Jump to content

Slika
- - - - -

Tomo: Youtube videos

• Please log in to reply
115 odgovor(a) na ovu temu

#21 alek_s

alek_s
  • Members
  • 159 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2016 - 00:38

Pa sada ne moramo se složiti oko mnogih stvari.Razlika u godinama izmedju mene i vas je ogromna pa se ja i ne sećam kako sam razmišljao kada sam bio u tom dobu. Iznosim neko svoje, bar se meni ćini, dobronamerno mišljenje bez pretenzija da  oko nekih stvari tebe ili bilo koga drugog ubedjujem. Mišljenja će se vremenom menjati, stavovi takodje, vremenom će i ta dilema dobiti odgovor gde ste, šta ste i ko postali. Nemojte samo zakasniti sa ozbiljnijim početkom svoga stvaralaštva, vreme se ne može vratiti.

Razmišljanje o egzistenciji je uvek bilo prisutno. Recimo ja sam se ozbiljno bavio muzikom i od nje se izdržavao na studijama sve dok nisam završio fakultet. Tada sam 82 prestao svirati, okrenuo se samo poslu i gitaru strpao u orman. Muziku sam samo slušao, ali gitaru u ruke nisam skoro više od 25 godina uhvatio u ruke. Opet počeh svirati kada mi supruga za 50 rodjendan više iz zezanja kupila električnu gitaru. Bi to neko sekirče ali malo po malo ja se opet zainteresovah pa eto sad imam 4,5 dobrih tambura.i u svako slobodno vreme sviruckam. Daleko je to od ozbiljne svirke ali mene bar odmara. Naravno, volim slušati kako sadašnji gitaristi sviraju i tvoje muziciranje se meni veoma dopada, Ne mislim ovde na tehniku sviranja, po meni ona je samo sredstvo da se iskaže svoje muzičko razmišljanje. Nekome treba manje tehnike, nekome više da bi ono što osećaju mogli iskazati. Ja samo mislim da si ti tehnički spreman da stvoriš i iskažeš svoju muziku. Tu ne treba razmišljati da čovek stvara muziku za koju pretpostavlja da će se masi dopasti. To obično zovemo komercijalom i nekako to pogrdno zvuči mada daleko od toga da je i to lako. Treba testirati svoju muziku, svoje razmišljanje i videti kako će ono proći.

Želim ti puno i sreće.i uspeha.

p.s.

Moram da opet kažem da me po pitanju Zaze nisi razumeo. Ne pogadja mene to što misliš da je on lošiji od gomile tebi znanih gitarista.

O ukusima ne treba raspravljati. Zaza samo za razliku od ostalih u većini svojih pesama stavlja akcenat na melodičnost, e sad koliko u tome uspeva i koliko će se to nekome dopasti drugo je pitanje. Dobar deo ostalih svemiraca, imaju na prste da izbrojiš melodičnih pesama. Ne treba zaboraviti da je gomila njih i po tim svojim melodičnim pemama i poznata mada verovatno više uživaju u demonstraciji tehnike a ne melodičnosti. Ako se mora iznositi mišljenje i sud o nekim drugim gitaristima treba ipak to svesti na najmanju moguću meru i sve to ipak zaviti u celofan ako se mora iskazati. Da uzmemo bilo kojeg od vodećih gitarista svemiraca, teško da će se naći negde da oni nekog drugog gitaristu rangiraju loše ili pak kritikuju. Ovo iz prostog razloga što će hvalom, makar i malom, pokušati da pridobiju i publiku tog manje svemirskog gitariste, pa makar mu je publika i samo komšiluk.

