ravan itd, itd...

Svi gitaristi koji su se tu spominjali vladaju ovime besprijekorno, a koga ces ti slusat to su nijansice koje prevladaju.

Sluso sam ja i slusam novokomponiranu narodnu muziku Azerbejdzana, blisko istocnu mikrotonalnu, bizantske zborove itd i svi izvodjaci zadovoljavaju kriterije.

Sta god da zelis svirati potrebna je korektna tehnika, nemozes nabijat ku**em po gitari i rec pa ja to tako to je moj nacin izrazavanja.

Jebote potrosi vise svu tintu na budalastine!

#57 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2016 - 22:00

Ali ako ne cujes da Zaza ima bolji vibrato od mene onda je to tuzno bez obzira koliko islo meni u korist...

Dao sam samo za primjer, a ne da sam dao svoje konkretno mišljenje... iskreno Zaza po meni ima bolestan vibrato u rukama

#58 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2016 - 22:22

Dao sam samo za primjer, a ne da sam dao svoje konkretno mišljenje... iskreno Zaza po meni ima bolestan vibrato u rukama

"Tko uopće može biti validan kao objektivan subjekt  da kaže npr. da ti imaš bolji/lošiji vibrato od recimo Zaze"

Dakle ipak moze neko biti validan, jel tako?

Dakle ipak postoje kriteriji, jel tako?

Tebi je bolestan meni nije, ali bitno da je oboma sta???  DOBAR, ODLICAN cista petica!!! Dalje su nijanse, 5 ili 5+ ali nemozes reci da Kirk Hammett ima odlican vibrato, sto ne znaci da ne mozes uzivat u Metallici.

#59 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2016 - 22:49

stvar je u tome što nitko nije validan, jer će nekom možda biti loš... meni je to isto odabrati najboljeg gitarista kao odabrati najzgodniju ženu svijeta... svatko će reći svoj izbor i taj izbor nije objektivan i koga uzeti kao validnog? Gitaristi su različiti kao i žene i nema objektivnog kriterija koji je bolji/a...

#60 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2016 - 23:30

zaboga, momci  :biggrin:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.