#22 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2016 - 11:07

Ja si mogu dozvoliti politicku nekorektnost jer nisam jedan od "vodecih gitarista" i dozivljavam ovo prijateljskim razgovorom, a ne javnim interview-om, moje misljenje je objektivno i nema veze sa ukusom. I opet -..."mada verovatno više uživaju u demonstraciji tehnike a ne melodičnosti."... vjeruj mi nije tako, pratim to, znam. Danas je naglasak na interesantoj frazi, dinamicki, harmonijski i/ili ritmicki interesantnoj, a tehnika je samo sredstvo kako si i reko da treba biti, cesto se vuce na saksofoniste i njihovu poznatu spontanost i izrazajnost. Problem je sto puno ljudi cim cuje nesto komplicirano na gitari odma to otpise kao ne muzikalno pa onda ostaje opci dojam da su svi tehnicari samo tehnicari i nista drugo. Danasnji gitaristi su svestrani prolaze sve stilove i tako grade svoj. Nemaju zanrovske ograde.

Reko bi da se ti i ja zapravo slazemo u svemu samo se ne razumijemo dobro ovako preko pisanih poruka. Da se vidimo uzivo s instrumentima bilo bi sve jasnije pa tako i cinjenica da me cijelo vrijeme zapravo precijenjujes. A i nisam ti ja tako mlad kako ti mislis.

I racunam da smo otisli debelo u off topic...

Moraces da svratis do Zagreba koji put...

#23 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2016 - 13:01

moje misljenje je objektivno i nema veze sa ukusom.

Da vidimo, gitariste koje si slušao kao i muziku jest subjektivan odabir. Note i skale koje odabiraš je tvoj subjektivan odabir (tebi zvuče), da nije zvučao bi drugačije, ritmiku isto, backing track ili nasnimljen isto. zvučiš kako zvučiš - technical stuff, to je ukus, to je ono šta te dira. I naravno da je subjektivno kao i mišljenje, mi samo odabiremo i modificiramo, takvi imamo umski zapis, rađamo se u društvo a ne na pusti otok, pa čak društvo i kružok koji kasnije  biramo jest subjektivan odabir, mada možemo misliti da je neki odabir objektivniji (lišen kemije i emocija, sveden na statistiku i logiku). Mi smo subjekti svih porocesa, života, nikako objekti (mislim moš biti i to ako ti skeniraju glavu ili vade krv, no ništa bitno o tebi ili nama se neće time otkriti osim da smo u nekom objektivnom balansu ili disbalansu u odnosu na većinu podataka iste vrste- statistika). Stoga je subjektivnost vrlina kao osobnost. Objektivnost treba moći prepustiti nekom drugom (znanstvenicima) i ne koristiti je pri umjetničko kreativnim procesima, logika pri komponiranju je isto ok ali samo kao subjektivni učinak na slušatelja.Znanost može biti objektivna, umjetnost nikako- uvjek je subjektivna, uvijek u polju subjektivnosti, inače bi statistika mogla riješiti sve njezine probleme pa bi svak mogao biti objektivno kreativan.Većina može naučiti formu, sadržaj teško jer je originalan sadržaj traži osoban i subjektivan pristup. Nije važno u muzici kako nego zašto. kako je know how (zanatski dio), zašto je poriv da se iznese sve svoje strahove, komediju i tragediju na pozornicu, platformu... pa neka drugi ocjenjuju, vole ili ne vole. umjetnost tako postaje stvar sviđanja ili ne sviđanja a ne nešto objektivno pa čak i u ovakvim popularno sportskim (shred) formama koje uključuju estradu, šlager ili pop art, ne treba se zbunjivati, čak i kič se razmatra u teoriji o umjetnostima.

Kolega ti dobro veli da vrijeme prolazi brzo i da se ne može vratiti unatrag, to je jedino objektivno šta sam čuo do sada.

E sada, ima i način kako se može vratiti unatrag u jednom drugačijem smislu, a taj je da se dade sebe, pomiri sa sobom i prihvati sebe /od najranijeg djetinjstva nadalje - to je u suštini put kreativnost, kada postaje osobno i lično, kada se sebe prihvati i zavoli a time i kreativ. proces (ma šta on donio) tada ne zvuči kao vježbica ili etida.

E pa tada niti ima usporedbe s drugima jer je nemoguće da se uradi subjektivno isto ili na isti način s malom varijacijom unutar uzorka jer nemamo svi niti ista iskustva, odrastanje, raspoloženja,  niti isti (objektivan) pogled na svijet :)

Svako dobro u radu i guštu! :thumbup1:

#24 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2016 - 14:26

Umjetnost se itekako moze objektivno analizirati pa cak i vrednovati, da li ce to utjecati na odabir muzike koju ces slusati, slike, fotografije ili filma u kojem ces uzivat, to je drugo to je ta kemija. Nema te skole koja ce tebe prisilit da slusas klasiku ili jazz ako to tebe jednostavno "ne pali", ali to ne znaci da ne mozes hladno i objektivno ocijenit vrijednost djela koje ti se subjektivno ne dopada. Tocno je da biras npr. ljestvice koje ces koristiti iskljucivo prema svom ukusu, ali ,sad dolazimo do objektivnog, moras znati cijeniti nekog ko je izasao van okvira i odvazio se na nekonvencionalan pristup makar ti se to ne svidja i ti bi radje cuo samo molsku pentatoniku i blues skalu i gotovo i u tome naravno nema nista lose.

Dakle ono moje misljenje je bilo objektivno, da je bilo subjektivno zvucalo bi nesto kao: "...mmmm ne znam...nekako mi...ne pase..."   a taj nivo razgovora mislim da nije primjeren forumu jer onda mozemo i o religiji, politici itd. i tu nema kraja. Zato samo argumentirano...

'bemti moracemo se negdje naci svi zajedno i dobro prodiskutirat, vidim da ima inteligentnih i elokventnih na ovom forumu kao i na srpskom "Muzickom Forumu", a to, vjerujte, nije slucaj na stranim forumima tog tipa.

#25 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2016 - 14:41

Umjetnost se itekako moze objektivno analizirati pa cak i vrednovati, da li ce to utjecati na odabir muzike koju ces slusati, slike, fotografije ili filma u kojem ces uzivat, to je drugo to je ta kemija. Nema te skole koja ce tebe prisilit da slusas klasiku ili jazz ako to tebe jednostavno "ne pali", ali to ne znaci da ne mozes hladno i objektivno ocijenit vrijednost djela koje ti se subjektivno ne dopada. Tocno je da biras npr. ljestvice koje ces koristiti iskljucivo prema svom ukusu, ali ,sad dolazimo do objektivnog, moras znati cijeniti nekog ko je izasao van okvira i odvazio se na nekonvencionalan pristup makar ti se to ne svidja i ti bi radje cuo samo molsku pentatoniku i blues skalu i gotovo i u tome naravno nema nista lose.

Dakle ono moje misljenje je bilo objektivno, da je bilo subjektivno zvucalo bi nesto kao: "...mmmm ne znam...nekako mi...ne pase..."   a taj nivo razgovora mislim da nije primjeren forumu jer onda mozemo i o religiji, politici itd. i tu nema kraja. Zato samo argumentirano...

'bemti moracemo se negdje naci svi zajedno i dobro prodiskutirat, vidim da ima inteligentnih i elokventnih na ovom forumu kao i na srpskom "Muzickom Forumu", a to, vjerujte, nije slucaj na stranim forumima tog tipa.

Može se umjetnost analizirati i vrednovati no onda to nije polje umjetnosti, teorije umjetnosti ni povijesti umjetnosti već znanosti (znaš li predmet znanost o muzici? :)  ). Znanost analizira i vrednuje, objektivizira, umjetnost nasuprot djeluje ili ne, no tada smo na polju subjektivnosti i osjetila, ukusa. No čak da smo i na umj. akademiji možemo samo govoriti o učincima određenih tehnika na emocije, da li je nešto sretnije ili manje sretno rješenje no nikako objektivno u smislu validnosti ili vrednovanja- to je naprosto riječnik znanosti nikako umjetnosti koja nije lišena subjektivnosti osjetila niti audiovizuelnog doživljaja, strasti, izvedbe itd. umjetnost priznaje i vivaldija i špiljski crtež i degasa ali i popularnu umjetnost - od zappe do sex pistolsa i naokolo tako da se ni sa severinom ne trebaš zamarati , to je ko da se zamaraš s marylin monroe ili ninom hagen :wink: upozorio bi da se i na akademiji uče forme i oblici glazb. umjetnosti i teoretski proučava polje ajmo reći klasične glazbe i to može biti dobar početak za poučavanje ili sviranje te glazbe no nikako ne garantira niti uspijeh niti umjetnost, samo institucionalizirano zvanje poput glazbenika ili učitelja glazbe, teoretičara.

#26 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2016 - 15:32

Samo jos jedno pitanje,a onda bi bilo stvarno vrijeme da zavrsimo, da li se uopce moze reci (po tebi jer ja smatram da moze) da je neki izvodjac glazbe dobar ili los?

#27 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2016 - 17:54

Samo jos jedno pitanje,a onda bi bilo stvarno vrijeme da zavrsimo, da li se uopce moze reci (po tebi jer ja smatram da moze) da je neki izvodjac glazbe dobar ili los?

Pa evo pošto veliš da po tebi može... možeš li nam reći koji su kriteriji, tko je tu meritoran?

U mom slučaju, nešto mi se svidi pa sa užitkom poslušam.

#28 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2016 - 19:24

Dakle tvoj odgovor je: Ne moze se objektivno reci dali je neki IZVODJAC dobar ili los. Ok.

"U mom slucaju, nesto mi se svidilo pa sam s uzitkom poslusao" Motorhead jednu stvar nedavno, ali me taj uzitak nije omeo da objektivno primjetim kako je gitarist u solu, izmedju ostalog, intonativno nestabilan, a intonacija je jedan od osnovnih muzickih elemenata i mora se zadovoljiti...jel me sad razumijes...? I sutradan sam istu stvar ponovo slusao... i uzivao...kontas...?

#29 alek_s

alek_s
  • Members
  • 159 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2016 - 20:45

Na kratko da se ubacim, Verovatno će dobar deo ljudi (ako žele biti iskreni i priznati) misliti da su slike Pikasa katastrofa, i da je po meni objektivno veoma,,veoma loš slikar. Ali to je daleko od važećeg objektivnog mišljenja o njemu, Da se složim sa Leslie-om, subjektivnost je ipak dominantna stvar... doduše čovek je rodjen da bude subjektivan... a uči se da bude objektivan.

#30 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2016 - 22:16

Ko se likovnom umjetnoscu ozbiljno ne bavi ili nije po tom pitanju obrazovan ne moze dati objektivan nego samo subjektivan sud tipa: svidja mi se ili ne. Argumenti kao: "pa to se ne kuzi sta je", "a kakva je to glava(npr), covjek tako ne izgleda itd, govore o tome da ljudi dozivljavaju slikarstvo ko mali Ivica ,a vole se petljat isto kao i u recimo sport,a nisu se dvaput dobro oznojili.

I naravno poznaju samo kubisticku fazu spomenutog slikara. Ja sam zavrsio umjetnicku skolu pa recimo da pokrivam donekle i to podrucje.

Nazalost vecina, to si dobro primjetio, nece biti iskrena i priznati sta stvarno misli pa tako i 99% "obozavatelja" samo glumi. Takve nazivamo snobovima.

Tako je i sa muzikom narocito klasicnom.

#31 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2016 - 22:22

I da zavrsimo s cirkusom i vratimo se temi, da nas ne oteraju sa foruma...

Ovim sam pobjedio nedavno samo je natjecanje bilo US only pa sam se posluzio tudjim imenom:

https://soundcloud.c...-price-is-wrong

Dalje mozemo razgovarati van GF, bilo bi zabavno.

#32 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 10 Listopad 2016 - 10:35

Dakle tvoj odgovor je: Ne moze se objektivno reci dali je neki IZVODJAC dobar ili los. Ok.

"U mom slucaju, nesto mi se svidilo pa sam s uzitkom poslusao" Motorhead jednu stvar nedavno, ali me taj uzitak nije omeo da objektivno primjetim kako je gitarist u solu, izmedju ostalog, intonativno nestabilan, a intonacija je jedan od osnovnih muzickih elemenata i mora se zadovoljiti...jel me sad razumijes...? I sutradan sam istu stvar ponovo slusao... i uzivao...kontas...?

Naravno, ovisi na šta i gdje pucaš, recimo u rokenrolu ne važe ista pravila ko za klasiku, on je izrastao iz drugih glazbenih pravaca i za njega je bitna energija koja se prenosi na publiku i općenito neki svjetonazor, poruka ili lifestyle pa možemo slobodno reći da je (bio) muzika mladih za mlade gdje je upravo ta mladenačka energija i svidljivost puno bitnija od nekog silnog sviračkog umijeća koji bi bio sam sebi svrha. No isto se može reći i za dobar dio umjetnosti gdje je ocrtavanje dobre ideje koja jako djeluje važnije od formalno zanatskog dijela koji se prikriva ili jednostavno batali kao nevažan aspekt, naime, umjetnost treba imati formu, oblik, al je bez sadržaja - ništa- jer upravo preko njega djeluje. Nekada se radi čisto o pobuni protiv utabanih kanona koje je više dosadno gledati/slušati, stvari u istoj formi dosade i ne može se očekivati da će nove generacije uvijek biti fascinirane istim formama. Lijepo je vidjeti da ima ljudi i u novim generacijama koje shvaćaju nešto staro no to nije izražaj njihove generacije niti njihova vremena. Zato i velim da je stvar subjektivne prirode kao i svjetonazora nekog vremena ili društva, kanoni vrijede samo ako ih se prihvati a kroz povijest i stilove vidimo da su se oni mijenjali pa slobodno možemo reći da je jedini zakon u biti promjena, remiks, redizajn.

Naravno, vjerovatnost postoji da će uvijek biti ljudi koji čitaju Petrarcu  ili se lože na umjetničku scenu i kanone baroka :)

#33 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 10 Listopad 2016 - 11:05

a šta je slušatelj nego publika pobogu i zašto mislimo da se u ostalim glazbenim pravcima ne prenosi energija na publiku koja je opet ponavljam slušatelj, zašto mislimo da je klasika (i dr. glazbeni pravci) usmjerena na druge starosne populacije osim mlade-priča je uvijek gotovo slična:Hendrix-Mozzart-Bach-Bethoven-Morrison

umjetnost je umjetnost ili nam se svidi ili ne, dal od nje ubiru pare drugi ili stvaratelj koje će tu umjetnost približit osobnim interesima ili će pak živjet od svoje umjetnosti kao crkveni miš stvar je pojedinca, trenutka, sreće, htijenja i osobnih težnji, odgoja i vrag zna čega sve ne

#34 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 10 Listopad 2016 - 11:18

a šta je slušatelj nego publika pobogu i zašto mislimo da se u ostalim glazbenim pravcima ne prenosi energija na publiku koja je opet ponavljam slušatelj, zašto mislimo da je klasika (i dr. glazbeni pravci) usmjerena na druge starosne populacije osim mlade-priča je uvijek gotovo slična:Hendrix-Mozzart-Bach-Bethoven-Morrison

umjetnost je umjetnost ili nam se svidi ili ne, dal od nje ubiru pare drugi ili stvaratelj koje će tu umjetnost približit osobnim interesima ili će pak živjet od svoje umjetnosti kao crkveni miš stvar je pojedinca, trenutka, sreće, htijenja i osobnih težnji, odgoja i vrag zna čega sve ne

Naravno, dobro si to primjetio, no govorim o fokusu. Dobro je poznato da umjetnost prijašnjih generacija (prije RNR)vezana uz srednjovječne i starije muškarce kao recipjente umj. ili šlagera. Po prvi puta se javlja mlada populacija kao glavni čimbenik i bitan  slušatelj- boom mladih na zapadu poslije 2 svj. rata. No rokenroll htjeli to mi priznati ili ne je prangijanje, buka, ekstrovercija, u osnovi bezobrazluk glasne energije mladih generacija :biggrin: eto baš hoću tako i ko vam j. mater je glavna poruka, usud, pa makar i krivo, naopako. tu je razlika i s tom su se razlikom prepoznavali s tom mladom publikom. e sad bi još netko da to sve stalno intonira i da je pod kontrolom, e onda nije r'n'r  :w00t:

mogao sam reći i seks mjesto rNr, seks ima jednu drugu intonaciju , neznam kolko bi se klasičari složili da im tamo Plant ili Morrison svršava glasom po bini, ili pjeva nekim tamo čudnim tehnikama vezanim uz crnačku blues i folk glazbu , to je već polje  ajmo reći dadaizma ili nadrealizma da bi prihvatili takvo što sem ako nisu plaćeni da im sviraju string krumpire, gaža je gaža! :biggrin:

Znači ta generacija je doslovce sve šta je htjela reći rekla glasno i bez puno dlake na jeziku (jel, tko sluša tekstove). ukus prijašnjih generacija gdje je glavninu publike sačinjavao srednovječni ili stariji muškarac ih nije baš osobito interesirao ako i jest bile su to neke davno zaboravljene pa bi napravili neki svoj cirkus oko toga :D hint R. Blackmore (Bach), J. Page (Ravel)

Znači boom mladih i njihovog zapošljavanja donio je nešto drugo na scenu, jednu novu publiku i izražaj ali i kupovnu moć/ big show industry koji se itekako isplatio, uz prava žena i ine druge stvari koje su poduplale kupovnu moć i potrebu za zabavom ...upravo se oformio lifestyle koji baštinimo po gradovima (uvjetno rečeno, grad naime ne spava) koji su u baš to vrijeme uz mlade doživjeli boom, i kod nas i vani. Upravo sve vezano uz pojavu masovne kulture ... kino, tv, radio, popularna kultura (pop art) i evo internet.

Tko je rokenrolu dao legitimitet? Pa valjda ti mladi šta su išli na koncerte, plaćali ulaznice i kupovali nosače zvuka!

Tko je onda meritoran?

#35 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 10 Listopad 2016 - 11:47

Naravno, dobro si to primjetio. No rokenroll htjeli to mi priznati ili ne je prangijanje, buka, ekstrovercija, u osnovi bezobrazluk glasne energije :biggrin: eto baš hoću tako i ko vam j. mater je glavna poruka, usud, pa makar i krivo, naopako. tu je razlika i s tom su se razlikom prepoznavali s publikom. e sad bi još netko da to sve stalno intonira i da je pod kontrolom, e onda nije r'n'r  :w00t:

mogao sam reći i seks mjesto rNr, seks ima jednu drugu intonaciju , neznam kolko bi se klasičari složili da im tamo Plant ili Morrison svršava glasom po bini, to je već polje  ajmo reći dadaizma ili nadrealizma :biggrin:

Znači ta generacija je doslovce sve šta je htjela reći, rekla glasno i bez puno političke korektnosti. ukus prijašnjih generacija ih nije baš osobito interesirao ako i jest bile su neke davne pa bi napravili  neki svoj cirkus oko toga :D hint R. Blackmore (Bach), J. Page (Ravel)

pa i u rokenrolu najcesce sve stalno intonira i jeste pod kontrolom ( u svirackom i glazbenom smislu, i Plant i Morrison intoniraju besprijekorno ne  ) ...eto jedan primjer kad ode van kontrole ( oko 02:40 min na dalje ) no to je vj Leo kriv :D ....A i s obzirom da je ovo ukupno jedan od najznacajnijih satova u povijesti rokenrola i gitare nema veze jel..

http://www.dailymoti...woodstock_music

#36 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 10 Listopad 2016 - 12:26

pa i u rokenrolu najcesce sve stalno intonira i jeste pod kontrolom ( u svirackom i glazbenom smislu, i Plant i Morrison intoniraju besprijekorno ne  ) ...eto jedan primjer kad ode van kontrole ( oko 02:40 min na dalje ) no to je vj Leo kriv :D ....A i s obzirom da je ovo ukupno jedan od najznacajnijih satova u povijesti rokenrola i gitare nema veze jel..

http://www.dailymoti...woodstock_music

Viš tu je problem, u tvom uhu, ti si naviknut na to. Starijim generacijama to je bila besmislena buka, nije intoniralo i izgledalo sve skupa ko jebena Džungla buke i tinejdžerskih hormona na tragu razuzdanog bušmanskog plemena ! :biggrin:

Po prvi put se javila nova skupina koju znamo danas normalno pod teenageri, to nije postojalo prije, koji k teen ovo ono-imaš djevojčicu i za koju godinu djevu/mladu majku koja ima da se uda i rađa djecu a ne da se našetava po koncertima i eksperimentira u nedogled. zato je dobar onaj dokumentarac koji sam okačio tamo pod one mic..  temu, mnogo štošta se danas nama podrazumijeva oko čega su se vodili ratovi, doslovce borilo i prkosilo :wink:

Dovoljno  je pogledat šta npr. morrisonov tata misli o sinovom pjevanju da vidiš koliki je jaz šta kome zvuči, imaš na yt. mogu pokušat naći al nije ok prema Tomi jer će poludit od ''cirkusa'' po njegovoj temi :D

Za primjer, dalmatinskim klapama (koje jesu naime nastale na principima crkvenog višeglasnog pjevanja) velika i mala ''klasičarska terca'' u biti ne štima (ko ni blueserima), možda je prije temperacije štimala (barokni / predbarokni instrumenti), zato velim da stvar s muzikom nije nikako objektivne prirode. uostalom ti si iz Istre, kome ono štima osim vama i sardenskim klapama? ima primjera engleske i welsa gdje se spaja u višeglasju naoko nespojivo (klasičarski) ali bome lijepo funkcionira - eto i to je otvorenost za glazbu.

#37 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 10 Listopad 2016 - 14:01

hehe , jeste ...e kad si spomenuo Istru, gledam neki dan Robben Forda i Larry Carltona i ono kao jednu od bitnijih stvari njihovog signature zvuka stavljaju koristenje dimnished skale 

sto je u biti istarska ljestvica , bimo rekli ovaisti Larry Carlton sope po istrijonski  :biggrin: ( 0:48 )

https://hr.wikipedia...arska_ljestvica

sorry Tomo na offtopicu da ..

#38 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 10 Listopad 2016 - 16:36

Neka, neka samo vi nastavite, ovoliku posjecenost nikad nisam zaradio svojom svirkom. Tu su, vidim, i gos'n Ford i gos'n Carlton...pa Bach, Morrison... citava ekipa...kad sljedeci put provjerim ocu da su tu jos i Zdravko Mamic, Tito i Dalaj Lama!

#39 alek_s

alek_s
  • Members
  • 159 posts

Vrijeme objave: 10 Listopad 2016 - 20:48

Nekako ovo krenu od ZAZE (trica, 3+) pa evo i njega tu (odmah do Dalaj Lame)

#40 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 10 Listopad 2016 - 21:32

Bas te pogodilo to sa Zazom...

Muzicari se dijele na dobre i lose, lose nema smisla komentirat,a koliku ocjenu dobivaju dobri to je stvar ukusa pojedinca. Recimo ja sam vec napisao da me precjenjujes, dakle ti imas i o mom sviranju bolje misljenje nego ja sam pa tako i o Zazinom.

Da nebi bilo zabune ja ne mislim da sam ja bolji i tu sam realan.

Ali recimo ovo je za mene 5, jedino ton mu je pre treblast, bar kod mene. To je snimano ovako u kucnoj radinosti. Mislim da je imao 20g tu.

Meni to zvuci puno "odraslije". Ako hocemo u analizu ritmicki i harmonijski(izborom tonova/ljestvica u solima) kompleksnije, a opet ne nametljivo, dinamika, vibrato itd, itd, sve super. Naravno to tebi svejedno moze bit -1 i to je ok.

...ode mi topic u k***c...

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.